Rezignace na post předsedy Pirátů - reakce a následná diskuz

Diskuse členů a příznivců o věcech přesahujících působnost orgánů, netýkajících se programu nebo o straně jako celku.

Moderátoři: Administrativní odbor, Předsedající

Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
  • Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
  • Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
  • Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
  • Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
  • Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
Dodržujte prosím pravidla fóra.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Radek.Holodnak
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2640
Registrován: 06 pro 2012, 20:51
Profese: filozofický antropolog
Bydliště: Žatec
Dal poděkování: 1397 poděkování
Dostal poděkování: 2075 poděkování

Re: Rezignace na post předsedy Pirátů - reakce a následná di

Příspěvek od Radek.Holodnak »

next_ghost píše:
Radek Holodnak píše:Víte, proč bylo 48 lidí PRO odvolání RP?
Protože 48 lidí není s prací RP spokojeno.

Zbytek je.
Jediná možná interpretace hlasování, resp. fakt.
Těch 48 lidí pořád tvoří 32 % všech hlasujících. Kdyby to bylo pod 10 %, tak by RP tyhle lidi klidně mohlo ignorovat. Ale 32 % už je dost na to, aby se členové RP se špetkou cti v těle museli začít ptát na to, proč důvěru tolika lidí ztratili a jak ji získat zpátky.
Takže navrhuješ vytvořit thread s názvem "Tisíc a jedna rada pro předsednictvo" nebo "Předsednictvo žadoní - raďte!" nebo co? Jak si to představuješ? Já furt nevím, co tím "začít se ptát" máte na mysli. Podle mě je to totiž jen prázdná fráze, kteoru tu několik uživatelů neustále omýlá.
Uživatelský avatar
Jiri.Vontroba
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 948
Registrován: 23 čer 2009, 18:53
Profese: podnikatel
Bydliště: Karviná
Dal poděkování: 1981 poděkování
Dostal poděkování: 551 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rezignace na post předsedy Pirátů - reakce a následná di

Příspěvek od Jiri.Vontroba »

Radek Holodnak píše:No jo, člověk, kterej přednese trochu jinej názor, než má zdejší anarchisticko-uřvaná klika, tak je hned trockista, fašista, nacista, terorista, feťák, mladíček, čurák, neznaboh, diletant nebo padawan. Jak někdo nespadá do vaší kategorie, hned je špatnej.

Naštěstí tím jen ukazujete, jak to ve skutečnosti myslíte s tou vaší demokracyjýýý ;)
prrrrrrrr paragáne... tolik jsem toho snad neřekl.... :lol: :lol: :lol:
GSM: 776 072 702 Email: jiri.vontroba@gmail.com
Uživatelský avatar
Radek.Holodnak
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2640
Registrován: 06 pro 2012, 20:51
Profese: filozofický antropolog
Bydliště: Žatec
Dal poděkování: 1397 poděkování
Dostal poděkování: 2075 poděkování

Re: Rezignace na post předsedy Pirátů - reakce a následná di

Příspěvek od Radek.Holodnak »

To je marný.
.
.
.
:fet:
Adam.Skorepa
Příznivec Pirátů – Středočeský kraj
Příspěvky: 4726
Registrován: 27 dub 2009, 20:50
Profese: živnostník
Dal poděkování: 851 poděkování
Dostal poděkování: 6848 poděkování

Re: Rezignace na post předsedy Pirátů - reakce a následná di

Příspěvek od Adam.Skorepa »

Mě spíš nepřestane udivovat jedna věc - kterého génia napadlo založit Podpalubí na FB? Chápete. Podpalubí. Na FB.

Vždyť to musí být znakem pokročilé demence, ne? Nebo ti lidé, kteří se považují za "pravé Piráty" nezvládají využívat nějaké jiné, rozumnější kanály?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Adam.Skorepa za příspěvky (celkem 4):
Radek.Holodnak, Frantisek.Navrkal, Ondrej.Profant, Vojtech.Pikal
Author Sensei Tyrant Pervert
Homo.Pyratus
Příspěvky: 2403
Registrován: 09 led 2013, 12:19
Profese: Pyratství
Dal poděkování: 3025 poděkování
Dostal poděkování: 1008 poděkování

Re: Rezignace na post předsedy Pirátů - reakce a následná di

Příspěvek od Homo.Pyratus »

nevim koho to napadlo ale asi vim proc ho to napadlo, neni tam moderator ani AO.-)))
Tito uživatelé poděkovali autorovi Homo.Pyratus za příspěvky (celkem 2):
Petr.Vileta, Dalibor.Zahora
Uživatelský avatar
Jiri.Vontroba
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 948
Registrován: 23 čer 2009, 18:53
Profese: podnikatel
Bydliště: Karviná
Dal poděkování: 1981 poděkování
Dostal poděkování: 551 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rezignace na post předsedy Pirátů - reakce a následná di

Příspěvek od Jiri.Vontroba »

Ono je taky asi důležité, kdy ho to napadlo... Nebylo to náhodou v době, kdy nějaký zmatený orgán vypnul Pirátům fórum a tedy i podpalubí na fóru??? :geek:
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Vontroba za příspěvky (celkem 3):
Dalibor.Zahora, Homo.Pyratus, Tomas.Klapka
GSM: 776 072 702 Email: jiri.vontroba@gmail.com
Uživatelský avatar
Michael.Polak
Zahraniční odbor
Příspěvky: 4106
Registrován: 21 dub 2009, 17:19
Profese: programátor, poskytovatel Internetu
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 2897 poděkování
Dostal poděkování: 6677 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rezignace na post předsedy Pirátů - reakce a následná di

Příspěvek od Michael.Polak »

Pyrat Morsky píše:Ivanovi bych dal funkci Tiskoveho mluvci, umi dobre informovat ale neumi vladnou.-)
Popravdě - já mám všech lidí, kteří umí "vládnout" ve svém okolí už často plný zuby... ale já bych se popravdě u Ivana nebál, že neumí "vládnout"... on si umí lidi získat a strhnout je, i motivovat... ale samozřejmě, že ho to samotného stojí značné úsilí.

Demokratická politika je neustálý kompromis mezi hledáním optimálních mluvčích, technokratů, smírčích soudců apod. - vs. zvaním těhle "přirozených vůdců v dobách zlých", což ovšem může zajít tak daleko, že ohrozí rincip demokracie a nahradí ho vůdcovským principem - který ale není v pluralitní podobě taková katastrofa, víceméně se i tak trochu očekává, že v demokratickém systému soutěží strany, které vnitřně fungují spíše na "vůdcovském" principu, alespoň po dobu trvání mandátu svého předsedy.

Já sám třeba vím, že výkonná moc není pro mě - jednak jí často zvořu a nestíhám, jednak ale docela těžce psychicky nesu, když jsem z jednou vydobytých pozic pak "odstaven". Spíš mám blíže k mluvčímu, než k nějakému vůdci. Možná ale i Ivanův problém byl, že byl spíš obratný mluvčí, který dokázal najít velmi obratné sjednocující formulace neustále navenek shrnující názory i vnitřně dost rozhádaných Pirátů - nebyl ale tím, kdo ostatní přesvědčí, co si mají myslet (i když se o to možná snažil).

Tím se ale obloukem vracím, že bychom neměli mít nikoho, kdo by nám měl vládnout. Nějaká dělicí čára musí být - čára typu koho a za jakých okolností už pošleme po prkně mezi žraloky a nevezmeme ho mezi sebe - ale jinak podle mě strana, poté co vyřeší problém jaké názory a lidi do ní ještě patří a jaké už ne, pak hledá skutečně ze svých řad spíše velmi obratného mluvčího, vyjednávače, apod. - než někoho, kdo by straně "vládl". Jsem rád, že Piráti nejsou strana "vůdcovského typu" - a podle mě voliče můžeme spíše získat, když se několik srovnatelně schopných tvářích "na obrazovkách" (dosud nezainternetovaných voličů, nebo možná na mezi lidmi sdílených internetových videozáznamech pořadů ČT24, apod.) prostřídá - a žádný neudělá vyslovenou ostudu. Mít image "strany jednoho člověka" - byť sympatického - pro nás možná nemusí být dlouhodobě výhodné...

@xChaos@f.cz | @xChaos@mastodon.pirati.cz | nyx.cz XCHAOS | http://www.pirati.cz/lide/michael_polak
zakládající člen | člen MS P6 | pozorovatel TO a KETů doprava/energetika | maloburžoazní centrista | zdání kompetence se vytváří absencí viditelné nekompetence

Adam.Skorepa
Příznivec Pirátů – Středočeský kraj
Příspěvky: 4726
Registrován: 27 dub 2009, 20:50
Profese: živnostník
Dal poděkování: 851 poděkování
Dostal poděkování: 6848 poděkování

Re: Rezignace na post předsedy Pirátů - reakce a následná di

Příspěvek od Adam.Skorepa »

Ano, na FB je jiný moderátor - NSA. Ale to vlastně teď není moc v kurzu, musíme řešit osobnostní hlasování ve straně. Hlasování, na kterém stejně nezáleží.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Adam.Skorepa za příspěvky (celkem 3):
Radek.Holodnak, Ondrej.Profant, Vojtech.Pikal
Author Sensei Tyrant Pervert
Homo.Pyratus
Příspěvky: 2403
Registrován: 09 led 2013, 12:19
Profese: Pyratství
Dal poděkování: 3025 poděkování
Dostal poděkování: 1008 poděkování

Re: Rezignace na post předsedy Pirátů - reakce a následná di

Příspěvek od Homo.Pyratus »

v mem programu (maskot) uz jsem rozjel propagaci pomoci znamich osobnosti, coz by mohlo dost pomoc vasi/nasi strane do voleb.-)
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34599
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31560 poděkování
Dostal poděkování: 25689 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rezignace na post předsedy Pirátů - reakce a následná di

Příspěvek od Petr.Vileta »

Martin Shanil píše:
Jakub Michalek píše:Dopis od příznivkyně, aneb k reálnému dopadu hlasování o odvolání
Možná je na místě nejdříve pochopit, proč 48 hlasovalo PRO. Potom to určitě budem umět i vysvětlit obyčejným lidem. Nepodceňujte to.
Tak já to řeknu. Někdo mě nebude mít rád, ale co už :(
Pro odvolání předsednictva, podle mého názoru, hlasovali tři druhy lidí. Ti první chtěli odvolat předsednictvo jako celek a zvolit úplně jiné lidi. Druzí chtěli z předsednictva odvolat někoho konkrétního, a teď záměrně nejmenuji koho, ale neměli odvahu založit podnět na odvolání toho jednoho člověka. A nebo možná nešlo o odvahu, ale prostě se tím nechtěli vystavit zbytečným pozdějším antipatiím od dotyčné(ho). No a třetí skupina je Martin Brož :lol:

Domnívám se, že z těch 48 hlasů jich nejvíc patří ke druhé skupině. Teď už to nezjistíme, ale do budoucna by bylo zajímavé, až zase někoho napadne odvolat celé RP, udělat hlasování ne o celku, ale o každém zvlášť. Mělo by to dvě výhody. Zaprvé se ukáže, kdo nejvíc vadí a zadruhé nemusí nutně padnout celé RP (nebo jiný kolektivní orgán). Bohužel mě to nenapadlo dřív a když už se hlasovalo o odvolání RP, nechtěl jsem situaci komplikovat založením dalších 4 podnětů. No člověk se pořád učí. :twisted:
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvky (celkem 5):
Jiri.Vontroba, Dalibor.Zahora, Michal.Ketner, Homo.Pyratus, Frantisek.Navrkal

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Odpovědět

Zpět na „Vnitrostranická diskuse“