Volební úspěch

Diskuse členů a příznivců o věcech přesahujících působnost orgánů, netýkajících se programu nebo o straně jako celku.

Moderátor: Odbor - administrativni

Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
  • Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
  • Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
  • Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
  • Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
  • Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
Dodržujte prosím pravidla fóra.
next_ghost
Příznivec Pirátů – Ústecký kraj
Profese: programátor
Dal poděkování: 1417 poděkování
Dostal poděkování: 4990 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Volební úspěch

Příspěvek od next_ghost » 26 říj 2013, 22:55

Zatím podobné vlákno nikdo nezaložil, tak to udělám já. Blahopřeji všem k volebnímu úspěchu. Vaše tvrdá práce na propagaci strany přinesla výsledky v podobě ztrojnásobení volebního výsledku oproti předchozím sněmovním volbám. Dlouhodobý státní příspěvek sice utekl o čtyři desetinky procenta, ale to nevadí. V květnu nás čekají eurovolby a do těch teď díky předčasným volbám jdeme s mnohem pevnější startovní pozicí, i když nás v další kampani pořád čeká spousta práce. Sice jsme teď skončili až na 9. místě, ale s 2,66 % všech hlasů už pro voliče ani média nejsme žádná srandastrana, kterou nikdo nevolí. S takovým výsledkem už bude o náš program podstatně větší zájem než dřív a na jaře toho musíme náležitě využít. Nezapomeňte, že kampaň do eurovoleb začíná už zítra ráno.
Chceš, aby organizace fungovala? Komunikuj!
Česká pirátská strana: Neškodná.
Otisk PGP klíče: B5E9 147C A94C 9B75 6817 9CA4 43D0 B4CF 1CDE 2360 (nový klíč od listopadu 2016)

VincentBlanquin
Příznivec Pirátů – Praha
Profese: -
Dal poděkování: 24 poděkování
Dostal poděkování: 74 poděkování

Re: Volební úspěch

Příspěvek od VincentBlanquin » 26 říj 2013, 23:16

z rozborů v čt vychází (tomia volilo dost lidí co choděj často na ruzne alternativní stránky) že dost voličů kteří by měli volit piráty volilo usvit. ruku na srdce program piratu je takovej spíš pro eurovolby, naopak usvit nemá s čím do eurovoleb kandidovat a třeba nebude. možná by se šlo domluvit s tomiem aby nás pak podpořil (videem jako franz). pokud teda usvit ještě bude existovat v květnu a jestli by to nebyl spíš polibek smrti :D

Mikulas.Peksa
Republikové předsednictvo
Profese: europoslanec, ajťák, fyzik
Dal poděkování: 6926 poděkování
Dostal poděkování: 9073 poděkování

Příspěvek od Mikulas.Peksa » 26 říj 2013, 23:50

Ok....pročítám aktivní témata a vidím na 1. stránce 11 zájemců o členství. Dobře oni! Vo tom to totiž je.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Peksa za příspěvky (celkem 4):
Roman.Kucera, Pavel.Moravec, Vojtech.Pikal, Filip.Krska
When you play game of trolls you flame or you die. #ByrokratickaFerovka

Mám blog, jsem na Facebooku, Twitteru a Instagramu.

Martin.Polak
Místní předsednictvo
Profese: polygraf
Dal poděkování: 257 poděkování
Dostal poděkování: 472 poděkování

Příspěvek od Martin.Polak » 27 říj 2013, 01:29

Také gratuluji. Byl jsem i ve volební komisi a měl jsem radost, jak se hromadí hlasy pro piráty. Vyvolalo to vlnu euforie a úplně jsem zapomněl, že jsem musel přetrpět stálé vtípky dalších členů komise, před sčítáním hlasů. :-)
Rád bych se zase zapojil. V příštím roce budou komunální volby a dokonce budou na okrese Kolín volby do Senátu.
Kandidoval jsem v roce 2010 v komunálních volbách a byla to pro mne cenná zkušenost a doporučil bych to každému. :D
Myslím si, že je už potřeba pomalu sestavovat kandidátku a hlavně se zviditelňovat. Ale nevím na koho se obrátit. :( Předchozí kandidátka se rozpadla na prach a myslím, si že tentokrát máme na víc, než jen na 105 hlasů - tedy něco přes 1% a kdyby se podařilo udělat plnou kandidátku ...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Polak za příspěvky (celkem 5):
Dalibor.Zahora, Mikulas.Ferjencik, Pavel.Moravec, Ivan.Mikolas, Filip.Krska
Předseda MS Kolín | Držitel titulu "nezvolený" ve volbách 2010, 2017 a 2018. :-)

Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Profese: živnostník, programátor
Dal poděkování: 22467 poděkování
Dostal poděkování: 19149 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Vileta » 27 říj 2013, 02:08

MartinPolák píše:Kandidoval jsem v roce 2010 v komunálních volbách a byla to pro mne cenná zkušenost a doporučil bych to každému. :D
Myslím si, že je už potřeba pomalu sestavovat kandidátku a hlavně se zviditelňovat. Ale nevím na koho se obrátit. :(
Na kohokoliv z předsednictva Středočeského kraje. pks-stredocesky-kraj-g110.html
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvek:
Pavel.Moravec
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.

Michal Wagner
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Profese: Rebel
Dal poděkování: 2834 poděkování
Dostal poděkování: 2114 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michal Wagner » 27 říj 2013, 03:30

• ___Děkuji___
  • Všem Pirátům a příznivcům, kteří za uplynulé roky pracovali na společné věci. Věřím, že každý z vás udělal maximum a že závazek k voličům vnímáte stejně, jako já.
  • Mikuláši Ferjenčíkovi (OFFTOPICprotože Pirátská online kampaň - FB byla epic! :)), Jakubu Michálkovi (OFFTOPICvypíchnu třeba ACTA, ale jsou toho mraky), Ivovi Vašíčkovi (OFFTOPICcelou kampaň jsi dřel jako kůň, například), Marcelu Kolajovi (OFFTOPICtřeba za super limuzínu s řidičem, který nepije; škoda že ti práce nedovolila pokračovat), Lence Wagnerové (OFFTOPICnapříklad za to, že obětovala srdce i duši - víme svoje, že? ;)), a všem těm, kteří v průběhu pracovali pro jakýkoliv odbor nebo pracovní skupinu - nebo jakkoliv jinak přiložili ruku k dílu (OFFTOPICtzn. jsem doufám nikoho nevynechal :D).
  • Speciálně pak děkuji těm, kteří ze mě dělají lepšího člověka OFFTOPICmusím vypíchnout alespoň ty nejvýraznější, i když vás byla celá řada - Tomáši Vymazalovi, Michalu Ketnerovi a Adamu Skořepovi.
  • A to nejlepší nakonec. Děkuju Ivanu Bartošovi. Nejen za nasazení, sebeobětování, výdrž a nervy, ale především za to, že dokázal vstřebat kritiku kterou byl (nejen mnou) zasypáván a poučil se z ní. Také za brilantní zvládnutí kampaně, všech vystoupení v TV (OFFTOPICInterview Drtinové: pane Bartoši a proč jste rezignoval? já to mám zjištěné! :D) a za reality hack pochybné diskuze (OFFTOPICvýraz Bobo mluvil za vše :D). Byl to nakonec on kdo mě inspiroval k jakékoliv činnosti pro občany této země a ať má na mě názor jaký chce (OFFTOPICa i když mě občas štve)- mám ho v úctě a dál zůstává v mnoha věcech mým vzorem a taky - jsem rád že to zase můžu říct - opět Kapitánem.
T.G.M. píše:Život měříme příliš jednostranně; podle jeho délky a ne podle jeho velikosti. Myslíme víc na to, jak život prodloužit, než na to, jak ho opravdu naplnit. Mnoho lidí se bojí smrti, ale nedělají si nic z toho, že sami a mnoho jiných žijí jen položivotem, bez obsahu, bez lásky, bez radosti.
  • A proto také děkuji, že jsi mě z přežívání probral do žití a dal mému životu smysl, Ivane. Věřím, že nejsem sám.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal Wagner za příspěvky (celkem 4):
Vaclav.Klecanda, zdenov, Pavel.Mendl, Isa
"Tvářnost lze začít měnit s jedinou květinou, ..." -- Velvyslanec Spock

Dalibor.Zahora
Člen KS Středočeský kraj
Profese: zakládající člen
Dal poděkování: 22993 poděkování
Dostal poděkování: 10893 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalibor.Zahora » 27 říj 2013, 09:07

Gratulace všem, zvláště těm co stojí v první řadách a schytávají to z obou stran, jak od veřejnosti, tak od nás z paluby i podpalubí.

Je to dobrý výsledek, asi optimální v tuhle chvíli. Aby to bylo příště ještě lepší, bude to stát hodně práce a dovedností, ale naděje tu je slušná.
Když sem viděl co za jiné subjekty se hrne do politiky a že Piráti jsou stále do jisté míry ostrakizováni nebo ať z hlouposti či nevědomosti nebráni dost vážně, otupilo to pro tuto chvíli moje kritické výhrady k vnitřnímu fungování a do značné míry sem se jich zdržel. I proto že věřím, že se časem podaří řadu věcí zlepšit. Jak napsal next_ghost "kampaň do eurovoleb začíná už zítra ráno", dodám, že začala i do komunálních voleb za rok a jak pohotově včera připomněl Tomáš Klapka, zřejmě budou mimořádné volby na Zlínsku (asi nekdy v lednu), pokud Okamura přestoupí do Sněmovny.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvky (celkem 2):
Mikulas.Ferjencik, Filip.Krska
zástupce KMO Sčk, zakládající člen, bývalý člen KK, více na profilu wiki.pirati.cz, aktuální texty najdete na Deník Referendum, více jsem na twitteru @daliborzz než na FB fb.com/dlbrz t. 773 993 465

VincentBlanquin
Příznivec Pirátů – Praha
Profese: -
Dal poděkování: 24 poděkování
Dostal poděkování: 74 poděkování

Příspěvek od VincentBlanquin » 27 říj 2013, 09:25

zrovna na zlínsku byl nejhorší výsledek z krajů, tam by to chtělo zamakat

Ales.Sura
Člen KS Praha
Profese: aplikační inženýr, vývoj IC
Dal poděkování: 1823 poděkování
Dostal poděkování: 2844 poděkování

Příspěvek od Ales.Sura » 27 říj 2013, 09:27

Nebudu předstírat, že volební výsledek pro mě není zklamáním. Doufám, že se o to nebudou snažit ani ti, kteří hlásali, že těch 5% dáme. Já sice tak optimistický nebyl, ale 3% jsem čekal. Vím, že všichni do toho dali všechno co mohli a chtěl bych také všem poděkovat. Nakonec absolutní čísla vypadají mnohem lépe než ty relativní procenta. I mě se podařilo ze zahraničí přesvědčit minimálně 5 lidí, kteří piráty minule nevolilo a jel 500km jen abych to pirátům hodil - ne, nestěžuji si a ani se neplácám po ramenou. Jen mi ten výsledek přijde slabý poté co jsem na fóru četl, jaké množství lidí se na ulicích i na sociální sítích nově hlásí k Pirátům.
Navíc mě pak ještě naštvala média v čele s ČT, která v rámci volebního zpravodajství Piráty vytrvale ignorovala. Záběry kamer byly ze všech volebních štábů až po Zemanovce, kteří měli zhruba polovinu hlasů. Skoro se divím, že nás z těch volebních grafů nevymazali úplně. Vypadá to, že jsme žádný štáb ani neměli. Je vůbec někdo ve spojení s ČT? Mají na to nějaké rádoby logické odůvodnění?
Na druhou stranu se tahle ignorace dá využít příště v náš prospěch.
Tak vítr do plachet.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ales.Sura za příspěvky (celkem 3):
Pavel.Moravec, Filip.Krska, Katerina.Marketa.Matouskova
Aleš Sůra - můj pirátský Jabber je momentálně Obrázek, PGPID: 9C1B3043
"Prosíme ty, kteří tvrdí, že něco nejde, aby nezdržovali ty, kteří už to dělají!"

Pavel.Mendl
Člen KS Středočeský kraj
Profese: podnikatel v IT
Dal poděkování: 79 poděkování
Dostal poděkování: 208 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pavel.Mendl » 27 říj 2013, 11:36

Abych parafrázoval klasickou totalitní anekdotu:
Děkuji, DĚKUJI!, ... a to třetí jsem zapomněl.
Příspěvek od Michal Wagner 27 říj 2013 04:30 píše: ___Děkuji___

...<seznam všech poděkovaných>...
Naprosto souhlasím a připojuji se. Jen je asi zbytečně, abych tak krásně rozepsaný seznam i se zdůvodněním opisoval znovu za sebe... Takže pojďme k výsledkům voleb:

2.66% ve druhých parlamentních volbách od založení je krásný výsledek! (To neznamená, že ještě není spousta věcí, které budeme moci zlepšit, ale o těch se pojďme začít bavit tak za týden, teď si vychutnejme ten stále rostoucí trend.)

Protože jako jedno z hobby mám (velmi amatérskou) sociologickou prognostiku, nedalo mi to a dal jsem si pár věcí do grafu. Při založení strany jsem jí "sudičkoval", že prostý společenský kvas ji v nejbližších volebních obdobích ponese po linii 1% - 3% - 5%. Před letošními volbami jsem na dotazy známých odpovídal odhadem 2.5%, založeným na této původní prognóze, korigované o "bulharskou konstantu" 0.8, pozorovatelnou jak v prvních parlamentích volbách (2010) tak krajských (2012) a mírné navýšení, když jsem viděl tu aktivitu v terénu. Jak je vidět, výsledek je ještě o kousek lepší (i když bych také rád 3% už letos ;) ).

Nebudu se tu už moc "rozkecávat", ale pár stručných komentářů ke grafu připojím:
Obrázek

Šipky u jednotlivých čar víceméně udávají, jestli je považuji za nadhodnocené, podhodnocené nebo vyvážené.

Zajímavá je dobrá shoda mezi extrapolací trendu 2012-2013 a středu mezi mou horní (starou) a dolní (nově (snad až pře-) korigovanou) prognózou. Já ji interpretuji tak, že tohle je výsledek, který bychom 2017 dosáhli, kdybychom už nedělali nic víc než jsme dělali dosud.

Lineární interpretace z výsledku 2012 je pak při tak malém počtu bodů a velké délce extrapolace už spíš jen žert. Vypovídá snad jen o tom, že, pokud se něco nezmění opravdu radikálně, přes 5.5-6% v 2017 nemáme šanci.

Ovšem extrapolace lineární křivky proložené všemi třemi volbami (2010,2012 a 2013) už také ukazuje nad 5%. Interpretoval bych ji jako potenciál strany v dalších volbách, pokud "to rozbalí naplno". A tohle je výsledek, který považuji za opravdu dobrý (skoro lepší než 5%+ teď), protože se strana tolik "nepřehřeje" a bude mít čas své ideály implementovat čistě a s rozmyslem. Zkrátka budeme si to ještě všichni muset odpracovat.

Takže tolik k mé první povolební analýze. Mám ještě pár dalších postřehů a postupně je sem na fórum zkusím sepisovat.

Děkuji za hostování obrázku serveru ImageShack.us
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Mendl za příspěvky (celkem 7):
Dalibor.Zahora, Michael.xChaos.Polak, Niki.Koci, Martin.Polak, Pavel.Moravec, Filip.Krska, Katerina.Marketa.Matouskova

Odpovědět

Zpět na „Vnitrostranická diskuse“