Proč bych měl rozdávat letáky?

Diskuse členů a příznivců o věcech přesahujících působnost orgánů, netýkajících se programu nebo o straně jako celku.

Moderátor: Odbor - administrativni

Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
  • Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
  • Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
  • Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
  • Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
  • Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
Dodržujte prosím pravidla fóra.
Odpovědět
Jkrejcirik
Příznivec Pirátů – Praha
Profese: ICT
Dal poděkování: 40 poděkování
Dostal poděkování: 37 poděkování

Re: Proč bych měl rozdávat letáky?

Příspěvek od Jkrejcirik » 12 říj 2013, 13:16

Roman Kucera píše:
Jkrejcirik píše:No jestli někdo třeba průměrně každých 50ms investuje 100 000 a pak treba 100ms čeká na další přležitost tak je to stejné jako kdyby někdo dlouhodobě investoval 33 000 ne?
Ne
Můžeš to Ne podložit ňejakým konkretnim důvodem proč ne?
Roman Kucera píše:Cílem státu nemá být zajištění maximálních obchodů na burze, ale zajistit co největšímu počtu lidí co nejlepší život. Daň z transakcí tomu může pomoct.
Fajn, můžeš napsat jak to stát udělá? Já uved jak stát prostřednictvím daně z FT život lidem zhorší.

Roman.Kucera
Republikový výbor
Profese: IT
Dal poděkování: 9536 poděkování
Dostal poděkování: 17148 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Roman.Kucera » 12 říj 2013, 13:28

Jkrejcirik píše:
Roman Kucera píše:
Jkrejcirik píše:No jestli někdo třeba průměrně každých 50ms investuje 100 000 a pak treba 100ms čeká na další přležitost tak je to stejné jako kdyby někdo dlouhodobě investoval 33 000 ne?
Ne
Ne. Stejně jako nemůžu už nijak podložit, že pes není lednička. Prostě není.
33000 není 100000, to mě prostě učili ve škole a důkaz jsem zapomněl.
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!

Jkrejcirik
Příznivec Pirátů – Praha

Příspěvek od Jkrejcirik » 12 říj 2013, 13:33

Frantisek Navrkal píše:Jde hlavně o to, že je reálná ekonomika vůči finančnímu sektoru daněmi strašně znevýhodněna. V reálné ekonomice platíte DPH, ve finanční sféře obdoba neexistuje.

Nám jde o reálnou ekonomiku. IMHO lze finanční sektor takto vcelku "beztrestně" zdanit - už takto je značně nafouklý; pokud trochu splaskne, jen dobře.
Pokud jde o akcie tak z těch se v ČR daň platí již dnes, pokud jde o finanční převody tak jaký to má smysl?
Negativní dopad bude na všechny. Připadá mi, že jediný smysl je zdanit zlé spekulanty. :-)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jkrejcirik za příspěvek:
observer

Roman.Kucera
Republikový výbor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Roman.Kucera » 12 říj 2013, 13:51

BTW já na burze "obchoduju", ale je to burza sázek. Nijak se to neliší od burzy čehokoliv. Ale zdaněné to je. Opravdu nechápu, proč jedna a ta samá věc jednou zdaněná je, podruhé není. Prstě vše by se mělo danit stejně.

Jkrejcirik
Příznivec Pirátů – Praha

Příspěvek od Jkrejcirik » 12 říj 2013, 13:57

Roman Kucera píše:BTW já na burze "obchoduju", ale je to burza sázek. Nijak se to neliší od burzy čehokoliv. Ale zdaněné to je. Opravdu nechápu, proč jedna a ta samá věc jednou zdaněná je, podruhé není. Prstě vše by se mělo danit stejně.
A neobchoduješ náhodou s penězma, který jsi už jednou zdanil? Teda pokud jsi je nezískal po pirátsku :-)

Jkrejcirik
Příznivec Pirátů – Praha

Příspěvek od Jkrejcirik » 12 říj 2013, 14:13

Roman Kucera píše:
Jkrejcirik píše:
Roman Kucera píše:Ne
Ne. Stejně jako nemůžu už nijak podložit, že pes není lednička. Prostě není.
33000 není 100000, to mě prostě učili ve škole a důkaz jsem zapomněl.
No dobře ty důkaz nemáš, já jsem k tomu dospěl takto:
Investor A drží akcie 50ms, vyčkává 100ms => 33% času drží akcie
Pokud investici přepočtu na jedontku času tak:
100 000 . 1/3 = 33 333 Penez / hodinu

Investor B drží akcie dlouhodobě, lze tedy napsat:
33 333 . 1 = 33 333 Penez / hodinu

Takže na jedné straně nejsou racionalní argumenty na druhé jednoduchá trojčlenka.

Roman.Kucera
Republikový výbor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Roman.Kucera » 12 říj 2013, 14:25

To je ale zásadní nepochopení investování. Je to jako spočítat, že snídám 5 minut, ovědvám 20 minut a večeřím 15 minut, čili 1/36 dne jím, 35/36 dne hladovím. Takže hladovím z 97% :-)

Smysl finančního trhu je, že investor zvažuje ekonomickou situaci globálně, na základě své úvahy dojde k závěru, že bude výhodné koupit akcie A a prodat akcie B. Tam je ta regulační funkce, tak je ekonomická rozvaha, tam je nakonec i ta "hra".
Jenže mikroobchody tohle postavily úplně na hlavu a jedná se o souboj elektronických systémů, kde vítězí ten, kdo má kratší a tlustší kabel k burzovnímu serveru. Naprostá absurdita. úplně odtržení "trhu" od reality. ZRUŠIT!!!!!
Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Kucera za příspěvky (celkem 2):
Petr.Vileta, Ondrej.Marek

Jkrejcirik
Příznivec Pirátů – Praha

Příspěvek od Jkrejcirik » 12 říj 2013, 15:22

Roman Kucera píše:To je ale zásadní nepochopení investování. Je to jako spočítat, že snídám 5 minut, ovědvám 20 minut a večeřím 15 minut, čili 1/36 dne jím, 35/36 dne hladovím. Takže hladovím z 97% :-)
Já tedy zas nerozumím tvému nesouvisejícímu přirovnání, ale když už jsi s tim začal tak správně by to bylo takto:
A investor Jí 1x denně 20 minut, investor B jí 20x denně 1 minutu, někdo by řek že B je leší :-) z hlediska průměrného přísunu jídla je to stejné.
Roman Kucera píše:Smysl finančního trhu je, že investor zvažuje ekonomickou situaci globálně, na základě své úvahy dojde k závěru, že bude výhodné koupit akcie A a prodat akcie B. Tam je ta regulační funkce, tak je ekonomická rozvaha, tam je nakonec i ta "hra".
Myslím, že u mikroobchdů je to podobné, akorát obchodují stroje.
Roman Kucera píše: Jenže mikroobchody tohle postavily úplně na hlavu a jedná se o souboj elektronických systémů, kde vítězí ten, kdo má kratší a tlustší kabel k burzovnímu serveru. Naprostá absurdita. úplně odtržení "trhu" od reality. ZRUŠIT!!!!!
Souhlasím, ale nezavádět další zbytečné daně.

Jakub
Příznivec Pirátů – Moravskoslezský kraj
Profese: student
Dal poděkování: 268 poděkování
Dostal poděkování: 88 poděkování

Příspěvek od Jakub » 12 říj 2013, 15:26

K offtopic tématu "zdanění finančních transakcí":

Nedávno jsem viděl tuto zajímavou přednášku Karla Janečka o jeho RSJ Algorithmic trading: http://www.youtube.com/watch?v=RY5DBtN_UV0

Vysvětluje tam, jak funguje jejich High Frequency Trading (jinak než jsem si myslel - nedělají obchody nákup/prodej v rychlém sledu). Taky zmiňuje, že by mohl vysvětlit, proč je zdanění finančních transakcí blbost (v této přednášce to nerozvádí). Možná by stálo za to si jeho názor příležitostně poslechnout.
Jeho vysvětlení, proč je market making žádoucí a proč jim za něj burzy platí se mi zdálo smysluplné.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub za příspěvek:
Jkrejcirik

Jkrejcirik
Příznivec Pirátů – Praha

Příspěvek od Jkrejcirik » 12 říj 2013, 19:01

Jakub píše:Nedávno jsem viděl tuto zajímavou přednášku Karla Janečka o jeho RSJ Algorithmic trading: http://www.youtube.com/watch?v=RY5DBtN_UV0
Chtěl bych velmi poděkovat Jakubovi za tento odkaz a prosím všechny příznivce daně z finančních transakcí aby věnovali čas a poslechli si prezentaci Karla Janečka, kde perfektně vysvětluje to co jsem se tady amatérsky snažil popsat.

Odpovědět

Zpět na „Vnitrostranická diskuse“