Žádost o nominaci do RP od KS Praha (Ivan Bartoš)

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Koordinatori, PKS Praha

Zamčeno
Ivan.Bartos
Republikové předsednictvo
Profese: Senior Oracle Database Engineer / Functi
Dal poděkování: 4085 poděkování
Dostal poděkování: 15041 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Žádost o nominaci do RP od KS Praha (Ivan Bartoš)

Příspěvek od Ivan.Bartos » 08 srp 2013, 10:54

Ahoj Praho.
Sice středeční poslaneckou sněmovnou létaly převážně emoce (určitě i jiné věci - třeba trafiky), přesto jsou rozpuštění sněmovny a předčasné volby na přelomu říjen-listopad "hrozbou" více než reálnou. Nebo naopak impulsem, který nás nakopne, i když se třeba ve finále nic nestane.

Z tohoto důvodu jsem se rozhodl, ačkoliv můj původní záměr rekonvalescence po třech a něco letech práce měl jaksi jiný plánovaný rozměr (přibral jsem např. pouze 5.5kilo namísto plánovaných10ti), v této situaci žádat Vás o nominaci do republikového předsednictva.

Ač moje rezignace byla nečekaná (za zbrklou ji já nepovažuji), usiloval bych v případě Vaší nominace, opět o pozici předsedy strany, i když chápu, že můj předchozí krok odstoupení může ve Vás vyvolávat různé pochybnosti.

Moje žádost je motivována pragmaticky a je založená na mém vztahu k Pirátské straně a zároveň vzhledem k našemu současnému stavu v tomto možná kritickém momentu.

Mé priority jsou v podstatě dvojího druhu, nicméně se neliší od dlouhodobých priorit stanovených RP po předchozí volbě CF. Chápal jsem je i jako potvrzené při hlasování o odvolání CF.

Jsou to tyto:

Byrokraticky operativní související s volbami (které musí probíhat paralelně): urychleně dodělat a schválit program jak stranický tak volební, uspořádat v krajích primární volby, připravit agendu pro volební komise, sestavit a podat kandidátky, zahájit "masivní" selfmade DIY kampaň s co největším zapojením sympatizantů, sehnat peníze na kampaň z možných zdrojů

Ideologické a pirátské: odlehčit naše utápění se v paragrafech, o které se bohužel stále častěji v diskusích opíráme, aniž by to bylo potřeba a v rámci krizového managementu iniciovat vznik operativních volných agilních skupin, které dokáží efektivně připravovat, řídit a provádět kampaň jak na celostátní úrovni, tak v krajích, neb na nějaké obštrukce, schvalovací mechanismy apod. nebude v tuto chvíli čas. V jistém směru bych tuto věc chápal jako jakýsi návrat ke kořenům s tím, že máme výhodu předchozí zkušenosti z voleb, ale i poměrně dobře zvládnutou onu předchozí agendu vůči byrokracii státu. Pirátství musí být fajn. Nepříjemné věci přeci člověk dobrovolně ve volném čase zadarmo nedělá.

Hlavním cíl pak vidím v obrácení Pirátské strany maximálně ven, což si dokážu představit i jako minimalizaci užití fóra a to pouze pro případy svolaných jednání a hlasování.

Je třeba znova maximálně vzkřísit a živit Pirátský spirit!

Mnou zmiňované priority resp. agenda jsou však platné i pro případ, že by se předčasné volby nekonaly a moje žádost o nominaci do volby na předsednický post není touto skutečností podmíněna.

Díky za Váš čas a zvážení mé žádosti.

Ivan
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz

Roman.Kucera
Republikový výbor
Profese: IT
Dal poděkování: 9563 poděkování
Dostal poděkování: 17201 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Žádost o nominaci do RP od KS Praha (Ivan Bartoš)

Příspěvek od Roman.Kucera » 09 srp 2013, 16:14

jasňačka, né? :-)
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!

Mikulas.Peksa
Republikové předsednictvo
Profese: europoslanec, ajťák, fyzik
Dal poděkování: 6926 poděkování
Dostal poděkování: 9084 poděkování

Příspěvek od Mikulas.Peksa » 09 srp 2013, 16:40

Posádko, pozor! Kapitán se vrací na můstek!
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Peksa za příspěvek:
Ales.Sura
When you play game of trolls you flame or you die. #ByrokratickaFerovka

Mám blog, jsem na Facebooku, Twitteru a Instagramu.

Jan.Kohler
Člen KS Liberecký kraj
Profese: OSVČ
Dal poděkování: 697 poděkování
Dostal poděkování: 486 poděkování

Příspěvek od Jan.Kohler » 09 srp 2013, 17:57

Super. A měj na paměti sedmičku:
vnitrostranicka-diskuze-f75/co-udelam-p ... ml#p232089
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Kohler za příspěvek:
Mikulas.Ferjencik
| Jan Köhler | E-mail: jan.kohler@pirati.cz | +420 775 579 686 | Jablonec nan Nisou |
| 3D tiskárna | Řezací ploter na reklamy, samolepky, šablony a nažehlovačky | DTP/grafika |
| Lepená reklama na padákové kluzáky |

Zamčeno

Zpět na „Krajské fórum Praha“