QR kod pro financni prispevky

Finanční odbor plánuje finance strany, spravuje transparentní účet, vede transparetní účetnictví, dohlíží na toky peněz ve straně, sestavuje účetní uzávěrku, spolupracuje s finančním auditorem a zpracovává výroční finanční zprávu.

Moderátoři: Kancelar strany, Financni tym

Pravidla fóra
Toto fórum slouží pro diskuse související s finančním týmem, např. náměty a připomínky k jeho činnosti, u kterých předpokládáte delší diskusi. Na každý podnět založte nové téma.
  • Oznámení a dotazy prosím vkládejte do podatelny
  • Můžete používat i odkazy do jiných fór, pokud nejsou uzavřená.
  • Moderování tohoto fóra provádí výhradně vedoucí finančního týmu, nebo jím pověřený spolupracovník.
  • Po vyřešení nebo vyčerpání diskuse se po několika dnech téma zamyká. O opětovné odemknutí můžete požádat soukromou zprávou.
Pro proplacení financí si podejte žádost, jiné podněty podávejte do podatelny, ale napřed zkuste, jestli na to není návod.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Jiri.Ulip
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 926
Registrován: 02 říj 2013, 23:52
Profese: Growth Technology Architect
Bydliště: Brno - Krpole
Dal poděkování: 6703 poděkování
Dostal poděkování: 1070 poděkování
Kontaktovat uživatele:

QR kod pro financni prispevky

Příspěvek od Jiri.Ulip »

Ahoj,
co byste rikali tomu, aby se na strance pro prispevky generoval QR kod pro platbu podle toho, co prispevatel na strance povyplnoval (jmeno, castka, variabilni symbol, ...). Stacilo by pak jen par tapnuti na mobilu a prispevek by byl prevedeny. Myslim, ze soucasny formular je ponekud komplikovany. Zajimave rozsireni by pak bylo nabidnout to lidem jako kus kodu, ktery muzou vlozit do sve stranky (treba do blogu) a nechat tak sve navstevniky prispivat Piratum. Predpokladam, ze implementaci by delal TO, ale FO mi prijde jako dobre misto, kde probrat (ne)uzitecnost napadu.

Jirka
propagátor otevřených dat, bývalý zastupitel a radní v Brně

Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better.
-- Samuel Beckett
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34711
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31639 poděkování
Dostal poděkování: 25736 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: QR kod pro financni prispevky

Příspěvek od Petr.Vileta »

Po volbách plánuji se těmto dalším metodám věnovat, ale ono to není tak jednoduché, jak to vypadá. ;) Zákon o politických stranách nám totiž přikazuje u každého daru znát jméno, příjmení, adresu a datum narození dárce, u firem pak název a IČO. Pokud to neznáme, musíme dar vrátit i se stanoveným úrokem, nebo ho odvést do státního rozpočtu. Takže nestačí jen kliknout na statický QR kód a poslat 50 Kč. Pokud dárce nevyplní ty povinné údaje, tak ... :cry:

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Jiri.Ulip
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 926
Registrován: 02 říj 2013, 23:52
Profese: Growth Technology Architect
Bydliště: Brno - Krpole
Dal poděkování: 6703 poděkování
Dostal poděkování: 1070 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: QR kod pro financni prispevky

Příspěvek od Jiri.Ulip »

Ahoj,
prave proto jsem myslel, ze by se ten QR kod generoval dynamicky na zaklade vyplnenych udaju (byl by v nem tedy treba do poznamky predvyplneny i odesilatel/ICO, pokud by byl ve formulari - a vlastne by to byla i verifikace - pokud neni vyplneny, kod by se nevygeneroval). On je to v podstate jen balicek textovych udaju prvedenych do graficke podoby. Uznavam ale, ze to asi nebude zas tak trivialni. Zkusim o tom generovani neco nastudovat - prijde mi, ze pomoci css 3 by to melo jit nakreslit. Update: kouk jsem na web a par knihoven na kresleni QR kodu z parametru tam je, takze technicky to resitelne bude.

Jirka
propagátor otevřených dat, bývalý zastupitel a radní v Brně

Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better.
-- Samuel Beckett
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34711
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31639 poděkování
Dostal poděkování: 25736 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: QR kod pro financni prispevky

Příspěvek od Petr.Vileta »

JiriU píše:Zkusim o tom generovani neco nastudovat - prijde mi, ze pomoci css 3 by to melo jit nakreslit. Update: kouk jsem na web a par knihoven na kresleni QR kodu z parametru tam je, takze technicky to resitelne bude.

Jirka
Já už kdysi generátor napsal v Perlu, byl dokonce na našem webu, ale pak to šéf TO kvůli nebezpečnosti jiné mé aplikace zaříznul všechno. Mám ho u sebe, tady http://web.practisoft.cz/pirati/qrcode/
Muselo by se to nějak napasovat na ta bankovní datová pole, aby v nich byly správné údaje.

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Jiri.Ulip
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 926
Registrován: 02 říj 2013, 23:52
Profese: Growth Technology Architect
Bydliště: Brno - Krpole
Dal poděkování: 6703 poděkování
Dostal poděkování: 1070 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: QR kod pro financni prispevky

Příspěvek od Jiri.Ulip »

Tak to je dobre, ze uz jsi takhle daleko. Zda se mi to, nebo zni TO jako firemni InfoSec? ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Ulip za příspěvek:
Petr.Vileta
propagátor otevřených dat, bývalý zastupitel a radní v Brně

Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better.
-- Samuel Beckett
Odpovědět

Zpět na „Finanční tým“