Zmizelý bod "Omezení moci exekutorů"

Republikovému výboru je svěřena moc zákonodárná. Republikový výbor schvaluje stranické předpisy, programové dokumenty a může přezkoumat kandidátní listiny do voleb.

Moderátor: Jednatele

Pravidla fóra
  • Sem vkládejte připomínky k činnosti republikového výboru. Ke každému podnětu založte nové téma.
  • Pro oznamování zbytečné byrokracie a nedostatků v předpisech využijte prosím zvláštní fórum.
  • Pokud se chcete zapojit do některého jednání RV, podejte si sem žádost. Udejte kterého jednání se chcete zúčastnit a z jakého pověření/důvodu. Pověření ideálně doložte.
  • Na dotazy a podněty odpovídají dobrovolníci, buďte prosím ohleduplní. Svá podání pište slušně a požadavky formulujte dostatečně určitě.
  • Místo odkazů do jiných fór citujte celé texty, protože lidé mají zobrazování některých fór vypnuté.
  • V podatelně se nediskutuje a jakmile bylo podání vyřešeno, téma se zamyká.
Další informace můžete nalézt na následujících místech:
Frantisek.Navrkal
Předseda rozhodčí komise
Profese: datový inženýr/vědec
Dal poděkování: 8316 poděkování
Dostal poděkování: 4795 poděkování

Re: Zmizelý bod "Omezení moci exekutorů"

Příspěvek od Frantisek.Navrkal » 20 zář 2013, 09:40

Já si myslím, že pirátský postoj k problému je jasný - ať už je to v programu nebo ne, nemyslíte?

Volební program je hlavně PR, ne hlavní názorvá linie Pirátů, která je v programu stranickém. Když se podíváte na náš stranický program, není jednoznačné, kam to zařadit.

To, že jsem prosil o návrhy jsem nepsla jen tak do větru. Osobně bych tuto problematiku taky rád v programu měl.

Má opravdu smysl se na tom furt točit? Nebo bude lepší s tím hnout v programu stranickém a do voleb napsat stanovisko? Přikláněl bych se k druhé variantě - přijde mi to účelnější.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Frantisek.Navrkal za příspěvky (celkem 2):
Katerina.Marketa.Matouskova, Martin.Kucera
Flamewar does not determine who is right - only who is left.

Martin.Kucera
Vedoucí administrativního odboru
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2158 poděkování
Dostal poděkování: 17801 poděkování

Příspěvek od Martin.Kucera » 20 zář 2013, 10:06

Frantisek Ulc píše:A ze ste nebyli schopny se shodnout na jedny vete? Zvlast vete, ktera je takhle dulezita? Do haje, k cemu tam teda jste? :O A vis, co je na tom blby? Ze u nas v kraji to lidem vysvetlovat ty nebudes. Vim, ze neprijedes a neobejdes vscehny lidi, co nas chteli volit. Neprijedes vubec a nevysvetlis to ani jednomu cloveku z PK. Takze na rovinu, z myho pohledu lejete do krajskych bot fekaly, cimz za sebe dekuji, cvachta to hezky a voni jeste lip :(
Teď nějak nevím, proč tohle směruješ na mě, nečlena RV. Máš pravdu, nebudu to vysvětlovat u vás v kraji - budu to vysvětlovat u nás v kraji.
Přičemž ale:
- lidé, kteří volební programy čtou, prostě uviděj na naší stránce stanovisko k exekutorům a informace mít budou
- lidem, kteří programy stejně nečtou, prostě budu odpovídat na otázky, a zeptají-li se na exekutory, budu se opírat o to stanovisko.

Tedy pokud to stanovisko bude existovat - do jeho přípravy se můžete zapojit, jak tu již zaznělo.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvek:
Frantisek Ulc
tel.: +420 778 702 711
NEPIŠTE MI NA FACEBOOKU, TÉMĚŘ TAM NECHODÍM.

Katerina.Marketa.Matouskova
Příznivec Pirátů – Praha
Profese: osvč - překladatelka
Dal poděkování: 883 poděkování
Dostal poděkování: 557 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katerina.Marketa.Matouskova » 20 zář 2013, 11:12

dvdmchl píše: A já aspoň vím, nebo tuším, kdo se tedy u pirátu o vyřazení z programu postaral.
Pokud já vím, tak o viřazení z volebního programu to byla RV na základě toho, že zmínka o exekutorech, která byla v připravovaném volebním programu, byla nekonzistentní s třemi schválenými hlavními tématy. V programu to samozřejmě je, nikdo to z něj nevyřazoval. Stejně jako je v programu XY dalších důležitých věcí, které ale nejsou ve volebním programu.
Dodatečné stanovisko např. mně už nepřesvědčí.
Stanovisko by nebylo dodatečné, ale prostě stanovisko, jako ostatní, která se čas od času vydávají k různým bodům programu a k různým právě aktuálním situacím.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Katerina.Marketa.Matouskova za příspěvek:
Frantisek.Navrkal
Korektury textů na požádání.

"Kdekoli byla demokracie zdiskreditována, stalo se to tím, že si lid nedovedl zvolit rozumově a mravně kvalifikované zástupce. Demokracie vydrží zkoušku dějin jen tehdy... když zvolený poslanec bude cítit stejnou odpovědnost, jako chirurg, když operuje na živém těle." Josef Macek *1887

Vlastimil.Efraim
Příznivec Pirátů – Olomoucký kraj
Profese: sekáč
Bydliště: Olomouc, Morava, CZ, EU, Země, Slunce, Mléčná dráha
Dal poděkování: 556 poděkování
Dostal poděkování: 1106 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlastimil.Efraim » 20 zář 2013, 11:25

Katerina Marketa Matouskova píše:... V programu to samozřejmě je, nikdo to z něj nevyřazoval. Stejně jako je v programu XY dalších důležitých věcí, které ale nejsou ve volebním programu...
Ano? ja asi neumim hledat, ale nic jsem takoveho nenasel. muzu poprosit o link? A ve volebnim programu bych se tam aspon nejak zminil aspon par slovy.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vlastimil.Efraim za příspěvek:
Frantisek.Navrkal

Jakub.Michalek
Republikové předsednictvo
Profese: poslanec
Dal poděkování: 4985 poděkování
Dostal poděkování: 17441 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jakub.Michalek » 20 zář 2013, 14:29

Mrzí mě, že republikový výbor neschválil tento bod, byť je jasné, že vše bylo děláno na rychlo. Určitě bych v tom nehledal zlou vůli, prostě konkrétní formulace přišla některým asi ne úplně dokonalá. Připravím návrh na doplnění tohoto bodu do volebního programu se začleněním vznesených výhrad, stejně jako v případě opatření u daní.
Jakub Michálek, předseda poslaneckého klubu Pirátů a místopředseda strany

Vaclav.Legner
Příznivec Pirátů – Liberecký kraj
Profese: Projektový manažer
Dal poděkování: 44 poděkování
Dostal poděkování: 73 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vaclav.Legner » 20 zář 2013, 15:02

Frantisek Navrkal píše:Já si myslím, že pirátský postoj k problému je jasný - ať už je to v programu nebo ne, nemyslíte?

Volební program je hlavně PR, ne hlavní názorvá linie Pirátů, která je v programu stranickém.

Souhlasim, ze VOLEBNI program, je v podstate PR. Naprosto ale tedy nechapu, proc do PR dokumentu nedame nejpopulistictejsi vec, kterou mame a notabene ve chvili, kdy jako jedina strana v dane veci nejsme populisty, ale realne pomahame lidem.

A musim rict, ze mi vubec nebere hlava, ze kdyz uz se najde potencialni volic, ktery nam prijde rict, co mu chybi a shodneme se, ze s tim vsichni souhlasime, tak nas musi pomalu prosit, abysme si to na ten WEB doplnili.

Souhlasim s vyjadrenim, ze veta "Pirati jsou zasadne proti soukromym exekutorum a budou aktivne hledat cesty, jak jejich moc a zvuli omezit na minimum a dluznikum umoznit uhrazeni svych zavazku bez likvidace sve existence" nebo podobne neni tak slozita, abysme ji nezvladli vymyslet a tem lidem v tom programu bude, zvlaste v techto volbach, chybet skutecne zasadne....a vzhledem k tomu, ze vsichni vime, ze JESTLI se do PSP dostaneme, tak s 5,000001% tak mi prijde skoro skoda kvuli takove kravine a neschopnosti se prenest pres konkretni formulaci, se pripravit o to 1% hlasu, ktery nam to muze ziskat. Mimochodem....zadny jiny strane to nikdo nebude verit....a MILION dluzniku v zemi, kde je tusim 5,5 milionu volicu, mi neprijde jako zrovna malo....

A k prvni vete citatu....nemyslim. 99% VOLICU ani nevi, jaky maji pirati program....a kdyz nahodou se o nem dozvedi a naahodou si ho budou chtit precist....tak mi prijde trapny, ze se nedozvedi pro ne dost dulezitou vec. Takze odpoved na otazku, jestli si myslim, ze (pro volice - nepiraty) je postoj CPS k soukromym exekutorum jasny, je: "rozhodne a evidentne NE".
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Legner za příspěvky (celkem 5):
Katerina.Marketa.Matouskova, Ivan Sirko, Roman.Kucera, Petr.Vileta, Ivan.Mikolas
Dokud je možné něco s tím dělat, dělej vše co je možné. Pokud už není nic, co by mohlo s věcí pohnout, odejdi v míru.
=> Zamcene thready nectu. Casto behem jejich cteni mam chut reagovat a nemoznost onoho je tak demotivujici, ze na to radsi kaslu od zakladu. Ano, je to problem. Ne NA moji strane, ale V.

Neni tu thread bez hejtu./?/!

Na hacky a carky si hraju jen v mluvenym projevu. Pokud to nekomu vadi, jsem tolerantni, muze si je klidne domyslet:)

Vaclav Malek
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Profese: filozof času, meta-politik
Dal poděkování: 4877 poděkování
Dostal poděkování: 8355 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vaclav Malek » 21 zář 2013, 10:11

dvdmchl píše:To že jste si tu nechali jedním člověkem podělat program, je známkou velmi špatného a netransparentního vedení celé strany.
Kdo to byl! Chci jméno a kde bydlí! :x
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav Malek za příspěvky (celkem 2):
Ivan Sirko, Ivan.Mikolas

Roman.Kucera
Republikový výbor
Profese: IT
Dal poděkování: 9527 poděkování
Dostal poděkování: 17135 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Roman.Kucera » 21 zář 2013, 10:16

Davide, respektuju tvou vůli volit si koho chceš.
Ale říkat, že máme netranspoarentní tvorbu programu, s tím jdi do prdele!!!!!!
Kolik příspěvkůs napsal u Zemanovců, kolik tvých připomínek zapracovali Babišovci, Okamura, ods?
Seru na tě.
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!

David.Michal
Příznivec Pirátů – Liberecký kraj
Profese: free
Dal poděkování: 685 poděkování
Dostal poděkování: 1543 poděkování

Příspěvek od David.Michal » 21 zář 2013, 10:20

kolik tvých připomínek zapracovali Babišovci, Okamura, ods?
Stejné množství jako Piráti, ani jednu. Ale tady jsem si u toho nezapracovávání mohl hezky pokecat, to zase jo.

Vaclav Malek
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Profese: filozof času, meta-politik
Dal poděkování: 4877 poděkování
Dostal poděkování: 8355 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vaclav Malek » 21 zář 2013, 10:22

Roman Kucera píše:Davide, respektuju tvou vůli volit si koho chceš.
Ale říkat, že máme netranspoarentní tvorbu programu, s tím jdi do prdele!!!!!!
Kolik příspěvkůs napsal u Zemanovců, kolik tvých připomínek zapracovali Babišovci, Okamura, ods?
Seru na tě.
Ztrácíš svou vyrovnanost čím dál častěji... cesta je ještě dlouhá :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav Malek za příspěvky (celkem 6):
Janka.Michailidu, Jan.Kohler, Ivan Sirko, Petr.Vileta, Katerina.Marketa.Matouskova, Ivan.Mikolas

Zamčeno

Zpět na „Podatelna republikového výboru“