formulace programového bodu

Moderátor: Resortni tym Finance

Pravidla fóra
Vítejte ve fóru resortního týmu Finance. Kalendář akcí a další informace najdete na internetové stránce týmu.
Odpovědět
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Profese: živnostník, programátor
Dal poděkování: 22483 poděkování
Dostal poděkování: 19158 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: formulace programového bodu

Příspěvek od Petr.Vileta » 01 črc 2013, 01:33

Ivo Vasicek píše:Považuji za velice důležité odproštění se od paradigmat, a pochopit fungování ekonomických zákonitostí ve kterých žijeme.
Technická: Já bych považoval za velmi přínosné, oproštění se od slova paradigma a dalších cizokrajných termitů. :evil: Nepokládám se za úplného blbce, ale stejně význam toho slova tuším jen velmi nepřesně a určitě nebudu mezi voliči jediný. Jestli chceme lidem předložit srozumitelný program, tak tam paradigma, ekonomické schéma, barter a podobné výrazy nemají co dělat. Klidně budu dělat překladatele do lidštiny :)
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.

Pavel.Moravec
Člen KS Jihomoravský kraj
Profese: IT
Dal poděkování: 10012 poděkování
Dostal poděkování: 4819 poděkování

Příspěvek od Pavel.Moravec » 01 črc 2013, 08:54

Petr Vileta píše:
Ivo Vasicek píše:Považuji za velice důležité odproštění se od paradigmat, a pochopit fungování ekonomických zákonitostí ve kterých žijeme.
Technická: Já bych považoval za velmi přínosné, oproštění se od slova paradigma a dalších cizokrajných termitů. :evil: Nepokládám se za úplného blbce, ale stejně význam toho slova tuším jen velmi nepřesně a určitě nebudu mezi voliči jediný. Jestli chceme lidem předložit srozumitelný program, tak tam paradigma, ekonomické schéma, barter a podobné výrazy nemají co dělat. Klidně budu dělat překladatele do lidštiny :)
Jenže co když "lidské" ekvivalenty neexistují, zavádějící anebo zbytečně zdlouhavé (místo 1 slova musíš napsat novou větu)? Co tak tam místo některých výrazů dát odkaz třeba na wikipedii? (imho barter dost lidí fakt nezná, ale s odkazem si přečtou jednu dvě věty a jsou v obraze).
Bývalý správce @PiratiJMK i @PiratePartyCZ, bývalý člen KK.

Martin.Shanil
Příznivec Pirátů – Středočeský kraj
Profese: eshop + prodejna
Dal poděkování: 9135 poděkování
Dostal poděkování: 9154 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin.Shanil » 01 črc 2013, 09:36

Petr Vileta píše:
Toto není volební program, který bude předkládán lidem. A naprosto s tebou souhlasím. Lidi tomu nerozumí. Pro volby musíme mít mnohem stručnější, srozumitelnější výtahy.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Shanil za příspěvek:
Petr.Vileta

Michael.xChaos.Polak
Člen KS Praha
Profese: programátor, podnikatel v oboru telekomu
Dal poděkování: 2288 poděkování
Dostal poděkování: 5413 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michael.xChaos.Polak » 02 črc 2013, 12:04

Petr Vileta píše:
Já mám paradigmata rád... zejména pokud jde o jejich posouvání :)

Myslím, že určitá značná část naší cílové skupiny tohle slovo zná a používá ho. Nicméně, asi to fakt nepatří přímo na billboardy, na druhou stranu - možná jsme právě obětí našich předsudků o tom, jak se domníváme, že jiní lidé jsou nebo nejsou hloupí. Většina lidí se domnívá, že je chytřejších, než... většina lidí, což je ale právě rozpor. Člověk, který víceméně vezme jako dané, že je asi tak +/- stejně chytrý, jakoj většina lidí (v něčem třeba chytřejší/bystřejší/pohotovější, v něčem jiném mírně pozadu) podle mě má nejlepší šance vytěžit ze svého fungování v realitě maximum a nestát se obětí nejrůznějších sebeklamů - tedy přeceňování se i podceňování se.

Já bych slovo paradigma na letácích či na billboardech klidně použil, v nějakém vtipném kontextu - třeba "Které paradigme čekáte, že Piráti změní v těchto volbách?" - to by byl skvělý slogan - mě by aspoň přišel zábavný, takový rekurzivní - navíc otazníky zabíraly v Berlíně. V podobném programu psaném drobným písmem bych se pak nebýl používat jakákoliv slova. Kdo je negramotný, ten si nepřečte ani billboard. Kdo přejde k čtení drobného písma na letácích, je téměř určitě skoro-intelektuál a tedy "náš člověk"...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michael.xChaos.Polak za příspěvky (celkem 3):
Pavel.Moravec, Ondrej.Polansky, Dalibor.Zahora
604 282398 | Jabber: x@j.cz | http://twitter.com/MxChaosP | http://twitter.com/PiratiBrevnov | http://www.pirati.cz/lide/michael_polak
@xchaos@mastodon.social | člen MS Praha 6 | A liberal is a man too broadminded to take his own side in a quarrel

Petr Stehlik
Příznivec Pirátů – Zlínský kraj
Profese: všeuměl
Dal poděkování: 686 poděkování
Dostal poděkování: 1688 poděkování

Příspěvek od Petr Stehlik » 02 črc 2013, 13:42

Přátelé, Petr Vileta opět (podruhé během dvou stránek) unesl téma vlákna, a to jen proto, že neumí číst. To je prostě na mě už moc - při osobním jednání bych mu normálně nedal další slovo nejmíň týden (stejně tak těm, co na něj reagují). Vzdávám svou snahu zlepšit tento programový bod, jakkoliv to potěší trosky RP s jejich uhlazenou a umírněnou verzí.

V sousedním vlákně jsem zjistil, že Garant programového bodu mocně mění dávno schválené záměry naší protidrogové politiky v programu tak, aby byla "společensky přijatelná". No tak to mě teda poser... Jestli jsme za garanty či do RP vybrali odborníky na danou tématiku, kteří nectí pirátské desatero, dvanáctero ani patnáctero, a kteří nepochopili, že naším cílem je "posunout hranice nemožného", tak je tohle všechno jen mlácení prázdné slámy.

Občas mám pocit, že nám jakoby chybí buďto velmi časté a silné "ideologické školení" (něco jako sraz v čajovně či jinde, kde démoni jako Ivo Vašíček mohou nechat na ostatní působit nejen písmena, ale celý svůj zjev, a lépe a rychleji tak vysvětlí, co za společenské změny nás čeká), anebo někdo jako "vrchní ideolog", který by s nesmírnou laskavostí každého Piráta jemně upozornil, když přehlédne některý z pilířů, na kterých byla strana postavena (dvakrát - potřetí by mu nabídl přihlášku do té správné partaje).

Už se těším, až se na mě sesypete s tím, že tohle je platforma, kde si může každý dělat co chce... ale mám pocit, že bez jasné ideologie, která bude prosazována nejen navenek, ale hlavně uvnitř mladé a rostoucí strany, se nepohneme správným směrem (pokud vůbec nějakým).
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr Stehlik za příspěvky (celkem 2):
Ivo.Vasicek, Michael.xChaos.Polak

Jakub.Michalek
Republikové předsednictvo
Profese: poslanec
Dal poděkování: 4986 poděkování
Dostal poděkování: 17471 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jakub.Michalek » 02 črc 2013, 14:10

Rozhodl jsem se uspořádat diskusní setkání k tomuto programovému bodu a pozval jsem do něj Ivoše Vašíčka, dočasného garanta programového bodu, a našeho senátora Libora Michálka, který je jedním z expertů na téma finančního systému. Měl by někdo zájem toto setkání zorganizovat?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Michalek za příspěvky (celkem 5):
Frantisek.Navrkal, Ondrej.Marek, Petr Stehlik, Pavel.Moravec, Patrik.Dolezal
Jakub Michálek, předseda poslaneckého klubu Pirátů a místopředseda strany

Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Vileta » 02 črc 2013, 18:17

Petr Stehlik píše:Přátelé, Petr Vileta opět (podruhé během dvou stránek) unesl téma vlákna, a to jen proto, že neumí číst.
...
Občas mám pocit, že nám jakoby chybí buďto velmi časté a silné "ideologické školení" (něco jako sraz v čajovně či jinde, kde démoni jako Ivo Vašíček mohou nechat na ostatní působit nejen písmena, ale celý svůj zjev, a lépe a rychleji tak vysvětlí, co za společenské změny nás čeká), ...
Také bych rád dostal školení, abych to pochopil. Ovšem některá cizí slova a odborné výrazy jsou mnohoznačné a ani po nalezení na wikipedii nebo ve slovníku cizích slov nejsem o nic chytřejší. Proto prosím Ivoše o přepsání následující věty bez použití slova paradigma.
Považuji za velice důležité odproštění se od paradigmat, a pochopit fungování ekonomických zákonitostí ve kterých žijeme.
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.

Petr Stehlik
Příznivec Pirátů – Zlínský kraj
Profese: všeuměl
Dal poděkování: 686 poděkování
Dostal poděkování: 1688 poděkování

Příspěvek od Petr Stehlik » 02 črc 2013, 18:37

Petr Vileta píše:
Petr Stehlik píše:Přátelé, Petr Vileta opět (podruhé během dvou stránek) unesl téma vlákna, a to jen proto, že neumí číst.
...
Občas mám pocit, že nám jakoby chybí buďto velmi časté a silné "ideologické školení" (něco jako sraz v čajovně či jinde, kde démoni jako Ivo Vašíček mohou nechat na ostatní působit nejen písmena, ale celý svůj zjev, a lépe a rychleji tak vysvětlí, co za společenské změny nás čeká), ...
Také bych rád dostal školení, abych to pochopil. Ovšem některá cizí slova a odborné výrazy jsou mnohoznačné a ani po nalezení na wikipedii nebo ve slovníku cizích slov nejsem o nic chytřejší. Proto prosím Ivoše o přepsání následující věty bez použití slova paradigma.
Považuji za velice důležité odproštění se od paradigmat, a pochopit fungování ekonomických zákonitostí ve kterých žijeme.
Tak za prvé - Ivo sice napsal neběžné české slovo, ale nemínil ho použít v programu, proto tvá následná diskuse byla mimo mísu.

Za druhé, UTFG! je známá zkratka, která znamená "použij do prdele ten zasraný google!". UTFG se tě přímo bytostně týká, předvedu:

https://www.google.cz/search?q=co+zname ... +paradigma

a odpověď?

http://slovnik-cizich-slov.abz.cz/web.p ... /paradigma

A nakonec ti to přepíšu celé, protože se obávám, že bys to zase nedal:
Považuji za velice důležité odproštění se od paradigmat, tedy vysrat se na současný veřejně prosazovaný a možná i cíleně zavádějící způsob pohledu na hospodářské jevy, a pochopit fungování ekonomických zákonitostí ve kterých žijeme.
Omlouvám se za vulgarity, normálně je NIKDY nepoužívám, ale prostě jsem u konce s trpělivostí. Což není jen moje slabost, ale i Petrova Viletova nelichotivá vizitka neschopnosti soustředit se a reagovat až po použití mozku.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr Stehlik za příspěvky (celkem 2):
Ondrej.Profant, Ivo.Vasicek

Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Vileta » 02 črc 2013, 18:44

Petr Stehlik píše:
Považuji za velice důležité odproštění se od paradigmat, tedy vysrat se na současný veřejně prosazovaný a možná i cíleně zavádějící způsob pohledu na hospodářské jevy, a pochopit fungování ekonomických zákonitostí ve kterých žijeme.
Googlovat samozřejmě umím a slovník cizích slov mám v záložkách :) Právě proto mi ta věta nedávala smysl. Po Petrově překladu už mi smysl dává, děkuji. Slovo "současný" v tvém překladu to pro mě dělá přijatelné, bez něj by se jednalo o revoluci "všechno staré zlikvidujeme a vytvoříme cosi nového, ale ještě nevíme jak přesně" a to by pro mě přijatelné nebylo. Jedno slůvko a takový rozdíl. :D
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvky (celkem 2):
Petr Stehlik, Michael.xChaos.Polak

Patrik.Dolezal
Člen KS Jihomoravský kraj
Profese: pirát
Dal poděkování: 2427 poděkování
Dostal poděkování: 1163 poděkování

Příspěvek od Patrik.Dolezal » 02 črc 2013, 20:33

Jakub Michalek píše:Rozhodl jsem se uspořádat diskusní setkání k tomuto programovému bodu a pozval jsem do něj Ivoše Vašíčka, dočasného garanta programového bodu, a našeho senátora Libora Michálka, který je jedním z expertů na téma finančního systému. Měl by někdo zájem toto setkání zorganizovat?
Měl, ale v Brně - hm :?:
Tito uživatelé poděkovali autorovi Patrik.Dolezal za příspěvek:
Pavel.Moravec

Odpovědět

Zpět na „Finance“