Zpřísnění pravidel pro registrované příznivce

Do tohoto fóra se přesouvají uzamčené a zpracované členské podněty.


Moderátor: Předsedající

Zamčeno

Podporuji projednání navržené změny předpisů

Ano
44
58%
Zdržuji se
32
42%
 
Celkem hlasujících: 39 - Celkem hlasů: 76

Uživatelský avatar
Vaclav.Malek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 8118
Registrován: 12 čer 2009, 01:32
Profese: filozof času, meta-politik
Dal poděkování: 4877 poděkování
Dostal poděkování: 8528 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zpřísnění pravidel pro registrované příznivce

Příspěvek od Vaclav.Malek »

Tak co Vám tedy vadí? Že za určitých podmínek mohou hlasovat o kandidátech na kandidátky a nebo, že mohou psát do fóra?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Malek za příspěvky (celkem 4):
Vojtech.Pikal, Dalibor.Zahora, MilanM, Josef.Ulehla
Uživatelský avatar
Lenka.Wagnerova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2452
Registrován: 09 pro 2011, 15:12
Profese: ucitelka,psycholozka
Bydliště: Praha - Vinoř
Dal poděkování: 4813 poděkování
Dostal poděkování: 4291 poděkování

Re: Zpřísnění pravidel pro registrované příznivce

Příspěvek od Lenka.Wagnerova »

Vaclav Malek píše:Tak co Vám tedy vadí? Že za určitých podmínek mohou hlasovat o kandidátech na kandidátky a nebo, že mohou psát do fóra?
Za mě a myslím, že nejen za mě, že jeden člověk z masa a kostí může mít více virtuálních identit, tím se může infiltrovat škůdce a významně ovlivnit náladu, mínění apod. Nenamlouvejme si, že jsme dokonale odolní proti manipulaci. Jeden (klidně i škůdce) ať si píše za stejných podmínek jako člen (práva i povinnosti).
@Pyrat: Ty jsi v pohodě, Ty jsi jasný, nezaměnitelný originál ;)
MilanM
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 435
Registrován: 09 črc 2012, 00:34
Profese: technik
Dal poděkování: 1102 poděkování
Dostal poděkování: 614 poděkování

Re: Zpřísnění pravidel pro registrované příznivce

Příspěvek od MilanM »

Já bych ty příznivce zbavil všeobecného volebního práva a byl by klid.
Protože za chvilku tady máme parlamentní volby, bude vás volit desetitisíce příznivců které neznáte osobně, a mnozí z vás se svou paranoiou z toho budete zbytečně nervozní. Nebo, ne?
Tito uživatelé poděkovali autorovi MilanM za příspěvky (celkem 5):
Homo.Pyratus, Josef.Ulehla, Roman.Kucera, Vojtech.Pikal, Tomas.Vymazal
Ani milion těch, co jen mluví, nepřemůže jednoho, který koná.
Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13423
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34738 poděkování
Dostal poděkování: 17613 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zpřísnění pravidel pro registrované příznivce

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Lenka Matouskova píše:
Vaclav Malek píše:Tak co Vám tedy vadí? Že za určitých podmínek mohou hlasovat o kandidátech na kandidátky a nebo, že mohou psát do fóra?
Za mě a myslím, že nejen za mě, že jeden člověk z masa a kostí může mít více virtuálních identit, tím se může infiltrovat škůdce a významně ovlivnit náladu, mínění apod. Nenamlouvejme si, že jsme dokonale odolní proti manipulaci. Jeden (klidně i škůdce) ať si píše za stejných podmínek jako člen (práva i povinnosti). (...)
Tahle debata o anonymitě (či prokazování identity) RegP se cyklicky vrací. Zatím převládal názor, že přínosy převažují nad riziky (s tím stále souhlasím). Ale původně se zde řešila nejasnosti v JdŘ ohledně hlasování, požadavkem na ztotožnění to zase posouváte někam dál, i když připouštím, že to souvisí.

Z mého pohledu si hlasování rozhodněte jak chcete, ale co se týče anonymity u RegP., tak za tu budu bojovat. (Klidně ať je podmínkou zákaz multiID, ale to snad už je teď pokud se nepletu).

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Uživatelský avatar
Vaclav.Malek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 8118
Registrován: 12 čer 2009, 01:32
Profese: filozof času, meta-politik
Dal poděkování: 4877 poděkování
Dostal poděkování: 8528 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zpřísnění pravidel pro registrované příznivce

Příspěvek od Vaclav.Malek »

A to chci ještě prosadit pseudo-anonymní členství :D
Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18655
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33839 poděkování

Re: Zpřísnění pravidel pro registrované příznivce

Příspěvek od Martin.Kucera »

MilanM píše:Protože za chvilku tady máme parlamentní volby, bude vás volit desetitisíce příznivců které neznáte osobně
Ale pořád bude platit, že jeden volič = jeden člověk.
Dalibor Zahora píše:Klidně ať je podmínkou zákaz multiID, ale to snad už je teď pokud se nepletu
Nevymahatelný zákaz je k ničemu. (Když si založím deset ID a s každou se budu připojovat přes jinou anonymizační proxy, jak odhalíš, že mám deset dalších ID?)

Jako zakladatel podnětu to prostě vidím následovně. Pokud nějaký uživatel fóra:
- může být volen do stranických orgánů (byť třeba jen s poradním hlasem)
- může se účastnit hlasování na stranických systémech (byť třeba jen v nezávazných anketách)
pak by mělo být zajištěno, že dvěma různým takovým uživatelům odpovídají dva různí lidé.
Jestli to bude zařízeno omezením práv RegP, zpřísněním podminek pro RegP, nebo nějak jinak, na tom už mi tolik nesejde.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 4):
Frantisek.Navrkal, Lenka.Wagnerova, Petr.Vileta, Tomas.Vymazal

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13423
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34738 poděkování
Dostal poděkování: 17613 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zpřísnění pravidel pro registrované příznivce

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Martin Kucera píše:
Dalibor Zahora píše:Klidně ať je podmínkou zákaz multiID, ale to snad už je teď pokud se nepletu
Nevymahatelný zákaz je k ničemu. (Když si založím deset ID a s každou se budu připojovat přes jinou anonymizační proxy, jak odhalíš, že mám deset dalších ID?)
V tomhle případě bych spolehal na dobrou vůli a řešil to až ex post před KK/RK.
Skutečně si myslíte, že to nepůjde poznat? Krom toho jako jediná učinná obrana, je stejně aktivní široká členská základna, s těma 200 lidma dnes nás realně přes nábor členů potopí průměrně krajskej velrybář - zatím pro ně nejsou Piráti zajímavý.
Jako zakladatel podnětu to prostě vidím následovně. Pokud nějaký uživatel fóra:
- může být volen do stranických orgánů (byť třeba jen s poradním hlasem)
- může se účastnit hlasování na stranických systémech (byť třeba jen v nezávazných anketách)
pak by mělo být zajištěno, že dvěma různým takovým uživatelům odpovídají dva různí lidé.
Jestli to bude zařízeno omezením práv RegP, zpřísněním podminek pro RegP, nebo nějak jinak, na tom už mi tolik nesejde.
Osobně preferuji odejmout možnosti hlasování a volení před tím zničit anonymitu/otevřenost. Pokud tedy nedojde ke ztrojení uživatelů, ale nechápu, proč se tedy RegP už nestane členem, pokud má enormní zájem, bude identifikován. To pak bude jediným motivem, že nemusí platit členský příspěvek? Opět nechápu.

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18655
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33839 poděkování

Re: Zpřísnění pravidel pro registrované příznivce

Příspěvek od Martin.Kucera »

Co se týče otázky "proč se RegP nestane členem, když už je identifikován" - například příslušníci některých profesí nesmějí být členy politických stran neb to zákon zakazuje.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 5):
Dalibor.Zahora, Lenka.Wagnerova, Petr.Vileta, Marcel.Kolaja, Tomas.Vymazal

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Člen KS Praha
Příspěvky: 15254
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9815 poděkování
Dostal poděkování: 18113 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zpřísnění pravidel pro registrované příznivce

Příspěvek od Roman.Kucera »

Pasivní volební právo není problém. Ať si je volen kdo chce kam chce, pokud se objeví elektorát, který si je schopný zvolit do volené funkce virtulární identitu, asi si to zaslouží, když odmítá ústavní léčbu. :-)
Problém je aktivní volební právo, to je situace, kterou poctivý člen nemůže ovlivnit a která může způsobit průser.

V RK pracujeme na návrhu změn předpisů v tomto smyslu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Kucera za příspěvky (celkem 5):
Dalibor.Zahora, Lenka.Wagnerova, Petr.Vileta, Katerina.Marketa.Matouskova, Tomas.Vymazal
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34642
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31595 poděkování
Dostal poděkování: 25704 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zpřísnění pravidel pro registrované příznivce

Příspěvek od Petr.Vileta »

Ondrej Kotas píše:NO STOLOL, ty se mi fakt zdáš... nejdřív chceš rvát na kandidátky kohokoliv, jenom abys je zaplnil a pro RegP si vymyslíš byrokratický šlem, který většinu odradí. Perfektní práce Petře!
No pozor, já chci zaplnit kandidátky do komunálních voleb, protože tam je to potřeba kvůli debilnímu přepočtu hlasů. Ale nikde jsem (snad :? ) nepsal, že tam chci napsat každého kolemjdoucího. Alespoň u nás v kraji jsme každé takovéto "křoví" někdo znal osobně a při sestavování kandidátky jsme o něm ostatním něco řekli a zaručili se tak za něj. Navíc u kandidátů do komunálních voleb musíš znát jejich občanské jméno, adresu a myslím i rodné číslo, jinak nemáš na kandidátku co napsat :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvek:
Jiri.Vontroba

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Zamčeno

Zpět na „[Archív] Ukončené členské podněty“