Think Tank Evropské hodnoty

Zahraniční odbor komunikuje s dalšími členy mezinárodního Pirátského hnutí, zejména přináší v zahraničí osvědčené nápady do strany, vypracovává společný postup při projednávání mezinárodních problémů.

Moderátor: Zahraniční odbor

Zamčeno
Uživatelský avatar
Mapafius
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 20
Registrován: 20 říj 2013, 23:33
Profese: student - persóna Vás tolik zajímá?
Bydliště: Únětice
Dal poděkování: 21 poděkování
Dostal poděkování: 40 poděkování

Think Tank Evropské hodnoty

Příspěvek od Mapafius »

Nevím, jestli zařadit toto téma spíše sem nebo do mediálního odboru, je to na pomezí.
Již nějaký čas komunikuji s vedením think-tanku Evropské hodnoty a trochu jej sleduji, jak jsem ale vypozoroval, má možná nedostatečné informace o České pirátské straně a jejích záměrech v Evropské politice a tendencích, kterými se momentálně celosvětové pirátské hnutí ubírá.
Jak jsem vyrozuměl, evropská politika Pirátské strany se teprve formuje spolu s pirátskými stranami dalších Evropských států a Evropská pirátská strana se formuje zrovna s tím o čemž ovšem think-tank nemá povědomí a některé jejich výstupy mohou být, pokuď se týkají i ČPS zmatené nebo zavádějící jako asi toto: https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =1&theater k čemu jako popření tezí počítám došli absencí v programu
Nebylo by tedy od věci s think-tankem komunikaci navázat, je tomu vstřícný.
Zde je adresa jejich webu: http://evropskehodnoty.cz/
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mapafius za příspěvky (celkem 2):
Mikulas.Peksa, Marketa.Gregorova
Uživatelský avatar
Petr.Steinbauer
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 125
Registrován: 30 zář 2013, 23:25
Profese: jednatel, programátor
Bydliště: Trhové Sviny
Dal poděkování: 91 poděkování
Dostal poděkování: 189 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Think Tank Evropské hodnoty

Příspěvek od Petr.Steinbauer »

Zdravím,
o problematice prakticky nic nevím, pouze bych zmínil, že Think tanků je v ČR více, dle wikipedie například CEP, CEVRO, eStat, Liberální institut, Občanský institut...
Pochopitelně jsou některé zakládány a provozovány přímo jako odnože (líhně mozků) politických stran.
Pokud se to bude řešit, stálo by za to jich oslovit více (??)
Uživatelský avatar
Mapafius
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 20
Registrován: 20 říj 2013, 23:33
Profese: student - persóna Vás tolik zajímá?
Bydliště: Únětice
Dal poděkování: 21 poděkování
Dostal poděkování: 40 poděkování

Re: Think Tank Evropské hodnoty

Příspěvek od Mapafius »

Tak Já myslím, že by jistě stálo za to oslovit think-tanků více, nakonec tím asi nemáme co ztratit a ty nadstranické think-tanky snad pracují adekvátním způsobem a pokuď nebudou, můžeme s nimi přestat komunikovat.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mapafius za příspěvek:
Petr.Steinbauer
Uživatelský avatar
Mikulas.Peksa
Poslanec/poslankyně Evropského parlamentu
Příspěvky: 4625
Registrován: 29 lis 2012, 08:33
Profese: europoslanec, ajťák, fyzik
Dal poděkování: 7813 poděkování
Dostal poděkování: 11919 poděkování

Re: Think Tank Evropské hodnoty

Příspěvek od Mikulas.Peksa »

Mě to připadá na první pohled jako dobrý nápad. Myslím, nám to nemůže výrazně uškodit - hůř než na té grafice dopadnout nemůžeme (my jsme hned vedle ODS???). Nevím, jestli think-tanky oslovovat plošně - možná by bylo dobré si o nich vždycky něco napřed zjistit - speciálně např. od CEVRO bych se spíš držel dál, protože v jeho správní radě sedí Ivan Langer a Jan Zahradil (já to osobně chápu jako ODSáckou obdobu Vokovické sorbony, ale třeba mě vyvedete z omylu).

Pokud jde o Evropské hodnoty, můj osobní náhled na věc je, že jsou relativně v pohodě, akorát mají ideově blízko k Evropské lidové straně, potažmo tedy k CDU-CSU / KDU-ČSL / TOP 09. Viz např. vyjádření Jakuba Jandy na FB OFFTOPICBudu volit KDU-ČSL.

Nesouhlasím s částí jejich programu (potraty, antihomo), kampaň mají téměř hnusnou (slunečnice, fakt sorry), minulost občas nekřesťanskou (každá vláda, trochu Kalousek, Čunek).

Chci mít ale ve Sněmovně stabilní stranu s poměrně zkušenými a zralými lidmi, kteří mohou (ale nemusí, že) být stabilním prvkem v divoké době. TOP 09 můj hlas nepotřebuje, dostane se v klidu a převezme žezlo na pravici. Sdílím s lidovci většinu vnímání základních hodnot a chci někoho, kdo má promyšlený (CDU-like) program a jeho realizátory v prostoru mezi TOP09, ODS a ČSSD.

Určitě budu xkrát zklamán, ale prostě si myslím, že příští Sněmovna současnou skvadru lidovců potřebuje.
nebo skutečnost, že 30 % jejich financí pochází z Konrad-Adenauer Stiftung http://evropskehodnoty.cz/wp-content/up ... a-2012.pdf.

Z mého pohledu fakt není důvod je okopávat. A pokud se nám podaří "skamarádit" s "jejich" think-tankem (ať už je jejich v jakékoli míře), jedině dobře, úspěšný hack od nás. Na druhé straně, lidovci/konzervativci mají prostě jiné pojetí Evropské integrace a politiky obecně. Pokud nás budou chtít okopávat oni, nic s tím neuděláme. Čili IMO nebuď zklamaný, pokud Tvojí informaci, že Piráti nejsou lumpové, nevezmou tak kladně, jak bys možná chtěl....
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Peksa za příspěvky (celkem 3):
Dalibor.Zahora, Mapafius, anonym72078
Mám blog, jsem na Facebooku, Twitteru, Instagramu a Mastodonu.

Chcete se zapojit do evropské politiky? Náš konzultační tým na Mattermostu evropských Pirátů najdete zde!
Uživatelský avatar
Marketa.Gregorova
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 1183
Registrován: 15 dub 2012, 21:18
Profese: europoslankyňa
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 1228 poděkování
Dostal poděkování: 4295 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Think Tank Evropské hodnoty

Příspěvek od Marketa.Gregorova »

Děkuji moc za podnět!

Pravidelně odebírám newsletter EH a nechávám si Jakubem zaspamovávat Zeď jeho četnými příspěvky (:D), takže o jejich fungování mám povědomí a tento think-tank patří mezi mých pár celkem oblíbených - pořádají například skvělé diskuze se zajímavý hosty.
Vzhledem k jejich ideovému zaměření spíše na KDU a Zelené jsem se však nikdy nezajímala o jakoukoli kooperaci - proto moc děkuji za informaci, že by nebyli proti. Ráda se s nimi spojím a popovídám si o vývoji Evropy a integrace; domnívám se, že Piráti mají na EU zdravý názor a obzvlášť teď před eurovolbami bude vhodné to zdůrazňovat na vícero místech.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Marketa.Gregorova za příspěvky (celkem 3):
Mikulas.Peksa, anonym72078, Mapafius

Europoslankyňa.
Místopředsedkyňa.
Vedoucí RT EZO.

Pravda bolí.
Politika je pro všechny.
NEklikat.
Píše se to AI.

Zamčeno

Zpět na „Zahraniční odbor“