žádost o moderování

Tato podatelna je archivována, nová podání, prosím, podávejte sem: https://redmine.pirati.cz/projects/ao/issues/new
Administrativní odbor vede seznam členů a spravuje členské příspěvky, administruje a moderuje webovou diskuse včetně předsedání jednáním na Internetu.

Moderátor: Odbor - administrativni

Pravidla fóra
  • Podatelna Ao byla přesunuta na Redmine strany, viz odkaz níže, zde již nová podání není možno zakládat.
Další informace můžete nalézt na následujících místech:
Zamčeno
Radek.Holodnak
Člen KS Ústecký kraj
Profese: filozofický antropolog
Dal poděkování: 1373 poděkování
Dostal poděkování: 1955 poděkování

Re: žádost o moderování

Příspěvek od Radek.Holodnak » 05 čer 2013, 21:16

Řeknu to krátce: Souhlasím s návrhem Marcela Kolaji.
Situace je neúnosná.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Radek.Holodnak za příspěvky (celkem 4):
vicmac, Petr.Kopac, Ondrej.Profant, Marcel.Kolaja

Martin.Kucera
Vedoucí administrativního odboru
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2158 poděkování
Dostal poděkování: 17645 poděkování

Příspěvek od Martin.Kucera » 05 čer 2013, 21:43

Neúnosná?
V logu vidím za poslendí týden:
- 6 otevřených hlášení (z toho 4 za poslední den a čtvrt)
- 1 uzavřené hlášení
- 2 odstraněná hlášení

To je v průměru 1,3 nahlášeného příspěvku denně. Což mi přijde jako poměrně klidný stav.

A kupříkladu Pyrátovo spamování řešil Vojta posléze banem, tedy udělal to, co žádá Marcelův návrh.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 3):
Dominika.Michailidu, Dalibor.Zahora, Ivan Sirko
tel.: +420 778 702 711
NEPIŠTE MI NA FACEBOOKU, TÉMĚŘ TAM NECHODÍM.

Radek.Holodnak
Člen KS Ústecký kraj
Profese: filozofický antropolog
Dal poděkování: 1373 poděkování
Dostal poděkování: 1955 poděkování

Příspěvek od Radek.Holodnak » 05 čer 2013, 22:03

Ty vidíš log a já vidím naprosto nepoužitelný bordel, kde neprobíhá prakticky žádná konstruktivní diskuse, žádná práce, jen spam.

Asi otázka pohledu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Radek.Holodnak za příspěvky (celkem 6):
Pavel.Moravec, Petr.Kopac, Ondrej.Profant, vicmac, Homo Pyratus, Marcel.Kolaja

Lukas.Cernohorsky
Poslanec Parlamentu ČR
Profese: Projektový manažer
Dal poděkování: 54 poděkování
Dostal poděkování: 1497 poděkování

Příspěvek od Lukas.Cernohorsky » 05 čer 2013, 23:01

Radek Holodnak píše:Ty vidíš log a já vidím naprosto nepoužitelný bordel, kde neprobíhá prakticky žádná konstruktivní diskuse, žádná práce, jen spam.
Moderátor nemá předpokládám extrémně moc času pročítat soustavně co se kde šustne/vytrollí, proto pokud si člověk myslí, že dochází k porušování pravidel fóra, tak by měl použít to tlačítko s vykřičníkem. Moderátor má poté možnost projít mnohem rychleji místa případných výlevů dotyčných jedinců. Ve fóru je v hádacích vláknech 20 stránek textu jako nic a kdo ty kecy má číst :). I moderátor je bohužel jenom člověk :).

Kontrolní komise -> toto slovní spojení vzniklo od slova kontrolovati. Tudíž toto je orgán, který má kontrolovat moderátory i bez toho, že by je někdo vyzval (proto také mají přístup do všech částí fóra). KK pak následně může rozjet kroky, které povedou k potrestání dané osoby, která zneužívá moderaci k prosazování svého.

Pro ty co nepochopili co jsem psal, tak AO moderuje -> KK je kontroluje, a pokud zjistí, že někdo překračuje pravomoci, tak ho směřuje -> RK a tí zajistí potrestání.

Takže AO moderuje, RK za chvíli bude doufám funkční a teď přátelé otázka zní co nám v naší rovnici chybí? A sám si odpovím fungující KK :). Takže místo kecání by se mohl někdo konečně případně přihlásit do KK , ať to tam už konečně sviští nebo ještě lépe tyto flamy vést v jejich podatelně, aby jim bylo připomenuto, že jsou v kontrolní komisi od jiných věcí než je to, aby měli hezkou barvičku pod jménem svého Avatara :).
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Cernohorsky za příspěvky (celkem 4):
Josef Mareyi, Petr.Vileta, Lenka.Wagnerova, Ivan.Bartos
tel. : 601573955

Ondrej.Profant
Poslanec Parlamentu ČR
Profese: Poslanec
Dal poděkování: 13213 poděkování
Dostal poděkování: 7205 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondrej.Profant » 05 čer 2013, 23:08

Dalibor Zahora píše:Marceli, postrádám v tvém návrhu, také návrh řešení obrany proti zneužívání "moderace", které je od počátku nedílnou součastí uvedeného problému.
Pominu-li, že na zneužívání moderace nevěřím, tak nechápu v čem je problém. Neb:

1) Pravidla fóra jsou jasně daný dokument.
2) Vezmeme si z nich podmnožinu. Je tam například, že bychom neměli mluvit sprostě. Pokud má někdo pocit, že je proti němu zneužívána moderace, tak ať sprostě nemluví (to opravdu lze přežít).
3) Pokud jsou pravidla fóra příliš tvrdá (to já teď nehodnotím), tak není nic snazšího než je konsensuálně změnit (podat návrh a hlasovat).

Kde je problém?

Samozřejmě ne všechno je tak jednoduché jako sprostá mluva, ale to je opravdu o diskusi nad daným dokumentem.

Moje rozsáhlá zkušenost s fóry je, že na moderaci si stěžují jen prazvláštní jedinci. Jelikož pokud je opravdu neunosná, tak všichni zmizí a založí si svobodnější místo. Pokud se někomu nelíbí základní moderace dle daných pravidel, tak ať jde na nějaký chan. Ale prostě rádoby drsní korzáři nejsou tak drsní a vyrůstali maximálně tak na xChatu...

Svůj názor jsem podrobně již dříve vyjádřil zde: vnitrostranicka-diskuze-f75/pravo-mit-n ... ml#p218411
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Profant za příspěvek:
Petr.Kopac
profant.eu, poslanec

Dominika.Michailidu
Člen KS Středočeský kraj
Profese: výtvarník
Dal poděkování: 6945 poděkování
Dostal poděkování: 5645 poděkování

Příspěvek od Dominika.Michailidu » 06 čer 2013, 00:06

kdybych tomu jen dost málo rozuměla, tak se do tý KK přihlásim :evil:
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dominika.Michailidu za příspěvek:
Ivan Sirko
77S 2I 3I 3I

Josef Mareyi
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Profese: CAT strojové překlady
Dal poděkování: 214 poděkování
Dostal poděkování: 137 poděkování

Příspěvek od Josef Mareyi » 06 čer 2013, 00:44

Ondrej Profant píše: 1) Pravidla fóra jsou jasně daný dokument.
2) Vezmeme si z nich podmnožinu. Je tam například, že bychom neměli mluvit sprostě. Pokud má někdo pocit, že je proti němu zneužívána moderace, tak ať sprostě nemluví (to opravdu lze přežít).
3) Pokud jsou pravidla fóra příliš tvrdá (to já teď nehodnotím), tak není nic snazšího než je konsensuálně změnit (podat návrh a hlasovat).
Ondřeji tak jasné to není.
neměli bychom mluvit sprostě nebo je to zakázaný?

závazná pravidla http://www.pirati.cz/ao/pravidla/forum
Umístění: Hlavní stránka » Administrativní odbor » Pravidla na systémech strany » Pravidla internetového fóra

a druhá závazná pravidla http://www.pirati.cz/lide/petr_kopac/pravidla_fora
Umístění: Hlavní stránka » Lidé » Bc. Petr Kopač » Pravidla internetového fóra
EDIT: napraveno Petrem a tato pravidla již nejsou "závazná"

Který je oficiálnější než pravidla v sekci AO? Jde o stejné texty když jeden je delší? Jak mohou oba texty být závazné? OFFTOPICLoví Petr Kopáč klíčová slova?
Kde se v AO, v pravidlech, která jsou pro mě to co je oficiální a závazné, mluví o vulgaritách?

Benevolenci máme v pravidlech, nelze AO nebo moderátorům dodržování prahu benevolence vyčítat.
Vulgarity jsou obecně nevhodné (tedy spíše doporučeno je nepoužívat); úroveň určuje člověk moderator (AO); moderátora kontroluje KK

oproti tomu urážky jsou "jasné", žádné urážky, zakazuje se!... ale co to je urážka? Je někde slovník urážek? OFFTOPICWikipedie: Urážka je výrok nebo čin, který snižuje jinou osobu či skupinu a poškozuje její pověst nebo zpochybňuje její čest. Zda nějaký výrok nebo čin je nebo není urážka, závisí pochopitelně jak na jednání a úmyslu napadajícího, tak také na vnímání napadeného.

pokud je to však jasně daný a závazný dokument, jsme buď strana pokrytců nebo jsem spíš, pro počet metrů, v železářství...
Prázdné offtopicy; mnoho slov naprosto mimo téma a dalších mnoho slov zbytečných; řetězení; atd .... OFFTOPICvětší počet barev než je zdrávo -tohle pravidlo pobaví vždy

OFFTOPICNejsem zastánce vulgarit, jen se mě to tak nedotýká abych byl pohoršený nebo mrhal čas nahlašováním a ti co jim vulgarity tak bytostně vadí, že stále dokola nahlašují, diskutují, vyhrožují... jsou vlastně trolové a na ty taky máme pravidla
Naposledy upravil(a) Josef Mareyi dne 06 čer 2013, 09:12, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Josef Mareyi za příspěvky (celkem 5):
Petr.Vileta, Ivan Sirko, Martin.Shanil, Dalibor.Zahora, trinitrofenol
Umělé podmínky pěstování, laboratorní dovednosti, zdroje semen a distribuce semenáčků...
Především jedlé dřeviny mírného pásma a energeticky výhodné dřeviny.
Návrhy systémů FVE pro úspory domácností. NEPLAŤ! Když pracuje Slunce

Ivan Sirko
Profese: Putující filosof
Dal poděkování: 10022 poděkování
Dostal poděkování: 2508 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivan Sirko » 06 čer 2013, 01:24

A zas nepoučitelní!

Kdo z vás podával podnět ke KK? A komu to pomohlo?

Já před rokem podal zadost o prošetření moderátorského zásahu Jakuba, a co? NIC. Velké a absolutně NIC.

Můžete stěžovat do aleluja, když to vyhnije v KK víc než měsíc, tak už to ztrácí smysl.

Můj příběh trvá skoro rok!!!

Tak to už vypadá skoro absurdní posílat spory do KK, když předem víte, že to tam shnije a po čase zapomene a oni myslí že bude klid. Nebude. Jen to hromadí, jak kopa hnoje, pak to vybuchne a "slušňáci" budu překvapení zírat, co se děje? My o tom nic nevíme, máme hlavu v písku :evil:

Fakt to mě sere, třeba i tím, že to okecavaji, že jé to pro vaše blaho, ne. Aby tu pracovalo.

Já myslím, že Mareyi to přesně postřehl, že největší trolleni teď jde od "slušňáku". A víte proč? Já myslím, aby odvrátit pozornost od odvolaní RP. Hezky tu nastolili problému Piráta Morskeho, která nestojí za nic. Maximálně podáni ke KK. Marcel po rezignaci najednou plny energii zachránit moderaci fora a vyhrožuji, a straší, a dělají legislativní rozbory, aby se to nebrali na lehkou váhu.............

Cirkus Humberto, ale smát se jaksi nechce, jen smutně zírat, jak se to vše dostalo daleko. Na dno.

Nepoučitelní, pořad nepoučitelní! Ale to i komunisti kdysi taky. :(
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivan Sirko za příspěvky (celkem 3):
Homo Pyratus, Dalibor.Zahora, Petr.Vileta
"Moje představa demokrace je taková, že v ní nejslabší dostávají příležitost jako nejsilnější... Žádná země na světe momentálně neumí nic jiného, než projevit o své slabé blahosklonnou starost... Západní demokracie ve své dnešní podobě je jen zředěný faśismus... skutečnou demokracii nemůže dělat dvacet pánů usazených v centrále. Musí se vytvářet zdola, lidmi v každé vesnici."
- Gándhí

Petr.Kopac
Člen KS Plzeňský kraj
Profese: Software engineer
Dal poděkování: 5451 poděkování
Dostal poděkování: 3577 poděkování

Příspěvek od Petr.Kopac » 06 čer 2013, 02:08

Cilem Piratske strany neni zrizovat forum.
Cilem Piratske strany je prosazovat piratskou politiku.
Pokud je forum prekazkou plneni cilu strany, potom je treba forum zrusit.

OFFTOPICAneb prave jsem porusil tabu fanatickych internetovych diskuteru. Doufam, ze vam neshorely monitory ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Kopac za příspěvky (celkem 4):
Janek.Wagner, Ondrej.Profant, Jindrich.Bartek, Vojtech.Pikal
Softwarový inženýr 5+ let praxe. Evropan.
If you are neutral in situations of injustice, you have chosen the side of the oppressor. -- Desmond Tutu

Homo Pyratus
Příznivec Pirátů – Praha
Profese: Pyratství
Dal poděkování: 3015 poděkování
Dostal poděkování: 957 poděkování

Příspěvek od Homo Pyratus » 06 čer 2013, 02:11

kde by jsi pak podaval sve zadosti na neprijeti me a odvolani KS Praha ty OFFTOPIC.........-)))
Jo a nechapu proc tady trollis ty OFFTOPIC........-)))

Zamčeno

Zpět na „[archiv] Podatelna administrativního odboru“