PO a skrývání Vnitrostranické diskuze

Personální odbor má na starosti zapojování dobrovolníků do činností strany, zejména práci s nováčky a dobrovolníky a koordinaci úkolů.
Pravidla fóra
  • Sem vkládejte připomínky k činnosti personálního odboru. Ke každému podnětu založte nové téma.
  • Na dotazy a podněty odpovídají dobrovolníci, buďte prosím ohleduplní. Svá podání pište slušně a požadavky formulujte dostatečně určitě.
  • Místo odkazů do jiných fór citujte celé texty, protože lidé mají zobrazování některých fór vypnuté.
  • V podatelně se nediskutuje a jakmile bylo podání vyřešeno, téma se zamyká.
Další informace můžete nalézt na následujících místech:
Zamčeno
Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13421
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34735 poděkování
Dostal poděkování: 17610 poděkování
Kontaktovat uživatele:

PO a skrývání Vnitrostranické diskuze

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Zajímá mě, zda toto je oficiální názor PO nebo jen jeden z výstřelků [PK]. Předem děkuji za odpověď.
Pirátská Strana - Personální odbor · To se mi líbí (35)
úterý v 0:19 ·

Na piratskem foru jsme pridali moznost skryt si urcite casti. Nebavi vas cist volnou diskusi? Skryjte si Vnitrostranickou diskusi a forum najednou bude o polovic mensi a pritom o nic duleziteho neprijdete! [PK]

Link na nastaveni: ucp.php?i=167

https://www.facebook.com/pirati.po/post ... 2723408753
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvky (celkem 3):
Michaela.Vodova, Jiri.Vontroba, Ivan.Sirko

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Uživatelský avatar
Michaela.Vodova
Člen KS Vysočina
Příspěvky: 4780
Registrován: 18 kvě 2011, 13:08
Profese: Sociální pracovnice, terapeutka.
Bydliště: okr. Třebíč
Dal poděkování: 4517 poděkování
Dostal poděkování: 5993 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: PO a skrývání Vnitrostranické diskuze

Příspěvek od Michaela.Vodova »

Popravdě jsem se také velmi podivila a také mě zajímá postoj ostatních z PO. Nechápu totiž důvod postování takového příspěvku na FB stránce PO. :(
Za mě: toto není off postoj PO ale postoj konkrétního člověka.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michaela.Vodova za příspěvky (celkem 4):
Dalibor.Zahora, Dominika.Michailidu, Ivan.Sirko, Patrik.Dolezal
anonym72078
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2945
Registrován: 10 říj 2011, 22:43
Dal poděkování: 5496 poděkování
Dostal poděkování: 3646 poděkování

Re: PO a skrývání Vnitrostranické diskuze

Příspěvek od anonym72078 »

Michaela Vodova píše:Popravdě jsem se také velmi podivila a také mě zajímá postoj ostatních z PO. Nechápu totiž důvod postování takového příspěvku na FB stránce PO. :(
AO dela furt naky predelavky fora AND skoro nikdo o tom nevi AND spoustu lidi otravujou boje na foru
=> bylo by fajn je o tom nejak informovat.
Ale jestli se to nelibi, tak ja to tam davat uz nebudu. Pro me za me. V posledni dobe tu stranku pouzivam akorat ja, coz jsem si tak uplne nepredstavoval, kdyz jsme se domlouvali, ze to zridime. (povzdech)
Tito uživatelé poděkovali autorovi anonym72078 za příspěvek:
Michaela.Vodova
Uživatelský avatar
Michaela.Vodova
Člen KS Vysočina
Příspěvky: 4780
Registrován: 18 kvě 2011, 13:08
Profese: Sociální pracovnice, terapeutka.
Bydliště: okr. Třebíč
Dal poděkování: 4517 poděkování
Dostal poděkování: 5993 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: PO a skrývání Vnitrostranické diskuze

Příspěvek od Michaela.Vodova »

ANO, chápu, že informovat lidi je dobré, ale FBstránka PO je konkrétně na určité věci, na kterých jsme se (horko těžko) domluvili, ale přece domluvili. Prosím o respekt. Nicméně já jsem pro diskuzi (otevřená) a počkám si ráda na vyjádření ostatních z PO / žádná autokracie ;) hm? OK?

doplnění: a nejde mi o to, že se to nelíbí (mě), jen jsem se vážně podivila nad důvodem (napadlo mě přesně to, co napsal Dalibor).. člověk prostě s něčím počítá a tenhle post se IMHO vymyká (zdůvodnění, že má PO stránku na FB) ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michaela.Vodova za příspěvky (celkem 4):
anonym72078, Dalibor.Zahora, Ivan.Sirko, Patrik.Dolezal
Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13421
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34735 poděkování
Dostal poděkování: 17610 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: PO a skrývání Vnitrostranické diskuze

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Úmyslně nezakládám nové vlákno. Jednak toto nepovažuji za vyřízené, pak nová věc souvisí.

Opět jde o způsob moderace, který tu uplatňuje jako člen PO Petr Kopáč. Aktuálně sem zachytil toto

Re: Odpadkový koš
post222558.html#p222558

Už jen to jakým názvem si dovolí PK nazvat vlákno pro off topic je svým způsobem skandální.

Jestliže tohle praktikuje v ZO, je to od značné míry jejich věc, pokud ovšem uplatňuje obdobný způsob v PO je to už čistě kontraproduktivní. PO by měl být z podstaty věci empatický a usilovat o to, aby členy (ale i příznivce) nenasíral, což je přesně to co PK svou moderací činí. A protože se zdá, že PK má celkem nízkou schopnost sebereflexe (taky idealní vlastnost pro práci v PO ;)) nemyslím, že by tu měl mít vůbec možnost moderovat. Ale pochopitelně váš boj. Píšu to sem jasně, aby ste se nemohli vymlouvat, že vám to nikdo neřekl ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvek:
Ivan.Sirko

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

anonym72078
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2945
Registrován: 10 říj 2011, 22:43
Dal poděkování: 5496 poděkování
Dostal poděkování: 3646 poděkování

Re: PO a skrývání Vnitrostranické diskuze

Příspěvek od anonym72078 »

Dalibore a nechces treba misto me chvili resit Piratskou politiku? Zkus to, vsichni budem stastni. Ta minula tiskovka, cos napsal byla tak pekna. Kdyz nasmerujes svou energii pozitivnim smerem, tak to ma dobre vysledky ;)
Pojmenovani vlakna je "skandalni"... to by me pak zajimalo, jak bys oznacil jine veci, co se tady dejou.
No ale predpokladam, ze si prejes odpoved od Patrika, tak on Ti snad do par dni odpovi ;)
Uživatelský avatar
Ivan.Sirko
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2751
Registrován: 04 úno 2011, 15:23
Profese: Putující filosof
Bydliště: Praha - 1
Dal poděkování: 10373 poděkování
Dostal poděkování: 2644 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: PO a skrývání Vnitrostranické diskuze

Příspěvek od Ivan.Sirko »

Petr Kopac píše:Dalibore a nechces treba misto me chvili resit Piratskou politiku? Zkus to, vsichni budem stastni. Ta minula tiskovka, cos napsal byla tak pekna. Kdyz nasmerujes svou energii pozitivnim smerem, tak to ma dobre vysledky ;)
Pojmenovani vlakna je "skandalni"... to by me pak zajimalo, jak bys oznacil jine veci, co se tady dejou.
No ale predpokladam, ze si prejes odpoved od Patrika, tak on Ti snad do par dni odpovi ;)
Doufám, že i takovému geniusu jako ty Petře, mělo by byt jasné, že Dalibor ne řeší tebe OFFTOPIC(momentálně nejsi v kurze ;) ), ale tvoje chovaní a přístup jako člena určitého orgánu ve smyslu pirátského dvanáctero: "12. Každý Pirát je vysílač".
A čeho vysílačem jsi Petře? Když jednáš za sebe jé to Ok, když vydáváš svoje názory za názor jakéhokoliv orgánu, to zavání minimálně zneužitím ale i porušováním dobrých mravu. Nejsme "farma zvířat" a myslím osobně, že takově to chovaní poškozuje pirátskou stranu víc než "trolleni" nebo par sprosťáren na foru.

Prosím, zamyslí si o tom a od vědoucího PO fakt zvědavy na postoj k Petrovi a jestli jé fakt "užitečný" v PO? Lidi bez empatii totiž ne měli by pracovat s lidmi!
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivan.Sirko za příspěvek:
Dalibor.Zahora

Слава Україні! Героям слава! 🇺🇦 ✌️ Podpoř ukrajinskou armádu.

Uživatelský avatar
ItoldYouSo7227
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2710
Registrován: 14 črc 2012, 00:45
Bydliště: London
Dal poděkování: 3183 poděkování
Dostal poděkování: 2614 poděkování

Re: PO a skrývání Vnitrostranické diskuze

Příspěvek od ItoldYouSo7227 »

Bohuzel jsem na tohle vlakno narazil az ted :?
Martin Broz píše:Tebe zmydlim jen jak te uvidim, kryple.
Vlakno odpadkovy kos jsem zakladal ja, a bylo vytvoreno presne na takove prispevky. Cili nesmyslne osobni utoky.
Petr tam pak dal offtopic veci, ktery ja osobne bych dal do vlakna presne k tomu vytvorenemu. Abych prave Piraty, co psali dany OT, i treba hodnotny, neurazil.

Ja to vidim takto: Petr nam slibi, ze nebude v PO moderovat (misto toho mi nebo Patrikovi staci poslat SZ) a bude vse ok :)

Jinak co se tyce te FB skupiny - tak bych si dokazal predstavit zverejnovani informaci, ktere usnadnuji praci, jelikoz to dost souvisi se zapojovanim do prace samotne. (Coz je jeden z nasich hlavnich cilu).
Co bych tam uz do tech prispevku nevkladal, jsou osobni hodnoceni a subjektivni nazory. Tedy treba to "a pritom o nic duleziteho neprijdete!". Bez toho to vidim jako ok. Pokud nekdo neco rad nebo nerad ("Nebavi vas cist volnou diskusi?"), muzeme mu poradit, ale nemeli bychom rikat, ze je to obecne spravne nebo spatne, cili to nejak hodnotit.
Tito uživatelé poděkovali autorovi ItoldYouSo7227 za příspěvky (celkem 3):
Patrik.Dolezal, Dalibor.Zahora, Mikulas.Ferjencik
Nikdy plně nezměníte věci bojem s existující realitou. Abyste něco změnili, vytvořte nový model, který udělá současný model zastaralým. -- z článku o bitcoinu
Uživatelský avatar
Patrik.Dolezal
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 960
Registrován: 04 srp 2009, 17:13
Profese: pirát
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 2598 poděkování
Dostal poděkování: 1291 poděkování

Re: PO a skrývání Vnitrostranické diskuze

Příspěvek od Patrik.Dolezal »

Tak nám tady graduje situace, která by někdy jindy mohla být i sranda.

Je to výsledek snahy nezasahovat do fora a net diskuze obecně (a to přesto, že jde o vnitřní část fora určenou primárně k práci) a to včetně nastavení moderovacích práv (hýbali jsme s tím v minulosti, ale uplně ideální nastavení není, zdá se, v tech. možnostech) - a teď to vypadá na tlak omezovat práva, nechat je menšímu počtu lidí, ev. je posouvat výš - jen vedoucí ap. Platí v podstatě stejně i pro FB skupinu.

Tolik k samoregulaci fora, (a neargumentujte, prosím, rozdílem mezi členem skupiny a uživatelem obecně. Znovu připomínám že jde o specif. část fora.) a všech jiných systémů.

S řešením nebudeme spěchat, ať něco nezbrklíme OFFTOPIC(právě jsem vytvořil libozvučný a výstižný novotvar :) , právem autora ho prohlašuji za moravský a nikoliv český 8-) . - pozn. pro všechny odpovědné osoby.

Co se týká "oficiálního" vyjádření - jako takové můžete brát, v současné době pouze moje, Jindrovo nebo Míši V. (BTW: když zapátráte, před rokem jsem to už řešil, výsledek - co napíšu v odboru je zákon 8-) , nebo k tomu přidám že jde o osobní názor. Analogicky jde použít na všechny lidi s celoodborovou funkcí.)
Kdo jakou fci má se může každý jednoduše podívat, nebudeme to pořád všude opakovat - tentokrát naposledy - konkrétně Petr K. momentálně žádnou statutární fci v PO nemá, tj. všechna vyjádření jsou osobní názor, (vč. FB - že zrovna tam to je potřeba zdůrazňovat.. :roll: ).
Tito uživatelé poděkovali autorovi Patrik.Dolezal za příspěvky (celkem 2):
Dalibor.Zahora, anonym72078

Politika jest těžký,robotný úřad,vysilující duši,ochromující fantazii,pijící z organizmu.
Oponenti, leč často též kolegové, jsou zlé,svéhlavé,bludně vychované bytosti,rafinované,zlomyslné,zhýčkané,zbloudilé,instinktivně nepřátelské a ve velikém procentu úžasně neschopné. Vracím se fyzicky i duševně vysílen,disgustován,zatemněn,mdlý a sešlý. Pouze noc jest vyhražena mé práci a i tu nedostavuje se vždy dispozice, vstřebaná celodenním rozechvíváním nervového systému a stálým krvácením intelektuálním.
*1892

Uživatelský avatar
Mikulas.Ferjencik
Kontrolní komise
Příspěvky: 14653
Registrován: 24 dub 2009, 00:25
Profese: lektor kroužků zábavné logiky
Bydliště: Choltice, okres Pardubice
Dal poděkování: 12022 poděkování
Dostal poděkování: 20479 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: PO a skrývání Vnitrostranické diskuze

Příspěvek od Mikulas.Ferjencik »

Ztotožňuji se s tímto postem: post225598.html#p225598

Garant pro oblast veřejných rozpočtů, mikulas.ferjencik@pirati.cz, 737 943 770

Podporuji Rekonstrukci Pirátů www.rekonstrukcepiratu.cz

Zamčeno

Zpět na „Podatelna personálního odboru“