Všeobecný základní přijem

Moderátoři: Rada resortních týmů - členové, Resortni tym Socialni

Pravidla fóra
Vítejte ve fóru resortního týmu Práce a sociální věci. Kalendář akcí a další informace najdete na internetové stránce týmu.
Odpovědět

Měl by být nepodmíněný základní příjem diskutován jako komponenta Pirátského programu?

Ano
529
76%
Ne
135
19%
Nevím
34
5%
 
Celkem hlasujících: 234 - Celkem hlasů: 698

milepola
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 22
Registrován: 29 říj 2013, 13:30
Profese: nyní bez profese dříve konstruktérka
Dal poděkování: 27 poděkování
Dostal poděkování: 27 poděkování

Re: Všeobecný základní přijem

Příspěvek od milepola »

PUDr Hotas píše:
milepola píše: Než vy a vám podobni, něco podpoří a konkrétně pokrok, podpoří, tak vaše děti už budou mít své děti a pro ty bude základní příjem stejnou samozřejmostí, jako je nyní to, že je planeta Země kulatá...To, že si po rozvodu bere rodič děti kvůli penězům jsou povídačky, které vznikají na základě nevraživosti k nejmenovanému etniku. Než-li je dítě přiděleno jednomu z rodičů, musí zde být prokazatelně láska k tomu dítěti. Kalkul by se zde nevyplatil. Nepište po rozvodu knihy, přemýšlejte, kde se stala chyba, zda nebyla i na vaší straně a oba rodiče se domluvte na tom, co je pro vaše děti nejlepší a tím je, oboustrané odhození nenávisti k sobě... A dětem vysvětlovat, že je stále, oba rodiče, máte moc rádi.
já rád podpořím pokrok. otázka je, jestli VP je pokrok nebo ne. já momentálně zastávám názor, že ne, ale rád si vyslechnu argumenty a případně názor změním. žádný argument jsem od vás ovšem nezaznamenal. pouze tvrzení, že něco nějak bude (nevím kde berete tu jistotu) a pak poučení co bych měl po rozvodu dělat... nechci se vás dotknout, ale vy mne znáte? a víte v jaké situaci jsem, čím jsem prošel, případně ke komu chovám nenávist? jsem přesvědčen o tom, že ne, jinak byste totiž nic takového nemohl napsat :-)

sice to s tématem nemá nic společného, ale to, že musí být prokazatelně láska k dítěti, než je dítě přiděleno, to jste myslel vážně? můžete mě prosím informovat, na základě čeho si troufáte takovou věc tvrdit?
Za prvé jsem žena, jmenuji se Milena Poláková. Mám tři děti, dvě dospělé 40 a 37 a jednu ještě na škole 19 :-) Propaguji ZP, argumentů je na internetu spoustu a divím se, že je neznáte a znovu je chcete slyšet. Zde je můj první článek k ZP plný argumentů :http://milenapolakova.blog.idnes.cz/c/3 ... enize.htmlostatní moje články jsou většinou až na dvě vyjímky na stejném blogu, ty si najdete sám, pokud budete chtít číst. Dále existuje film, ten mám u článku ve dvou jazykových verzích. Pokud se ale nedokážete přenést z černobílého vidění a nepochopíte souvislosti a pozitiva, která se zavedením ZP budou evidentní, tak to vzdejte. Není vám dáno sociální a logické myšlení a to bez urážky. nevím, co jste prožil, jaká je vaše situace, to máme každý v sobě a není třeba to ventilovat. Nesmíme se ale litovat, ovšem konat s dobrým úmyslem je nutnost, jinak pokrok pohřbíme. Tím chci říci, že moje rada o lásce, na které trvám, byla všeobecně míněná. Netýkala se vaší situace. Zde je odkaz na diskusní FB, kde můžete klást otázky a diskutovat pokud máte zájem a je tam také dost argumentů. Já jen jeden přidám navíc a sice popis situace v Evropě: https://www.facebook.com/EOI.ZakladniPrijem?fref=ts http://www.novinky.cz/ekonomika/316032- ... jidlo.html a také chci jen sdělit že o ZP se zajímám a studuji jej skoro 4 roky, na stole je několik propočtů, jedním z nich je tzv. SES Schlimbachův ekonomický systém, kde je právě i MES minimální ekonomické plnění, obdoba ZP zde na mých již neudržovaných stránkách klikněte na SES otevře se vám PDF http://milepola.webgarden.cz/temata/kon ... eforma-ses a upozorňuji, že se psal rok 2009, od té doby je několikrát aktualizováno a existuje i několik jiných propočtů a to v německy mluvících zemích, bude se překládat a dávat na veřejnost. Základní příjem není utopie, to říkají jen lidé, kteří nechápou, do jaké záhuby se se svým již nefunkčním systémem řítíme a to, jako celé lidstvo, této jinak trpělivé planety...
Tito uživatelé poděkovali autorovi milepola za příspěvky (celkem 3):
Ivan.Sirko, volani.webnode.cz, V__
Uživatelský avatar
Jan.Hotarek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 321
Registrován: 15 srp 2013, 15:13
Profese: stavebnictví
Bydliště: Velká Bíteš, mobil: 602 370 696
Dal poděkování: 307 poděkování
Dostal poděkování: 376 poděkování

Re: Všeobecný základní přijem

Příspěvek od Jan.Hotarek »

milepola píše: Za prvé jsem žena, jmenuji se Milena Poláková.
pardon, to jsem přehlédl. alespoň se objasnilo vaše oslovení "vy a vám podobní" :-D

milepola píše:Propaguji ZP, argumentů je na internetu spoustu a divím se, že je neznáte a znovu je chcete slyšet.
argumentů je spousta, a to pro i proti ;-) já jsem jen chtěl poukázat na to, že vy jste žádný argument v reakci na můj příspěvek nenabídla... váš způsob propagace po pravdě řečeno nepovažuji za šťastný, neboť místo toho, abychom diskutovali o VP, řešíme něco, co s tím nesouvisí. a proč to? protože jste mne někam zařadila, nějak označila, poučila o tom co mám dělat... a dál v tomto duchu pokračujete urážkami (a to jen proto, že nesdílíme stejný názor), a pak zase poučování...

vážená paní, pokud jste moje příspěvky pochopila jako sebelitování nebo zbytečnou ventilaci, moc se omlouvám, ale zřejmě jsem se špatně vyjádřil. chtěl jsem jen sdělit svou obavu, zda je domyšleno, jak se to případně dotkne dětí.

podsouváte mi černobílé vidění, ale to si nemyslím. já nezastávám názor, že se má každý o sebe postarat sám a společnost má být ke slabším či potřebným lhostejná, jen jsem zřejmě se "svým odstínem šedi" na jiné hodnotě, než vy. rozhodně mnohem dál od Marxe :-)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Hotarek za příspěvky (celkem 2):
Petr.Vileta, V__
Honza Hoťas Hotárek https://www.facebook.com/PuDr.Hotas, člen KS JmK a hostující člen KS Vysočina
...co nejvíc pirátů do komunální politiky!
milepola
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 22
Registrován: 29 říj 2013, 13:30
Profese: nyní bez profese dříve konstruktérka
Dal poděkování: 27 poděkování
Dostal poděkování: 27 poděkování

Re: Všeobecný základní přijem

Příspěvek od milepola »

PUDr Hotas píše:
milepola píše: Za prvé jsem žena, jmenuji se Milena Poláková.
pardon, to jsem přehlédl. alespoň se objasnilo vaše oslovení "vy a vám podobní" :-D

milepola píše:Propaguji ZP, argumentů je na internetu spoustu a divím se, že je neznáte a znovu je chcete slyšet.
argumentů je spousta, a to pro i proti ;-) já jsem jen chtěl poukázat na to, že vy jste žádný argument v reakci na můj příspěvek nenabídla... váš způsob propagace po pravdě řečeno nepovažuji za šťastný, neboť místo toho, abychom diskutovali o VP, řešíme něco, co s tím nesouvisí. a proč to? protože jste mne někam zařadila, nějak označila, poučila o tom co mám dělat... a dál v tomto duchu pokračujete urážkami (a to jen proto, že nesdílíme stejný názor), a pak zase poučování...

vážená paní, pokud jste moje příspěvky pochopila jako sebelitování nebo zbytečnou ventilaci, moc se omlouvám, ale zřejmě jsem se špatně vyjádřil. chtěl jsem jen sdělit svou obavu, zda je domyšleno, jak se to případně dotkne dětí.

podsouváte mi černobílé vidění, ale to si nemyslím. já nezastávám názor, že se má každý o sebe postarat sám a společnost má být ke slabším či potřebným lhostejná, jen jsem zřejmě se "svým odstínem šedi" na jiné hodnotě, než vy. rozhodně mnohem dál od Marxe :-)
Bohužel, zařadil jste sám, a dorazil jste to tím Marxem :-) To, že opravdu neurážím, jsem vysvětlila, mluvím všeobecně. Vaše ego je dost vztahovačné :-) což je pochopitelné, jsme opravdu na jiné stupnici barevnosti, ale já nejsem v šedé barvě, to byste zas urazil vy mě. Já se v šedi myšlení nenalézám, zaplať Bůh, naopak moje přílišná zamilovanost do pestrosti a barev je mi mnohdy vyčítána těmi škarohlídy, které nutně za škarohlídy musím považovat. Vždyť co je pozitivní, šeď, nebo barevnost? I když bez té šedi by také nebyl pokrok, ta nám ukazuje, jak to nemá vypadat...Pokud jsem se vás dotkla, nejsem si toho vědoma a omlouvám se vám. Pokud souhlasíte, ukončeme tuto debatu, dejme tomu odstup bez urážky, jen z logiky toho, že se MOMENTÁLNĚ A ZDE prostě nedomluvíme :-) Díky
Tito uživatelé poděkovali autorovi milepola za příspěvek:
V__
milepola
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 22
Registrován: 29 říj 2013, 13:30
Profese: nyní bez profese dříve konstruktérka
Dal poděkování: 27 poděkování
Dostal poděkování: 27 poděkování

Re: Všeobecný základní přijem

Příspěvek od milepola »

milepola píše:
PUDr Hotas píše:
milepola píše: Za prvé jsem žena, jmenuji se Milena Poláková.
pardon, to jsem přehlédl. alespoň se objasnilo vaše oslovení "vy a vám podobní" :-D

:lol:
Tito uživatelé poděkovali autorovi milepola za příspěvek:
V__
anonym2064
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7040
Registrován: 07 dub 2012, 21:03
Dal poděkování: 9165 poděkování
Dostal poděkování: 9447 poděkování

Re: Všeobecný základní přijem

Příspěvek od anonym2064 »

ZP by také plnil funkci náhradního vyživného
v podání socanů
není to nová myšlenka - už před pár lety to kdosi navrhoval, ale nechce se mi hledat kdo.

Jestli pně nahradit alimenty ZP - nevím. Spíše se mi zdá systémové dorovnávání.
Tito uživatelé poděkovali autorovi anonym2064 za příspěvek:
V__
Uživatelský avatar
Michael.Polak
Zahraniční odbor
Příspěvky: 4106
Registrován: 21 dub 2009, 17:19
Profese: programátor, poskytovatel Internetu
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 2897 poděkování
Dostal poděkování: 6677 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Všeobecný základní přijem

Příspěvek od Michael.Polak »

Martin Shanil píše:Jestli pně nahradit alimenty ZP - nevím. Spíše se mi zdá systémové dorovnávání.
Současné pojetí alimentů je skutečně velmi absurdní. Na jednu stranu - "socky z přesvědčení" se jim mohou vyhnout stíhání tím, že projevují "dobrou vůli" a platí symbolickou částku v řádu stokorun měsíčně (která je spíše výsměchem, než pomocí). Na druhou stranu - doneslo se ke mě, že existují i lidé, jejichž egoismus či neochota se dohodnout na projevu "dobré vůle" jde tak daleko, že se raději ukrývají před policií (protože je to trestný čin a ne přestupek).

Určitě bych v souvislosti se zavedením ZP toto nějak změnil, aby to mělo spíše podobný charakter, jako neplacení zdravotního pojištění (které trestným činem není). V podstatě jde o přežitek z dob patriarchálního vnímání role mužů ve společnosti a jejich role coby zdroje společenského statusu dětí: pokud toto liberální společnosti v rámci různých forem emancipace žen odstranila, tak se z toho stává pouze určitý trest pro muže a pro ženu se může paradoxně rozvod stát způsobem, jak si zajistit větší podíl na příjmu svého muže (pokud je tento slušný a příjem přiznává: alimenty se ale mohou stát dalším důvodem pro působení v šedé ekonomice a nepřiznávání příjmů). (Napadá mi šílená věc, že po zavedení ZP by místo povinného výživného by dobrovolně odváděné výživné mohlo být prostě daňově odečitatelnou položkou? ale jinak by se to přesunulo z trestněprávní sféry do občanskoprávní, tedy sjednání výživného by hrálo roli v rozvodovém řízení... sakra, jsem svobodný a dosud nerozvedený a bezdětný, proč se do tohohle vůbec montuju jen na základě dojmů z pozorování "vyspělejších" občanů kolem mě? :-)

Já osobně VZP vidím jako důležitý krok k tomu, aby působení v šedé ekonomice nebylo výhodnější, než v ekonomice oficiální, odvádějící daně.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michael.Polak za příspěvky (celkem 4):
Frantisek.Navrkal, Pavel.Cisar, Ivan.Sirko, V__

@xChaos@f.cz | @xChaos@mastodon.pirati.cz | nyx.cz XCHAOS | http://www.pirati.cz/lide/michael_polak
zakládající člen | člen MS P6 | pozorovatel TO a KETů doprava/energetika | maloburžoazní centrista | zdání kompetence se vytváří absencí viditelné nekompetence

Uživatelský avatar
Jan.Hotarek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 321
Registrován: 15 srp 2013, 15:13
Profese: stavebnictví
Bydliště: Velká Bíteš, mobil: 602 370 696
Dal poděkování: 307 poděkování
Dostal poděkování: 376 poděkování

Re: Všeobecný základní přijem

Příspěvek od Jan.Hotarek »

milepola píše: Bohužel, zařadil jste sám, a dorazil jste to tím Marxem :-) To, že opravdu neurážím, jsem vysvětlila, mluvím všeobecně. Vaše ego je dost vztahovačné :-) což je pochopitelné, jsme opravdu na jiné stupnici barevnosti, ale já nejsem v šedé barvě, to byste zas urazil vy mě. Já se v šedi myšlení nenalézám, zaplať Bůh, naopak moje přílišná zamilovanost do pestrosti a barev je mi mnohdy vyčítána těmi škarohlídy, které nutně za škarohlídy musím považovat. Vždyť co je pozitivní, šeď, nebo barevnost? I když bez té šedi by také nebyl pokrok, ta nám ukazuje, jak to nemá vypadat...Pokud jsem se vás dotkla, nejsem si toho vědoma a omlouvám se vám. Pokud souhlasíte, ukončeme tuto debatu, dejme tomu odstup bez urážky, jen z logiky toho, že se MOMENTÁLNĚ A ZDE prostě nedomluvíme :-) Díky
kam jsem se zařadil? čím? tím že jsem od mala měl své děti rád, že jsem se o ně staral a vychovával je a chtěl v tom pokračovat i po rozvodu? že jsem byl ochotný se za své děti bít, investovat do nich fůru času a nemálo peněz? že jsem platil jejich mámě výživné i v době kdy jsme je měli ve střídavé péči jako "daň" za to, abych střídavé péče dosáhl? že jsem to nevzdal a po letech dosáhl toho, že všechny děti žijí u mne i za tu cenu, že jejich máma za několik let nezaplatila ani korunu? tak teď jsem se, byť dodatečně, vyventiloval ;-)

psala jste, že mi není dáno logické myšlení... přitom, když jsem se vám snažil vysvětlit, že nevidím svět černobíle, avšak rozdílně od vás, což jsem pro názornost chtěl demonstrovat na stupnici šedi (mezi černou a bílou je 254 odstínů šedé), píšete o stupnici barevnosti a škorohlídech... takovou logikou opravdu nedisponuji :-)

napůl v žertu, napůl vážně jsem na tuto stupnici posadil také Marxe. nebavme se tedy o stupnici šedi, ale o stupnici pravo-levé. Marx je hodně vlevo a my dva vpravo od něj, přičemž já od něj dál než vy. toť vše ;-)

že se momentálně asi neshodneme, je evidentní, aspoň v tom se shodneme :-D
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Hotarek za příspěvek:
V__
Honza Hoťas Hotárek https://www.facebook.com/PuDr.Hotas, člen KS JmK a hostující člen KS Vysočina
...co nejvíc pirátů do komunální politiky!
Uživatelský avatar
volani.webnode.cz
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 472
Registrován: 24 srp 2010, 06:20
Profese: Nezaměstnaný-prekérní práce-PéCévál
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 442 poděkování
Dostal poděkování: 408 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Všeobecný základní přijem

Příspěvek od volani.webnode.cz »

Přeposílám z mailu:

Milí přátelé základního příjmu,

jak již snad víte, musí naše Evropská občanská iniciativa za základní
příjem (ECI-UBI) sesbírat do 14.ledna 2014 jeden milión podpisů.

Pokud jste již podepsali, děkujeme! Jste jedním z těch 125 000+ Evropanů,
kteří spojili síly proti chudobě a sociální nerovnosti.

Nyní potřebujeme Vaši pomoc více než dříve. Dnes, 6.listopadu 2013 začínáme
velkou, evropskou crowdfundingovou kampaň na podporu základního příjmu v
Evropě. Vaším příspěvkem můžeme dále rozšířit myšlenku základního příjmu v
Evropě. S Vaším příspěvkem můžeme

myšlenku Základního příjmu šířit dále a také dosáhnout našeho
bezprostředního cíle:
1 milión podpisů pro Evropskou občanskou iniciativu za nepodmíněný základní
příjem.
Milión podpisů připoutá dostatečnou pozornost na to, aby se základní příjem
stal jedním ze žhavých politických témat.

Prosím, podpořte malým příspěvkem, od 1 eura, abychom mohli dále bojovat za
právo na základní příjem v Evropě!

Prosím, přispějte zde: http://funding.basicincome2013.eu/

Naše crowdfundingová kampaň běží jen 14 dnů. Protože máme málo času,
chceme sesbírat 15 000 eur a peníze investovat do podpory základního příjmu
- online i offline.

Každý příspěvek od 1 do 499 eur bude akceptován. Připravili jsme malé malé
poděkování pro všechny příznivce.

Děkujeme

Visnja Zeljeznjak, the crowdfunding campaign leader European Citizens'
Initiative for Unconditional Basic Income http://www.basicincome2013.eu/

SIGN HERE: http://sign.basicincome2013.eu/ DONATE HERE:
http://funding.basicincome2013.eu/<http ... =7AQEf4NU8>

P.S. Je jedno, zda přispějete, nebo ne, prosím SDÍLEJTE DÁL TUTO ZPRÁVU!

#1 sdílejte dál tento email #2 sdílejte dál na facebooku a mezi Vašimi
přáteli #3 twittrujte tuto zprávu
Tito uživatelé poděkovali autorovi volani.webnode.cz za příspěvek:
V__
Ⓐ☮
milepola
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 22
Registrován: 29 říj 2013, 13:30
Profese: nyní bez profese dříve konstruktérka
Dal poděkování: 27 poděkování
Dostal poděkování: 27 poděkování

Re: Všeobecný základní přijem

Příspěvek od milepola »

PUDr Hotas píše:
milepola píše: Bohužel, zařadil jste sám, a dorazil jste to tím Marxem :-) To, že opravdu neurážím, jsem vysvětlila, mluvím všeobecně. Vaše ego je dost vztahovačné :-) což je pochopitelné, jsme opravdu na jiné stupnici barevnosti, ale já nejsem v šedé barvě, to byste zas urazil vy mě. Já se v šedi myšlení nenalézám, zaplať Bůh, naopak moje přílišná zamilovanost do pestrosti a barev je mi mnohdy vyčítána těmi škarohlídy, které nutně za škarohlídy musím považovat. Vždyť co je pozitivní, šeď, nebo barevnost? I když bez té šedi by také nebyl pokrok, ta nám ukazuje, jak to nemá vypadat...Pokud jsem se vás dotkla, nejsem si toho vědoma a omlouvám se vám. Pokud souhlasíte, ukončeme tuto debatu, dejme tomu odstup bez urážky, jen z logiky toho, že se MOMENTÁLNĚ A ZDE prostě nedomluvíme :-) Díky
kam jsem se zařadil? čím? tím že jsem od mala měl své děti rád, že jsem se o ně staral a vychovával je a chtěl v tom pokračovat i po rozvodu? že jsem byl ochotný se za své děti bít, investovat do nich fůru času a nemálo peněz? že jsem platil jejich mámě výživné i v době kdy jsme je měli ve střídavé péči jako "daň" za to, abych střídavé péče dosáhl? že jsem to nevzdal a po letech dosáhl toho, že všechny děti žijí u mne i za tu cenu, že jejich máma za několik let nezaplatila ani korunu? tak teď jsem se, byť dodatečně, vyventiloval ;-)

psala jste, že mi není dáno logické myšlení... přitom, když jsem se vám snažil vysvětlit, že nevidím svět černobíle, avšak rozdílně od vás, což jsem pro názornost chtěl demonstrovat na stupnici šedi (mezi černou a bílou je 254 odstínů šedé), píšete o stupnici barevnosti a škorohlídech... takovou logikou opravdu nedisponuji :-)

napůl v žertu, napůl vážně jsem na tuto stupnici posadil také Marxe. nebavme se tedy o stupnici šedi, ale o stupnici pravo-levé. Marx je hodně vlevo a my dva vpravo od něj, přičemž já od něj dál než vy. toť vše ;-)

že se momentálně asi neshodneme, je evidentní, aspoň v tom se shodneme :-D
Tak Hotasi zdravím dnes opět a jen malé šťouchnutí :lol: Já jsem nikdy nedělila nikoho na nic, zvláště ne lidi na levici a pravici. Nedělám si škatulky pro nikoho, soudím vše z hlediska morálky. Pro mě dělení pravo -levé, je stupidní nesmysl, který nemá logiku. Tento nesmysl slouží jen k záměrnému rozdělení společnosti, která se pak stupidně hádá a uráží, což je účelem pro ty, kdo nám tímto dělením a nejen tímto, (důchodci-pracující, róm-neróm, mladí-staří, makačenko-nemakačenko atd. atd.) vymývá mozek. Tak asi tak :) Což takhle dát si mír? S tím, že jsem si ráda s vámi popovídala a budu i dále, pokud bude příležitost ;) Díky. Milena.
Tito uživatelé poděkovali autorovi milepola za příspěvky (celkem 5):
anonym2064, Ivan.Sirko, Frantisek.Navrkal, JirkaXDU, V__
Uživatelský avatar
Jan.Hotarek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 321
Registrován: 15 srp 2013, 15:13
Profese: stavebnictví
Bydliště: Velká Bíteš, mobil: 602 370 696
Dal poděkování: 307 poděkování
Dostal poděkování: 376 poděkování

Re: Všeobecný základní přijem

Příspěvek od Jan.Hotarek »

milepola píše:
Tak Hotasi zdravím dnes opět a jen malé šťouchnutí :lol: Já jsem nikdy nedělila nikoho na nic, zvláště ne lidi na levici a pravici...
OFFTOPICšťouchání beru a taky zdravím ;-) já nemám rád dělení lidí (vidíte, další v čem se shodneme :-)) a léta proti tomu bojuju. podle mě se nedá říct "bílí jsou takový, černí makový, ..." a úplně alergickej jsem na dělení muži - ženy :-D. ale pravo - levé dělení světa, to není o dvou skupinách, co stojí proti sobě... tam je celá škála postojů a troufnu si říct, že na této stupnici je přesně tolik dílků, kolik je na světě lidí, protože co jedinec, to originál ;-)

smír beru, ale uvidíme, až se potkáme příště :-D
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Hotarek za příspěvky (celkem 3):
anonym2064, Ivan.Sirko, V__
Honza Hoťas Hotárek https://www.facebook.com/PuDr.Hotas, člen KS JmK a hostující člen KS Vysočina
...co nejvíc pirátů do komunální politiky!
Odpovědět

Zpět na „Práce a sociální věci“