KS Pha 6/2013 5 až 7 místo kandidátní listiny

Moderátor: PKS Praha

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány. Stanoviska se publikují na krajském webu.
  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.
  • Moderátorem tohoto fóra je krajské předsednictvo.
  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Přihlášeným uživatelům se zobrazuje pouze tehdy, pokud jsou členy krajského sdružení nebo jeho registrovanými příznivci. Fóra místních sdružení se zobrazují pouze jejich členům a jejich registrovaným příznivcům.
  • Mezi registrované příznivce se můžete sami zařadit přidáním do příslušné skupiny v nabídce Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra.
Uživatelský avatar
Ondrej.Kallasch
Krajský zastupitel
Příspěvky: 2026
Registrován: 02 říj 2010, 13:37
Profese: Aplikační specialista
Bydliště: Pod Markétou 82, Praha 22 - Hájek
Dal poděkování: 2477 poděkování
Dostal poděkování: 2010 poděkování

KS Pha 6/2013 5 až 7 místo kandidátní listiny

Příspěvek od Ondrej.Kallasch » 06 zář 2013, 09:09

Vážené KS Praha, jelikož v první volbě o čelní místa kandidátky, postoupili pouze 3 kandidáti z 6 možných, budeme muset dovolit zbylé tři místa.

Je to nová volba, mohou se tedy přihlásit i ti, kdo se v předešlé volbě nepřihlásili.
Konec možnosti přihlásit se je 8.9.2013 v 24:00
Telefon: 720474822 ondrej.kallasch@pirati.cz
člen zastupitelstva Hlavního Města Prahy a MČ Praha 22
předseda komise IT rady Hlavního Města Prahy

Uživatelský avatar
Tobias.Esner
Administrativní odbor
Příspěvky: 7810
Registrován: 22 čer 2013, 12:03
Profese: člen Oblastní výkonné rady ČČK Praha 7
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 5005 poděkování
Dostal poděkování: 3751 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KS Pha 6/2013 5 až 7 místo kandidátní listiny

Příspěvek od Tobias.Esner » 06 zář 2013, 09:23

Tak ja se tedy hlásím znovu :D :fet:
Tobias Esner (* 3. března 1982) je v Pirátské straně zcela nový. Tobias pochází z Přerova a od roku 2002 žije v Praze.

Studoval Nábytkářství v Bystřici pod Hostýnem. V průběhu studia se zabýval svým největším koníčkem, pořádáním různých kulturních a společenských nejen promo akcí a sponzoringem.

Prošel několika firmami, soukromými i státními. Pracoval v oborech obchodu a služeb, logistiky a zdravotnictví. Během zaměstnání stále rozvíjel a prohluboval svůj koníček v organizátorství. Přednášel na rekvalifikačních kurzech a působil v oblasti podnikatelského poradenství pro začínající podnikatele.

V Pirátské straně by se chtěl jakožto již 18 let vyOUTovaný homosexuál angažovat v bodu Rovnoprávnost, zejména pak části o registrovaném partnerství a homosexualtitě vůbec.

Zejména pak jako člověk který zná a ví jaké to je být zdíran exekutory a exekutorským systémem, chci se v PSP a celkově pak v politice angažovat v reformě exekutorské.
Dalším bodem mého zájmu je reforma vězeňství a následného začlenění do běžného života bez páchání trestných "zoufalostních" činu, vyhledem k tomu že jsem si prošel soudním systémem a následným výkonem terstu a navazujicím začleňováním do běžného plnohodnotného života.
Mezi jeho zájmy patří pes Denis, internet, železnice, vaření a práce s lidmi.
Martin Broz píše:
Proc, tedy z jakeho duvodu si myslite, ze jste neprisel driv? (myslim do Piratske partaje. Existuje uz 4 roky)

Pakliže je toto dotaz na mne tak tedy a rovnou doplním moji řeč ;):

O pirátech, jejich existenci, vím zhruba od února letošního roku, kdy jsem se náhodně seznámil s Ondrou K. Následně jsem řešil nějaké soukromé záležitosti a od cca května/června jsme s Ondrou začali komunikovat na téma vstupu do partaje, jelikož mi nějaký čas zabralo procházení ostatních stran a následně srovnávání, a Pirátská partaj mi vyšla jako nejrozumnější a nejideálnější seskupení, které vyhovuje mým požadavkům na politiku. Poté se jen časově sjednotit a uskutečnit samotný proces přijímání.
A proč jako nováček mám hned drzost se hlásit na kandidátku a to ještě na přední pozice? Je to jednoduché. Politické manýry PSP se mě dotýkají velmi. Zákony psali lidi od stolu, kteří v životě nezažili následky těchto zákonů. Je na čase to změnit a ne jenom plakat nad rozlitým mlékem. Nadávat od stolu umí v hospodě každý, ale veřejně se připozasloužit o nápravu už málo kdo. Dalším faktorem je, že v I.pololetí tohoto roku bylo usneseno dalších 320 000 nových exekucí, a stát se raduje jak je to méně než minulé období. Takže 320tisíc potencionálních voličů? Když se podíváte na složení PSP minulých dob, najdete samé lepší pracovní pozice, nebo podnikatele. Ale kolik "obyčejných lidí", jež mají stejné starosti a problémy zastupuje a bojuje pro právě "obyčejné lidi" z řad občanů ČR? Kolik je u nás manažerů? Kolik je u nás lidí, kteří žijí od výplaty k výplatě? Kteří řeší jestli si nové kalhoty koupí dnes, nebo až za měsíc? Tak asi tolik, proč jsem se rozhodl kandidovat a proč na prvních místech.
opět jsem připraven dotazům
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tobias.Esner za příspěvky (celkem 3):
Ondrej.Kallasch, Ivan.Bartos, Ondrej.dj-bobr.Ulehla
778 7O2 713,
___
Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod. Jan Werich

Ivan.Bartos
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 9812
Registrován: 11 čer 2009, 09:44
Profese: Senior Oracle Database Engineer / Functi
Bydliště: U Botiče 1390/3, Praha 4 - Michle, 14000
Dal poděkování: 4085 poděkování
Dostal poděkování: 15042 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KS Pha 6/2013 5 až 7 místo kandidátní listiny

Příspěvek od Ivan.Bartos » 06 zář 2013, 09:35

Jelikož nechci naší byrokracií zatěžovat dva nestraníky přepostuji tedy jejich profily a linky.

Ivan Derer:
Rád bych za Piráty kandidoval v podzimních volbách

Jako příslušník generace, která si po odstranění totalitního režimu v roce 1989 myslela, že všechno už bude jenom dobrý a není tedy třeba se
o politiku zajímat, jsem došel k názoru, že naše lehkomyslnost a nezájem o to, co se dělo ve společnosti v 90. letech, jsme přímo zodpovědní
za situaci, ve které se dnes Česko nachází.
Chtěl bych tedy svojí kandidaturou podpořit mladé lidi, kteří do toho dnes jdou po hlavě a alespoň trochu svoji výše uvedenou chybu napravit.
Dále se myslím, že můžu oslovit skupinu lidí, která stejně jako já za posledních deset let volila velké množství různých stran, které se nakonec
vždy ukázaly jako marketingová prodloužená ruka chlápků, o kterých nic nevíme a kterým nejde o zlepšení životů všech občanů v ČR, ale jen o svůj vlastní prospěch.
To u Pirátskeé strany nehrozí.
Věřím, že pro určitou část věkové skupiny 40+ jsou dnes Piráti fakt jediná možná volba.
Ti lidé o tom uvažují, ale zatím vnímají Piráty jako chaotiky, kterým jde o "nelegální stahování". A to bych chtěl změnit a ukázat jim, že program
Pirátů dává i pro ně velký smysl.

Ivan Derer
https://www.pirati.cz/lide/ivan_derer
Robert Veverka:
Ahoj,

jmenuju se Robert Veverka a přijímám nabídku Ivana Bartoše kandidovat za Piráty v předčasných volbách 2013. Jsem předsedou občanského sdružení Legalizace.cz, vydavatel a šéfredaktor magazínu Legalizace a do voleb vstupuji s tématem legalizace trávy.

Tráva, rozuměj konopí, tu bylo, jak z Bible víme, dříve než člověk. Ten ho dostal darem, aby ho užíval ke svému prospěchu. A moudrý člověk si konopí oblíbil a využil snad ve všech oblastech své činnosti. Řekněte profesi a konopí se v ní uplatní. Řekněte průmysl a konopí v něm může být důležitou surovinou. Konopí lidstvo provázelo a povznášelo odjakživa. Vliv konopí dokonce překročil i hranice zemské atmosféry, když se o jeho léčebném využití vyjádřila kladně i loňská Miss Universe.

Ačkoli jsme, myslím lidstvo, měli díky těžko uvěřitelným vlastnostem konopí prokazatelně našlápnuto k světle zelené budoucnosti, dostaly nás politické a ekonomické hrátky zájmových skupin do slepé uličky. Z konopí se namísto všestranně využitelné průmyslové plodiny stal represivní nástroj na potírání práv a svobod každého z nás.

Krásným důkazem této zrůdnosti je globální prohibice konopí a z ní vyplývající lokální represivní, nesmyslné, neefektivní a zdravému rozumu odporující zákony a nařízení, které jsou vpravdě velmi nechutně vymáhány. Jedním z aktuálních příkladů za všechny je ubohé obvinění novináře Jiřího X. Doležala ze šíření toxikomanie tištěným slovem za nevinný vtip v novinách. Nejenže tím naše protidrogovka odkryla svou skutečnou činnost, tedy zabývat se kravinama, ale navíc z pozice zneužité moci ohrozila i svobodu projevu a tisku a sklouzla do asi oblíbené doby cenzury a normalizace.

Nechce se mi žít ve společnosti, v níž politická garnitura pošlapává naše historické kořeny a nerespektuje lidská práva a občanské potřeby. V zemi, kde zákony o konopí vznikají v náladě pokryteckého odsuzování anebo vidiny osobního prospěchu. V zemi, kde nemohu svobodně užívat konopí pro osobní potřebu, ať už to znamená cokoli.

Proto chci kandidovat a urychlit proces rehabilitace konopí a jeho skutečnému zpřístupnění všem bez rozdílu...

trávu všem, proto legalizujem!

těším se dnešní setkání

Robert

http://www.legalizace.cz/
http://www.magazin-legalizace.cz/cs/
https://www.pirati.cz/lide/robert_veverka
Moje vyjádření ke kandidátům z rozpravy zde:
praha-f78/ks-pha-4-2013-2-5-misto-kandi ... ml#p237987
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivan.Bartos za příspěvky (celkem 5):
Ondrej.Kallasch, Ivo.Vasicek, Homo Pyratus, Robert Veverka, Sebastian Holovsky
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz

Uživatelský avatar
Ivo.Vasicek
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 6840
Registrován: 02 úno 2010, 22:50
Profese: manažer
Bydliště: 69615 Čejkovice, Bílovická
Dal poděkování: 10568 poděkování
Dostal poděkování: 11108 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KS Pha 6/2013 5 až 7 místo kandidátní listiny

Příspěvek od Ivo.Vasicek » 06 zář 2013, 09:40

Rád bych, kdyby jste v Praze podpořili Roberta Veverku a Ivana Derera, má to celostátní dopad. Dík.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivo.Vasicek za příspěvky (celkem 6):
Roman.Kucera, Homo Pyratus, Robert Veverka, Tomas.Klapka, Sebastian Holovsky, Ivan Derer
"Skutečná svoboda slova je právo říkat lidem to, co nechtějí slyšet"(George Orwell)

Uživatelský avatar
Ondrej.Kallasch
Krajský zastupitel
Příspěvky: 2026
Registrován: 02 říj 2010, 13:37
Profese: Aplikační specialista
Bydliště: Pod Markétou 82, Praha 22 - Hájek
Dal poděkování: 2477 poděkování
Dostal poděkování: 2010 poděkování

Re: KS Pha 6/2013 5 až 7 místo kandidátní listiny

Příspěvek od Ondrej.Kallasch » 06 zář 2013, 09:45

Taktéž potvrzuji svojí opětovnou kandidaturu.
Momentálně je mi 22 let. Narodil jsem se dva roky po sametové revoluci a zatím co jsem vyrůstal, přešla naše republika do stavu v jakém se momentálně nachází. Mě na tomto stavu štve nejvíce to, že se to dělo v době, kdy jsem s tím neměl sebemenší šanci cokoliv udělat. Rozkradla se, lobysti si vylobovali své podmínky a výhody. Poslanci si schvalovali zákony pro sebe a dodnes nikdo za to nebyl potrestán.

Takže hlavní můj stěžejní program pro práci ve sněmovně je ten abych protlačil takové zákony a novinky aby se toto nemohlo opakovat. Prostě z vrcholné politiky vytlačit možnost aby se na tom dalo vydělávat.

Jak bych toho rád docílil?

Transparentní účty

Pokud se podaří otevřít všechny peněžní toky ve státě, možnost korupce se sníží na minimum. Krásný příklad je u nás ve straně. Pokud by se někdo pokusil vzít nám peníze na něco, co "smrdí" okamžitě to víme a tak to bude fungovat i ve státě.

Povinné zveřejnění majetku

Každý poslanec by měl povinnost, zveřejňovat hodnotu svého majetku a jak jej nabyl. Pokud se zjistí, že poslanec XY za rok postavil vilu za 10 milionu, koupil si vozidlo za 3 miliony a má cenné papíry v hodnotě dalšího milionu, je jasné že něco není dobře. Samozřejmostí je, že přiznání by měli dávat i jeho nejbližší rodinný příslušníci. Jen tak se zamezí rozkrádání státu. Přece jen, když chci dělat pro lidi nechci je okrádat a dokud to takhle nezačne fungovat, budou se tam lidi chtít dostat jen aby to tu rozkradli a zametli to přes své známé.

Odvolatelnost

Každý volený zástupce, by měl být i odvolatelný. Momentálně ovšem ještě nevím jaká přesná pravidla odvolatelnost bude mít, ale slibuji, že na tomto budu i nadále intenzivně pracovat.

Informovanost a přímá demokracie

Asi nejdůležitější oblast. Pokud dokážeme mezi lidi dostat důležité informace, které nejsou zkreslené médii jak se zrovna politikům hodí, mnohem více budou obyvatelé motivování k účasti. Pokud jim ukážeme, že lze stát řídit i častěji, než jednou za čtyři roky budou se o politiku více zajímat. Toto dosti souvisí i s odvolatelností politiků a komunikace s politiky jako takovými. Mnoho lidí má nyní pocit, že politik je něco nedotknutelného a je to někdo kdo sedí ve sněmovně, ale vlastně ho nikdo nezná ( nemluvím teď o těch které denně vídáte v televizi ) mluvím o těch dalších x desítkách kteří tam sedí a hlasují. Mnoho lidí netuší, že díky 21. století je tak jednoduché je kontaktovat. Předávat jim svojí zpětnou vazbu. Toto bych rád změnil tím, že bych chodil mezi lidi, komunikoval s nimi online. Diskutoval, přijímal jejich dobré návrhy a naopak vyvracel jejich doměnky. Jen dobře informovaný člověk se dokáže správně rozhodnout. To samé platí o policích. My sami se tak řídíme i ve straně, viz demokratické minimum!


A teď proč jsem se rozhodl kandidovat v předních pozicích.

Ve straně jsem od roku 2010 kdy jsem kandidoval v komunálních volbách. Dokázal jsem tehdy přesvědčit své přátelé, známe, ale dokonce i své spolubydlící z mého bydliště, aby piráty volili. Jak se objevilo ve zprávách, že budou předčasné volby, čím dál tím více lidí z mého okolí se na mě opět obrací s myšlenkou, zda budu opět kandidátem. Ze začátku jsem říkal ano určitě budu. Pak jsem si nebyl jist, zda to bude dobrý nápad v mém věku být někde ve předních pozicích kandidátky. Ale pak my došlo, že naopak. Že teď je přesně potřeba ukázat, že je tu nová generace. Generace, která ukazuje nový směr, nový proud, novou myšlenku. Proto bych byl rád, kdyby se mé jméno ukázalo už někde v popředí kandidátky než někde na posledních místech.

Ještě přidám takový malý úspěch - neúspěch v komunálních volbách v MČ Praha 22.

V té době jsem byl čerství člen, ale třetí na kandidátní listině v Praze 22. Bohužel tím, že volební zmocněnec odjel tři dny před konečným termínem odevzdání kandidátních listin na dovolenou. Tak nám nedoručil zbytek kandidátky na úřad. Tím pádem místo 25 kandidátu jsme měli pouze 14. Přesto jsme dokázali získat 2.52 %. Pokud bychom ovšem kandidátku měli plnou, měli bychom 5.04% a tím pádem jednoho zastupitele v Pražské městské části. V oblasti kde žiji, jsme dokázali předběhnout i TOP 09 a KSČM. Jediní kdo byli před námi byla ODS. Zkazilo nám to pouze město, kde bohužel kampaň nebyla téměř žádná. To bych, ale v těchto volbách rád změnil a myslím, že mám na to velmi dobrý potenciál už jen proto, že mě tu mnoho lidí zná.

Tímto tedy KS Praha žádám o projevení důvěry a zařazení mě do předních pozic kandidátky. Můj profil lze nalézt zde: https://www.pirati.cz/lide/ondrej_kallasch
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Kallasch za příspěvek:
Tobias.Esner
Telefon: 720474822 ondrej.kallasch@pirati.cz
člen zastupitelstva Hlavního Města Prahy a MČ Praha 22
předseda komise IT rady Hlavního Města Prahy

Uživatelský avatar
Janka.Michailidu
Příspěvky: 1779
Registrován: 21 dub 2012, 19:19
Profese: PhD student (Biotechnologie)
Dal poděkování: 2035 poděkování
Dostal poděkování: 3018 poděkování

Re: KS Pha 6/2013 5 až 7 místo kandidátní listiny

Příspěvek od Janka.Michailidu » 06 zář 2013, 09:51

Tak já se teda hlásím znova taky (ale moc nechápu, proč to není tak, že kandidáti, kteří nepostoupili, se automaticky znova utkají v "boji" o další místa oO )


EDIT: překopírovávám řeč
Zdravím!

Hlasím se jako kandidátka [člen ČPS (KS Praha), člen předsednictva Young Pirates of Europe, Slezan v exilu] na přední pozice kandidátní listiny v Praze

V případě zvolení bych se rozhodně více zajímala o oblasti: Věda a výzkum, Omamné a Psychotropní Látky, Vzdělávácí systém (a vzdělávání obecně).
Jinak cokoliv, co by se týkalo chemie od potravin, přes léky (zdravotnictví), po heroin jsem asi schopná nastudovat a vyjádřit se k tomu.

https://www.pirati.cz/lide/jana_michailidu

Díky za pozornost .)
Naposledy upravil(a) Janka.Michailidu dne 06 zář 2013, 10:46, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Janka.Michailidu za příspěvky (celkem 2):
Tobias.Esner, Ondrej.Kallasch

Uživatelský avatar
Ondrej.Kallasch
Krajský zastupitel
Příspěvky: 2026
Registrován: 02 říj 2010, 13:37
Profese: Aplikační specialista
Bydliště: Pod Markétou 82, Praha 22 - Hájek
Dal poděkování: 2477 poděkování
Dostal poděkování: 2010 poděkování

Re: KS Pha 6/2013 5 až 7 místo kandidátní listiny

Příspěvek od Ondrej.Kallasch » 06 zář 2013, 09:59

protože je to nová volba do které se mohou přihlásit i ti, kteří poprvé nekandidovali.
Telefon: 720474822 ondrej.kallasch@pirati.cz
člen zastupitelstva Hlavního Města Prahy a MČ Praha 22
předseda komise IT rady Hlavního Města Prahy

Uživatelský avatar
Michaela.Krausova
Republikový výbor
Příspěvky: 270
Registrován: 20 říj 2010, 22:02
Profese: Studentka hledající smysl na FHS
Bydliště: Žižkoff
Dal poděkování: 356 poděkování
Dostal poděkování: 477 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KS Pha 6/2013 5 až 7 místo kandidátní listiny

Příspěvek od Michaela.Krausova » 06 zář 2013, 10:19

Take se tedy hlasim znovu ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michaela.Krausova za příspěvek:
Tobias.Esner
Fórum - soap opera Pirátské strany OFFTOPICVám nahradí vše, o co ve svém životě přicházíte. Na fóru můžete psát všechno. Získáte spoustu nepřátel, se kterými se budete moci celé dny urážet a důmyslně dovádět k šílenství. Umožníme Vám víc než jen sledovat hromadná spojenectví znepřátelených skupin pomstychtivých uživatelů, ale dokonce se budete moci tohoto dobrodružství účastnit - ZADARMO.

Uživatelský avatar
Ondrej.Kallasch
Krajský zastupitel
Příspěvky: 2026
Registrován: 02 říj 2010, 13:37
Profese: Aplikační specialista
Bydliště: Pod Markétou 82, Praha 22 - Hájek
Dal poděkování: 2477 poděkování
Dostal poděkování: 2010 poděkování

Re: KS Pha 6/2013 5 až 7 místo kandidátní listiny

Příspěvek od Ondrej.Kallasch » 06 zář 2013, 10:21

Prosím žadatele aby případně doplnili kandidátské řeči v tomto vlákně ( i když je máte v předešlích vláknech, překopírujte je prosím sem).
Telefon: 720474822 ondrej.kallasch@pirati.cz
člen zastupitelstva Hlavního Města Prahy a MČ Praha 22
předseda komise IT rady Hlavního Města Prahy

Pavel Bakovsky
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 11
Registrován: 09 srp 2013, 15:35
Profese: student FEL
Dal poděkování: 1 poděkování
Dostal poděkování: 14 poděkování

Re: KS Pha 6/2013 5 až 7 místo kandidátní listiny

Příspěvek od Pavel Bakovsky » 06 zář 2013, 10:33

Také se hlásím znovu.

Zamčeno

Zpět na „Praha“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů