Upload - ČPU - Policie - Soud (prosba o radu)

Pirátská strana podporuje liberální autorské právo a odstranění výsadního postavení OSA. Na otázky odpovídají členové komise pro kopírování a Internet.

Moderátoři: Odbor - administrativni, Odbor - medialni, Financni tym, Odbor - zahranicni, Garanti

Pravidla fóra
  • V tomto fóru odpovídají členové Pirátů na vaše dotazy k platnému autorskému zákonu a také k naší politice v oblasti kopírování.
  • Před položením dotazu zkuste najít odpověď v seznamu Často kladených otázek
Odpovědět
trestanec
Návštěvník – není člen Pirátů

Re: Upload - ČPU - Policie - Soud (prosba o radu)

Příspěvek od trestanec » 31 črc 2013, 11:45

je kopírování linků na filmy trestné?

Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Republikový výbor
Příspěvky: 15028
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9563 poděkování
Dostal poděkování: 17203 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Upload - ČPU - Policie - Soud (prosba o radu)

Příspěvek od Roman.Kucera » 31 črc 2013, 19:47

Naše veškerá činnost vychází z toho, že není a nemůže být.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Kucera za příspěvek:
Michal Spacek
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!

Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Příspěvky: 20223
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: poslanec, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 26370 poděkování
Dostal poděkování: 19314 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Upload - ČPU - Policie - Soud (prosba o radu)

Příspěvek od Vojtech.Pikal » 01 srp 2013, 17:13

Odkaz není zločin.
Ta druhá část by nějakým porušením AZ být mohla, záleží co v těch souborech je. Pokud to ve spisu není, nechápu jak na základě těchto skutečností mohlo být zahájeno stíhání.
(Pokud tedy zveřejněné linky neodkazují na ty soubory s tím že ty linky obsahují chráněný obsah, pak by to už problém jasně byl.)
člen RV, AO, PO, ZO, FT a předsedající CF;
místopředseda sněmovny a poslanec za Olomoucký kraj, člen AO OlK
Profil|fb| Tel: 776635258

trestanec
Návštěvník – není člen Pirátů

Re: Upload - ČPU - Policie - Soud (prosba o radu)

Příspěvek od trestanec » 02 zář 2013, 20:39

tak jak je výše uvedeno, spárované linky nejsou. Mají tedy screeny linků, od mého uživatele z IP adresy a seznam souborů, který ale nelze identifikovat a je pouze pod čísly. Tyto dvě věci spárované nejsou a nlze je spárovat.
Soud byl odročen na 1.11., moje právnička to tak udělala, je tam prý nějaká možnost promlčení.

Návštěvník
Návštěvník – není člen Pirátů

Re: Upload - ČPU - Policie - Soud (prosba o radu)

Příspěvek od Návštěvník » 22 říj 2013, 00:54

Hm ČPU už zase řádí ... bohužel s těmi odkazy se to má trochu jinak ... viz: III.ÚS 1768/13 ze dne 10. 9. 2013 (nesouhlasím s tím, ale co nadělám... tak snad alespoň rozcupovat kazu na procesních pochybeních ej? :evil: )

Takže odpor lze napadnout tu výši 909 tis. za 22 filmů + jedny vidle a photoshop ... pro vlastní potřebu zcela neodůvodněné, asi bych napadl způsob vyčíslení škody.
Možná by bylo vhodné podívat se jestli v té věci policie dělala kromě invaze k vám domů i něco jiného např zda zjišťovala zda jsou odkazy funkční, zda porovnávala obsah souboru s jeho názvem zda se skutečně ve všech případech jedná o dílo uvedené v názvu.

Pokud ano jak k tomu znalci kinematografie z SKPV přišli, zda se vůbec pokusili zjistit jestli jste vy osobně překonal ochranu toho díla např cracknutím, nebo grabberem případně debuggerem memory dumpem apod. jinými slovy jak a kde ta kopie vznikla, pokud jste ji pouze někde našel plně funkční bod pro vás.

Pokud mají váš účet jistě znají heslo pokud nebylo silné dlao by se tvrdit, že k účtu měl krom vám blízkých osob přístup kdokoliv.

Rozhodně bych podtrhnul nelegální widle, update a předpokládám freečkový antivirus takže k vašemu pc měl teoreticky rovněž přístup kdokoliv a popravdě řečeno nemusel to být ani uberhacker nacpat trojana do systému a ten pak strčit někam na web a čekat co se na CNC objeví no big deal quite common. Čili zkuste rozporovat znalečák na vaše pc že je nedostatečně zabezpečené ... atd.

Podíval bych se určitě i na to kdo a jakým způsobem vyhodnotil situaci a proč Vás např. nevyzvali k vydání věci? To přeci u pár filmů nedává smysl to nemůže být proporcionální ke způsobu "útoku" na autorské právo. Podíval bych se rovněž na to kdo a jakým způsobem vyčísloval škodu a případně kdo vykonával práva poškozených zda jsou ve spise plné moci VŠECH poškozených ne IFPI ani ČPU ale přímo originální zmocnění nebo ověřená kopie jinak mají tak trošku máslo na hlavě to jako můžu chodit na kriminálku a tvrdit, že zastupuju XY a oni mi uvaří kafe a přinesou spis??? Určitě bych se mrknul kdo a jakým způsobem nakládal se spisem, kdo do spisu nahlížel kolik a jakých si případně zhotovil kopií, protože nelze zpřístupnit takový dokument někomu kdo s tím absolutně nemá nic do činění.

Určitě by stálo za to mrknout se na zoubek i tomu jakým způsobem a kdo Vás identifikoval resp. kdo vás sledoval před tím než bylo podáno oznámení a zajímavé by jistě bylo zjistit jakým oprávněním tato osoba sleduje lidi na netu (a máš to Bodiši tu zk...enej STALKERE). Podle mého názoru je obrovský rozdíl jestli náhodou půjdu po chodníku a uvidím jak někdo něco nekalého páchá (nespíš by mi to stejně bylo jedno) a nebo jestli budu cíleně slídit za někým a jakmile hodí vajgla na zem zavolám měšťáky...

Pokud škodu vyčíslovalo IFPI rozhodně bych se zeptal zástupců IFPI nebo ČPU proč jako Výši škody odhadli 909 tisíc jakým způsobem tuto částku vypočetli a zda se tak trochu neuvedli nepřesné hrubě zkreslené v úmyslu přivodit Vaše stíhání. Protože nalijme si čistého vína pokud jste to používal pro sebe a svou potřebu tak bych škodu viděl maximálně do 5000 což je přestupek. Pokud není ke každému dílu znalečák a není zřejmé zda bylo nebo nebylo přístupné i před tím než jste filmy na web umístil rozdíl např. v tom kolik dílo vydělává tzn. jaká je jeho hodnota (včetně těch windows a dalších programů včetně verze v níž byli na tom disku v dané době a zda by tatáž verze softwaru měla vůbec v té době uváděnou hodnotu, pokud jde o zataralou verzi windows, nebo některého z programů opět body pro Vás).

K těm čtyřem filmům na sharech, rozhodně znalecký posudek a pokud nebude OK nový znalecký posudek tohle se nedá střelit od boku stylem něco krát něco rovná se škoda. Když jsou to tak dobří znalci autorských děla práv tak by mohli vědět, že je obrovský rozdíl mezi jedním a druhým dílem, podle mě tohle policie ani ČPU není schopná ani objektivně ani správně zhodnotit. A pokud nebyla tak obrovská škoda skutečně způsobena potom lze těžko odůvodnit proč domovní prohlídka a ne výzva k vydání věci. (Pokud někdo bude jiného slovně urážet tak toho rabijáta sprostého přeci odstřelím to je jasné ... nesmysl není v žádném vztahu ani ke způsobu spáchání k tomu co se dělo).

Co se procesu týče nevěřím tomu, že jste byl řádně poučen o svých právech.... ani že Vám řádně objasnili před započetím domovní prohlídky co u vás na dvorku hodlají provádět a proč.

Well TBH tzv. "technická ochrana" "autorských děl" i "softwaru" je žalostná je to stejné jako parkovat ferrari za bíle natřeným plůtkem v romském ghettu (jasně že někdo vymlaskne okno a jde se projet do nejblizšího bazáče). Zkuste na oplátku žalovat Microsoft za to že v rozporu s naším právem umožnil třetím osobám přístup k Vašemu PC viz. PRISM... mrkněte schválně do EULA mají právo kopírovat si z disku co chtějí a posílat to kam chtějí atp. perly. OUTRAGE!

sorry za gramatiku jsem jen chudý tupý ožralý kriminálník (pirát)

trestanec
Návštěvník – není člen Pirátů

Re: Upload - ČPU - Policie - Soud (prosba o radu)

Příspěvek od trestanec » 24 říj 2013, 21:46

soud odročen na 11.11.
Mě by ještě zajímalo, jaká je statistika těchto podobných procesů, jaké jsou "tresty" zdali protipirátská vyhrává ve svých žalobách. Hrozně by mě zajímaly obhajoby takových "provinilců" jako jsem já.
Nejsem si ted jistý moc obhajobou své právničky, která chce stavět na mé naprosté nevědomosti, neúmyslu, neznalosti a mém rodinném postavení (otec od rodiny). Proto mě zajíma obhajoba ostatních :/

škodu vyčíslení škody napadnout chce, ta je dosti nepřiměřená. Al ejinak chce postavit obhajobu jak výše uvádím...

Jkrejcirik
Příznivec Pirátů – Praha
Příspěvky: 27
Registrován: 29 led 2012, 15:34
Profese: ICT
Bydliště: Praha 12
Dal poděkování: 40 poděkování
Dostal poděkování: 37 poděkování

Re: Upload - ČPU - Policie - Soud (prosba o radu)

Příspěvek od Jkrejcirik » 24 říj 2013, 23:34

trestanec píše:je kopírování linků na filmy trestné?
Pokud se jedná pouze o odkazy (linky) tak jsem přesvědčen, že link je jen pouhé šíření legální informace. Právo na šíření informací máte dáno mezinárodní úmluvou o ochraně lidských práv a základních svobod.

Úmluva zaručuje:

Svoboda projevu
• právo vyhledávat informace a myšlenky
• právo přijímat informace a myšlenky
• právo rozšiřovat informace a myšlenky
Mezinárodní, regionální a státní právní normy též zakotvují svobodu projevu jako svobodu vyjadřování prostřednictvím jakéhokoli prostředku, ať již ústně, písemně, tiskem, přes Internet nebo formou umělecké tvorby. To znamená, že ochrana svobody projevu jakožto práva nezahrnuje pouze obsah, ale také způsob vyjadřování.

Jkrejcirik
Příznivec Pirátů – Praha
Příspěvky: 27
Registrován: 29 led 2012, 15:34
Profese: ICT
Bydliště: Praha 12
Dal poděkování: 40 poděkování
Dostal poděkování: 37 poděkování

Re: Upload - ČPU - Policie - Soud (prosba o radu)

Příspěvek od Jkrejcirik » 26 říj 2013, 09:51

trestanec píše:Nejsem si ted jistý moc obhajobou své právničky, která chce stavět na mé naprosté nevědomosti, neúmyslu, neznalosti a mém rodinném postavení (otec od rodiny).
Když se dívám na argumentaci vaší právničky, tak z toho nemám dobrý pocit. Podívejte se, jak dopadl naivní student, Protipirátská unie po něm vymáhá 4 miliony.
http://www.novinky.cz/krimi/315915-dava ... -soud.html

Jako nepochybně slušný člověk půjdete k soudu s vědomím, že jste nic neprovedl a budete očekávat spravedlivý rozsudek, protože jste přece dělal jen to, co dělají všichni. Jak bych mohl být za takovou běžnou věc odsouzen, nikomu jsem nic neukradl? Jenomže to je chyba, (české) soudy nerozhodují spravědlivě, oni rozhodují podle práva a to je sakra rozdíl. Obávám se, že soud proběhne přibližně takto: Obžaloba vás vykreslí jak zločince, který způsobil škodu 909.900,- a podloží to nějakým pseudo výpočtem, kterému nebude nikdo včetně soudce rozumět. Soudce nebude tušit jaký je rozdíl mezi linkem na internetu, IP adresou, nebo názvem souboru. Počítače nesnáší a vůbec této problematice nerozumí. Pro soudce budete vypadat jako zločinec, který vykrad obchod, ukrad 909.990,- Kč a teď tady tvrdí že nevěděl, že to nemá dělat?!? Neznalost zákona neomlouvá, odsoudit, nahradit škody, hotovo. Hlavně, že už nemusím přemýšlet nad těmi počítačovými nesmysly, kterým nerozumím.

NE, NE, NE. Musíte na to jinak, toto není legrace a není to rovný boj. Zapomeňte (prosím jen u soudu) no svoji slušnost. Lžete, zapírejte, nic nepřiznávejte. Nenechte jim dát jedinou příležitost.

1) Založil jste si účet na ulozto.cz a czshare.cz?
ANO a přihlašovací údaje jsem zveřejnil na internetu pro kamarády
2) Kde jste to zveřejnil?
Už si to nepamatuji
3) Můžete uvést jejich jména?
NE, už si nepamatuji
4) Nahrával jste filmy na ulozto.cz a czshare.cz
NE
5) Můžete vysvětlit proč je vaše IP, bla, bla, zaznamenána
Nevím, zřejmě někdo vzdáleně ovládl můj PC
6) Stahoval jste někdy nelegálně software
NE
7) Jak se dostal na váš PC?
NEVÍM, zřejmě nějaký vir (jste přece jen hloupý uživatel, který PC nerozumí stejně jako soudce)
8) Jak se dostaly vypálené CD do vašeho šuplíku
NEVÍM, nevěděl jsem co je na CD nahráno, zřejmě mi je někdo daroval

… NE, NEVÍM, NEPAMATUJI SE na vše

Toto není stanovisko pirátské strany, jen názor jejich příznivce. Nejedná se o nabádání k trestnému činou, jde pouze zamyšlení nad tím, jak by bylo možné se bránit nespravedlivému soudnímu procesu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jkrejcirik za příspěvky (celkem 2):
Roman.Kucera, jbudin

trestanec
Návštěvník – není člen Pirátů

Re: Upload - ČPU - Policie - Soud (prosba o radu)

Příspěvek od trestanec » 30 říj 2013, 10:23

tak oni už proběhly nějaké výslechy, nelze ted to pozměnovat, samozřejmě nebylo nic přiznáno.
KOnkrétněji:
Výši pokuty chceme napadnout, aby odůvodnili, doložili, jak k ní přišli, když nelze prokázat, kolikrát bylo z linku (který byl na czshare u jiného uživatele už předemnou) staženo.
Dále ohledně nelegálních systémů, co u mě v PC našli ( to k tomu hajzlové přidali), stahoval jsem free verze z netu, jakožto neznalec nevím, že je nelegální, předpokládal jsem, že po určité zkušební verzi budu upozorněn na koupi a po tu dobu, že mohu bezplatně zkoušet. Tento stažený systém byl dán do PC cca 2 měsíce před policejní prohlídkou.
Co se týče porušení autorských práv :/ :
mají tedy oscreenované linky z mého uživatele. V těchto lincích (již ukopírovaných od jiného uživatele) jsou názvy filmů, ale nelze je "vystopovat" dle IP adresy (což czshare potvrdilo), ale jen mají screeny, kde je tento link u mého nicku. Jenže přeci jak mi fyzicky dokážou, že jsme je nahrál já? Vždyt přístup na můj nick mělo x lidí, co jsem rozdal.
Další, co tedy mají, je seznam souborů, které byly nahrány. Ale tyto soubory nejsou pojmenované, jsou v seznamu jen pod čísly. Tedy není zřejmé, co to je. A to já přeci nahrával rodinná alba a fota, bezpočet takových souborů a nelze je identifikovat.
Dodádvám, že oscreenované linky a tyto soubory - čísla nejsou nijak zpárované.

V cca tomto směru bude obhajoba...

trestanec
Návštěvník – není člen Pirátů

Re: Upload - ČPU - Policie - Soud (prosba o radu)

Příspěvek od trestanec » 04 lis 2013, 15:32

Ještě k tomu vše popřít. To jsem sice udělal, ale tak mají screeny s odkazy, ve kterých je uveden název nějakého filmu, které jsou z mého uživ. účtu a ty sice může nahrát "kdokoliv" , al emají taky soubory, sice jen pod čísly, které nelze identifikovat co co je, ale ty mají zjištěné, že jsou z mé IP adresy. Sice screeny a tyto soubory nejsou zpárované, ale zakládají si na tom, že jestliže veškerá data byla nahrána z mé IP adresy (sem na toto uložiště), tak to z mého uživatelského účtu nemohl nahrát kdokoliv jiný. :|

Odpovědět

Zpět na „Kopírování“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů