Zpřísnění pravidel pro registrované příznivce

Do tohoto fóra se přesouvají Uzamčené členské podněty

Moderátor: Predsedajici

Zamčeno

Podporuji projednání navržené změny předpisů

Ano
44
58%
Zdržuji se
32
42%

Celkem hlasujících: 39 - Celkem hlasů: 76

Lidka_c
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Profese: lektorka
Dal poděkování: 94 poděkování
Dostal poděkování: 52 poděkování

Re: Zpřísnění pravidel pro registrované příznivce

Příspěvek od Lidka_c » 30 čer 2013, 20:41

Petr Vileta píše: A jak tedy mám vědět, že nejsi třeba Karolina Peake, nebo Ivan Langer? :twisted:
No uznávám, že pro Velkého bratra je to důležitá informace.

Ale nejsou tady náhodou PIRÁTI? :!:

Svobodomyslní
nekonformní
šikovní s počítači?

:lol:

Každý tady je schopný zjistit, co jsem zač. Takže kdo je zvědavý, ať si to zjistí. Ale já nikam občanku nosit nebudu.

BTW - líbil by se mi tu mrkvový smajlík.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lidka_c za příspěvky (celkem 8):
Josef.Ulehla, Dalibor.Zahora, Homo Pyratus, Martin.Shanil, Hurvajz.jr, Jana.Syrovatkova, Mikulas.Ferjencik, Tomas.Vymazal

Josef.Ulehla
Člen KS Karlovarský kraj
Profese: :eseforP
Dal poděkování: 2885 poděkování
Dostal poděkování: 1018 poděkování

Příspěvek od Josef.Ulehla » 30 čer 2013, 21:34

Tito uživatelé poděkovali autorovi Josef.Ulehla za příspěvek:
Lidka_c

Homo Pyratus
Příznivec Pirátů – Praha
Profese: Pyratství
Dal poděkování: 3015 poděkování
Dostal poděkování: 957 poděkování

Příspěvek od Homo Pyratus » 30 čer 2013, 21:44

Lidka_c píše:Jsem "pouze" registrovaný příznivec. Proč jsem se tak rozhodla? Hlavně proto, že mi pirátské myšlenky něco říkají. A taky proto, že:

1) Bylo to jednoduché (stačila mi chvilka klikání).
2) Nemusela jsem nikam chodit a osobně se seznamovat s neznámými lidmi.
3) Nemusím platit příspěvky.
4) Nemusím chodit na schůze a poslouchat kydy a osočování, které mě tak akorát znechutí.
5) Když chci něco udělat a pomoci, tak můžu bez zbytečné byrokracie a omáčky okolo (2x jsem byla za Piráty ve volební komisi).

Proč nejsem členem strany?
1) Protože mě totálně odpuzují někteří "diskutující" členové (ne RegP, ale opravdu členové). Z jejich vzájemných útoků je mi špatně.
2) Protože nechci chodit na schůze do zahulených hospod nebo barů.
3) Protože u Pirátů nefunguje spolupráce a prevence vyhoření. Když někdo něco dělá, tak ho totálně vyždímáte.

Když to shrnu, tak Piráti mají obrovský potenciál. Ale přichází o členy vlastní neschopností. A teď chcete přicházet i o příznivce? Protože jestli se budu muset někde legitimovat, tak radši začnu pěstovat mrkev. ;)
jj same osocovani a kydy, muzu potvrdit.-)

Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Profese: živnostník, programátor
Dal poděkování: 22023 poděkování
Dostal poděkování: 18925 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Vileta » 01 črc 2013, 00:18

Vaclav Malek píše:
Petr Vileta píše:A jak tedy mám vědět, že nejsi třeba Karolina Peake, nebo Ivan Langer? :twisted:
No a?
Ty jsi tedy dáreček :lol: Íčko tu může být maximálně jako uživatel, ale jako RegP ho tu fakt nechci, ty jo?
Lidka_c píše:
Petr Vileta píše: A jak tedy mám vědět, že nejsi třeba Karolina Peake, nebo Ivan Langer? :twisted:
No uznávám, že pro Velkého bratra je to důležitá informace. ... Ale nejsou tady náhodou PIRÁTI? :!:

Každý tady je schopný zjistit, co jsem zač.
Nejsem Velký Bratr a obecně je nemám rád. Na druhou stranu zase slovo Pirát nemusí být synonymum pro naivitu ;)
A o tom, že si kdokoliv o sobě může napsat co chce svědčí třeba tohle.
Schránka03.jpg
Je to on, není to on? :? Jsem to já. :!: Ale tohle může právě udělat kdokoliv a chvíli nám tu bude mazat med kolem ústní dutiny, pak to pomalu začne stáčet stranou a než se nadějeme, budeme tam, kde záda ztrácejí své dobré jméno. :evil:

P.S. Smažte někdo ten falešný profil. marecek-u7545/
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.

Dalibor.Zahora
Člen KS Středočeský kraj
Profese: zakládající člen
Dal poděkování: 22141 poděkování
Dostal poděkování: 10364 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalibor.Zahora » 01 črc 2013, 06:45

Tady se to zase rozjelo uff. Petře, už tu padlo, pokud bude mít někdo extra zájem sledovat dění, nasadí sem klidně člena, neuděláš nic.
(Přínosy nad zpojením reg.p. pro mě převažují nad riziky a negativy, jste otevření nebo paranoidní sekta? Na řešení citlivých věcí máš speciální vlákna.)
Ježišmarja, falešnej profil?! Budeme je mazat jako na Twitteru a Facebooku? Kurva ste Piráti nebo ne? :roll:
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvky (celkem 4):
Lidka_c, Josef.Ulehla, Frantisek.Navrkal, Mikulas.Ferjencik
zástupce KMO Sčk, zakládající člen, bývalý člen KK, více na profilu wiki.pirati.cz, aktuální texty najdete na Deník Referendum, více jsem na twitteru @daliborzz než na FB fb.com/dlbrz t. 773 993 465

Jiri.Kaderavek.sen
Člen KS Jihomoravský kraj
Profese: bývalý obchodník, dnes důchodce
Dal poděkování: 2526 poděkování
Dostal poděkování: 3029 poděkování

Příspěvek od Jiri.Kaderavek.sen » 01 črc 2013, 09:18

Lidka_c píše:Jsem "pouze" registrovaný příznivec. Proč jsem se tak rozhodla? Hlavně proto, že mi pirátské myšlenky něco říkají. A taky proto, že:

1) Bylo to jednoduché (stačila mi chvilka klikání).
2) Nemusela jsem nikam chodit a osobně se seznamovat s neznámými lidmi.
3) Nemusím platit příspěvky.
4) Nemusím chodit na schůze a poslouchat kydy a osočování, které mě tak akorát znechutí.
5) Když chci něco udělat a pomoci, tak můžu bez zbytečné byrokracie a omáčky okolo (2x jsem byla za Piráty ve volební komisi).

Proč nejsem členem strany?
1) Protože mě totálně odpuzují někteří "diskutující" členové (ne RegP, ale opravdu členové). Z jejich vzájemných útoků je mi špatně.
2) Protože nechci chodit na schůze do zahulených hospod nebo barů.
3) Protože u Pirátů nefunguje spolupráce a prevence vyhoření. Když někdo něco dělá, tak ho totálně vyždímáte.

Když to shrnu, tak Piráti mají obrovský potenciál. Ale přichází o členy vlastní neschopností. A teď chcete přicházet i o příznivce? Protože jestli se budu muset někde legitimovat, tak radši začnu pěstovat mrkev. ;)
Ahoj Lidko
Tak za prvé jsi vedena jako uživatel fora a ne registrovaný příznivec. A teď k tvým bodům.
1) jednoduché je i přihlášení k pirátům. Zase o moc klikání více to není.
2) jestliže se nerada seznamuješ s neznámými lidmi stejného smýšlení, tak asi moc kamarádů jako anonym nemáš.
3) nemusíš platit příspěvky a protože strana žije jen z nich a darů, tak vlastně pro ni nic neděláš, pokud neberu tento příspěvek.
4) podmínkou členství v pirátské straně není chodit na schůze, navíc jsou alespoň v JMK v nekuřáckých prostorách.
5) Samozřejmě, když chceš něco udělat nebo pomoci, jde to bez omáčky kolem. Upozorňuji ovšem, že členstvím ve volební komisi jsi neudělala pro piráty nic, pouze jsi si vydělala 2800,-Kč což není zrovna málo a měla bys místo kázání poděkovat.

1)Mně je zase více špatně z anonymních přispívatelů speciálně buď bez fotky a nebo s avatarem jak pitomci.
2)Již jsem vysvětlil v předchozím - máš špatné informace. Většina členů jsou nekuřáci.
3) S tím vyždímáním máš jedinou pravdu. Vyždímat se ale dají pouze piráti kteří v hlavě něco mají. Bohužel jak všichni stárnou, žení se či vdávají a mají rodiny, zjistí že zadarmo se žít nedá. A protože tu svoji rodinu musí živit, tak se jim nedostává času na dělání pro piráty. A to je i jeden z důvodů vyhoření. Zde se opět potvrzuje moje přesvědčení, že Mikulášem prosazované množství nad kvalitou bylo zcestné. A navíc, registrovaní příznivci měli být původně ti zájemci o členství v České pirátské straně, kterým to jejich zaměstnání nedovoluje. A k těm jaksi asi nepatříš.
Jinak ti přeji hodně úspěchu s pěstováním mrkve. Rád někdy přijedu ochutnat. Někdy je lépe dělat co člověka baví a nenutit se měnit svět.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Kaderavek.sen za příspěvky (celkem 2):
Petr.Vileta, Petr Stehlik
člen České pirátské strany
tel: +420775335227

Petr Stehlik
Příznivec Pirátů – Zlínský kraj
Profese: všeuměl
Dal poděkování: 686 poděkování
Dostal poděkování: 1688 poděkování

Příspěvek od Petr Stehlik » 02 črc 2013, 14:01

Roman Kucera píše:Nemám nic proti tomuto dělení, ale musí se vyřešit:
Nemusí, viz níže.
Roman Kucera píše:C musí být zaručeno, že si jeden a tentýž člověk nevytvoří více krycích identit u různých PKS.
příznivec je geograficky vázaný, podobně jako člen. A když se náhodou stěhuje (jako svého času k nám Karel Fuzik), tak je přesunut včetně své přihlášky, nikoliv nakopírován.
Roman Kucera píše:Přístup na fórum je v tomto ohledu celkem nepodstatný.
Romane, přístup na fórum je pro mě zásadní, neboť klíčový důvod, proč bych si představoval návrat k registrovaným příznivcům na bázi registrace a příznivosti je - počkej si... - uklidit ten chlív na fóru a proměnit ho zpět v pracovní nástroj. Ale to jsem tu nechtěl řešit, to bychom předbíhali a předčasně rozkrývali můj geniální plán, jak to tu opět zkulturnit.

Jinak mám jednoduchou odpověď řešící všechny starosti s hlasováním RegP, a ta odpověď zní, že - opět si počkej...
RegP. nemůže nikdy hlasovat.
Prostě nikdy. Tečka. Basta fidli. Hotovo, dvacet. Nazdar, vyřízeno. Hlasování je totiž privilegium členů, kteří mají za stranu zodpovědnost. Přízeň je vrtkavá, členství je psané. Co je psáno, to je dáno.

No a kdyby se někdo durdil, že je divné, když na kandidátce je 30 RegP a 2 členi, tak opět viz výše - členové České pirátské strany mají osobní zodpovědnost za její stav a směřování, a také zodpovědnost za to, kdo nás bude reprezentovat ve Sněmovně lordů, a proto je navýsost logické a správné, že rozhodují tito dva členové o tom, kdo kde na kandidátce bude. RegP. se můžou akorát dívat, jak to hlasování dopadne - a pokud ho chtějí ovlivnit, mohou se stát, pokud souhlasí se Stanovami, idejemi a cíli ČPS jednoduše členy strany.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr Stehlik za příspěvky (celkem 5):
Karel.Fuzik, Petr.Vileta, Dalibor.Zahora, Roman.Kucera, Vojtech.Pikal

Karel.Fuzik
Profese: IT konzultant
Dal poděkování: 1441 poděkování
Dostal poděkování: 1479 poděkování

Příspěvek od Karel.Fuzik » 02 črc 2013, 16:31

Souhlas. A jako doplněk bych chtěl, aby AO vrátilo administrování skupin RegP zpět na jednotlivá a příslušná předsednictva tak, aby si mohli ve svých RegP dělat pořádek sami. Ještě vloni jsme přidání do RegP MS Ostrava museli schvalovat, teď to schvaluje nevím kdo.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Karel.Fuzik za příspěvky (celkem 2):
Petr Stehlik, Petr.Vileta
Předseda MS Ostrava. "Rozum nakonec vždycky zvítězí, jen co dorazí munice."
Chcete nějaký Bony, Marky? Nechcete? Tak co vlastně chcete . . .
Mumble status

Frantisek.Navrkal
Předseda rozhodčí komise
Profese: datový inženýr/vědec
Dal poděkování: 8313 poděkování
Dostal poděkování: 4779 poděkování

Příspěvek od Frantisek.Navrkal » 02 črc 2013, 16:53

Můžete mi, straničtí kolegové, říct, kteří registrovaní příznivci tu dělají chlív na fóru? S příklady, prosím. Jsou tu sice problémoví jedinci (i členové), ale dokud "zasíraj" jen diskuzní (Vnitrostranická diskuze, program) a nikoli výsostně pracovní části fóra (třeba podatelny), tak to není zásadnější problém - jde nastavit ignorování příspěvků.

Někteří reg. p. dělají pro stranu dost práce.

Jediný problém vidím v kodifikaci de facto statutu reg. p. v naších předpisech. Ta by měla být vyjasněna a zpřehledněna. Tím myslím jasně specifikována už ve stanovách.

Jediná jedna výjimka a velmi, ale opravdu velmi, potenciální bezpečnostní díra je hlasování při primárkách - jinde nic. Jestli to chcete ve stanovách zrušit, tak nebudu v zásadě proti (už kvůli přehlednosti a zbytečnosti), ale podezření zneužití opravdu vyžaduje fantazii na úrovni bezpečnostní revize jaderné elektrárny a výš.

A je mi fakt jedno, jestli se tu někdo bude vydávat za Marka Bendu. To je problém maximálně Bendův, jestli mu tu bude dělat špatné jméno :lol: To, naneštěstí, nelze, neboť žádné nemá - tak proč to řešit?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Frantisek.Navrkal za příspěvky (celkem 2):
Dalibor.Zahora, Jana.Syrovatkova
Flamewar does not determine who is right - only who is left.

Karel.Fuzik
Profese: IT konzultant
Dal poděkování: 1441 poděkování
Dostal poděkování: 1479 poděkování

Příspěvek od Karel.Fuzik » 02 črc 2013, 17:13

Ale ano, jistě existují RegP, kteří dělají dobrou práci. Ale rad bych, když se nám registruje někdo jako RegP MS Ostrava, aby jsme jej mohli schválit, případně neschválit. Protože oni pak mohou mimo jiné psát do naší části fora.
Předseda MS Ostrava. "Rozum nakonec vždycky zvítězí, jen co dorazí munice."
Chcete nějaký Bony, Marky? Nechcete? Tak co vlastně chcete . . .
Mumble status

Zamčeno

Zpět na „[Archív] Uzamčené členské podněty“