Státní příspěvek? ANO či NE?

Diskuse členů a příznivců o věcech přesahujících působnost orgánů, netýkajících se programu nebo o straně jako celku.

Moderátor: Odbor - administrativni

Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
  • Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
  • Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
  • Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
  • Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
  • Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
Dodržujte prosím pravidla fóra.
Odpovědět
jFerus
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Profese: IT Manager/Konzultant
Dal poděkování: 52 poděkování
Dostal poděkování: 62 poděkování

Re: Státní příspěvek? ANO či NE?

Příspěvek od jFerus » 28 říj 2013, 09:31

svita píše:
Roman Kucera píše:Ano, nemá smysl dělat 5 kanceláří ve středních čechách, když můžou využívat tu pražskou. Je to stejný nesmysl jako pojízdná.

Já to vidím úplně stejně. Ano je potřeba se přiblížit lidem ovšem bez koblih, ale s nějakými vylepšeními a hlavně je vyslechnout a probrat dění, jelikož ne každý chodí sem na forum a mohl by mít skvělé myšlenky. Nemyslím tím jen co se týče fungování státu, ale hlavně krajů a obcí (vždy je nutnost začít od zdola). A na to dle mého stačí objíždět kraj v osobáku a navštěvovat "kulturní zařízení". jediné nad čím spíš dumám jsou děti vždyť to je budoucnost Jediné co mě ale napadá je něco ve stylu dětského dne nebo pohádkového lesa. Ovšem taky mi pořád vrtá hlavou myšlenka nějak propojit propagaci s geocachingem nebo tagovými stezkami neb oboje je u nás v republice na vzestupu a dost lidí má o tyto aktivity opravdu velký zájem. Určitě sem hodím koncepci až to pořádně promyslím
To mi přijde zajímavější, pořádat kurzy HTML 5, SQL, PHP apod. třeba pro dětské domovy např. v rámci kraje. Museli by se nejdříve samozřejmě oslovit. Minimálně by to přispělo k tomu, že budou děcka vědět jak se na internetu chovat.
Tito uživatelé poděkovali autorovi jFerus za příspěvek:
Anna.Ungerova

Maria.Vasickova
Člen KS Jihomoravský kraj
Profese: terapeut energetické psychologie
Dal poděkování: 1737 poděkování
Dostal poděkování: 1570 poděkování

Příspěvek od Maria.Vasickova » 28 říj 2013, 09:32

Pavel Mendl píše:
Martin Kucera píše:Takže moje vize (a určitě nenapadla jenom mě) využití části státního příspěvku je taková, že by pokud možno v každém kraji vznikla Pirátská "neposlanecká kancelář".
Abychom dali najevo, že tu jsme pro občany, i když nesedíme ve sněmovně.
Nevím, jak v jiných krajích, ale typicky ve Středočeském by bylo lepší (neříkám schůdnější, jen lepší), mít spíše nějakou "putovní" kancelář. Něco, jako dřív byla pojízdná prodejna. Pokud ve Středočeském kraji uděláme kancelář jinde, než v Praze, půlka (přinejmenším) kraje tam nikdy nepojede. A pokud ji uděláme v Praze, budou tam jezdit jen lidé, kteří s námi sympatizují tak jako tak.
Kdyby se ale udělal třeba nějaký rozpis (doplněný letáky a třeba avizovaný i placenou inzercí) a v každém městě třeba nad 2000 obyvatel by se jeden víkend udělalo veřejné pódium (nevím, co by stál zábor) a následně týden by tam byla otevřená kancelář a příští týden zase jinde, celkový dopad by IMHO byl o hodně větší.

EDIT: doplňuji link na další dobrý nápad, který by se s mobilní kanceláří mohl vzájemně potencovat.
No, to by pak mělo smysl postavit kancelář na Hlavním nádraží, tudy projíždí lidé možná z celého světa. A možná by mělo také smysl vydávat tištěné noviny "Piráti Čech, Moravy a Slezka"
Předsednictvo MS Slovácko

Štěstí spočívá ve svobodě a svoboda v odvaze.

Periklés

Dominika.Michailidu
Člen KS Středočeský kraj
Profese: výtvarník
Dal poděkování: 6971 poděkování
Dostal poděkování: 5663 poděkování

Příspěvek od Dominika.Michailidu » 28 říj 2013, 09:46

Středočeský kraj je fyzicky-organizačně na pikaču, to ví každý, kdo někdy viděl mapu.. (o mojí iniciativě - "Jezero Praha" jindy..)

Hlavně ať se nápad s Piráckými základnami nezasekne na tom, že to v jednom kraji lze uskutečnit blbě.. Střední čechy jsou fuckt specifické a my klidně počkáme a pak si uděláme základny třeba 4, když se to osvědčí.

Mně by se teda osobně líbilo spojit to s jinými občanskoaktivními spolky, tzn. zaštítit fakt multifunkční otevřený prostor a hlavně tam mít místo(nejlépe výlohu) pro oznámení/plakátování, které mohou využívat nekomerční projekty bezplatně - tohle ve větších městech naprosto chybí - všude jsou jen placení výlepové plochy, nebo vás pošlou do potemnělého vestibulu kulturáku, kam choděj lidi, akorát když přijede putovní megasekáč. Jde mi o spolupráci s aktivními občany/ sdruženími/ spolky, kterým by tak byla nabídnuta možnost se nějak "důstojně" scházet a prezentovat svoji činnost+výsledky.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dominika.Michailidu za příspěvky (celkem 7):
Martin.Kucera, jFerus, Ivan Sirko, Petr.Vileta, Lydie.Bartosova, Petr.Nemecek, Katerina.Marketa.Matouskova
77S 2I 3I 3I

jFerus
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Profese: IT Manager/Konzultant
Dal poděkování: 52 poděkování
Dostal poděkování: 62 poděkování

Příspěvek od jFerus » 28 říj 2013, 10:01

Dominika Michailidu píše:Středočeský kraj je fyzicky-organizačně na pikaču, to ví každý, kdo někdy viděl mapu.. (o mojí iniciativě - "Jezero Praha" jindy..)

Hlavně ať se nápad s Piráckými základnami nezasekne na tom, že to v jednom kraji lze uskutečnit blbě.. Střední čechy jsou fuckt specifické a my klidně počkáme a pak si uděláme základny třeba 4, když se to osvědčí.

Mně by se teda osobně líbilo spojit to s jinými občanskoaktivními spolky, tzn. zaštítit fakt multifunkční otevřený prostor a hlavně tam mít místo(nejlépe výlohu) pro oznámení/plakátování, které mohou využívat nekomerční projekty bezplatně - tohle ve větších městech naprosto chybí - všude jsou jen placení výlepové plochy, nebo vás pošlou do potemnělého vestibulu kulturáku, kam choděj lidi, akorát když přijede putovní megasekáč. Jde mi o spolupráci s aktivními občany/ sdruženími/ spolky, kterým by tak byla nabídnuta možnost se nějak "důstojně" scházet a prezentovat svoji činnost+výsledky.
Super...je to více méně co jsem myslel s aktivitou kolem dětských domovů. Prostě občanské - kulturní aktivity. Něco co skutečně někomu pomůže.

Michal.Klus
Člen KS Moravskoslezský kraj
Profese: webdesign
Dal poděkování: 544 poděkování
Dostal poděkování: 96 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michal.Klus » 28 říj 2013, 10:07

Asi by bylo dobré dát dohromady nápady jak to rozumně využít a kam směřovat a pak udělat hlasování kde každý přiřadí důležitost, např. od 1-5. Podobně to dělá třeba Avaaz.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Klus za příspěvky (celkem 2):
Ivan Sirko, Helena Jarolimkova

Ivan Sirko
Příznivec Pirátů – Praha
Profese: Putující filosof
Dal poděkování: 10079 poděkování
Dostal poděkování: 2514 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivan Sirko » 28 říj 2013, 10:33

Hlavně aby nebyla "názorová monopol" a každý mohl svůj nápad nezávisle realizovat, podle libostí: jeden postaví se na Hlavní nádraží, druhy bude objíždět v osobáku nebo v kanceláří, třetí .......

No prosté každý nápad jé dobry a aby to ne skončilo u kecu ;)

Já osobně podporuji pojízdnou kancelář ve středních Čechách a založím k tomu vlákno na krajském foru, kdo má zájem zúčastnit, podpořit, cokoliv, kontaktujte
SZ nebo na FB.

Začnu si sepsáním požadavku, co by taková kancelář musila mít apod.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivan Sirko za příspěvek:
Helena Jarolimkova
"Moje představa demokrace je taková, že v ní nejslabší dostávají příležitost jako nejsilnější... Žádná země na světe momentálně neumí nic jiného, než projevit o své slabé blahosklonnou starost... Západní demokracie ve své dnešní podobě je jen zředěný faśismus... skutečnou demokracii nemůže dělat dvacet pánů usazených v centrále. Musí se vytvářet zdola, lidmi v každé vesnici."
- Gándhí

Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Profese: živnostník, programátor
Dal poděkování: 22488 poděkování
Dostal poděkování: 19164 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Vileta » 28 říj 2013, 16:14

Roman Kucera píše:Ano, nemá smysl dělat 5 kanceláří ve středních čechách, když můžou využívat tu pražskou. Je to stejný nesmysl jako pojízdná.
Roji, ty si fakt myslíš, že když někomu napíšeš "přijďte se na nás osobně podívat", tak že z takové Kutné Hory, Mladé Boleslavi, Příbrami, Rakovníku ... pojede do Prahy? Naopak, pokud bys zveřejnil třeba měsíc předem, že "dne XY budeme v Kutné Hoře před Penny", tak tam lidi přijdou.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvky (celkem 2):
Ivan Sirko, Helena Jarolimkova
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.

Lukas.Findeis
Komunální zastupitel
Profese: radní MČ Praha 12, běžecký trenér
Dal poděkování: 4536 poděkování
Dostal poděkování: 3857 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lukas.Findeis » 28 říj 2013, 16:17

Petře, na to ale nepotřebujou pojízdnou kancelář.
Naposledy upravil(a) Lukas.Findeis dne 28 říj 2013, 16:36, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Findeis za příspěvek:
Roman.Kucera
uvolněný radní MČ Praha 12 – sociální věci, zdravotnictví, sport ☠ 4. místopředseda PMS Praha 12
findeis.lukas@praha12.cz ☠ 773 569 014
běžecký trenér

Roman.Kucera
Republikový výbor
Profese: IT
Dal poděkování: 9563 poděkování
Dostal poděkování: 17203 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Roman.Kucera » 28 říj 2013, 16:31

Buď to uděláš jako atrakci pro lidi, (to už jsem psal), nebo jako kancelář. Vzájemně se to víceméně vylučuje. V atrakci pro lidi nemůžeš skladovat materiály ani seriosně pracovat.
Ale ať si kraje svý prachy vyhazujou do jakýchkoliv nesmyslů, mně je to jedno. Jen jsem nabídl Středočechům, že jim umožníme sdílet pražskou kancelář, pokud bude. Ivan Sirko nechce, ale Středočechů je snad víc.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Kucera za příspěvek:
Ondrej.dj-bobr.Ulehla
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!

Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Profese: živnostník, programátor
Dal poděkování: 22488 poděkování
Dostal poděkování: 19164 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Vileta » 28 říj 2013, 17:25

No tak pro blízké okolí Prahy, odhaduji tak v rozsahu příměstské dopravy, je jistě pražská kancelář řešením. Ale málokdo, kdo do Prahy nedojíždí pracovat, ti pojede jen tak na čumendu 20-50 km. Tam by se hodil ten pojízdný cosi a může to být střídavě kancelář i atrakce. Vyhodit z toho dvě tři krabice a dát tam něco jiného je snad otázka pár minut. Takže jednou kancl s lejstry, podruhé Zemák s elektrocentrálou a repráky.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvek:
Helena Jarolimkova
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.

Odpovědět

Zpět na „Vnitrostranická diskuse“