Pirátská protikorupční jednotka

Republikovému předsednictvu je svěřena moc výkonná a je zároveň statutárním orgánem strany.

Moderátor: Republikove predsednictvo

Pravidla fóra
  • Sem vkládejte připomínky k činnosti republikového předsednictva. Ke každému podnětu založte nové téma.
  • Na dotazy a podněty odpovídají dobrovolníci, buďte prosím ohleduplní. Svá podání pište slušně a požadavky formulujte dostatečně určitě.
  • Místo odkazů do jiných fór citujte celé texty, protože lidé mají zobrazování některých fór vypnuté.
  • V podatelně se nediskutuje a jakmile bylo podání vyřešeno, téma se zamyká.
Další informace můžete nalézt na následujících místech:
Jindrich.Bartek
Člen KS Jihomoravský kraj
Profese: Idealistický pragmatik
Dal poděkování: 3130 poděkování
Dostal poděkování: 2555 poděkování

Pirátská protikorupční jednotka

Příspěvek od Jindrich.Bartek » 26 říj 2013, 20:41

Jak jsem psal už více než před rokem OFFTOPIC(vnitrostranicka-diskuze-f75/navrh-na-vy ... ni%20odbor) je tu nápad na vytvoření protikorupční pracovní skupiny (Pirátská protikorupční jednotka). V rychlosti jde o to, že by pracovní skupina Pirátů prohledávala současné i minulé (korupční) kauzy na internetu a v jiných médiích a následně z toho sestavovala trestní oznámení. Trestní oznámení by schvalovalo RP a podávalo by se jménem České Pirátské Strany.

V předvolební době se mi podařilo získat 2 pražské členy na tuto činnost. Z toho jednoho studenta práv. Zbývá jakési formální schválení RP.
Nikdy plně nezměníte věci bojem s existující realitou. Abyste něco změnili, vytvořte nový model, který udělá současný model zastaralým. -- z článku o bitcoinu

Lepší sebeřízení vede člověka nejen k větší produktivitě, ale i k mnohém větší míře seberealizace a tudíž i většímu pocitu štěstí.

Tomas.Klapka
Profese: discordian pope
Dal poděkování: 1707 poděkování
Dostal poděkování: 3292 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pirátská protikorupční jednotka

Příspěvek od Tomas.Klapka » 27 říj 2013, 12:04

Jindrich Bartek píše:Jak jsem psal už více než před rokem OFFTOPIC(vnitrostranicka-diskuze-f75/navrh-na-vy ... ni%20odbor) je tu nápad na vytvoření protikorupční pracovní skupiny (Pirátská protikorupční jednotka). V rychlosti jde o to, že by pracovní skupina Pirátů prohledávala současné i minulé (korupční) kauzy na internetu a v jiných médiích a následně z toho sestavovala trestní oznámení. Trestní oznámení by schvalovalo RP a podávalo by se jménem České Pirátské Strany.

V předvolební době se mi podařilo získat 2 pražské členy na tuto činnost. Z toho jednoho studenta práv. Zbývá jakési formální schválení RP.
jen poznámka... ta činnost jde dělat i bez formálního schválení nebo ne? :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Klapka za příspěvek:
Ivan Sirko
datový mirror pirátských systémů (pirati.info)

mail/jabber (tomas@klapka.cz) OFFTOPICnebo mě kontaktujte přes Signal (72460801jedna)

Roman.Kucera
Republikový výbor
Profese: IT
Dal poděkování: 9563 poděkování
Dostal poděkování: 17203 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Roman.Kucera » 27 říj 2013, 12:17

Spíš jde o to, aby RP vyjádřilo předběžnou podporu, pač nikdo nemá rád, když se s něčím měsíc pátrá a pak to ve finále někdo odpíská
Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Kucera za příspěvek:
Jaroslav.Kucera
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!

Tomas.Klapka
Profese: discordian pope
Dal poděkování: 1707 poděkování
Dostal poděkování: 3292 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomas.Klapka » 27 říj 2013, 12:26

Roman Kucera píše:Spíš jde o to, aby RP vyjádřilo předběžnou podporu, pač nikdo nemá rád, když se s něčím měsíc pátrá a pak to ve finále někdo odpíská
podporu mít může, ale když to nikdo dělat nebude, tak bude zbytečnej orgán. Stojí to na lidech a ne na podpoře shora, která by byla stejně jen formální.
Nebo jsem nepochopil, o jakou konkrétní podporu má jít :)
datový mirror pirátských systémů (pirati.info)

mail/jabber (tomas@klapka.cz) OFFTOPICnebo mě kontaktujte přes Signal (72460801jedna)

Michael.xChaos.Polak
Člen KS Praha
Profese: programátor, podnikatel v oboru telekomu
Dal poděkování: 2288 poděkování
Dostal poděkování: 5413 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michael.xChaos.Polak » 27 říj 2013, 12:28

jen aby se z toho nestal DDoS útok na instituce, které se pak trestními oznámeními musí zabývat :-)
604 282398 | Jabber: x@j.cz | http://twitter.com/MxChaosP | http://twitter.com/PiratiBrevnov | http://www.pirati.cz/lide/michael_polak
@xchaos@mastodon.social | člen MS Praha 6 | A liberal is a man too broadminded to take his own side in a quarrel

Ivan Sirko
Příznivec Pirátů – Praha
Profese: Putující filosof
Dal poděkování: 10079 poděkování
Dostal poděkování: 2514 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivan Sirko » 27 říj 2013, 13:14

Michael Polak píše:jen aby se z toho nestal DDoS útok na instituce, které se pak trestními oznámeními musí zabývat :-)
Jako že myslíš, že dá se podávat trestní oznámení anonymně? :)

PS. Já jsem z původního příspěvku pochopil, že ne jen pátrat o možné korupce, ale i částečně hledaní důkazního materiálu. Když už to bude jménem ČPS, tak ať to má PČR na talíře s naším logem :)

Jo s tím schvalováním taky si myslím, že když už schvalovat, tak CF, respektive RV ne RP. To jé orgán výkonné mocí a trochu :) v poslední době tady pletou pojmy o kompetentností stranických orgánu. V případě odmítnuti podat trestní oznámení RP může obrátit se na RK nebo rezignovat ;)

Souhlasím s Tomášem K., není potřeba dusit v sobe pirátství a jakoukoliv skupinu, která ne porušuje programové cíle strany, můžeš založit okamžité, pokud najdeš s kým :D O podobně praktice píše v knize Swarmwise Rick Falkvinge, tady probíhá překlad:
post246290.html?hilit=Rick%20Falkvinge#p246290

nebo přímo na stránce Ricka hotově častí:
Swarmwise: Taktická příručka jak změnit svět

Samozřejmé, že o detailech jé potřeba diskutovat, ale musíme zvyknout, že všechno v straně jde zdola, ne od RP ;) Od RP jen jednou, jako vize, nebo spíše způsob jakým chtějí realizovat vůle všech členu, když jich volíme :) A aktivní musí bejt navenek, na vnitřní věci máme CF!!!
"Moje představa demokrace je taková, že v ní nejslabší dostávají příležitost jako nejsilnější... Žádná země na světe momentálně neumí nic jiného, než projevit o své slabé blahosklonnou starost... Západní demokracie ve své dnešní podobě je jen zředěný faśismus... skutečnou demokracii nemůže dělat dvacet pánů usazených v centrále. Musí se vytvářet zdola, lidmi v každé vesnici."
- Gándhí

Obcan_0
Příznivec Pirátů – Pardubický kraj
Profese: Bezpečnostní služba
Dal poděkování: 135 poděkování
Dostal poděkování: 76 poděkování

Příspěvek od Obcan_0 » 27 říj 2013, 13:45

Mělo být koordinované aby nedocházelo k několikerému podání v jedné věci a byla jednotná prezentace na webech. Současně by mělo být vedení strany informováno co se pod její vlajkou děje. Trestní oznámení může podat kdokoliv, ale pokud by to mělo být jako stranická záležitost měl by to být nějaký orgán strany. Nehledě na to, že se nemusí v těch kauzách jednat přímo o věci trestní, ale i o věci na hraně zákona, lidskosti nebo slušnosti ve kterých trestní oznámení není dostatečně podložené. Na to tu existují instituty jako je ombudsman, správní řízení, Člověk v tísni, různí ochránci čehokoliv a s nimi je jednodušší jednat z nějakého titulu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Obcan_0 za příspěvek:
Jindrich.Bartek

Jindrich.Bartek
Člen KS Jihomoravský kraj
Profese: Idealistický pragmatik
Dal poděkování: 3130 poděkování
Dostal poděkování: 2555 poděkování

Příspěvek od Jindrich.Bartek » 05 lis 2013, 17:22

Zapomněl jsem přidat odůvodnění: Tato skupina může mít pozitivní celospolečenský dopad. Dále to může mít pozitivní mediální dopad pro Piráty a zlepšit vnímání Pirátů ve společnosti.

Jinak ke komentářům - připadalo by mi zvláštní aby trestní oznámení schvalovalo CF, už i z důvodu, že tam budou důkazy k protistraně, a asi by nebylo dobré to takto zveřejňovat. RP vidím jako orgán u kterého to může fungovat. Podání tr.ozn. by měla mít na starosti dle mě výkonná moc.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jindrich.Bartek za příspěvky (celkem 3):
Martin.Madej, Vojtech.Pikal, Janek.Wagner
Nikdy plně nezměníte věci bojem s existující realitou. Abyste něco změnili, vytvořte nový model, který udělá současný model zastaralým. -- z článku o bitcoinu

Lepší sebeřízení vede člověka nejen k větší produktivitě, ale i k mnohém větší míře seberealizace a tudíž i většímu pocitu štěstí.

Inzenyr
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Profese: Manager,vedoucí projektů,výzkum a vývoj
Dal poděkování: 147 poděkování
Dostal poděkování: 242 poděkování

Příspěvek od Inzenyr » 05 lis 2013, 19:23

Tady mate zaklad pro sva patrani:

http://zpravy.ihned.cz/cesko/c1-6115536 ... kych-stran

Inzenyr
Tito uživatelé poděkovali autorovi Inzenyr za příspěvky (celkem 2):
Pavel.Moravec, Jindrich.Bartek
Prvni registrovany volic CPS. :-)

56 kBit linka mi staci, pokud nemusim stahovat 95% textu, ktery ma nulovou informacni hodnotu.

http://www.elspeedy.com, www.parnicistic.estranky.cz

Petr.Karlik
Člen KS Olomoucký kraj
Profese: .
Dal poděkování: 291 poděkování
Dostal poděkování: 111 poděkování

Příspěvek od Petr.Karlik » 07 lis 2013, 00:15

Chtělo by to nějak zkoordinovat činnost Pirátů v této oblasti. Kromě tohoto nápadu, je tady můj projekt mapující všechny korupční kauzy, pak projekt Václava Málka, který se těch kauz taky částečně dotýká a je dobře možné, že jsou tady i další, o kterých nevím. Všechny už visí na internetu několik měsíců nebo let a nějak se pořádně nehýbem z místa. Přitom se jedná o činnost mimořádně prospěšnou společnosti, jejíž přínos je bohužel absolutně nedoceněný a která je neprávem na okraji zájmu.

Uvažoval jsem nejen o zmapování kauz, ale i hledání toho, co mají společného a návrhů, jak by jim šlo do budoucna (nejen) legislativními opatřeními zamezit. Napadlo mě i mapování činnosti politických stran během volebních období a srovnání předvolebních slibů s realitou. Že by se volební kampaň příště přenesla z dosavadní roviny slibů a nesplněných přání do roviny skutečně odvedené práce. To by byla i motivace pro samotné Piráty, aby ukázali lidem, kolik toho pro ně udělali. I bez mandátů a s omezenými zdroji. Pak jsou tady ta trestní oznámení a spousta dalších možností jak těch dat využít. Nápadů na realizaci bych měl spoustu, ale pro jednoho člověka, který to dělá ve volném čase a na dobrovolnické fázi, je to bohužel nezrealizovatelné.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Karlik za příspěvek:
Jindrich.Bartek

Zamčeno

Zpět na „Podatelna republikového předsednictva“