Evidence kontaktů a schůzek

Informace podle zákona č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím.


Zamčeno
Uživatelský avatar
Mikulas.Ferjencik
Kontrolní komise
Příspěvky: 14653
Registrován: 24 dub 2009, 00:25
Profese: lektor kroužků zábavné logiky
Bydliště: Choltice, okres Pardubice
Dal poděkování: 12026 poděkování
Dostal poděkování: 20479 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Mikulas.Ferjencik »

Moc příjemná schůzka, každopádně mám zajímavé informace.

Změna pro Liberec chystá celorepublikovou kandidaturu
snaží se zkoordinovat menší (například krajské subjekty)
Vyjednává s SZ o užší spolupráci ve volbách.
Díky krajským volbám mají peníze (6 full time lidí, plánují 12 full time lidí).
Jan Korytář je velmi sympatický člověk, 8 let byl v Zelených, ti ho třikrát zkusili vyloučit, nakonec odešel sám rebrandoval a založil Změnu pro Liberec. Stal se primátorem, po roce ho odvolali, teď uspěli v krajských volbách.
Chce vytvořit stabilní středolevou zelenou stranu v ČR.
Na rovinu jsem mu na začátku řekl, že na koalici to nevypadá, on na konci konstatoval, že vidí, že máme drajv a energii a že nemá cenu nás přesvědčovat. Navrhuje vzájemnou podporu ve volbách ve smyslu "umím si představit parlamentní spolupráci s Změnou / Piráty" Myslím, že to není špatný nápad, ale jen pokud tam nebudou Zelení se kterými nemáme příliš dobré zkušenosti.
Kandidátky nevybírají příliš demokraticky, ale prostě je určí v úzkém kruhu a nechají je řadovými členy pouze schválit.
Asi budou oslovovat známé osobnosti, některé nám možná vyfouknou (v zájmu korektnosti nebudu jmenovat).

Suma sumárum je to zajímavý partner pro Komunální / senátní / krajské volby.

Garant pro oblast veřejných rozpočtů, mikulas.ferjencik@pirati.cz, 737 943 770

Podporuji Rekonstrukci Pirátů www.rekonstrukcepiratu.cz

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34642
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31595 poděkování
Dostal poděkování: 25704 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Petr.Vileta »

Mikulas Ferjencik píše:Navrhuje vzájemnou podporu ve volbách ve smyslu "umím si představit parlamentní spolupráci s Změnou / Piráty" Myslím, že to není špatný nápad, ale jen pokud tam nebudou Zelení se kterými nemáme příliš dobré zkušenosti.
To je divné. :? Teď je to zajímavý nápad a když jsem totéž navrhoval před rokem já, tak to byl špatný nápad. Nejsem uražený, jen bych se rád dobral důvodu změny tvého postoje.

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Mikulas.Ferjencik
Kontrolní komise
Příspěvky: 14653
Registrován: 24 dub 2009, 00:25
Profese: lektor kroužků zábavné logiky
Bydliště: Choltice, okres Pardubice
Dal poděkování: 12026 poděkování
Dostal poděkování: 20479 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Mikulas.Ferjencik »

Petr Vileta píše:
Mikulas Ferjencik píše:Navrhuje vzájemnou podporu ve volbách ve smyslu "umím si představit parlamentní spolupráci s Změnou / Piráty" Myslím, že to není špatný nápad, ale jen pokud tam nebudou Zelení se kterými nemáme příliš dobré zkušenosti.
To je divné. :? Teď je to zajímavý nápad a když jsem totéž navrhoval před rokem já, tak to byl špatný nápad. Nejsem uražený, jen bych se rád dobral důvodu změny tvého postoje.

Protože je to spolupráce s někým, s kým má smysl spolupracovat (Svobodní to nejsou). Další diskusi prosím jinde
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Ferjencik za příspěvek:
Petr.Vileta

Garant pro oblast veřejných rozpočtů, mikulas.ferjencik@pirati.cz, 737 943 770

Podporuji Rekonstrukci Pirátů www.rekonstrukcepiratu.cz

Uživatelský avatar
Jakub.Michalek
Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
Příspěvky: 12338
Registrován: 22 čer 2009, 14:54
Profese: poslanec
Bydliště: Žižkov - Praha 3
Dal poděkování: 5381 poděkování
Dostal poděkování: 20691 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Jakub.Michalek »

Ahoj, krátký report z dvou neformálních kontaktů posledních dnů:
  • Před několika dny jsem rozesílal hromadnou zprávu všem uživatelům. Stručně reagoval i Dalibor Štys, nyní ministr školství v demisi, který zde na internetovém fóru má historickou uživatelskou registraci. Dalibor Štys nepodporuje žádnou politickou stranu, ale považuje naši činnost v oblasti školství za významnou. Existuje zde podle mého názoru prostor pro budoucí věcnou diskusi o nutných změnách ve školství.
  • Včera jsem byl také na konzultaci u našeho advokáta JUDr. Jaroslava Nejtka, který nás zastupuje v soudním sporu se společností Lego. Během konzultace se v kanceláři stavil také jeho známý, předseda KSČM a právník Vojtěch Filip, a neformálně jsme diskutovali o aktuálních událostech. Bylo to celkem v pohodě. Uvědomil jsem si u toho, že ostrakizace komunistů, opozice či jiné nesouhlasící skupiny nemá dlouhodobě žádný přínos, naopak by lidé různých politických přesvědčení měli diskutovat s cílem hledat shodu a řešení prospěšná pro celou společnost. Zní to dost naivně, ale když k tomu nedochází, tak jsou výsledkem různé legislativní smršti a neustále měnící se zákony. Jakákoliv forma volební spolupráce je samozřejmě vyloučena.

Jakub Michálek, předseda poslaneckého klubu Pirátů a vedoucí resortního týmu Spravedlnost
Nenič mě, sloužím všem. :)

Jakub.Stacke
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 739
Registrován: 21 dub 2012, 09:27
Profese: Obchodní cestující
Bydliště: zlín
Dal poděkování: 568 poděkování
Dostal poděkování: 822 poděkování

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Jakub.Stacke »

skrz rozhovor jsem prosil o sdílení na Romea.cz a došla mi na fb tato odpověď
ROMEA, o. s.
Dobrý den, pochopil jsem dobře, že se jedná o aktivitu Pirátské strany? Rádi bychom na server Romea.cz převzali tento text https://­www.pirati.cz/stanoviska/­rozhovory_o_rasismu a zároveň přebírali i rozhovory, které budete na blogu zveřejňovat.
Předem díky za odpověď
Zdeněk Ryšavý
výkonný ředitel ROMEA, o. s.
takže tam budu přeposílat pro ně zajímavé TZ. A budu se tam snažit dostat i vyslovení podpory před volbama
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Stacke za příspěvky (celkem 6):
Janek.Wagner, Jakub.Michalek, Vojtech.Pikal, Filip.Krska, Viktor.Mahrik, Tomas.Vymazal
Prostě Stacke
77nula157333
Uživatelský avatar
Jakub.Michalek
Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
Příspěvky: 12338
Registrován: 22 čer 2009, 14:54
Profese: poslanec
Bydliště: Žižkov - Praha 3
Dal poděkování: 5381 poděkování
Dostal poděkování: 20691 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Jakub.Michalek »

Opět mě kontaktoval pan Vorel z Občanského sounáležitosti, nyní již politického hnutí (viz předchozí report Ivana Bartoše). Pan Vorel se snaží dát do hromady volební koalici, která získá 60 % hlasů ve volbách, oslovil asi 600 iniciativ, nicméně nemá v této fázi zatím podporu v podstatě žádné politické strany. Bavili jsme se o otázkách sociálního a finančního systému, demokratického fungování státu a potřebě konstruktivní diskuse o zásadní změně systému. Odkázal mě web svého hnutí Vzájemnost.eu, kde jsou informace, které jsem slíbil projednat dnes s republikovým předsednictvem. Také jsem ho upozornil, že již máme připravený koncept kampaně a že volební koalice za současných podmínek, do které se nás snaží "natlačit", mi nepřijde pravděpodobná. Požádal jsem ho, aby mne informoval o svých dalších jednáních, pokud by se podmínky změnily.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Michalek za příspěvky (celkem 8):
Ivan.Bartos, Filip.Krska, Roman.Kucera, Mikulas.Ferjencik, Marcel.Kolaja, Viktor.Mahrik, Tomas.Vymazal, Michael.Polak

Jakub Michálek, předseda poslaneckého klubu Pirátů a vedoucí resortního týmu Spravedlnost
Nenič mě, sloužím všem. :)

Uživatelský avatar
Patrik.Dolezal
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 960
Registrován: 04 srp 2009, 17:13
Profese: pirát
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 2598 poděkování
Dostal poděkování: 1291 poděkování

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Patrik.Dolezal »

Dnes jsem se sešel se Stanislavem Česákem (býval v HV než se rozpadla), taky s plánem Občanské sounáležitosti. Protože nejspíš nestihnou do předčasných voleb naplnit vizi, navrhuje společné prohlášení - tím je myšleno všech subjeků, které by se chtěli prezentovat na nějaké spol. myšlence (prakticky něco jako průnik volebních programů), má zájem hlavně o vymezení se k exekucím a soukromým exekutorům.
Zároveň jsem se krátce viděl s Eliškou Wagnerovou.

A včera, spolu s Renatou Bellini, jsme mluvili a Janem Korytářem - stejné jako psal Miki.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Patrik.Dolezal za příspěvek:
Filip.Krska

Politika jest těžký,robotný úřad,vysilující duši,ochromující fantazii,pijící z organizmu.
Oponenti, leč často též kolegové, jsou zlé,svéhlavé,bludně vychované bytosti,rafinované,zlomyslné,zhýčkané,zbloudilé,instinktivně nepřátelské a ve velikém procentu úžasně neschopné. Vracím se fyzicky i duševně vysílen,disgustován,zatemněn,mdlý a sešlý. Pouze noc jest vyhražena mé práci a i tu nedostavuje se vždy dispozice, vstřebaná celodenním rozechvíváním nervového systému a stálým krvácením intelektuálním.
*1892

Uživatelský avatar
Renata.Bellini
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 108
Registrován: 11 črc 2012, 13:38
Profese: oční optik - optometrista
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 259 poděkování
Dostal poděkování: 261 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Renata.Bellini »

Včera 30.8. v kavárně Falk v Brně jsem se setkala společně s Patrikem Doležalem s panem Korytářem z politického hnutí Změna.

Jak už psal v předešlém příspěvku Mikuláš, Změna pro Liberec chystá celorepublikovou kanditaturu. A momentálně hledá lidi a osobnosti po krajích k vytvoření krajského týmu. Usiluje ještě o sestavení kandidátek do Parlamentu a uspět ve volbách. Což tedy moc času nezbývá....

Jejich cílem je především dlouhodobého prosazování veřejných zájmů, o sociální, ekologické či ekonomické inovace. Rozhodování na základě diskuze, argumentu a koncesu. Přímá demokracie, veřejné rozhodování občanů. Usiluje o vytvoření dlouhodobě ukotvené politické síly.

Také shledávám pana Korytáře jako velmi sympatickou a inteligentní osobu. Říkal, že by si dokázal představit spolupráci s Pirátama. Měl ještě představu, že se navzájem podpoříme v Parlamentních volbách, říkala jsem mu, že nemáme zájem o žádné "politické spojení"..... možná v budoucnu... kdo ví ?? :-)

Jak psal Mikuláš, mám stejný názor: zajímavý partner pro Komunální / senátní / krajské volby

Byla to velmi příjemná schůzka.
Přikládám info + letáček, který jsem obdržela emailem.

Z emailu:
"ZMĚNA vznikla v roce 2010 v Liberci, kdy začali spolupracovat někteří lidé z neziskových organizací, místní aktivisté, členové a sympatizanti Strany zelených. Výsledkem této spolupráce bylo vítězství v komunálních volbách a zisk 21 % hlasů občanů pro občanskou a zelenou politiku.

Poté, co jsme s tímto konceptem a stejnými hodnotami uspěli i v krajských volbách v Libereckém kraji v roce 2012, a díky získání 17 % hlasů, jsme v koalici se Starosty pro Liberecký kraj. Pracujeme na rozšíření hnutí Změna do dalších regionů, kde jsou podobní lidé a sdružení.
Do mimořádných parlamentních voleb chceme jít společně s nám blízkými subjekty, např. se Stranou zelených, Klíčovým hnutím, Hnutím Zelení, s regionálními politickými subjekty, a s osobnostmi z neziskových organizací – tak, jak se to osvědčilo v Liberci i Libereckém kraji.

Jsme přesvědčeni, že ani současné politické strany, ani demonstrace na náměstích, ani politické projekty miliardářů či politické výzvy samy nic nezmění. Je nutné vstoupit do politiky, zúčastnit se voleb a politiku změnit. "
Přílohy
Letáček ZMĚNA 130807.pdf
(67.07 KiB) Staženo 120 x
Tito uživatelé poděkovali autorovi Renata.Bellini za příspěvky (celkem 6):
Pavel.Moravec, Jakub.Stacke, Filip.Krska, Jaroslav.Kucera, Tomas.Vymazal, Michael.Polak
Renata Bellini- 2. místopředseda KS JMK
renata.bellini@pirati.cz

Příklad není to hlavní, čím ovlivňujeme ostatní - je to to jediné.
Uživatelský avatar
Mikulas.Ferjencik
Kontrolní komise
Příspěvky: 14653
Registrován: 24 dub 2009, 00:25
Profese: lektor kroužků zábavné logiky
Bydliště: Choltice, okres Pardubice
Dal poděkování: 12026 poděkování
Dostal poděkování: 20479 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Mikulas.Ferjencik »

Ještě jeden kontakt z tohoto soudku. Pavel Felgr ze Změny mě po facebooku lákal, ať jdeme s nimi. Navrhl jsem mu, ať jdou na naše kandidátky. Tím konverzace skončila.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Ferjencik za příspěvky (celkem 6):
Marcel.Kolaja, Filip.Krska, Adam.Soukal, Jakub.Michalek, Jaroslav.Kucera, Tomas.Vymazal

Garant pro oblast veřejných rozpočtů, mikulas.ferjencik@pirati.cz, 737 943 770

Podporuji Rekonstrukci Pirátů www.rekonstrukcepiratu.cz

Uživatelský avatar
Tomas.Kolacny
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 3191
Registrován: 04 kvě 2012, 01:22
Bydliště: Brno - Židenice
Dal poděkování: 1592 poděkování
Dostal poděkování: 3846 poděkování

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Tomas.Kolacny »

Ahoj,

na 8.00 dne 24. září 2013 máme naplánovanou schůzku s Milošem Havránkem, generálním ředitelem DPMB, a.s. ve věci případné propagace Pirátů v dopravních prostředcích DPMB.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Kolacny za příspěvky (celkem 6):
Renata.Bellini, Filip.Krska, Roman.Kucera, Pavel.Moravec, Tomas.Vymazal, Michael.Polak

Tomáš Koláčný
statutární město Brno - Zastupitel města Brna, člen výboru pro národnostní menšiny a zastupitel městské části Brno-Židenice
tel: +420 736 661 244 e-mail: tomas.kolacny@pirati.cz

Zamčeno

Zpět na „Povinně zveřejňované informace“