ČT - podklady pro zpravodajství

Mediální odbor působí v oblasti komunikace mezi stranou a veřejností, resp. sdělovacími prostředky; mediální odbor vydává tiskové zprávy a stanoviska strany, monitoruje média, propaguje akce strany atd.

Moderátor: Odbor - medialni

Odpovědět
Ivan.Bartos
Předseda strany
Příspěvky: 9905
Registrován: 11 čer 2009, 09:44
Profese: Senior Oracle Database Engineer / Functi
Bydliště: U Botiče 1390/3, Praha 4 - Michle, 14000
Dal poděkování: 4119 poděkování
Dostal poděkování: 15802 poděkování
Kontaktovat uživatele:

ČT - podklady pro zpravodajství

Příspěvek od Ivan.Bartos » 14 říj 2013, 10:58

Čus.
Tohle posílám na vyžádání do ČT

1. hlavní body programu - stačí čtyři a drobný popis jak je naplnit

Piráti nevstoupí do žádné vlády a podpoří vládu, která o to požádá, až po vnitrostranickém referendu. Naše hlavní body programu jsou tři:
Svobodný přístup k informacím – zde chceme a by stát sám informace aktivně poskytoval. Od přehledného zveřejnění všech rozpočtů ,smluv, výběrových řízení stran, veřejných institucí a vůbec všech, kteří čerpají státní. Tedy naše peníze. S tím samozřejmě úzce souvisí i téma svobodného internet, které je tohoto podmínkou.

Druhým bodem je pak Reforma demokracie -. Zde bych vypíchl bodově třeba toto: Nechceme imunitu pro, předávání úplatků , politik by měl vykonávat pouze jednu funkci na plný úvazek, zavedeme regulaci politického lobbing, snížíme příspěvky politickým stranám a změníme způsob jejich výplaty nebo omezíme přílepky k zákonům, zprůhledníme legislativní proces a zapojíme do něj veřejnost . Důležitým prvkem je pak zákon o referendu a možnost odvolatelnosti politiků či veto špatných zákonů.

Třetím bodem je vzdělanostní ekonomika. Pokud budeme i po školách požadovat transparentní hospodaření, je třeba zvýšit investice do vzdělávání. Konkurence schopnosti totiž v informační společnosti nelze dosáhnout zřizováním dalších montoven, ale skutečnou investicí do vzdělání. S tím souvisí například i zavedení standarůd creative commons, změnu zvyklostí ohledně školních učebnic, zpřístupňování výsledků výzkumu a studijních materiálů online apod. Díky technologickým možnostem chceme maximálně zjednodušit a zlepšit prostředí pro podnikání v ČR například zveřejněním státních norem (ČSN), které se momentálně draze platí..

Zkrácená verze programu je zde:
http://www.pirati.cz/_media/volby2013/z ... m_2013.pdf

2. historie strany: vznik, počet členů, v jakých volbách strana kandidovala a uspěla? V jakých krajích kandidujete - jde o všechny?

Česká pirátská strana vznikla před čtyřmi lety v rámci tzv. Pirátské vlny na příkladu Švédské pirátské strany. V současnosti je ve světě zhruba 50 fungujících Pirátských stran. V Německu sedí Piráti například berlínském parlament, na Islandu pak dokonce v zemském. Piráti mají dva Europoslance. Piráti v České republice zatím vždy kandidovali ve všech volbách včetně krajských. Máme několik obecních zastupitelů. Loni v senátu usedl nejznámější český whistleblower Libor Michálek (nahlášení korupce na Státním fondu životního prostředí) nominovaný Piráty, se kterým aktivně spolupracujeme.. I letos kandidujeme ve všech krajích. Piráti mají v současnosti okolo 300 členů, několik tisíc registrovaných příznivců, kteří se podílejí na chodu strany a na FB stránce jsme přesáhli 40 000 fanoušků, což nás činí druhou nejsilnější stranou na sociálních sítích. V krajských studentských volbách jsme drtivě zvítězili s 20ti procenty. V letošních studentských volbách jsme o prsa prohráli s TOP09 a to o pouhých 39 hlasů.

3. jak probíhá kampaň v pokud máte nějaké grafiky, prosím zaslat - využíváte billboardy? Reklamu v tisku? Internet? Sociální sítě? Kontaktní kampaň?
Ačkoliv je internet naše moře, vedeme samozřejmě i offline kontaktní kampaň. Heslo naší kampaně je „Každá doba měla své piráty“. Chceme v ní ukázat, že v každé době byli lidé, , kteří se nebáli prezentovat svůj odlišný postoj. Otevírali lidem oči i za cenu vlastního nepohodlí, osobní újmy, často i za cenu života. Kdyby takových lidí nebylo, neexistoval by pokrok, neexistovala by svoboda.
Ukázka grafiky: http://www.pirati.cz/mo/grafika/volby2013/start
Kraje vedou aktivní kampaň. Spoléháme také na práci dobrovolníků, které v rámci možností zásobujeme materiály. Vše se objednává přes formulář na internetu. V hraničních oblastech nám vypomáhají i kolegové z Německa. Reklamu v tištěných médiích jsme zavrhli a snažíme se do nich pronikat informativně našimi tématy. Někteří naši členové či příznivci pak pořídili tzv. testovací billboard. Máme jich po republice pár a spíše zkoušíme tuto formu kampaně. Nejsilnější jsme samozřejmě na síti a internetu. Peníze na kampaň prochází naším transparentním účtem a mají obraz i v transparentním účetnictví. Kampˇa, jako vše ostatní, je financována z drobných darů čelů a podporovatelů.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivan.Bartos za příspěvky (celkem 3):
Homo Pyratus, Ivo.Vasicek, Jkrejcirik
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz

Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 14290
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2158 poděkování
Dostal poděkování: 22453 poděkování

Re: ČT - podklady pro zpravodajství

Příspěvek od Martin.Kucera » 14 říj 2013, 11:05

Ivan Bartos píše:na FB stránce jsme přesáhli 40 000 fanoušků, což nás činí druhou nejsilnější stranou na sociálních sítích
Bohužel nás čerstvě předběhl Babiš, který evidentně sype do propagace na FB nemalé prachy, protože ten nárůst fanoušků je až příliš rychlý.
tel.: +420 778 702 711; (NEPIŠTE MI NA FACEBOOKU, TÉMĚŘ TAM NECHODÍM)
Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Garant programového bodu
Příspěvky: 15097
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9657 poděkování
Dostal poděkování: 17393 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: ČT - podklady pro zpravodajství

Příspěvek od Roman.Kucera » 14 říj 2013, 11:29

Uveď tam, že žádný z našich lajkýsků není koupený, to bude takové všeříkající :-)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Kucera za příspěvek:
Dalibor.Zahora
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!

Uživatelský avatar
Ondrej.Polansky
Poslanec Parlamentu ČR
Příspěvky: 1081
Registrován: 12 čer 2009, 12:13
Profese: ---
Bydliště: Dr. Šmerala, Ostrava
Dal poděkování: 1179 poděkování
Dostal poděkování: 929 poděkování

Re: ČT - podklady pro zpravodajství

Příspěvek od Ondrej.Polansky » 14 říj 2013, 11:30

Ivan Bartos píše: Druhým bodem je pak Reforma demokracie -. Zde bych vypíchl bodově třeba toto: Nechceme imunitu pro, předávání úplatků , politik by měl vykonávat pouze jednu funkci na plný úvazek, zavedeme regulaci politického lobbing, snížíme příspěvky politickým stranám a změníme způsob jejich výplaty nebo omezíme přílepky k zákonům, zprůhledníme legislativní proces a zapojíme do něj veřejnost . Důležitým prvkem je pak zákon o referendu a možnost odvolatelnosti politiků či veto špatných zákonů.
už jsi to poslal nebo jsi to tu dal ještě kvůli korektuře? je tam toho více, ale tohle je asi nejvíc vidět. Jo a v bodě jedna bych ještě přidal transparentní účty pro veřejné finance.
tel. +420608584090
email: ondrej<tečka>polansky<zavináč>pirati<tečka>cz
------------------------------------------------
"Každá společnost, která je ochotna vzdát se soukromí, aby získala bezpečí, si nezaslouží ani jedno - a přijde o obé." Benjamin Franklin

Ivan.Bartos
Předseda strany
Příspěvky: 9905
Registrován: 11 čer 2009, 09:44
Profese: Senior Oracle Database Engineer / Functi
Bydliště: U Botiče 1390/3, Praha 4 - Michle, 14000
Dal poděkování: 4119 poděkování
Dostal poděkování: 15802 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: ČT - podklady pro zpravodajství

Příspěvek od Ivan.Bartos » 14 říj 2013, 11:42

Poslal. Potreboval to hned. On si to upravi.
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz

Odpovědět

Zpět na „Mediální odbor“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů