žádost o moderování

Tato podatelna je archivována, nová podání, prosím, podávejte sem: https://redmine.pirati.cz/projects/ao/issues/new
Administrativní odbor vede seznam členů a spravuje členské příspěvky, administruje a moderuje webovou diskuse včetně předsedání jednáním na Internetu.

Moderátor: Odbor - administrativni

Pravidla fóra
  • Podatelna Ao byla přesunuta na Redmine strany, viz odkaz níže, zde již nová podání není možno zakládat.
Další informace můžete nalézt na následujících místech:
Zamčeno
Homo Pyratus
Příznivec Pirátů – Praha
Profese: Pyratství
Dal poděkování: 3015 poděkování
Dostal poděkování: 957 poděkování

Re: žádost o moderování

Příspěvek od Homo Pyratus » 05 čer 2013, 17:42

Ty lžeš když mas málo času nechápu jak můžeš jezdit za piráty na tour dé pirates 2013 asi bude lepší když se budeš věnovat něčemu v Čechách třeba můžeš za sebe navrhnout nebo hledat kvalitni náhradu?!
Vojtěch Pikal moderuje:
Uživatel dostal Varování a BAN na 24 hodin do pracovní části fóra za tento příspěvek. Jedná se o diskuzi v podatelně a navíc s podáním zcela nesouvisející osobní útok.

Ivan Sirko
Profese: Putující filosof
Dal poděkování: 10022 poděkování
Dostal poděkování: 2508 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivan Sirko » 05 čer 2013, 18:04

Marcel Kolaja píše:Ahoj AO,

jelikož mi končí členství, zhodnocuji přínosy v jeho prodloužení a v souvislosti s některými diskuzemi........................
Marceli, nepřipadá tobě divné, že člověk, který chce odejití, prosí o moderace?
Tak i Pirát Morsky, může poprosit o práva k moderace, jen aby prosadil své :(

Když už chceš něco pirátům nabídnout, ne breč o prodloužení a tiše odejdi.
Ale když opravdu tobě jde o vyšší pirátsky cíl, tak navrhují, aby to právo i morální, na moderace poprosil ne u AO, ale u CF. Co ty na to?

Škoda že byl pohřben ten návrh o volených moderátorech. Tam už těžko někdo stěžoval na potlačovaní opozice, nebo nevhodných kritiku.

Internet jé s námi!
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivan Sirko za příspěvky (celkem 3):
Homo Pyratus, Dalibor.Zahora, Petr.Vileta
"Moje představa demokrace je taková, že v ní nejslabší dostávají příležitost jako nejsilnější... Žádná země na světe momentálně neumí nic jiného, než projevit o své slabé blahosklonnou starost... Západní demokracie ve své dnešní podobě je jen zředěný faśismus... skutečnou demokracii nemůže dělat dvacet pánů usazených v centrále. Musí se vytvářet zdola, lidmi v každé vesnici."
- Gándhí

Martin.Kucera
Vedoucí administrativního odboru
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2158 poděkování
Dostal poděkování: 17645 poděkování

Příspěvek od Martin.Kucera » 05 čer 2013, 18:18

Marcel Kolaja píše:Žádám opětovně AO, aby vyhovělo mé žádosti nebo ji zamítlo ASAP. Děkuji!
Mně přijde, že tvoje žádost je v souladu s tím, co Vojta deklaroval tady:
oznameni-f595/konec-moderace-t16249.html#p204209

Takže bych poprosil o pár příkladů, že se tak ve skutečnosti neděje.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 2):
Ivan Sirko, Vaclav Malek
tel.: +420 778 702 711
NEPIŠTE MI NA FACEBOOKU, TÉMĚŘ TAM NECHODÍM.

Marcel.Kolaja
Poslanec Evropského parlamentu
Profese: místopředseda Evropského parlamentu
Dal poděkování: 7218 poděkování
Dostal poděkování: 6622 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marcel.Kolaja » 05 čer 2013, 18:22

Ivan Sirko píše:
Marcel Kolaja píše:jelikož mi končí členství, zhodnocuji přínosy v jeho prodloužení a v souvislosti s některými diskuzemi........................
Marceli, nepřipadá tobě divné, že člověk, který chce odejití, prosí o moderace?
Nechci.
Ivan Sirko píše:Když už chceš něco pirátům nabídnout, ne breč o prodloužení a tiše odejdi.
Nebrečím.
Ivan Sirko píše:Ale když opravdu tobě jde o vyšší pirátsky cíl, tak navrhují, aby to právo i morální, na moderace poprosil ne u AO, ale u CF. Co ty na to?
Nebudu otravovat CF, když CF svěřilo pravomoci konat v této věci AO. CF je až poslední instance, ke které se má odvolávat.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Marcel.Kolaja za příspěvky (celkem 2):
Petr.Kopac, Vaclav Malek
Marcel Kolaja
místopředseda Evropského parlamentu

Marcel.Kolaja
Poslanec Evropského parlamentu
Profese: místopředseda Evropského parlamentu
Dal poděkování: 7218 poděkování
Dostal poděkování: 6622 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marcel.Kolaja » 05 čer 2013, 18:24

Martin Kucera píše:
Marcel Kolaja píše:Žádám opětovně AO, aby vyhovělo mé žádosti nebo ji zamítlo ASAP.
Mně přijde, že tvoje žádost je v souladu s tím, co Vojta deklaroval tady:
oznameni-f595/konec-moderace-t16249.html#p204209
Je zajímavé, že když dva lidi čtou stejný text, vyloží si ho každý jinak. Mně spíš připadá, že ta deklarace je víc v rozporu než v souladu. :-)
Marcel Kolaja
místopředseda Evropského parlamentu

Homo Pyratus
Příznivec Pirátů – Praha
Profese: Pyratství
Dal poděkování: 3015 poděkování
Dostal poděkování: 957 poděkování

Příspěvek od Homo Pyratus » 05 čer 2013, 18:27

Kazda mince ma dvě strany jen která je ta lepší. To muže rozhodnout jen CF tak si dej odchod když nemáš dost času.

Ivan Sirko
Profese: Putující filosof
Dal poděkování: 10022 poděkování
Dostal poděkování: 2508 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivan Sirko » 05 čer 2013, 18:43

Nepoučitelnost stává se novou modlitbou Pirátu ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivan Sirko za příspěvek:
Dalibor.Zahora
"Moje představa demokrace je taková, že v ní nejslabší dostávají příležitost jako nejsilnější... Žádná země na světe momentálně neumí nic jiného, než projevit o své slabé blahosklonnou starost... Západní demokracie ve své dnešní podobě je jen zředěný faśismus... skutečnou demokracii nemůže dělat dvacet pánů usazených v centrále. Musí se vytvářet zdola, lidmi v každé vesnici."
- Gándhí

Martin.Kucera
Vedoucí administrativního odboru
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2158 poděkování
Dostal poděkování: 17645 poděkování

Příspěvek od Martin.Kucera » 05 čer 2013, 18:54

Marcel Kolaja píše:Je zajímavé, že když dva lidi čtou stejný text, vyloží si ho každý jinak. Mně spíš připadá, že ta deklarace je víc v rozporu než v souladu. :-)
V tom případě prosím konkretizovat ty rozpory. Protože pokud to každý vnímáme jinak, je dost těžké tvou žádost nějak řešit.
Každopádně tvé body
(i) pokud někdo zásadně poruší pravidla fóra (např. urážením jiných uživatelů), bude slušně požádán, aby tak dále nečinil
(ii) pokud i přes žádost bude urážet, dostane varování
(iii) po třech varováních dostane ban na krátkou dobu (např. 1 den)
(iv) pokud se po vypršení banu bude vývoj opakovat, dostane ban na delší dobu (např. 1 týden)

jsou soupisem stupňovaných disciplinárních opatření a o tom se v odkazovaném textu píše. To, že budou udělována pouze na nahlášení, považuji já osobně za správné, navíc ve spoustě sekcí jsou žádosti a varování v kompetenci příslušných "sekčních moderátorů" (motat se do moderace odborům, komisím či krajským předsednictvům bychom fakt neměli, snad vyjma případu, kdy se prohřešku dopustí přímo člen příslušného orgánu) a na AO tedy zbývají až bany.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvek:
Vaclav Malek
tel.: +420 778 702 711
NEPIŠTE MI NA FACEBOOKU, TÉMĚŘ TAM NECHODÍM.

vicmac
Příznivec Pirátů – Praha
Dal poděkování: 148 poděkování
Dostal poděkování: 111 poděkování

Příspěvek od vicmac » 05 čer 2013, 20:41

Zdravím všechny,
mě Marcelův text přijde jako celek velmi rozumný. V podstatě zde přehledně shrnul již několikrát vyřčené prosby na to, aby se současný stav fora řešil.

Ten ohromný potenciál, který zde máme, volby za dveřmi, rozdělané mraky práce, to by se vše ohromně zrychlilo, kdyby se současný velmi tristní stav komunikace zlepšil. A v neposlední řadě by to bylo schopno přitáhnout další členy a příznivce. Takto (jak již bylo x krát zmíněno) to velmi odrazuje.

Chce to nejen moderátory, ale i vedení, které opravdu povede a nebude ztrácet čas v administrativních třenicích a další byrokracii s tím spojené. Konkrétní kroky, zodpovědní a hlavně motivovaní lidí, to by mělo být cílem a tímto se dá pohnout s čímkoliv dopředu.

Viktor
Tito uživatelé poděkovali autorovi vicmac za příspěvky (celkem 4):
Pavel.Moravec, Radek.Holodnak, Petr.Kopac, Ondrej.Profant

Ivo.Vasicek
Krajské předsednictvo
Profese: manažer
Dal poděkování: 10549 poděkování
Dostal poděkování: 11098 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivo.Vasicek » 05 čer 2013, 20:51

Marceli tvůj návrh se mi líbíOFFTOPICnelíbí se mi jeho prezentace- to vydíráničko je zdá se epidemie, nicméně skutečná příčina nedůvěry v moderaci vyplývá z jejíhi zneužívání. Mě se žádný problém nestal, ale na fóru jsem jich viděl několik, a mám pocit že se taky řeší u KK (možná jen něco já nevím). Problém je, že to následné vyřešení už moc nepomůže, ta nedůvěra už vznikla. Problém je, když moderaci provádějí "nekvalifikovaní" jedinci. Ono je to podobné jako z užitím fóra. Moderace a pravidla řeší až problém, ale důležitá je taky prevence, tedy vzdělávání moderátorů, "vzdělávání" účastníků fóra. Pro mnohé je jasné co je efektivní komunikace, mnozí v tom tápou (nepředpokládejme hned zlý úmysl). Proto považuji za vhodné kromě moderace rozvíjet i osvětu "efektivní komunikace".
Edit: Nevím zda má smysl nějaká námitka na moderaci, když KK je z tohoto pohledu nefunkční a nějaké rozhodnutí za rok či za dva po incidentu moc významu nemá.
Naposledy upravil(a) Ivo.Vasicek dne 06 čer 2013, 09:18, celkem upraveno 2 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivo.Vasicek za příspěvky (celkem 4):
Petr.Vileta, Homo Pyratus, Roman.Kucera, trinitrofenol
"Skutečná svoboda slova je právo říkat lidem to, co nechtějí slyšet"(George Orwell)

Zamčeno

Zpět na „[archiv] Podatelna administrativního odboru“