Argument proti SSO

Mediální odbor působí v oblasti komunikace mezi stranou a veřejností, resp. sdělovacími prostředky; mediální odbor vydává tiskové zprávy a stanoviska strany, monitoruje média, propaguje akce strany atd.

Moderátor: Odbor - medialni

Odpovědět
Uživatelský avatar
next_ghost
Příznivec Pirátů – Ústecký kraj
Příspěvky: 3231
Registrován: 21 dub 2009, 18:03
Profese: programátor
Dal poděkování: 1417 poděkování
Dostal poděkování: 4990 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Argument proti SSO

Příspěvek od next_ghost » 03 říj 2013, 20:24

Petr Vileta píše:Dát lidem právo na práci a nedat jim povinnost přijmout od pracáku alespoň jedno místo z pěti nabídnutých a setrvat tam minimálně rok (pokud mu zaměstnavatel nedá výpověď pro nadbytečnost) je nezodpovědné.
Tohle je nesmysl, protože takové podmínky by akorát ještě víc posílily moc všelijakých šmejdů, kteří svoje zaměstnance šikanují. Hlavně v supermarketech je s tím problém.
Jana Syrovatkova píše:Vysoké školy zdarma - a k tomu nestudující spousty studentů.
Když ten nestudující student nakonec nedostane diplom, tak v tom nevidím moc problém. Školy většinou mají hrubý odhad, kolik studentů to po pár měsících v prváku zabalí a v přijímacím řízení berou tolik lidí, aby ve druháku měly ideální počet studentů.
Vůbec celé školství zadarmo a kupa dětí, co je hrdá na to, že "chodí za školu". A rodiče je uplácí, aby tam vůbec šli.
Ono by dost pomohlo, kdyby základní školství nebylo tak gigantická ztráta času pro žáky i pro učitele.

Co se týče VZP, tak já prostě nevěřím tomu, že by to mohla být nějaká zajímavá částka. Tržní mechanizmy z jakékoliv zajímavé částky, která by člověku zajistila základní potřeby, hodně rychle udělají bezvýznamné drobné.
Tito uživatelé poděkovali autorovi next_ghost za příspěvky (celkem 4):
Frantisek.Navrkal, Vaclav Malek, Ondrej.Profant, wajrou
Chceš, aby organizace fungovala? Komunikuj!
Česká pirátská strana: Neškodná.
Otisk PGP klíče: B5E9 147C A94C 9B75 6817 9CA4 43D0 B4CF 1CDE 2360 (nový klíč od listopadu 2016)

Ondra.kl
Příznivec Pirátů – Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 3073
Registrován: 18 čer 2009, 12:09
Profese: IT administrátor
Dal poděkování: 498 poděkování
Dostal poděkování: 2723 poděkování

Re: Argument proti SSO

Příspěvek od Ondra.kl » 03 říj 2013, 23:41

Petr Vileta píše:To není pravda. Když někdo sám necítí zodpovědnost, lze mu (po špatné zkušenosti s ním), odepřít nějaké právo. Zničil jsi byt, který ti pronajala obec, ztrácíš právo na sociální bydlení. :twisted:
Plně tě chápu. Takže Státe, necítíš zodpovědnost za vytvoření alespoň minimálních podmínek pro můj život? Ok, ztrácíš právo na mě vymáhat své zákony. :twisted:
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondra.kl za příspěvky (celkem 3):
Frantisek.Navrkal, Pavel.Mendl, Ivo.Vlasaty

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 27169
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: živnostník, programátor
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 22140 poděkování
Dostal poděkování: 19032 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Argument proti SSO

Příspěvek od Petr.Vileta » 04 říj 2013, 00:37

next_ghost píše:
Jana Syrovatkova píše:Vysoké školy zdarma - a k tomu nestudující spousty studentů.
Když ten nestudující student nakonec nedostane diplom, tak v tom nevidím moc problém.
Když studuje 3 roky a potom to vzdá, tak určitě 3 roky byly veškeré státní výdaje na něj zcela zbytečné. Moc totiž neuznávám argument, že i nedokončené vzdělání je pro společnost přínosem samo o sobě. Ono se to nedá objektivně měřit, tak se nedá dokázat to ani ono, ale až v životě potkáte pár nedostudovaných tak zjistíte, že jim ani společnosti těch pár semestrů nebylo naprosto k ničemu.

quote="Ondra.kl"]
Petr Vileta píše:To není pravda. Když někdo sám necítí zodpovědnost, lze mu (po špatné zkušenosti s ním), odepřít nějaké právo. Zničil jsi byt, který ti pronajala obec, ztrácíš právo na sociální bydlení. :twisted:
Plně tě chápu. Takže Státe, necítíš zodpovědnost za vytvoření alespoň minimálních podmínek pro můj život? Ok, ztrácíš právo na mě vymáhat své zákony. :twisted:[/quote]
Ale ano, i tohle bych přijal, kdyby to šlo. Ono to do jisté velmi omezené míry funguje. Když stát nezajistí někomu práci, nemůže po něm chtít ani korunu na daních. :D
Ale zamysli se. Představ si stát jako autokemp, který ti za týdenní poplatek ohlídá tvoje auto, stan a uschová do trezoru pár cenností, když se budeš kochat na výletech po okolí. Jenže když týden nezaplatíš a něco se ti ztratí, asi ti šéf autokempu řekne "No jo, vy jste nezaplatil, tak jsme ty vaše věci přestali hlídat a z trezoru jsme to dali k vám pod auto.". Tomu by ses asi nedivil, že? A se státem je to podobné. Beru to jako dohodu, že já platím daně a stát mi za to poskytuje policii, hasiče, lékaře, silnice, veřejné osvětlení atd. Když neplatím, tak ... :twisted:
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvek:
Pavel.Mendl
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.

Uživatelský avatar
Michael.xChaos.Polak
Člen KS Praha
Příspěvky: 3451
Registrován: 21 dub 2009, 17:19
Profese: programátor, podnikatel v oboru telekomu
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 2273 poděkování
Dostal poděkování: 5405 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Argument proti SSO

Příspěvek od Michael.xChaos.Polak » 04 říj 2013, 01:49

Petr Vileta píše:Takže Státe, necítíš zodpovědnost za vytvoření alespoň minimálních podmínek pro můj život? Ok, ztrácíš právo na mě vymáhat své zákony. .... Beru to jako dohodu, že já platím daně a stát mi za to poskytuje policii, hasiče, lékaře, silnice, veřejné osvětlení atd. Když neplatím, tak ... :twisted:
Faktem je, že stát neřeší právo něco vymáhat.. stát má _moc_ něco vymáhat. Naštěstí ji v dnešní době příliš nepoužívá, protože to je drahé a často zbytečné.

Nicméně - stát není ani služba, jak naznačuješ ty. Některé služby je sice nepraktické, aby se poskytovaly tržně a může být efektivní je zorganizovat jako veřejnou službu - stát ale neexistuje primárně kvůli tomu, aby veřejné služby poskytoval.

Dokonce ani není jednoduché, co to znamená "více státu" nebo "méně státu" - pro libertariánskou pravici "více státu" znamená větší daně, větší podíl přerozdělování HDP veřejným sektorem. Tradiční, konzervativní pojetí zákazů je ale ochotna akceptovat (resp. vynutit co nejlevněji). Pro liberály více státu znamená "více zákazů"- v extrémním případě, pokud platíte daně, tak máte jinak téměř vše dovoleno.

Definovat odlišnost pirátských stanovisek od SSO stanovisek není triviální. SSO navenek projevuje několik aspektů, které jsou pro mě nepřijatelné: je ekofobní (daleko nad rámec údajeného skepticismu), eurofobní (opět: euroskepticismus není dostačující slovo) a neváhá se spojovat s názory, které jsou militantní (viz postoj ke zbraním, ale třeba i fašizující kandidáti, apod.). SSO není zrovna DSSS - ale rozhodně existuje dost důvodů, proč si říct, že koalice, které jsou ochotni vytvářet kvůli své primární agendě minimálního státu vybírajícího co nejnižší daně, nejsou pro běžného občana už zkousnutelné.

U Pirátů lze vysledovat skupinu nás, dejme-tomu paleoliberálů, jejichž názru jsou v zásadě podobné názorům SSO, pokud se škrtne eurofobie, ekofobie a jakási všeobecná tolerance vůči militantnosti (majetek nevycházející ze společenské smlouvy - ale z toho, že si ho dokážete uhájit s bouchačkou v ruce). Daně sice chceme platit nízké a státu nechceme svěřit do rukou řízení ekonomiky - ale současně ho vidíme jako nevyhnutelný právě u těch témat, kde Svobodní říkají "nechceme státu svěřit ani toto". Obecně zákazy a jejich mocenské vynucování by určitě neměl mít v ruce soukromý sektor: ten by se měl omezovat na ekonomické motivy, ale užití síly pro něj musí být tabu.

Otázka k čemu je dobré toto opakovat, když nás stejně všichni označují za "socialisty" a i větší část členské základny nakonec tíhne k tomu uvěřit, že když stát bude pod lepší kontrolou občanů, tak jeho rozsah by vlastně omezován být neměl (nebo by mohl být dokonce větší). A sám nevím, jestli je trvale udržitelné odpovídat na otázky médií "část Pirátů chce nižší daně, část větší" - toto není volební program, že ano, od tohoto většina voličů dá ruce pryč. Když už, musíme se u některých témat naučit odpovídat "tato otázka pro nás není zásadní" - a ne dávat světu okázale najevo naší vnitřní nejednotu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michael.xChaos.Polak za příspěvky (celkem 5):
Petr.Vileta, Jana.Syrovatkova, Katerina.Marketa.Matouskova, Frantisek.Navrkal, Ivo.Vlasaty
604 282398 | Jabber: x@j.cz | http://twitter.com/MxChaosP | http://twitter.com/PiratiBrevnov | http://www.pirati.cz/lide/michael_polak
@xchaos@mastodon.social | člen MS Praha 6 | A liberal is a man too broadminded to take his own side in a quarrel

Uživatelský avatar
Katerina.Marketa.Matouskova
Příznivec Pirátů – Praha
Příspěvky: 341
Registrován: 21 zář 2011, 10:40
Profese: osvč - překladatelka
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 883 poděkování
Dostal poděkování: 557 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Argument proti SSO

Příspěvek od Katerina.Marketa.Matouskova » 04 říj 2013, 09:41

next_ghost píše:
Petr Vileta píše:Dát lidem právo na práci a nedat jim povinnost přijmout od pracáku alespoň jedno místo z pěti nabídnutých a setrvat tam minimálně rok (pokud mu zaměstnavatel nedá výpověď pro nadbytečnost) je nezodpovědné.
Tohle je nesmysl, protože takové podmínky by akorát ještě víc posílily moc všelijakých šmejdů, kteří svoje zaměstnance šikanují. Hlavně v supermarketech je s tím problém.
To je naprostá pravda. Jeden příklad: Po zavření Siemensu na Zličíně byl na pracáku plně kvalifikovaný člověk, který dělal elektřinu (ale i jiné věci) v lokomotivách. Měl za to slušné peníze, vyšší, než je průměrná mzda. Na pracáku, když už mu něco nabídli, tak to byl skladník, nebo uklízečka, samozřejmě za dost podprůměrou mzdu. A na to opravdu není mít potřeba maturitu v technickém oboru (po kterých je u nás tak velká poptávak, že :twisted: ). A podle tohohle modelu by VŠ vzdělaní lidé měli minimálně rok sedět za pokladnou nebo kopat výkopy. To je mnohem větší mrhání penězi za jejich vzdělání, než pár nedostudovaných studentů, kteří se třeba aspoň během studia naučili přemýšlet, nebo logicky argumentovat.

Sama mám taky nedokončenou VŠ (holt pro mě ještě nebyla možnost přerušit studium po celou dobu rodičovské), a nemyslím si, že by to bylo k ničemu. A i z mé zkušenosti vím, že většina lidí, co školu nedodělali, vypadla už během prváku.

edit: nemohl by někdo tu část vlákna, co nepatří do tématu, oddělit?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Katerina.Marketa.Matouskova za příspěvek:
Frantisek.Navrkal
Korektury textů na požádání.

"Kdekoli byla demokracie zdiskreditována, stalo se to tím, že si lid nedovedl zvolit rozumově a mravně kvalifikované zástupce. Demokracie vydrží zkoušku dějin jen tehdy... když zvolený poslanec bude cítit stejnou odpovědnost, jako chirurg, když operuje na živém těle." Josef Macek *1887

Uživatelský avatar
Milan.Moravec
Příznivec Pirátů – Středočeský kraj
Příspěvky: 219
Registrován: 16 dub 2012, 09:23
Profese: Specialista BOZP
Dal poděkování: 135 poděkování
Dostal poděkování: 310 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Argument proti SSO

Příspěvek od Milan.Moravec » 04 říj 2013, 10:24

Obstojný argument proti SSO je jejich dogmatismus. Byl jsem u nich od založení necelé 2 roky, nijak se tím netajím. Během těch dvou let naprosto utichla vnitrostranická diskuze. Jakýkoliv nápad, který nebyl v souladu se schváleným programem a nebo se jen mírně lišil znamenal nálepku levičáka.
Bohužel došlo k tomu, že svobodní si vytvořili program, který zabsolutnil jedinou svobodu a to ekonomickou. Pokud by jejich program byl dotažen byť jen z 50%, tak by se volná soutěž na trhu došla k tomu, že by měla jediného (absolutního) vítěze a ten by postupně pozřel zbytky veřejného prostoru. A to by byl pak totáč jak za bolševika (jen by se k němu došlo jinými prostředky a byl by ekonomicky ještě silnější). Mnoho členů svobodných (čest vyjímkám) si neuvědomuje, že v jejich programu je ideál, kterého se nedá dosáhnout. (zde vidím další podobnost s komunisty).
A co mně u svobodných dostalo? Privatizace dálnic a možná i dalších silnic. Dokážete si představit, že je koupí Burešův Agro-FART? Privatizace kulturních památek a zrušení jejich ochrany. Trh si poradí. Vítejte v obchodním centru Pražský hrad! Absolutně nerealistický pohled na trh práce. A jejich slavný zrušení úřadů? Tak jasně, že třeba CERMAT by asi nikomu moc nechyběl, ale ty ostatní? Máte-li jakýkoliv problém, obraťte se na soud. A nikde ani slovíčko o tom jak zajistit funkční justici.
http://www.oldcomp.cz
Amiga Sinclair Didaktik Sam_Coupé Enterprise SAM440ep μA1 PegasosII MacBook_Air Mac_Mini_MOS CPC Atari MSX C64 PC PSP PS3 ;-)

Uživatelský avatar
next_ghost
Příznivec Pirátů – Ústecký kraj
Příspěvky: 3231
Registrován: 21 dub 2009, 18:03
Profese: programátor
Dal poděkování: 1417 poděkování
Dostal poděkování: 4990 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Argument proti SSO

Příspěvek od next_ghost » 04 říj 2013, 18:59

Petr Vileta píše:
next_ghost píše:Když ten nestudující student nakonec nedostane diplom, tak v tom nevidím moc problém.
Když studuje 3 roky a potom to vzdá, tak určitě 3 roky byly veškeré státní výdaje na něj zcela zbytečné.
Nevím jak v případě ekonomů nebo filozofů, ale podle mých relativně čerstvých zkušeností z MFF UK zabalí bakaláře těsně před dokončením jen zanedbatelný počet lidí (většina vysokých škol už najela na třístupňový systém studia, takže za 3 roky už má člověk aspoň bakaláře). Z 300 lidí, kteří každý rok nastupují na oboru Informatika do prváku, zhruba 150 odpadne už během prvního semestru. Když někdo úspěšně dokončí prvák a začne mít problémy později, tak si typicky podá novou přihlášku do prváku, nechá si většinu zkoušek uznat a bakaláře dokončí na druhý pokus zhruba o rok později než normálně.
Tito uživatelé poděkovali autorovi next_ghost za příspěvky (celkem 3):
Frantisek.Navrkal, Ondrej.Profant, Daniel.Mazur
Chceš, aby organizace fungovala? Komunikuj!
Česká pirátská strana: Neškodná.
Otisk PGP klíče: B5E9 147C A94C 9B75 6817 9CA4 43D0 B4CF 1CDE 2360 (nový klíč od listopadu 2016)

Uživatelský avatar
Pavel.Mendl
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 116
Registrován: 15 pro 2009, 11:31
Profese: podnikatel v IT
Bydliště: Rudná
Dal poděkování: 79 poděkování
Dostal poděkování: 208 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Argument proti SSO

Příspěvek od Pavel.Mendl » 08 říj 2013, 10:41

Ondra.kl píše:
Petr Vileta píše:To není pravda. Když někdo sám necítí zodpovědnost, lze mu (po špatné zkušenosti s ním), odepřít nějaké právo. Zničil jsi byt, který ti pronajala obec, ztrácíš právo na sociální bydlení. :twisted:
Plně tě chápu. Takže Státe, necítíš zodpovědnost za vytvoření alespoň minimálních podmínek pro můj život? Ok, ztrácíš právo na mě vymáhat své zákony. :twisted:
Tohle musím zdůraznit víc, než jen pochvalou. Pro OBA. Lepší shrnutí jádra Pirátství jsem už dlouho nečetl!

Jenže Piráti jdou ještě dál a snaží se reformovat jak stát (přímá demokracie) tak občany v něm (vědomostní společnost) tak, aby se k výše uvedeným krokům vůbec nemuselo sahat...

OFFTOPICPozor! Toto není test - toto totiž míním vážně!
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Mendl za příspěvky (celkem 3):
Frantisek.Navrkal, Jana.Syrovatkova, Ivo.Vlasaty

Uživatelský avatar
Ondrej.Profant
Poslanec Parlamentu ČR
Příspěvky: 7667
Registrován: 22 dub 2009, 23:55
Profese: Poslanec
Bydliště: Praha 8
Dal poděkování: 13247 poděkování
Dostal poděkování: 7216 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Argument proti SSO

Příspěvek od Ondrej.Profant » 10 říj 2013, 20:15

Předvolební diskuze - Vítek Jedlička (Svobodní) + Ondřej Profant (Piráti) - 7.10.2013
http://www.youtube.com/watch?v=ralrtYK8yOc

Držel jsem se zpátky. Nechtěl jsem se nějak ostře hádat. A je to hrozně dlouhé. No mohlo to být i lepší.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Profant za příspěvky (celkem 3):
volani.webnode.cz, Filip.Krska, Jakub
profant.eu, poslanec

Uživatelský avatar
Karel.Rada
Příznivec Pirátů – Plzeňský kraj
Příspěvky: 708
Registrován: 12 srp 2013, 23:36
Profese: O
Dal poděkování: 1802 poděkování
Dostal poděkování: 1309 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Argument proti SSO

Příspěvek od Karel.Rada » 10 říj 2013, 22:49

Na SSO mi vadí hlavně to, že jsou fanatici. Ideologii upřednostňují před zdravým rozumem. Od toho je k fašismu jen malý krůček. Ale některé návrhy na rušení zbytečných úřadů nejsou marné. Na tom se snad můžeme shodnout.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Karel.Rada za příspěvek:
Pavel.Moravec

Odpovědět

Zpět na „Mediální odbor“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů