Vystoupení ČR z NATO

Do tohoto fóra se přesouvají uzamčené a zpracované členské podněty.


Moderátor: Předsedající

Zamčeno

Žádám o svolání jednání celostátního fóra a projednání vystoupení ČR z NATO.

Ano
28
30%
Zdržuji se
66
70%
 
Celkem hlasujících: 44 - Celkem hlasů: 94

Uživatelský avatar
Libor.Spacek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2223
Registrován: 16 říj 2012, 09:30
Dal poděkování: 2637 poděkování
Dostal poděkování: 4250 poděkování

Re: Vystoupení ČR z NATO

Příspěvek od Libor.Spacek »

No jasně, když jsme nenastolili tu III říši za zády Hitlerovců, ani tu světovou diktaturu proletariátu za zády Rusů, tak teď alespoň dotřetice dáme celému světu přes držku za zády Amíků. :evil: Over and out, končím.
Naposledy upravil(a) Libor.Spacek dne 03 zář 2013, 14:09, celkem upraveno 3 x.

Dle pirátského velení senilní dědouch a troll.

Uživatelský avatar
Vaclav.Malek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 8118
Registrován: 12 čer 2009, 01:32
Profese: filozof času, meta-politik
Dal poděkování: 4877 poděkování
Dostal poděkování: 8528 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vystoupení ČR z NATO

Příspěvek od Vaclav.Malek »

Libor Spacek píše:Podívej. Třeba po začátku bombardování nějaký Syřan anebo bůhví kdo nějak dostřelí několik kilometrů od pobřeží na Britskou základnu na Kypru. Tím zasáhne výsosné území člena NATO a podle článku (5) vy mladí kluci můžete rovnou začít skákat do stíhaček a leťet na Syrii a její spojence Írán, Rusko a Čínu. Zeman na tom nic moc nezmění, protože to stojí v té smlouvě co vy tady tak hájíte. To opravdu chcete?

Navíc rození američani nemají na výběr v poslouchání válečných rozkazů od Obamy, ale my ano. Takže když se k němu přidáme dobrovolně, nesem větší morální zodpovědnost. Dále když se zapojí spojenci US jako, v první řadě my, dává to stejnou příčinu se zapojit spojencům Sýrie, tj. Íránu, Rusku a Číně.
V jakém smyslu Zeman nic nezmění?
Ondrej.Knotek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 111
Registrován: 27 říj 2012, 17:33
Profese: Vedoucí oddělení kvality - průmyslová vý
Bydliště: Mariánské Lázně
Dal poděkování: 115 poděkování
Dostal poděkování: 156 poděkování

Re: Vystoupení ČR z NATO

Příspěvek od Ondrej.Knotek »

Vážení kolegové/kolegyně,

pozice naší republiky v NATO není vůbec špatná. A minimálně dodnes nás nijak neohrozila. Naopak, díky NATO se naši vojáci dostali do situací, kdy mohli nabýt bojové zkušenosti (nemám radost z válek a vím že "oprávněnost" zásahů v Afghanistánu a Iráku je minimálně diskutabilní, ale pakliže má naše republika armádu (a chce mít armádu?), je dobře, že tyto zkušenosti získala). Z tohoto hlediska je členství v NATO v zájmu naší republiky.

Dovolím si říci ještě jeden argument, který považuji za klíčový. Česká republika spadá do geopolitického pásma, kde je jakási pomyslná hranice mezi zájmy když to zjednoduším USA a Ruska. Na území naší republiky působí skupiny (a to i politické) nakloněné jak východu, tak západu. V současné době jsme svědky masivnímu nárůstu aktivit občanů ruské národnosti (tento vliv je především v Karlovarském kraji již nyní značný). Já osobně jsem zastánce silné České republiky, která je dostatečně autonomní, nezávislá na obou těchto stranách, v pozici kdy opět zjednodušeně Rusko i USA jsou váženými partnery, ale jejich vliv řídit naši zemi je minimalizován. Proto jsem přesvědčen, že členství v NATO je v současné době potřebné závaží na oněch pomyslných vahách, které pomůže, aby se naše republika nepřiklonila ani na jednu stranu.
Nemohu podpořit myšlenku vystoupení ČR z NATO. Rozhodně ne v tuto dobu.
Děkuji
O.K.
Uživatelský avatar
Frantisek.Navrkal
Zahraniční odbor
Příspěvky: 4764
Registrován: 11 kvě 2012, 23:42
Profese: datový inženýr
Dal poděkování: 9909 poděkování
Dostal poděkování: 5722 poděkování

Re: Vystoupení ČR z NATO

Příspěvek od Frantisek.Navrkal »

A k čemu nám ta armáda je?

Maximálně občas pomůže při povodních apod. Ale to jsou jen určité složky. Absolutně například nechápu, k čemu je nám tankový prapor nebo přes 60 L-159. IMHO je armáda jeden velkej tunel na státní peníze - další kanál privatizace státních prostředků.

Armádu bych zrušil a ty užitečné zbytky, co se aspoň občas hodí (ženisti při živelných pohromách, lékaře atd.), bych rozdělil mezi složky IZS.

Argumenty typu, že tím přijdeme o suverenitu, vycházejí z iluze, že vůbec nějakou teď máme. ;) A jak už tu někde bylo řečeno - naše slavná armáda by toho stejně moc neubránila. Tak proč? Zatím vyhozené peníze a podpora politiky USA, se kterou bytostně nesouhlasím.

Jediná možnost, jak si naše země může udržet suverenitu je diplomacie. No a pokud bychom chtěli být hodně tvrdý, tak bychom si měli (jako chce třeba Írán, že?) pořídit jaderný arzenál :twisted: - pak by se dalo s přimhouřeným okem bavit o nějaké suverenitě a nezávislosti ČR. Ne, že bych to chtěl dělat, ale dlouhodobě by to přišlo o dost levněji než ta naše pidiarmáda a efekt by byl mnohem větší :D
Tito uživatelé poděkovali autorovi Frantisek.Navrkal za příspěvky (celkem 5):
Libor.Spacek, Michal.Spacek, Hurvajz.jr, Ivo.Vlasaty, Vojtech.Pikal

Flamewar does not determine who is right - only who is left.
Moje (bývalé) poslancování: poslanecký report, stránka na Facebooku, Twitter profil, podcast Na vrkanou

Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Člen KS Praha
Příspěvky: 15254
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9815 poděkování
Dostal poděkování: 18113 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vystoupení ČR z NATO

Příspěvek od Roman.Kucera »

Z příspěvků je vidět, že téma je značně kontroverzní i mezi námi. Rozhodně to nevypadá, že bychom se na něm v dohledné době shodli. Pojďte to nechat na dobu po volbách.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Kucera za příspěvky (celkem 4):
Katerina.Marketa.Matouskova, Karel.Rada, Petr.Nemecek, Michal.Spacek
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34642
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31595 poděkování
Dostal poděkování: 25704 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vystoupení ČR z NATO

Příspěvek od Petr.Vileta »

Frantisek Navrkal píše:... a podpora politiky USA, se kterou bytostně nesouhlasím.
Já zase bytostně nesouhlasím s vnější i vnitřní politikou Ruska a ta americká mi přijde jako menší zlo. Co tedy dělat, abychom z "podpory USA" se jednou neprobudili v "podpoře Ruska"? :?
OFFTOPICAmerické vojáky zažil můj dědeček a moje matka a byli strašně rádi, že je v Plzni na náměstí v roce 1945 viděli. Naopak ruské vojáky jsem zažil osobně od roku 1968 až do roku 1991 a nebyl jsem ani trochu rád, že je tu vidím. http://www.nezapomente.cz/zobraz/z_hist ... zemi_dil_1
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvky (celkem 3):
Katerina.Marketa.Matouskova, Karel.Fuzik, Pavel.Moravec

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Hurvajz.jr
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 132
Registrován: 07 úno 2012, 10:31
Profese: elektrikář - manager
Bydliště: Kostelec nad Černými lesy
Dal poděkování: 367 poděkování
Dostal poděkování: 88 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vystoupení ČR z NATO

Příspěvek od Hurvajz.jr »

Petr Vileta píše:
Frantisek Navrkal píše:... a podpora politiky USA, se kterou bytostně nesouhlasím.
Já zase bytostně nesouhlasím s vnější i vnitřní politikou Ruska a ta americká mi přijde jako menší zlo. Co tedy dělat, abychom z "podpory USA" se jednou neprobudili v "podpoře Ruska"? :?
OFFTOPICAmerické vojáky zažil můj dědeček a moje matka a byli strašně rádi, že je v Plzni na náměstí v roce 1945 viděli. Naopak ruské vojáky jsem zažil osobně od roku 1968 až do roku 1991 a nebyl jsem ani trochu rád, že je tu vidím. http://www.nezapomente.cz/zobraz/z_hist ... zemi_dil_1
To je trochu demagogie a míchání nesouvisejících věcí :roll:
V roce 1945 by vítali i rudoarmejce, stejně jako němci v sudetech vítali whermacht v roce 1938 a kdyby intervenovali vojska NATO v roce 1968 byl by si nerad viděl amíky.

NATO si hraje na spasitele světa, což není dobré. Má to být obraný pakt nikoli útočný, čímž je od napadení Jugoslávie bez mandátu OSN a každé další jeho působení je útočné. A všichni zainteresovaní představitelé by měli být postavení před Haagský tribunál.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Hurvajz.jr za příspěvky (celkem 5):
Ondrej.Profant, Frantisek.Navrkal, Michal.Spacek, Vojtech.Pikal, Tomas.Klapka
Uživatelský avatar
Karel.Fuzik
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 3202
Registrován: 27 čer 2009, 18:53
Profese: Kolotočář
Dal poděkování: 1441 poděkování
Dostal poděkování: 1519 poděkování

Re: Vystoupení ČR z NATO

Příspěvek od Karel.Fuzik »

Hurvajz.jr píše: Má to být obraný pakt nikoli útočný, čímž je od napadení Jugoslávie bez mandátu OSN a každé další jeho působení je útočné.
Rozdíl mezi hlupákem a chytrým člověkem je v tom, že ten druhý chápe význam prevence.
Předseda MS Ostrava. "Rozum nakonec vždycky zvítězí, jen co dorazí munice."
Chcete nějaký Bony, Marky? Nechcete? Tak co vlastně chcete . . .
Karel Fuzik
Hurvajz.jr
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 132
Registrován: 07 úno 2012, 10:31
Profese: elektrikář - manager
Bydliště: Kostelec nad Černými lesy
Dal poděkování: 367 poděkování
Dostal poděkování: 88 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vystoupení ČR z NATO

Příspěvek od Hurvajz.jr »

Karel Fuzik píše:
Hurvajz.jr píše: Má to být obraný pakt nikoli útočný, čímž je od napadení Jugoslávie bez mandátu OSN a každé další jeho působení je útočné.
Rozdíl mezi hlupákem a chytrým člověkem je v tom, že ten druhý chápe význam prevence.
Prevence je široký pojem a dá se vykládat porůznu, neboť když si čistím zuby činím tak z preventivních důvodů, aby nebyly zkažené. Stejně tak si zuby můžu nechat vytrhat aby se nemělo co zkazit.

A NATO působí jako zubař co se nikoho neptá a trhá jeden zub za druhým.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Hurvajz.jr za příspěvky (celkem 3):
Frantisek.Navrkal, Michal.Spacek, Tomas.Klapka
Uživatelský avatar
Pavel.Moravec
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2764
Registrován: 27 dub 2011, 17:25
Profese: IT
Bydliště: Brno Bystrc
Dal poděkování: 12424 poděkování
Dostal poděkování: 5915 poděkování

Re: Vystoupení ČR z NATO

Příspěvek od Pavel.Moravec »

Hurvajz.jr píše: NATO si hraje na spasitele světa, což není dobré. Má to být obraný pakt nikoli útočný, čímž je od napadení Jugoslávie bez mandátu OSN a každé další jeho působení je útočné. A všichni zainteresovaní představitelé by měli být postavení před Haagský tribunál.
Ano, je paradoxní když si na spasitele světa a zastánce lidských práv a morálky hraje stát který je zodpovědný za Guantanamo, Agent Orange, a řadu flargantních porušení lidských práv a mezinárodních dohod. Nicméně je rozdíl mezi NATO jako organizací a státy NATO. V Jugoslávii, Iráku či Afghánistánu (a zanedlouho v Sýrii) útočily některé státy které jsou v NATO, nikoliv NATo jako organizace samotná. Členská smlouva NATO nevynucuje účast na těchto operacích (aspoň tak tomu rozumím já, prosím kdyžtak mne opravte). To jen předposraní politici v čele těch států podlehnou tlaku USA (či mají přímo válečnícké choutky anebo chtějí nové cinknuté armádní zakázky a potřebují vyprázdnit sklady).

Zkrátka, NATO si na nic nehraje. Jen většina států které jsou NATO členem. Zato dobrovolně :cry: (chybí mi tu blijící smajlík).
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Moravec za příspěvky (celkem 2):
Frantisek.Navrkal, Roman.Kucera
Bývalý správce @PiratiJMK i @PiratePartyCZ, bývalý člen KK.
Zamčeno

Zpět na „[Archív] Ukončené členské podněty“