Rekonstrukce skateparku v Jbc

Moderátor: PKS Liberecky kraj

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány. Stanoviska se publikují na krajském webu.
  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.
  • Moderátorem tohoto fóra je krajské předsednictvo.
  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Přihlášeným uživatelům se zobrazuje pouze tehdy, pokud jsou členy krajského sdružení nebo jeho registrovanými příznivci. Fóra místních sdružení se zobrazují pouze jejich členům a jejich registrovaným příznivcům.
  • Mezi registrované příznivce se můžete sami zařadit přidáním do příslušné skupiny v nabídce Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra.
Uživatelský avatar
Petr.Vyhnal
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 879
Registrován: 08 kvě 2009, 20:57
Profese: IT specialista
Bydliště: Smržovka
Dal poděkování: 51 poděkování
Dostal poděkování: 488 poděkování

Rekonstrukce skateparku v Jbc

Příspěvek od Petr.Vyhnal » 10 črc 2013, 20:17

Toto je organizační vlákno k plánovanému záměru Pirátů pokusit se protlačit rekonstrukci chátrajícího areálu skateparku vedle bazénu v Jablonci n.N. Liberecký kraj vypsal v rámci dotačního programu 3.4 - Údržba, provoz a nájem sportovních zařízení druhou výzvu s finanční alokací téměř 2,5 mil. Kč. Vzhledem k tomu, že v rámci první výzvy prošel mimo jiné projekt opravy skateparku v Hrádku nad Nisou, je zde šance, že by se mohlo podařit něco obdobného i u nás. Podávání žádostí do této výzvy končí 29.7. a maximální dotace činí 70% ze způsobilých výdajů. První co je potřeba zajistit je nějaká cenová představa, kolik by oprava resp. rekonstrukce stála. Následně bychom měli věc projednat se zástupci Sport Jablonec s.r.o., kteří spravují Jablonecká sportoviště a pokud vím, spadá pod ně i skatepark. Pochopitelně asi bude nutné zapojit do jednání i odpovědné lidi na městě, tedy nejspíše pana Kubsche z odbodu skolštví, kultury a sportu. Tématem se už nějakou dobu zabývá Honza K., tedy bych jej porosil o další informace, především ohledně uvažované ceny oprav atd.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vyhnal za příspěvek:
Jan.Kohler
2. místopředseda KS LiK

Uživatelský avatar
Jan.Kohler
Člen KS Liberecký kraj
Příspěvky: 888
Registrován: 25 kvě 2010, 15:51
Profese: OSVČ
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Dal poděkování: 697 poděkování
Dostal poděkování: 486 poděkování

Re: Rekonstrukce skateparku v Jbc

Příspěvek od Jan.Kohler » 11 črc 2013, 13:18

Zapsal jsem si do úkoláčku a dnes zkusim vypotit nějakou cenu za materiály. Pracovní síly mám k dispozici z řad uživatelů parku, ted jde o to jestli to nebude nečemu překážet - nějaké zapráskané formalitky apod. - to se zjistí, ještě dneska napíšu nějaký emaily Kubschovi a znovu na sport jablonec.V parku jsem byl, nafotil problémy, tu je par fotek pro představu, toho co lehce ohrožuje i bezpečnost:
http://hancz.rajce.idnes.cz/Jablonesky_skatepark_2013
| Jan Köhler | E-mail: jan.kohler@pirati.cz | +420 775 579 686 | Jablonec nan Nisou |
| 3D tiskárna | Řezací ploter na reklamy, samolepky, šablony a nažehlovačky | DTP/grafika |
| Lepená reklama na padákové kluzáky |

Uživatelský avatar
Jan.Kohler
Člen KS Liberecký kraj
Příspěvky: 888
Registrován: 25 kvě 2010, 15:51
Profese: OSVČ
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Dal poděkování: 697 poděkování
Dostal poděkování: 486 poděkování

Re: Rekonstrukce skateparku v Jbc

Příspěvek od Jan.Kohler » 11 črc 2013, 13:21

malé info co jsem sepsal o parku

Vznik skateparku.
Skatepark byl vybudován v roce 2000 až 2001 z peněz na podporu boje proti kriminalitě a drogám.

Opravy skateparku.
Oficiální, městem placené, opravy byly provedeny dvě – čtvrtbazénu a mini-urampy.
Čtvrtbazén byl původně ve skateparku na Pražské Štvanici, takže to nebyla nová překážka, její povrch byl původně z překližky, která nebyla vhodná do místních podmínek, proto se musela po pár letech předělat na plechovou.
Do oprav se dá ještě zahrnout natření překážek. Pokud jsem na něco zapomněl, tak prosím o doplnění.

Neoficiální opravy, které byly dělány vlastními silami se provádějí minimálně 1x za rok, vždy před sportovně kulturní akci (rozebrání a přeházení shnilých prken, zavaření a obroušení výstupků a jiných nebezpečných míst, izolace silikonem, atd.). Na opravách se podílí hlavně místní jezdci, kteří o vybudování skateparku usilovali několik roků.

Pořádané akce ve skateparku (kromě volného každodenního využití)
(bmx kola, koloběžky, skateboardy, brusle)
Závody jsou v parku provozovány od roku 2002, a to pravidelně kolem prázdnin. Každý rok se sejde 30 až 40 závodníků. Kromě lokálních Jabloneckých jezdců jsou na startovní listině jezdci z celé České republiky a několikrát dokonce i zahraniční hosti. Závody jsou vždy podpořeny jak místníma firmama a podnikama, tak i dealerama skejtových značek z celé ČR, takže věcné ceny jsou v hodnotách od 20 do 50tis.
V roce 2005 se jel v Jablonci n.N. závod ze série Českého skateboardového poháru, který přitáhne domácí skejtovou špičku, i zahraniční jezdce a v neposlední řadě diváky. Momentálně je skatepark absolutně nevyhovující pro pořádání takovýchto akcí, a to nejen tím že je v lehce desolátním stavu, ale i jeho proporcemi a okolním zázemím pro diváky a pořádatele.
Od roku 2012 se do pořádání zapojili noví lidé ze spřízněných kultur, takže se program rozrostl, živá vystoupení, módní přehlídky, taneční soutěže, grafické a žonglovací workshopy, ne jinak tomu bude i letos v roce 2013.

Zde jsou odkazy na některé reporty nebo plakáty na pořádané akce v minulosti:
2005 Český skateboardový pohár: http://www.cesky-skateboardovy-pohar.cz ... ndex_2.htm
2008 SK8 Cup: http://www.myride.cz/clanky/jablonec-na ... -cup--104/
2009 MayDay SK8 Cup: http://www.ollieshop.cz/novinky-detail.php?id=10
2011 Skateflush: http://old.skaterock.cz/clanky/zvody-2/ ... isou-10571
2012 JBC DRILL: http://www.skaterock.cz/akce/jbc-drill/
| Jan Köhler | E-mail: jan.kohler@pirati.cz | +420 775 579 686 | Jablonec nan Nisou |
| 3D tiskárna | Řezací ploter na reklamy, samolepky, šablony a nažehlovačky | DTP/grafika |
| Lepená reklama na padákové kluzáky |

Uživatelský avatar
Jan.Kohler
Člen KS Liberecký kraj
Příspěvky: 888
Registrován: 25 kvě 2010, 15:51
Profese: OSVČ
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Dal poděkování: 697 poděkování
Dostal poděkování: 486 poděkování

Re: Rekonstrukce skateparku v Jbc

Příspěvek od Jan.Kohler » 11 črc 2013, 13:27

A ještě lehké perličky z diskuzního fóra na http://www.mestojablonec.cz


Uživatel parku se ptá jestli se bude opravovat park, protože si zapíchnul šroub do nohy, ale má asi smůlu, protže je v parku nepořádek a buňka se záchodama je rozbitá - fantasitké odůvodnění, propichujme si nohy a kolena dál


Dotaz od Davida 28.1.2010, který si stěžoval na stav protože si zapíchnul šroub do nohy.:
Dobry den chtel bych se zeptat kdyz renovujete detska hriste tak proc nezrekonstrujete nas skatepark u metskeho bazenu (nejlepe by bylo postavit novy) sem sem si zapichl sroub do nohy ja myslim ze kdbyste to udelaly tak by k nam jezdilo hodne lidi od techto sportu napriklad bmx kola kdyztak skatebordy kolobezkari inlinisti a tak pod...... uz i unas v jablonci nad nisou vyrusta jedan z nejlpsich freestajlovych jezdcu na bmx a vy chcete mit takove urazy ? Nebo se domluvit s metskym bazenem protoze myslim ze jim to patri ted nevím . ale prosím o odpoved . vznikl dobry bikepark napr. ve strazi pod ralskem . dekuji predem za odpoved .

A tu je odpověd na jeho dotaz:
Skatepark byl městem Jablonec nad Nisou vybudován v letech 2000 - 2001. V areálu je umístěno 8 skateboardových překážek. V roce 2007 byla kompletně nemalým nákladem opravena překážka zvaná „bazén“, která byla do nového skateparku osazena jako repasovaná. Součástí areálu je horolezecká stěna instalována v roce 2002. Majitelem skateparku je město Jablonec nad Nisou a správcem je Plavecký bazén, o.p.s., na základě smlouvy o zajištění provozu a správě areálu. Součástí areálu je WC buňka, kde „byly“ dvě WC a technická místnost. Celá buňka je zdevastovaná, WC mísy rozbité, rozbitá josu i okna, prokopnuté a vylomené dveře a objekt je neschopný provozu. V celém areálu je neustále velký nepořádek. Odpadky, hlavně PET lahve, jsou téměř všude poházené po zemi, i když jsou zde umístěny odpadkové koše i kontejnery na separovaný odpad. Město ročně vydá na úklid areálu nemalé prostředky. Kdyby byli návštěvníci disciplinovaní a odpad ukládali do nádob k tomu určených, město by ušetřilo peníze, které by mohlo investovat do postupných oprav překážek. Letos (rok 2010) nemůžeme počítat s jakoukoliv investicí do skateparku, poněvadž máme v rozpočtu velice omezené prostředky na opravy a údržbu dětských sportovišť.

D.Försterová, od. technické obsluhy a bytů

K odpovědi paní Försterové, bych měl tyto výhrady a dotazy:
1) Kolik přesně se myslí „nemalým nákladem byla opravena přakážka“? Viz tučný text.
2) Buňky s WC a umyvadlem, nemá nic společného s dotazem na opravu překážek.
3) Narážka na nepořádek v parku je podle mě taky zavádějící, a krom toho by mohlo město argumentovat že lidé jsou nepořádní a tak nebudeme uklízet chodníky, parky a jiná veřejná prostranství. (tím nechci omlouvat kohokoliv kdo úmyslně dělá nepořádek a neváží si společného vybavení)
4) citace: „Město ročně vydá na úklid areálu nemalé prostředky“ je přesně kolik a co je obsahem činnosti úklidu a údržby?
5) citace: „Letos nemůžeme počítat s jakoukoliv investicí do skateparku, poněvadž máme v rozpočtu velice omezené prostředky na opravy a údržbu dětských sportovišť“
Když ne v roce 2010, 2011, 2012, a předpokládám že i v roce 2013, tak kdy by to tak mohlo být?
- horolezecká stěna nemá nic společného jak s dotazem tak s investicí do skateparku, ostatně momentálně je již stejně mimo provoz.
| Jan Köhler | E-mail: jan.kohler@pirati.cz | +420 775 579 686 | Jablonec nan Nisou |
| 3D tiskárna | Řezací ploter na reklamy, samolepky, šablony a nažehlovačky | DTP/grafika |
| Lepená reklama na padákové kluzáky |

Uživatelský avatar
Petr.Vyhnal
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 879
Registrován: 08 kvě 2009, 20:57
Profese: IT specialista
Bydliště: Smržovka
Dal poděkování: 51 poděkování
Dostal poděkování: 488 poděkování

Re: Rekonstrukce skateparku v Jbc

Příspěvek od Petr.Vyhnal » 11 črc 2013, 14:50

Pominu-li podivnost, že k otázkám o skateparku se vyjadřovala paní Försterová z odd. technické obsluhy a bytů, což mi nepřijde úplně správné oddělení, dá se z toho vyvodit, že město by eventuálně bylo právě tím investorem, který by mohl dokrýt těch 30%, které nelze pokrýt z dotace. Přehled potřebného materiálu je určitě ideální, ale je velkou neznámou, zda je možné provést opravy "svépomocí" nebo jak by případná realizace muse být formálně ošetřena. Na rovinu, jsou to peníze z dotace a jako se všemi podobnými penězy to bude neskutečný voser. Zkusím prozkoumat dokumenty kraje a případně vznesu dotaz, zda by to vůbec šlo řešit vlastními silami či nikoli. Bohužel se obávám, že znám dopředu odpověď :-(
2. místopředseda KS LiK

Uživatelský avatar
Jan.Kohler
Člen KS Liberecký kraj
Příspěvky: 888
Registrován: 25 kvě 2010, 15:51
Profese: OSVČ
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Dal poděkování: 697 poděkování
Dostal poděkování: 486 poděkování

Re: Rekonstrukce skateparku v Jbc

Příspěvek od Jan.Kohler » 12 črc 2013, 13:41

poslal jsem cenové poptávky asi do 4 pil tady v okolí na trámky text zde:
Dobrý den, poptáváme cenouvou kalkulaci na hranoly 150x50mm - délka 5m (může být i delší)

Specifikace:
- venkovní užití na skateboardových překážkách
- dřevo bude pod plechovýma plátama, kde jsou v mezerách kritická místa, kam zatéká voda a v těchto místech se dřevo rozpadá
- jste schopni dodat namořené hranoly?

- počet hranolů 150x50x5000mm bude okolo 100ks

Děkuji za přibližnou cenovou nabídku včetně případné dopravy do Jablonce nad Nisou.
a poslal jsem mail panu Kubschovi s veškerýma informacema viz výše:
Dobrý den, již delší dobu usilujeme o opravu skateparku nebo alespoň překážek, proto se obracíme na Vás.
- Jednalo by se o drobnější investici
- výměna prohnilých trámků pod plechovýma plátama
- Dále by se hodily, nějaké bytelné lavičky (ideálně aby se daly využít jako překážka a vydržely to)
- Zde je odkaz na současný stav překážek: http://hancz.rajce.idnes.cz/Jablonesky_skatepark_2013/
- Jestli by nešlo zajistit nějaký pravidelný roční příspěvek pro subjekt, který se o park stará - Sport Jablonec

Kromě tohoto mě napadlo, že by se mohly udělat reklamní plochy (billboardy) na plotu parku, které by se daly pronajímat buď přímo koncovým žadatelům, nebo to pronajmout reklamní agentuře, která by reklamu distribuovala dále. A taky se dají udělat reklamní plochy uvnitř parku na zábradlích a překážkách - hlavně pro skejtové značky, kterým by se dala nabídnout jako trvalá reklamní plocha za určitý roční poplatek. Tyto finance by se zpětně daly využít na údržbu a opravu.

V příloze přikládám info co o parku znám, nebo jsem dohledal, a vytáhl jsem i nějaké diskuze k tématu na fóru města Jablonec n.N. Prosím o info, případně o schůzku nebo přesměrování na odpovědnou osobu, jsem v lehkém kontaktu s panem Hemerkou - jednatelem sport Jablonec a máme stejný pohled na stav a vývoj skateparku.
Tak budu čekat až se pan Kubsch ozve a případně začneme řešit nějakou tu schůzku, a koukám že jsem mu zapomněl napsat o tom dotačním programu......
| Jan Köhler | E-mail: jan.kohler@pirati.cz | +420 775 579 686 | Jablonec nan Nisou |
| 3D tiskárna | Řezací ploter na reklamy, samolepky, šablony a nažehlovačky | DTP/grafika |
| Lepená reklama na padákové kluzáky |

Uživatelský avatar
Jan.Kohler
Člen KS Liberecký kraj
Příspěvky: 888
Registrován: 25 kvě 2010, 15:51
Profese: OSVČ
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Dal poděkování: 697 poděkování
Dostal poděkování: 486 poděkování

Re: Rekonstrukce skateparku v Jbc

Příspěvek od Jan.Kohler » 12 črc 2013, 13:43

Ale myslim že cenovka by neměla překročit 100tis, a to spíš počítám že bez práce, laviček a natření plechů by cena měla být okolo 40tis (ale jsou to hrubé odhady, možná jen moje představy, tak uvidíme)
| Jan Köhler | E-mail: jan.kohler@pirati.cz | +420 775 579 686 | Jablonec nan Nisou |
| 3D tiskárna | Řezací ploter na reklamy, samolepky, šablony a nažehlovačky | DTP/grafika |
| Lepená reklama na padákové kluzáky |

Uživatelský avatar
Jan.Kohler
Člen KS Liberecký kraj
Příspěvky: 888
Registrován: 25 kvě 2010, 15:51
Profese: OSVČ
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Dal poděkování: 697 poděkování
Dostal poděkování: 486 poděkování

Re: Rekonstrukce skateparku v Jbc

Příspěvek od Jan.Kohler » 12 črc 2013, 17:27

takže 2 cenovky ze 4 pil už dorazily:

nabídka 1
- 1m3 je za 5500Kč bez DPH (což při 100 kusech fošen je 20 625Kč bez DPH)
- doporučena mi byla tlaková impregnace v Mnichově hradišti, ale nevim co to přesně je, tak aby to nebylo zbytečné.


nabidka 2
1m3 za 6700Kč bez DPH (100ks za 25 125Kč bez DPH)
je to ale modřín
doprava cca + 1200Kč

Jinak pro doplnění informací jsem počítal že by vpohodě na opravu mělo stačit 50m2 fošen - což je těch 100ks dlohých 5m
k tomu se pak jen dopočítají vruty, odhadem 800ks max
| Jan Köhler | E-mail: jan.kohler@pirati.cz | +420 775 579 686 | Jablonec nan Nisou |
| 3D tiskárna | Řezací ploter na reklamy, samolepky, šablony a nažehlovačky | DTP/grafika |
| Lepená reklama na padákové kluzáky |

Uživatelský avatar
Jan.Kohler
Člen KS Liberecký kraj
Příspěvky: 888
Registrován: 25 kvě 2010, 15:51
Profese: OSVČ
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Dal poděkování: 697 poděkování
Dostal poděkování: 486 poděkování

Re: Rekonstrukce skateparku v Jbc

Příspěvek od Jan.Kohler » 14 srp 2013, 21:23

Tak se to hnulo, na příští rok máme po mé kalkulaci slíben část koláče z rozpočtu Sportjablonec cca do 44tis, což by mělo vpohodě stačit

Dál budu řešit koordinaci pracovní síly - na tu opravičku si s uživatelama parku uděláme víkendovou brigádičku (to ale až příští rok).

A taky zkusim pár cílených sponzorů, kteří by např. výměnou za reklamy a bilboardy sponzorovaly buď výrobu, nebo opravu nějaké překážky.

Navíc se po konzultaci s uživatelama zkusíme posunout provozní dobu o 1hodinu, aby se park nezavíral tak brzo (bude se ale muset i otvírat o hodinu později, ale pravděpodobně to bude pro uživatele lepší, protože né každý končí v práci ve tři odpoledne, tak aby si taky mohli užít parku než se zavře).

Podrobné info na osob. schůzce.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Kohler za příspěvky (celkem 2):
vicmac, Adam.Soukal
| Jan Köhler | E-mail: jan.kohler@pirati.cz | +420 775 579 686 | Jablonec nan Nisou |
| 3D tiskárna | Řezací ploter na reklamy, samolepky, šablony a nažehlovačky | DTP/grafika |
| Lepená reklama na padákové kluzáky |

Odpovědět

Zpět na „Liberecký kraj“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů