Státní příspěvek 2013

Diskuse členů a příznivců o věcech přesahujících působnost orgánů, netýkajících se programu nebo o straně jako celku.

Moderátor: Odbor - administrativni

Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
  • Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
  • Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
  • Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
  • Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
  • Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
Dodržujte prosím pravidla fóra.
Uživatelský avatar
Michael.xChaos.Polak
Člen KS Praha
Příspěvky: 3450
Registrován: 21 dub 2009, 17:19
Profese: programátor, podnikatel v oboru telekomu
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 2269 poděkování
Dostal poděkování: 5396 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Státní příspěvek 2013

Příspěvek od Michael.xChaos.Polak » 27 říj 2013, 14:02

Petr Vileta píše: Jak už sám název říká, je to "příspěvek na úhradu volebních nákladů". Jelikož jsme volební kampaň zvládli bez dluhů a ještě na účtu něco máme, velmi bych doporučoval ty peníze až do začátku další kampaně uložit na náš 4. transparentní účet, který je jediný úročený.
Sorry že rejpu.. ale já se asi málo sleduji o aktuální dění, a netušil jsem, že máme více transparentních účtů! Řekl bych, že je poněkud netransparentní mít více transparentních účtů :-)
každopádně, pokud mají různé určení, měl by na všechny být stejně odkaz z jediného místa.

Úročení je sice dobrý argument.. ale nerad bych, abychom se před světem tvářili, že jsme pořád chudá strana, která strašně potřebuje drobné stokoruny od svých voličů a příznivců... celkově to, že jsme příspěvek dostali, teď mění spoustu věcí a samozřejmě naše vlastní rétorika o transparentnosti veřejného sektoru se teď obrátíme proti nám - protože politické strany rozhodně pokládáme za součást veřejného sektoru, na tom se doufám všichni shodneme.

Osobně bych pokládal za nejčistší a nejčestnější, kdyby zůstatek figuroval na našem hlavním účtu. Nevím, jak jsou teď momentálně řešená dispožiční práva k účtu, ale divil bych se, kdyby Fio banka neumožňovala omezit dispožiční práva určitou maximální částkou.

V zásadě odkazy na více našich transparentních účtů z jediného stejného místa na našem webu a vysvětlení jejich účelu je téměř stejně dobré řešení, jako mít jediný účet.

Ale potenciální škoda, vzniklá tím, že naše voliče a příznivce (a koneckonců i členy) nějak zmateme, je daleko větší, než případný zisk, který by úročením vznikl. V zásadě jsem se o tyto finanční věci ve straně zatím moc nezajímal - ale koukám, že bych asi měl. (ostatně: já myslím, že bychom mohli přijímat i příspěvky v BTC - ovšem s tím, že se objeví na účtě jako vklad v hotovosti a samozřejmě, budou odanonymizované - já myslím, že vím o pár členech Pirátské strany, kteří by celý proces dokázali zajistit, včetně vyplnění a dodální darovacího formuláře o přijetí daru v hotovosti - je totiž precedens i pro podnikatele, kteří by v českém prosředí Bitcoin chtěli přijímat, a my bychom v tomto měli být napřed a nepřenechat toto pole bez boje Svobodným..)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michael.xChaos.Polak za příspěvky (celkem 2):
Helena Jarolimkova, Homo Pyratus
604 282398 | Jabber: x@j.cz | http://twitter.com/MxChaosP | http://twitter.com/PiratiBrevnov | http://www.pirati.cz/lide/michael_polak
@xchaos@mastodon.social | člen MS Praha 6 | A liberal is a man too broadminded to take his own side in a quarrel

Adam.Skorepa
Asistent poslance
Příspěvky: 4722
Registrován: 27 dub 2009, 20:50
Profese: živnostník
Dal poděkování: 850 poděkování
Dostal poděkování: 6788 poděkování

Re: Státní příspěvek 2013

Příspěvek od Adam.Skorepa » 27 říj 2013, 14:04

Upozorňuji, že "volební výdaje" jsou rozpočtová kapitola MO.
Author Sensei Tyrant Pervert

Helena Jarolimkova
Příznivec Pirátů – Plzeňský kraj
Příspěvky: 2490
Registrován: 26 dub 2013, 08:06
Profese: Anarchista
Dal poděkování: 6617 poděkování
Dostal poděkování: 1205 poděkování

Re: Státní příspěvek 2013

Příspěvek od Helena Jarolimkova » 27 říj 2013, 14:28

Další volby budou v květnu 2014, takže někdy v dubnu začne další kampaň a do té doby nám to na úrocích dá reálných 4413.90 Kč i kdyby nám to poslali až v prosinci 2013. ... citace Petr Vileta

Vim, ze je to trochu mimo toto hlavni tema, ale POZOR!!! jestlize jsou volby v kvetnu, tak zacne kampan v dubnu?? To se fakt nechceme nikdy nikam dostat? Navrhuji udelat casovy plan - harmonogram alepson na rok... do podzimnich krajskych voleb... na vsechno: kdy, kde, za kolik, od kdy atd. ... jsem pomerne novacek ve strane, tak nevim - zalozi se na to novy vlakno nebo jak na to? ... Myslim, ze je to dost zasadni pro dalsi zlepsovani ... ;-)

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 27090
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: živnostník, programátor
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 22029 poděkování
Dostal poděkování: 18927 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Státní příspěvek 2013

Příspěvek od Petr.Vileta » 27 říj 2013, 15:39

@JKsen: Jirko, navrhuji jen zavést více účtů, které by pořád spravoval jen vedoucí FO. Žádní krajští správci s hmotnou zodpovědností nebudou potřeba. Jen prostě kdokoliv v kraji koukne na "svůj" účet a okamžitě vidí stav.

@Janek Wagner: jo, analytické účty to částečně řeší, ale máš k dispozici jen 3 číslice, ovšem je 14 krajů, takže třeba 501xxx Spotřeba materiálu budeš muset mít 501001 až 501014 pro kraje a dalších několik pro odbory, RV, RP a takhle budeš muset rozdělit v podstatě všechny položky všech účetních skupin. Jinak se z toho cash-flow prostě nedá vydolovat.

FIO neumožňuje zakládat podúčty (s předčíslím), pouze další běžné nebo spořící účty. Je to dáno jejich systémem číslování účtů.
Všechny naše účty jsou zde http://www.pirati.cz/fo/seznam_uctu
Teď FIO zveřejnilo API, kdy si můžeme cokoliv zjišťovat na účtech, takže není problém někam na web dát box, kde bude součet zůstatků všech účtů, aby to voliče nepletlo.

Podle variabilních symbolů se dá zjistit dost, ale ne všechno. Někdo ho buď nenapíše, nebo napíše nějaký nesmyslný, ale v poznámce uvede "Dar pro MSK" a já to musím zaúčtovat podle té poznámky, jinak by řvali. :) Prostě to není dostatečně spolehlivé.

Na bitcoiny se písemně zeptám přímo na Finančním ředitelství, nebo rovnou na ministerstvu financí, jen jsem na to ještě neměl čas. Ono to totiž není účetně tak jednoduché, jak to vypadá. Některé firmy sice BTC už berou, ale každý si to účtuje trochu jinak a zatím s tím neměli potíže jen proto, že jim nepřišla kontrola z Berňáku. :D

Účetnictví dnes vedeme v software Pohoda a jeho online webová verze neexistuje. Pokud vím, tak jediný webový SW je StormWare, ale je to komerční, tak by se musela každý rok kupovat licence. Jsou to náhodou Plzeňáci, tak si dohodnu schůzku a proberu to s nimi. Některé věci tam totiž asi nejdou, protože to po nich zatím nikdo nechtěl.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvky (celkem 3):
Jakub, Vojtech.Pikal, Jaroslav.Kucera
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.

Uživatelský avatar
Jindrich.Bartek
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 2688
Registrován: 14 črc 2012, 00:45
Profese: Idealistický pragmatik
Bydliště: Brno region
Dal poděkování: 3128 poděkování
Dostal poděkování: 2555 poděkování

Re: Státní příspěvek 2013

Příspěvek od Jindrich.Bartek » 27 říj 2013, 16:56

Roman Kucera píše:Pokud se dá z hlavního účtu vyselektovat cokoliv dle VS a dalších údajů, nevidím zakládání dalších účtŮ jako účelné.
Právě, že nedá. Např. když chci zjistit zůstatek co má KS na volby, v příjmech se objeví zůstatek, který ale neodpovídá realitě. Jednak se někdo třeba spletl při daru, ale hlavně z té částky už někdo něco utrácel, ale já to nezjistím jinak, než složitým počítáním údajů z měsíčních výkazů vydávaných FO v .pdfku, kde jsou poslední reálné zůstatky, dále k tomu musím připočítat poslední příjmy na daném VS a k tomu ještě členské příspěvky, které jsou na jiném VS (než VS krajské volební kampaně), ale ty ještě musím dělit dvěma, protože kraji připadá jen 50 %. Prostě šílenost :shock:

Já bych osobně byl pro aplikaci, která zůstatky bude sama počítat. Ta druhá možnost - dalších 14 účtů je taky schůdná, ale tam vidím, že bychom stejně potřebovali
aplikaci, která to uživatelům zobrazí přehledně na jednom místě. Navíc, členské příspěvky by se tedy asi posílali na ten centrální účet, ale pak by musel někdo půlku každého příspěvku posílat na daný krajský účet, na což bychom už opravdu museli někoho zaplatit.

BTW. toto téma je docela offtopic, nechce z toho někdo vytvořit samostatné vlákno?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jindrich.Bartek za příspěvky (celkem 3):
Petr.Vileta, Vojtech.Pikal, Jaroslav.Kucera
Nikdy plně nezměníte věci bojem s existující realitou. Abyste něco změnili, vytvořte nový model, který udělá současný model zastaralým. -- z článku o bitcoinu

Lepší sebeřízení vede člověka nejen k větší produktivitě, ale i k mnohém větší míře seberealizace a tudíž i většímu pocitu štěstí.

Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Republikový výbor
Příspěvky: 14971
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9519 poděkování
Dostal poděkování: 17122 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Státní příspěvek 2013

Příspěvek od Roman.Kucera » 27 říj 2013, 16:57

No dyť jo :-) To je právě to api, o kterém Petr píše.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Kucera za příspěvky (celkem 2):
Petr.Vileta, Stanislav.Stipl
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 27090
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: živnostník, programátor
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 22029 poděkování
Dostal poděkování: 18927 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Státní příspěvek 2013

Příspěvek od Petr.Vileta » 27 říj 2013, 17:20

Jindrich Bartek píše:Já bych osobně byl pro aplikaci, která zůstatky bude sama počítat. Ta druhá možnost - dalších 14 účtů je taky schůdná, ale tam vidím, že bychom stejně potřebovali aplikaci, která to uživatelům zobrazí přehledně na jednom místě.
Všechno k API je tady http://www.fio.cz/bankovni-sluzby/api-bankovnictvi
Veřejné tokeny jsou:
Hlavní účet (2100048174): s16BrXCPmiyaIcRBvoEiWveRIklCevEZYIRTo4EShpPxkfGRuDPPZZxKCSbhMN1n
Michálko-účet (2000074033): 9O1MQJPIuGcXzO19gcm2DAAaE5VkAk0N4pmbLW867EJNMh7O4w5u4y1bgu8OmABB
PPI účet (2700074034): BiQPHYKsejre22hA7NxXzhUDYOGYUsGvf3LF7gnr8ymlQpuesjVpaEvPHVTzyqrp
Spořící účet (2600053340): 1hWUFAGJu1XZTphP4cihl18hquXiaKSAwVmWpHx4dozlY8xeqswmS4B7bI6tVwFI
Všechny jsou pro přístup read-only, tak si s tím klidně hraj ;)
Jindrich Bartek píše:Navíc, členské příspěvky by se tedy asi posílali na ten centrální účet, ale pak by musel někdo půlku každého příspěvku posílat na daný krajský účet, na což bychom už opravdu museli někoho zaplatit.
A nebo to dělat obráceně. Platit příspěvky na krajské účty a jednou měsíčně bych polovinu převedl z každého krajského účtu na hlavní účet. Přece jen těch pár příspěvků za měsíc se na krajském účtu najde snáz, než desítky až stovky příspěvků na hlavním účtu.
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.

Uživatelský avatar
Vaclav Malek
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 8117
Registrován: 12 čer 2009, 01:32
Profese: filozof času, meta-politik
Dal poděkování: 4877 poděkování
Dostal poděkování: 8355 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Státní příspěvek 2013

Příspěvek od Vaclav Malek » 27 říj 2013, 18:10

Ne, účty ne... spíš bychom se je měly snažit ještě snižovat až nakonec budeme mít jen jeden. Pro budoucí rozpočtový systém je to navíc výhodnější.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav Malek za příspěvky (celkem 4):
Lukas.Findeis, Frantisek.Navrkal, Tomas.Durco, Ondrej.Profant

Isa
Příznivec Pirátů – Královehradecký kraj
Příspěvky: 135
Registrován: 08 srp 2013, 15:41
Profese: spec. pedagog, psycholog
Dal poděkování: 403 poděkování
Dostal poděkování: 146 poděkování

Re: Státní příspěvek 2013

Příspěvek od Isa » 27 říj 2013, 18:41

Nevím, jestli to vůbec lze hradit z těchto peněz a zda by s tím Ivan souhlasil, ale nezasloužili bychom si placeného kapitána? Myslím, že by to prospělo straně i jemu, pokud by nepracoval pod tlakem. Jeho vystupování nám velmi pomohlo a pomohlo by nám i kdyby se mohl v klidu věnovat medializaci našich témat, pozitivní medializaci, kterou tolik potřebujeme...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Isa za příspěvky (celkem 3):
Evzen.Boura, Jiri.Kaderavek.sen, Jaroslav.Kucera

Uživatelský avatar
Frantisek.Navrkal
Předseda rozhodčí komise
Příspěvky: 4300
Registrován: 11 kvě 2012, 23:42
Profese: datový inženýr/vědec
Dal poděkování: 8313 poděkování
Dostal poděkování: 4779 poděkování

Re: Státní příspěvek 2013

Příspěvek od Frantisek.Navrkal » 27 říj 2013, 20:35

Byl bych pro 2 účty: jeden by byl na peníze a výdaje od dárců, a jeden na peníze od státu a výdaje z těchto peněz (předpokládám, že se omezí, na co mohou být státní peníze použity).

Taky to znesnadní machinace, jako třeba to, že teďka účet moc neodpovídá rozpočtu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Frantisek.Navrkal za příspěvky (celkem 3):
Mikulas.Ferjencik, Marcel.Kolaja, Jaroslav.Kucera
Flamewar does not determine who is right - only who is left.

Zamčeno

Zpět na „Vnitrostranická diskuse“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host