Liberalismus, demokracie a hovadstvi spojene s vydiranickem

Diskuse členů a příznivců o věcech přesahujících působnost orgánů, netýkajících se programu nebo o straně jako celku.

Moderátor: Odbor - administrativni

Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
  • Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
  • Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
  • Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
  • Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
  • Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
Dodržujte prosím pravidla fóra.
Odpovědět
Martin.Kucera
Vedoucí administrativního odboru
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2158 poděkování
Dostal poděkování: 18453 poděkování

Re: Liberalismus, demokracie a hovadstvi spojene s vydiranic

Příspěvek od Martin.Kucera » 09 čer 2013, 10:27

Michal Wagner píše:Do hlavy nevidíš nikomu, takže je možný že někoho i zastrašil.
Jasně, nevidím. Ale vzhledem k tomu, že mě jednak nikdo takový nenapadá, druhak mě ani nenapadá, proč by někdo měl mít strach z předsedovy rezignace (protože co by tou rezignací ztratil?), nepřijde mi označení postoje "rezignuju X vyloučíte je" (navíc je to nepřesné, protože já ten postoj pochopil jako "rezignuju pokud bude takové chování přijímáno jako standard") vydíráníčkem zrovna adekvátní.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvek:
Homo Pyratus
tel.: +420 778 702 711; (NEPIŠTE MI NA FACEBOOKU, TÉMĚŘ TAM NECHODÍM)
Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Michal Wagner
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Profese: Rebel
Dal poděkování: 2834 poděkování
Dostal poděkování: 2114 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michal Wagner » 09 čer 2013, 12:21

Nepochopení ...
1) získám informaci od Lenky Matouškové
2) svobodně ji šířím
3) Bartoš řekne, že rezignuje pokud bude toto chování tolerováno
Pochopitelně můžeš ve smíšené restauraci zakázat kouřit, ale bude to ještě pořád smíšená restaurace, nebo se z ní stane nekuřácká restaurace?
A pokud mediální xicht podniku začne říkat, že mezi kuřákama pracovat nebude, vytvoří tím nátlak na vedení podniku - obejdeme se bez mediálního xichta, nebo se změníme na něco, co nejsme?

A pokud tady někdo chce bránit svobodnému šíření informace, tak go for it, ale já jsem rozhodně proti.
Tak stejně můžeš v PP-CZ omezit svobodu slova jinak než zákonem a čekat na výsledky. Dostaví se na 100%.

Pirátská strana to už potom ale nebude ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal Wagner za příspěvek:
Homo Pyratus

Adam.Skorepa
Asistent poslance
Profese: živnostník
Dal poděkování: 850 poděkování
Dostal poděkování: 6788 poděkování

Příspěvek od Adam.Skorepa » 09 čer 2013, 12:29

A pokud tady někdo chce bránit svobodnému šíření informace, tak go for it, ale já jsem rozhodně proti.
Tohle zní velmi zvláštně, zejména v kontextu toho, jak rád lidem o hlavu omlacuješ hrozbu trestního oznámení za pomluvu. Nutno tedy uznat, že jsi to posledních několik měsíců nedělal, tak snad u Tebe dojde k posunu i v dalších ohledech.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Adam.Skorepa za příspěvky (celkem 2):
Ivan Sirko, Homo Pyratus
Author Sensei Tyrant Pervert

Martin.Kucera

Příspěvek od Martin.Kucera » 09 čer 2013, 12:30

Michal Wagner píše:1) získám informaci od Lenky Matouškové
2) svobodně ji šířím
Mohu vědět, pod kterou část Ivanova úvodního příspěvku vnitrostranicka-diskuze-f75/liberalismu ... ml#p218118 toto spadá?
Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Roman.Kucera
Republikový výbor
Profese: IT
Dal poděkování: 9563 poděkování
Dostal poděkování: 17203 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Roman.Kucera » 09 čer 2013, 12:35

Jiri Vontroba píše:Každopádně pokud nemáme možnost se vypořádat s "individuem", který nadává člověku po těžké autonehodě, nacházejícímu se na invalidním vozíku, veřejně do kriplů, pak je v Pirátské straně něco úplně špatně.
Proti tomu jsou nějaké půtky na Vyosení a podobně naprostou banalitou.
Jaxi, Jirko, přectavuješ to to "vypořádání se"? Jako má na každej jeho slint vylítnout dvě stě členů a začít mu spílat? Proč? Co by se tím dosáhlo?
Já jsem si pro sebe udělal závěr, že Svorník je největší čurák, který se tu objevil, zcela ho ignoruju, nereaguju na něj, jeho slinty nečtu, prostě pro mě neexistuje, nevím ani, jestli je člen strany (doufám, že není a nikdy nebude).
A troufám si odhadnout, že podobně jako já to dělá naprostá většina členů, takže si naopak myslím, že se s ním (a zmrdy jemu podobnými) vypořádáváme velmi dobře.
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!

Michal Wagner
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michal Wagner » 09 čer 2013, 12:42

Adam: To je ale obrana všemi dostupnými legálními prostředky, na tom není nic špatného. Mimochodem už to nejsou výhrůžky.
Martin Kučera: Spadá to k pasáži s Gabrielou Antošovou. A ty body tam byli tři, ne dva, když odmažeš třetinu informace, tak pak fakt smysl dávat nebude...
Roman Kučera: A jak jim to v MSK Ostrava pomohlo? Co přestat myslet jen na sebe, případně svůj kraj, zkoušel jsi to někdy?

Jiri Vontroba
Příznivec Pirátů – Moravskoslezský kraj
Profese: podnikatel
Dal poděkování: 1981 poděkování
Dostal poděkování: 550 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jiri Vontroba » 09 čer 2013, 12:51

Roman Kucera píše: Jaxi, Jirko, přectavuješ to to "vypořádání se"?
Původním záměrem statutu RegP bylo, aby se práce ve straně mohli účastnit lidé, kteří to mají ze zákona zakázáno(vojáci, policajti,...). Myslím si, že je obrovskou chybou, že v současné době se na fóru může jako RegP zaregistrovat prakticky kdokoliv, my o něm nic nevíme a on může mít jakékoliv cíle, nemusí dodržovat ani stanovy, ani zásady obecné slušnosti, prostě nic.

Buďto je fórum pracovním nástrojem, nebo žvanírnou otevřenou pro kohokoliv, koho prakticky nemůžeme v ničem omezit. Ani v nadávkách a napadání ostatních. To je podle mě špatně. Já sám jsem zásadně proti jakékoliv cenzuře, ovšem ve společnosti slušných lidí. Pokud tady někdo chodí pouze s jedním cílem, a to někoho napadat a urážet, pak to zřejmě nebude velký "příznivec" naší strany. Uvedu jeden blbý příklad: Zabránit někomu ve spácháni vraždy, není podle mně ani omezením jeho svobody, ani krácením jeho lidských práv.

Bohužel z Mrda se mi už fakt zvedl kufr. A to je přesně to, co měl v úmyslu. Pak se divme, že nám na fórum chodí 60 lidí, že ano?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri Vontroba za příspěvky (celkem 5):
Ivan Sirko, Petr.Vileta, Vojtech.Pikal, Petr Stehlik, Vaclav.Klecanda
GSM: 776 072 702 Email: jiri.vontroba@gmail.com

Adam.Skorepa
Asistent poslance
Profese: živnostník
Dal poděkování: 850 poděkování
Dostal poděkování: 6788 poděkování

Příspěvek od Adam.Skorepa » 09 čer 2013, 12:52

Vidíš to... já svobodně získal informaci z Hofylandu (a dalších míst). Svobodně jsem ji šířil. Jak je vidět, Tvá nekonzistence Ti neumožňuje vnímat věci s odstupem. Proto jsou Tvé pokusy udělat ze sebe "oběť" přinejlepším ignorace hodné.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Adam.Skorepa za příspěvek:
Homo Pyratus
Author Sensei Tyrant Pervert

Martin.Kucera

Příspěvek od Martin.Kucera » 09 čer 2013, 13:10

Michal Wagner píše:A ty body tam byli tři, ne dva, když odmažeš třetinu informace, tak pak fakt smysl dávat nebude...
Ale bude. Třetí bod zněl "Bartoš řekne, že rezignuje pokud bude toto chování tolerováno" a první dva body říkaly, co je "toto chování". Proto jsem se ptal, kam popisované chování spadá (k tomu jsem fakt třetí bod citovat nemusel).

Plus bych rád opět přípomněl to, na co se každou chvíli zapomíná - že ke svobodě patří i zodpovědnost. Tedy chci-li svobodně konat nějaké činy, musím také za ty činy přijmout zodpovědnost a případně nést následky. (OT příklad - když se nějakým způsobem domákneš toho, jaký má osoba AB PIN ke své platební kartě, a začneš to jako přijatou informaci svobodně šířit, tak se taky může stát, že ti osoba AB přijde rozbít hubu a zpřelámat prsty, či si na to někoho zjedná.
Když se v rámci svobodného šíření přijaté informace budeš chovat jako hulvát (a to, že se tak zachovala i osoba, od které jsi informaci získal, tebe nezbavuje zodpovědnosti za chování tvé), zkrátka se k tobě třeba okolí začne chovat jako k hulvátovi, a nebude to žádné potačování svobody slova.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvek:
Petr.Nemecek

Michal Wagner
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michal Wagner » 09 čer 2013, 14:37

Adam Skorepa píše:Vidíš to... já svobodně získal informaci z Hofylandu (a dalších míst). Svobodně jsem ji šířil. Jak je vidět, Tvá nekonzistence Ti neumožňuje vnímat věci s odstupem. Proto jsou Tvé pokusy udělat ze sebe "oběť" přinejlepším ignorace hodné.
vnitrostranicka-diskuze-f75/liberalismu ... ml#p220236 -> předposlední řádek v OT ;)

edit:
Martin Kucera píše:následky
souhlasím. byl jsem uveden v omyl. ukaž mi, kde za něco takového potrestají MĚ a ne autora pomluvy? A už vůbec nechápu, proč jsem měl předpokládat, že Lenka lže.

edit2: Adame, jo, jasně CF ne RV ... chybka.
Naposledy upravil(a) Michal Wagner dne 09 čer 2013, 14:45, celkem upraveno 1 x.

Odpovědět

Zpět na „Vnitrostranická diskuse“