Sestavení kandidátky pro sněmovní volby 2013

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Koordinatori, PKS Pardubicky kraj

Martin.Kucera
Vedoucí administrativního odboru
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2158 poděkování
Dostal poděkování: 17645 poděkování

Sestavení kandidátky pro sněmovní volby 2013

Příspěvek od Martin.Kucera » 26 srp 2013, 20:21

Vážení členové KS Pardubického kraje,
byl jsem požádán, abych vám pomohl s organizační stránkou sestavení kandidátky pro sněmovní volby.

Tímto tedy svolávám jednání krajského fóra Pardubického kraje.
Na pořadu jednání bude jediný bod:

1) Primární volby - sestavení kandidátky pro předčasné volby do sněmovny

Je někdo proti navrženému pořadu jednání?

Zároveň, vzhledem k tomu, že času není nazbyt, oznamuji, že hlasování o lídrovi kandidátky bude zahájeno 29. 8. ve 21.00, hlasování o čele kandidátky 2. 9. ve 22.00 a hlasování o zbytku kandidátky 6. 9. ve 23.00. (Tím pádem, pokud nedojde k průtahům, by kandidátka měla být hotova 10. 9. ve 23.00.)

Než bude schválen pořad jednání, můžete si promýšlet, koho byste na kandidátku navrhli. Pokud máte sami v úmyslu kandidovat, připravte si svoji kandidátskou řeč.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvek:
Michaela.Vodova
tel.: +420 778 702 711
NEPIŠTE MI NA FACEBOOKU, TÉMĚŘ TAM NECHODÍM.

Martin.Kucera

Re: Sestavení kandidátky pro sněmovní volby 2013

Příspěvek od Martin.Kucera » 27 srp 2013, 12:07

Pořad jednání byl tedy konsensem schválen a můžeme přejít ke kandidaturám.
Registruji kandidaturu Jiřího Stuny z vedlejšího vlákna (pardubicky-kraj-f85/primarni-volby-t180 ... ml#p235609):
Jiří Stuna píše:Vážené Pirátky , vážení Piráti,
přibližně před čtyřmi lety, kdy jsem jako velitel městské policie aktivně bojoval za legalizaci konopí, což se setsakramensky nenosí , mne jako jediná podpořila Česká pirátská strana. Později jsem poznal Ivana Bartoše, Míru Kmínka a postupně další Piráty. Asi rok jsem byl příznivcem, nežli jsem se stal Pirátem. Vnímal jsem a vnímám naši stranu jako skupinu mladých, minulostí nezasažených , inteligentních a liberálně smýšlejících lidiček. Naše strana má velký potenciál zapojit do politiky právě mladé lidi, kteří se nebojí své názory veřejně sdílet, v tom spatřuji jednu z našich velkých předností.
Byť se ztotožňuji s celým programem Pirátské strany, mne nejbližšími hodnotami jsou SVOBODA, TRANSPARENTNOST, BOJ PROTI KORUPCI, POKORA K PŘÍRODĚ, podporuji ROVNOPRÁVNOST mezi lidmi a PŘÍMOU DEMOKRACII. Co se týče mého liberálního postoje k drogám, jako zástupce Law enforcement against prohibition v ČR jsem přesvědčen, že protidrogová represe selhala. Že by nikdo neměl být trestán pakliže neškodí nebo neohrožuje nikoho jiného (má svoboda končí tam, kde začíná svoboda a práva druhého). Kriminalizovat a démonizovat jakoukoli rostlinu považuji za nepřijatelné! Kriminalizovat nemocné, léčící se přírodní cestou, např. konopím považuji za krajně nemorální. PRÁVO JE MINIMEM MORÁLKY ! Stejně tak si myslím, že je účelnější naší experimentující mládež spíše vychovávat a jít příkladem, nežli strašit a trestat.
Při svých aktivistických činnostech , ať už se týkaly veřejné podpory, vystoupení na Milion Marihuana March, demonstraci za Legalizaci v Praze, moderování demonstrace v Pardubicích apod. jsem narazil až na likvidační odpor některých vlivných lidiček a „jejich“ médií. Nejsem velký řečník ani neoplývám takovými schopnostmi jako někteří mí spolukandidáti, kterých si velmi vážím. Co mohu nabídnout jsou mé činy, ODVAHU, ČEST A SMYSL PRO SPRAVEDLNOST. Myslím, že politika nepotřebuje jen všehoschopné, ale i své zástupce „s koulema“. :D
Více o mne: http://www.pirati.cz/lide/jiri_stuna

V následujících i všech dalších volbách přeji Pirátům vítr do plachet !
Jirka Stuna
Prosím o upřesnění, zda se jedná o kandidaturu na lídra, do čela kandidátky či do zbytku kandidátky.

V rámci zjednodušení a zrychlení administrativy budu předpokládat, že ten, kdo nebude zvolen lídrem, hodlá kandidovat i do čela kandidátky, a ten, kdo nebude zvolen do čela, hodlá kandidovat i do zbylé části, leda by výslovně sdělil opak. Je někdo proti tomuto postupu?

Jiri.Stuna
Příznivec Pirátů – Pardubický kraj
Profese: velitel městské policie, psychoterapeut
Dal poděkování: 205 poděkování
Dostal poděkování: 190 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jiri.Stuna » 27 srp 2013, 12:16

Jako lídra podporuji Mikuláše Ferenčíka, takže na lídra sám nekandiduji, tzn. že kandiduji do čela a následně kam se vejdu :D
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Stuna za příspěvek:
Martin.Kucera

Zdenek.Brejsa
Člen KS Pardubický kraj
Profese: programátor (pascal, .NET)
Dal poděkování: 142 poděkování
Dostal poděkování: 95 poděkování

Příspěvek od Zdenek.Brejsa » 27 srp 2013, 22:09

Ahoj všem, ucházím se o místo v čele kandidátky. Životopis je tady: http://www.pirati.cz/lide/zdenek_brejsa.
S Piráty jsem skoro od začátku, tak už mám s volební propagací nějaké zkušenosti, i když jsem na to na lanškrounsku sám.
Na našem programu je pro mně nejdůležitější svoboda, protože vnímám celosvětový příklon států k stále větší kontrole svých občanů. Pokud neuspějeme v tomhle, nebude už prostor pro ostatní naše programové body.

všem nám přeji průnik do parlamentu
Nikdy neříkej nikdy.
Obrázek

Mikulas.Ferjencik
Vedoucí mediálního odboru
Profese: student
Dal poděkování: 10443 poděkování
Dostal poděkování: 16500 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mikulas.Ferjencik » 27 srp 2013, 23:44

Ahoj,

aktualizoval jsem svůj profil na webu: https://www.pirati.cz/lide/mikulas_ferjencik

jak jsem již napsal, kandiduju na pozici volebního lídra v Pardubickém kraji.

Co můžu slíbit:

Po celou kampaň se budu Pirátům věnovat na plný úvazek - tedy minimálně 40 hodin týdně.
Když bude potřeba přijedu do Pardubic nebo jinam v kraji, počítám, že minimálně jednou týdně budu Pardubický kraj navštěvovat (v tuto chvíli vedu celostátní kampaň).
Budu brát provokace a urážky s nadhledem
Jestli se dostanu do parlamentu (v Pardubicích je potřeba aspoň 7 %, takže šance není velká, ale snažit se budu a spoléhám i na vaši pomoc), tak budu mít v Pardubicích / případně v Přelouči nebo v Cholticích, kde mám také zázemí, poslaneckou kancelář, kde budu minimálně jednou týdně k dispozici veřejnosti i Pirátům.

V parlamentu budu prosazovat v první fázi především smlouvy na Internetu ( www.nejkrasnejsizakon.cz ) a svobodomyslný přístup k životu.

Díky za podporu.

P.S. Poslal jsem 4000 jako příspěvek na kampaň, Myslím, že letos bude stát za to. Jestli můžete, tak taky přispějte, pomůže to a centrální tisk je mnohem levnější. https://www.pirati.cz/fo/dary
Pirátský poslanec za Pardubický kraj. mikulas.ferjencik@pirati.cz, 737 943 770

Jan.Safar
Příznivec Pirátů – Pardubický kraj
Profese: IT / ERP
Dal poděkování: 155 poděkování
Dostal poděkování: 117 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan.Safar » 28 srp 2013, 11:33

Kandiduji do čela (ne leader).
V krajských volbách jsem dosáhl docela slušného výsledku a dlouhodobě patří Polička a okolí k těm místům, kde se nám volebně celkem daří a hodláme to tam společně s pro-pirátsky smýšlejícíma kumpánama ještě zvednout ;)

Za moje přirozené regiony patří hlavně Polička a Svitavy.
V rámci našeho programu jsem se podílel na energetice, vcelku logicky, studoval jsem jí a dodneška je to můj koníček. (bohužel programový bod zatím ještě neschválen).

Kudy chodím, tudy bojuji proti latentnímu rasismu a xenofobii.

http://www.pirati.cz/lide/jan_safar
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Safar za příspěvek:
Mikulas.Ferjencik
Místopředseda Pardubického kraje
http://politicalcompass.org/printablegr ... &soc=-5.59

Martin.Kucera

Příspěvek od Martin.Kucera » 28 srp 2013, 11:45

Zatím tedy registruji tyto kandidatury:

lídr
Mikuláš Ferjenčík

čelo (což v pardubickém kraji obnáší 2.-4. místo)
Zdeněk Brejša
Pavel Štěpánek
Jiří Stuna
Jan Šafář

zbytek
Pavel Klavík
Nikola Štěpánková

Edit 31.8.: přidáni Pavel Štěpánek, Nikola Štěpánková, Pavel Klavík

Pavel.Stepanek
Koordinátor krajského sdružení
Profese: živnostník
Dal poděkování: 515 poděkování
Dostal poděkování: 621 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pavel.Stepanek » 28 srp 2013, 17:08

Ahoj Pirátky, ahoj Piráti

Po dlouhém zvažování jsem se rozhodl rovněž kandidovat do čela kandidátky. Pirátům můžu nabídnout své organizační schopnosti (organizoval jsem například Vyosení v Chrudimi a budu koordinovat volební kampaň na Pardubicku). Pirátem jsem od roku 2010, kdy jsem kandidoval do komunálních voleb v Chrudimi a získal téměř 300 preferenčních hlasů.
Od té doby se zapojuji především do kampaní. Nejsem žádný studovaný prófa, svou moudrost (mohu-li to vůbec takto pojmenovat) jsem nasbíral cestou životem, cestováním a potkáváním lidí. Do popředí mých politických zájmů pak sama od sebe vystoupala otázka sociální politiky státu (prosazuji teorii základního příjmu, bojuji proti všudzpřítomnému rasismu a xenofobii) a podpora školství, vědy a rozumného výzkumu. Podporuji liberální přístup k drogové problematice (současný koncept boje proti drogám naprosto selhává). V neposlední řadě se pak snažím o duchovní rozvoj svůj i společnosti, protože veškeré znalosti vnějšího světa nám jsou k ničemu (a mohou se stát nebezpečnými), pokud neporozumíme sami sobě a procesům, které se v nás odehrávají.
Tak tedy, boři voleb vstříc, přátelé :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Stepanek za příspěvky (celkem 2):
Mikulas.Ferjencik, Jiri.Stuna
Koordinátor krajského sdružení Pardubického kraje, vedoucí krajského mediálního odboru, asistent poslance
pavel.stepanek@pirati.cz
telefon: 770113647
„Kdo v demokracii spí, probudí se v diktatuře." – Johann Wolfgang von Goethe

Nikola.Stepankova
Člen KS Pardubický kraj
Profese: prodejce Vodafonu
Dal poděkování: 45 poděkování
Dostal poděkování: 16 poděkování

Příspěvek od Nikola.Stepankova » 28 srp 2013, 17:43

Ahoj flotilo,
hlásím se do zbytku kandidátky. Jsem mladá mamka a není mi lhostejná budoucnost našich dětí (rozumněj nás všech). Pirátkou jsem od roku 2010, kdy jsme se svým manželem oba vstoupili do strany a založili kandidátku v Chrudimi, protože do té doby v Chrudimi Piráti nebili. Ve straně se nijak výrazně neangažuji, přesto sdílím pirátské myšlenky a ráda bych je podpořila svou kandidaturou.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Nikola.Stepankova za příspěvky (celkem 3):
Petr.Bajgar, Jan.Safar, Jiri.Stuna

pavel.k
Příznivec Pirátů – Praha
Profese: student matematiky
Dal poděkování: 216 poděkování
Dostal poděkování: 146 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pavel.k » 28 srp 2013, 17:48

Zdravim vsechny Piraty!

Chtel jsem se zeptat, jak je to s potrebou naplneni kandidatek? Nabizim svoji pomoc prispet v Pardubickem kraji.

Jsem registrovany priznivec vic nez dva roky a Piratskou stranu dlouhodobe sleduji. K piratskemu hnuti jsem se dostal pres clanky a prednasky Ricka Falkvinga. Piratske myslenky dlouhodobe podporuji a sirim ve svem okoli :).

Momentalne jsem student doktorskeho studia v Praze. V Pardubickem kraji bych chtel kandidovat ze dvou duvodu: 1) slysel jsem, ze je vetsi potreba kandidovat tady nez v Praze, 2) pochazim z Chrudimi, kde jsem zil az do ukonceni stredni skoly, a rada lidi mne tam zna.

Moje osobni stranky jsou zde (i kdyz informace o mne jsou trochu vylidnene): http://pavel.klavik.cz. Profesne jsem oficialne student, ale v podstate vyzkumny pracovnik a ucitel. V pripade zajmu vytvorim zde svuj profil. Osobne se nemohu na zadnou schuzi dostavit, protoze jsem az do konce zari v Japonsku, avsak rad v rijnu a online napomohu s propagaci.

Zamčeno

Zpět na „Krajské fórum Pardubický kraj“