Hrozící útok na Sýrii

Moderátoři: Rada resortních týmů - členové, Resortni tym EZO

Pravidla fóra
Vítejte ve fóru resortního týmu Evropská unie, zahraničí, obrana. Kalendář akcí a další informace najdete na internetové stránce týmu.
Odpovědět
Jakub.Stacke
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 739
Registrován: 21 dub 2012, 09:27
Profese: Obchodní cestující
Bydliště: zlín
Dal poděkování: 568 poděkování
Dostal poděkování: 822 poděkování

Re: Hrozící útok na Sýrii

Příspěvek od Jakub.Stacke »

dle AFP nemá nikdo důkazy o tom kdo plyn použil. Ale Obama ví kdo. :)

@Karel například SEA(syrská internotová armáda) skupina provládních hackerů kteří se snaží ovlivnit bojové operace pomoci sítě. Využívají net jako další frontovou linii.
Prostě Stacke
77nula157333
Uživatelský avatar
Martin.Svadlenka
Krajský zastupitel
Příspěvky: 1840
Registrován: 20 srp 2009, 22:24
Profese: elektromechanik
Bydliště: Přerov
Dal poděkování: 3012 poděkování
Dostal poděkování: 1644 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Hrozící útok na Sýrii

Příspěvek od Martin.Svadlenka »

Takže během dnešního rozdávání letáků u olomouckého nádraží jsem byl dotázán mladíkem co si my Piráti myslíme o situaci v Sýrii. Díky lajkům v tomhle vlákně jsem "řekl, co jsem řekl". Mladík byl evidentně rád, že si pod pojmem zdravý rozum a logika představujeme stejné věci. Byl zaražen vyloženým lhaním US vlády.
Co víc chcete?
Informace. Analýza. Závěr.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Svadlenka za příspěvky (celkem 4):
anonym2064, Michal.Spacek, Petr.Nemecek, Hurvajz.jr
Boj s dezinformacemi nelze vyhrát pomocí dezinformací.
Krajský zastupitel v OLK, pěšák v operaci "Hrajeme svobodnou hudbu!" a aktivista Hnutí za pravdu o 11. září 2001.
Uživatelský avatar
Libor.Spacek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2223
Registrován: 16 říj 2012, 09:30
Dal poděkování: 2637 poděkování
Dostal poděkování: 4250 poděkování

Re: Hrozící útok na Sýrii

Příspěvek od Libor.Spacek »

Já na to taky mám svůj názor a tak občas nakousnu podobné téma na FB a tak. Povětšině mi tam ale napíší Piráti něco ve smyslu: máme přece závazky v NATO a je správné plnit svoje závazky.
Co vy nato? <sic> Konkrétně, chcete plnit závazky, tj. případně bojovat po boku US a Izraele v Sýrii a Íránu, anebo raději vystoupit z NATO? Chtělo by to tohle rozhodnout a potom ve volbách zveřejňovat. Ostatní je víceméně jen ulevování si a tlučení hubou.

Jestli vám jde o pravdu a o informace, tak vám je tady řeknu. V roce 2002, před útokem na Afghanistán, jsem potkal jednoho dobře "napojeného" pána. Ten si mě vzal stranou a řekl mi: "Ukázali mi Plán. Sestává ze seznamu zemí, které jednu po druhé sejmou: Afghanistán, Írák, Libyje, Egypt, Syrie, Írán." Tehdy se mi to ještě zdálo poněkud konspirativní, ale bohužel čas ukázal, že jeho zdroje byly nanejvíc spolehlivé.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Libor.Spacek za příspěvky (celkem 3):
Michal.Spacek, Ivo.Vasicek, V__

Dle pirátského velení senilní dědouch a troll.

Uživatelský avatar
Martin.Broz
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 9429
Registrován: 08 črc 2009, 12:40
Profese: SMRT MODERACI
Bydliště: Internet
Dal poděkování: 1529 poděkování
Dostal poděkování: 5428 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Hrozící útok na Sýrii

Příspěvek od Martin.Broz »

Hrozici utok je hrozici utok. Ja bych rovnou vydal stanovisko ke hrozicimu utoku na Ceskou republiku a to si nedelam legraci. Ostatne kdo je pripraven neni zaskocen. Necht tedy organy zvolene, tedy spise nezvolene ale poverene, jako obvykle, konaji a pripravi stanovisko ke hrozicimu utoku na Ceskou republiku, at to mame pro sichr do CTK tentokrat bez chyb. Dekuju.
Naposledy upravil(a) Martin.Broz dne 29 srp 2013, 23:16, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Libor.Spacek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2223
Registrován: 16 říj 2012, 09:30
Dal poděkování: 2637 poděkování
Dostal poděkování: 4250 poděkování

Re: Hrozící útok na Sýrii

Příspěvek od Libor.Spacek »

Ano, je zcela pravděpodobné, že v případě vážnějšího konfliktu ohledně Íránu, Rusko si preventivně ihned zabere svoji tradiční "nárazníkovou bezpečnostní zónu" v Evropě, tj. hlavně ČR. Pokud ovšem na nás ještě preventivněji nezaútočí někdo jiný ještě dřív. Vojenská strategie NATO naopak sestává ze zničení veškeré infrastruktury v ČR a tak vytvoření "nárazníkové bezpečnostní zóny" zpomalující zase postup Rusů na západ. V obou případech, jako vždy, nám naše armáda bude samozřejmě zcela na h.v.o., ale poněvadž se jedná o vzácnou shodu názorů mezi US a Ruskem na naši roli, stanem se zemí nikoho a budem tak sloužit jako nárazník pro oba.

Dle pirátského velení senilní dědouch a troll.

Uživatelský avatar
Martin.Broz
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 9429
Registrován: 08 črc 2009, 12:40
Profese: SMRT MODERACI
Bydliště: Internet
Dal poděkování: 1529 poděkování
Dostal poděkování: 5428 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Hrozící útok na Sýrii

Příspěvek od Martin.Broz »

Samozrejme sme prvni na rade. Slovaci jsou tradicne loajalni, navic jejich premier picha puvodem rusku, takze muzeme ocekavat i utok z Uher.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Broz za příspěvky (celkem 2):
Libor.Spacek, Michal.Spacek
Uživatelský avatar
Libor.Spacek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2223
Registrován: 16 říj 2012, 09:30
Dal poděkování: 2637 poděkování
Dostal poděkování: 4250 poděkování

Re: Hrozící útok na Sýrii

Příspěvek od Libor.Spacek »

Assad píchá Asmu "Emmu", která je rozená a vystudovaná v Anglii a má Britské státní příslušenství, ale přesto Cameron už napsal jejich jména na cruise raketu. Takže to píchání asi moc nechrání, ale alespoň pomůže osladit poslední chvíle... Jinak bych navrhl mít prezidenta co píchá přinejmenším Rusku i Američanku, jenže kdo z těch ožralů by to dal?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Libor.Spacek za příspěvky (celkem 2):
Michal.Spacek, Roman.Kucera

Dle pirátského velení senilní dědouch a troll.

Uživatelský avatar
Jiri.Kaderavek
Republikový výbor
Příspěvky: 8027
Registrován: 21 dub 2009, 12:58
Profese: programátor, hoteliér, manažer, trenér
Dal poděkování: 2792 poděkování
Dostal poděkování: 8199 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Hrozící útok na Sýrii

Příspěvek od Jiri.Kaderavek »

Libor Spacek píše:Ano, je zcela pravděpodobné, že v případě vážnějšího konfliktu ohledně Íránu, Rusko si preventivně ihned zabere svoji tradiční "nárazníkovou bezpečnostní zónu" v Evropě, tj. hlavně ČR. Pokud ovšem na nás ještě preventivněji nezaútočí někdo jiný ještě dřív. Vojenská strategie NATO naopak sestává ze zničení veškeré infrastruktury v ČR a tak vytvoření "nárazníkové bezpečnostní zóny" zpomalující zase postup Rusů na západ. V obou případech, jako vždy, nám naše armáda bude samozřejmě zcela na h.v.o., ale poněvadž se jedná o vzácnou shodu názorů mezi US a Ruskem na naši roli, stanem se zemí nikoho a budem tak sloužit jako nárazník pro oba.
Nedávno jsem si něco o té naší armádě četl a myslím si, že říkat tomu armáda je trochu zneužití toho termínu. To co tu máme nemá sílu ani jedné divize, natožpak armády :) Takže i kdyby naše 1. a jediná armádní divize chtěla, tak má na to bránit maximálně tak jedno menší krajské město.

http://cs.wikipedia.org/wiki/Arm%C3%A1d ... C3.BDzbroj
http://www.novinky.cz/domaci/217116-pri ... jakum.html
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Kaderavek za příspěvky (celkem 3):
Martin.Broz, Libor.Spacek, Michal.Spacek
Zakladatel České pirátské strany
Svobodu nekoupíte, tu si volíte
https://lide.pirati.cz/personProfile/96/
Uživatelský avatar
Libor.Spacek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2223
Registrován: 16 říj 2012, 09:30
Dal poděkování: 2637 poděkování
Dostal poděkování: 4250 poděkování

Re: Hrozící útok na Sýrii

Příspěvek od Libor.Spacek »

I to by byl od času před Bílou Horou bezprecedentní úspěch.
Ze zvědavosti jsem si vydělil rozpočet počtem aktivních vojáků a zjistil jsem, že každý nás stojí 2 milióny ročně.
A v tom druhém odkazu jsem se dozvěděl, že "armáda" má téměř na každého vojáka jednu nemovitost - nějaká ta kasárnička a tak.
Oni proboha neuhlídají ani ty svoje nemovitosti! Na každou mají jen jednoho, nanejvíc, protože už jich hodně prodali, občas dva, strážné.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Libor.Spacek za příspěvek:
Roman.Kucera

Dle pirátského velení senilní dědouch a troll.

Uživatelský avatar
Martin.Broz
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 9429
Registrován: 08 črc 2009, 12:40
Profese: SMRT MODERACI
Bydliště: Internet
Dal poděkování: 1529 poděkování
Dostal poděkování: 5428 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Hrozící útok na Sýrii

Příspěvek od Martin.Broz »

Assad mi strasne nekoho pripomina, uz vim. Takovej neforemnej kluk co dohanel figuru vycpavkama a mel se k vrsku trochu neproporcni, tedy cesky uplnekrknahovoahlavutaky, sme rikali "pistolnik" protoze snad jedinej tenkrat nosil do prace pistoli, a to tenkrat nesmel nosit kver ani vratnej, von byl pred tim vojak, alespon to pak uz rikal, pokud nebyl v Lidovejch milicich. Kdyby si dal poloafro paruku tu kudrnatou, je to celej von. Nam pak zkrachovala jedna banka (BOHEMIA) a ja toho pistolnika od ty doby nevidel a ze mu snad v ty dobe prislo nejaky dedictvi. Snad se chudak odstehoval. Zavidim mu, trochu a hodne, pokud se ma alespon tak jako ja. Protoze ja se mam vyborne a zajimalo by me kolik je vyborne na hodne. To myslim trochu souvisi i s kvantovou mechanikou a matematikou, ale v tom se zase lip vyzna Michalek, protoze to studuje a protoze vi, jak vam v ty kebuli ty cerny diry litaj aby vam to lichotilo a zbavilo pozornosti. Tak uz toho nechte. Od tedka jste vsichni probuzeny. Ahoj... :) das si caj?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Broz za příspěvky (celkem 2):
Libor.Spacek, V__
Odpovědět

Zpět na „Evropská unie, zahraničí, obrana“