Veřejná výzva ke konfrontaci (Martin Brož a spol.)

Diskuse členů a příznivců o věcech přesahujících působnost orgánů, netýkajících se programu nebo o straně jako celku.

Moderátoři: Administrativní odbor, Předsedající

Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
  • Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
  • Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
  • Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
  • Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
  • Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
Dodržujte prosím pravidla fóra.
Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13423
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34738 poděkování
Dostal poděkování: 17613 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Veřejná výzva ke konfrontaci (Martin Brož a spol.)

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

next_ghost píše:
Vojtech Pikal píše:Tak, projel jsem si cca 3 měsíce moderátorského Logu a pokud pominu moderaci (zamykání apod.) ve vlastní podatelně a fóru či vykonávání funkce předsedajícého, tak skutečným globálním moderátorem(schvalování, přeřazování vláken do tématicky správných fór) je Jakub Michálek, takž pokud se zásadně nezmění situace kolem moderace(dostatek personálu) rád bych si ho ponechal.
Nedostatek personálu se dá vyřešit i tím, že se zakáže používání moderátorských privilegií proti členům strany. Moderátoři jsou tu od toho, aby forum chránili před útoky spammerů a přisluhovačů kopírovacího průmyslu, ne aby členy strany učili slušnému chování. Když tu některý člen bude dělat bordel, předejte to RK.
To skutečně nestačí. Ja jsem tu jako RegP a měl jsem konflikt s Jakubem Michálkem kvůli Pirátským novinám. Klasicky zamknul vlákno, aniž jsem měl možnost reagovat a i když jsem proti tomu protestoval, vlákno už odemčeno nebylo. Takže se to netýká jen členů strany. Ale jestli tímhle způsobem chcete nasírat i RegP, vaše volba.

RP prostě z principu nemohou mít moderátorská oprávnění, respektive nesmějí je využivat při běžné komunikaci na foru (max. ve sve sekci/agendě ne plošně). Nechápu, že se to tu řeši už několik měsíců stále dokola a náprava nikde. To je stejná situace, jako by ministr vlády odebíral slovo poslanci ve parlamentu (nebo tomu koho si tam poslanci pozvou), principiálně jasně nepřijatelné.

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Uživatelský avatar
next_ghost
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 3239
Registrován: 21 dub 2009, 18:03
Profese: programátor
Dal poděkování: 1433 poděkování
Dostal poděkování: 5131 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Veřejná výzva ke konfrontaci (Martin Brož a spol.)

Příspěvek od next_ghost »

Dalibor Zahora píše:To skutečně nestačí. Ja jsem tu jako RegP a měl jsem konflikt s Jakubem Michálkem kvůli Pirátským novinám. Klasicky zamknul vlákno, aniž jsem měl možnost reagovat a i když jsem proti tomu protestoval, vlákno už odemčeno nebylo. Takže se to netýká jen členů strany. Ale jestli tímhle způsobem chcete nasírat i RegP, vaše volba.
Použití moderátorských privilegií proti někomu je ban nebo smazání (části) příspěvku. Zamykání vláken není namířené proti konkrétní osobě a mělo by se kompletně zakázat kromě dvou výjimek: spam a ukončení oficiálního jednání stranického orgánu na základě procedurálního předpisu. Jinak používat moderaci proti RegP může být občas potřeba, protože AFAIK status RegP si může nastavit kdokoliv a nikdo to nehlídá ani neschvaluje (ale možná se pletu).
Naposledy upravil(a) next_ghost dne 06 kvě 2013, 19:43, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi next_ghost za příspěvky (celkem 3):
Petr.Vileta, Jan.Kochert, Vojtech.Pikal

Chceš, aby organizace fungovala? Komunikuj!
Česká pirátská strana: Neškodná.

Uživatelský avatar
Martin.Broz
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 9429
Registrován: 08 črc 2009, 12:40
Profese: SMRT MODERACI
Bydliště: Internet
Dal poděkování: 1529 poděkování
Dostal poděkování: 5428 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Veřejná výzva ke konfrontaci (Martin Brož a spol.)

Příspěvek od Martin.Broz »

Prave me v soukrome zprave mistopredseda Kolaja, ktery se od sveho zvoleni nikterak neprojevoval - probral a pohrozil z pozice moderatora. Takze bych prosil, kdyby nekdo toho zmrda konecne z funkce sestrelil spolecne s Ferjencikem a Michalkem. Uz toho bylo dost vy kryplove nedomrdly. Mate se toho jeste hodne co ucit. Tak bezte, vemte si od maminky buchty a kus bochniku a doufejte ze narazite na kouzelnyho dedecka. A az se vratite, tak pak rozdavejte moudra. Jste deti a detmi zustanete jeste mnoho let.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Broz za příspěvek:
Homo.Pyratus
Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13423
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34738 poděkování
Dostal poděkování: 17613 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Veřejná výzva ke konfrontaci (Martin Brož a spol.)

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

next_ghost píše:
Dalibor Zahora píše:To skutečně nestačí. Ja jsem tu jako RegP a měl jsem konflikt s Jakubem Michálkem kvůli Pirátským novinám. Klasicky zamknul vlákno, aniž jsem měl možnost reagovat a i když jsem proti tomu protestoval, vlákno už odemčeno nebylo. Takže se to netýká jen členů strany. Ale jestli tímhle způsobem chcete nasírat i RegP, vaše volba.
Použití moderátorských privilegií proti někomu je ban nebo smazání (části) příspěvku. Zamykání vláken není namířené proti konkrétní osobě a mělo by se kompletně zakázat kromě dvou výjimek: spam a ukončení oficiálního jednání stranického orgánu na základě procedurálního předpisu. Jinak používat moderaci proti RegP může být občas potřeba, protože AFAIK status RegP si může nastavit kdokoliv a nikdo to nehlídá ani neschvaluje (ale možná se pletu).
Ani s tím nemohu souhlasit.

"Zamykání vláken není namířené proti konkrétní osobě..."
v mnou zmíněném případě to přesně tak bylo, namířeno proti mě, protože konlikt se týkal primárně nás dvou, a samozřejmě podobné to bylo i v jiných případech. Zamýkání vláken je jeden ze způsobů jak zastavit další diskuzi, vyjádření názoru nebo trollení, etc. (co je už trollení o tom se povedou spory samozřejmě, či kdy je trollení legitimní způsob protestu).

"Jinak používat moderaci proti RegP může být občas potřeba, protože AFAIK status RegP si může nastavit kdokoliv a nikdo to nehlídá ani neschvaluje (ale možná se pletu)." Stále nevidím důvod v tomhle rozlišovat mezi členy a RegP, jisté omezení už existuje, kdy RegP nemohou diskutovat v některých stranických jednáních, ale proč by na ně měl být přísnější metr jinde? Jen proto, že jsou někteří anonymní?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvek:
Vojtech.Pikal

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Homo.Pyratus
Příspěvky: 2403
Registrován: 09 led 2013, 12:19
Profese: Pyratství
Dal poděkování: 3025 poděkování
Dostal poděkování: 1008 poděkování

Re: Veřejná výzva ke konfrontaci (Martin Brož a spol.)

Příspěvek od Homo.Pyratus »

Martine, jsou to aktivní blbečci.-)))
Uživatelský avatar
Libor.Spacek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2223
Registrován: 16 říj 2012, 09:30
Dal poděkování: 2637 poděkování
Dostal poděkování: 4250 poděkování

Re: Veřejná výzva ke konfrontaci (Martin Brož a spol.)

Příspěvek od Libor.Spacek »

Trolení je to, co dělají vždy ti ostatní :idea:
Tito uživatelé poděkovali autorovi Libor.Spacek za příspěvky (celkem 6):
Homo.Pyratus, trinitrofenol, Dalibor.Zahora, anonym72078, Vojtech.Pikal, Jan.Kochert

Dle pirátského velení senilní dědouch a troll.

Homo.Pyratus
Příspěvky: 2403
Registrován: 09 led 2013, 12:19
Profese: Pyratství
Dal poděkování: 3025 poděkování
Dostal poděkování: 1008 poděkování

Re: Veřejná výzva ke konfrontaci (Martin Brož a spol.)

Příspěvek od Homo.Pyratus »

Každy se snaží hájit jen svou pravdu! Já trollit prestanu až vypadne ivanek od kormidla pirátů! Blbeček.-)))
Adam.Skorepa
Příznivec Pirátů – Středočeský kraj
Příspěvky: 4726
Registrován: 27 dub 2009, 20:50
Profese: živnostník
Dal poděkování: 851 poděkování
Dostal poděkování: 6848 poděkování

Re: Veřejná výzva ke konfrontaci (Martin Brož a spol.)

Příspěvek od Adam.Skorepa »

Vyhodit Bartoše od kormidla znamená nechat stát loď na místě. Broochovo řešení je návrat na otevřené moře, což je tedy taky na hovno, protože my potřebujeme dobýt pevninu. Přestaňte dělat hovadiny, nechte předsednictvo předsednictvem a účet jim předložte s volbami. Po nich beztak z předsednictva zmizí většina (ne-li všichni) lidí (v případě úspěchu budou Piráty někde reprezentovat, v případě neúspěchu budou nahrazeni).
Tito uživatelé poděkovali autorovi Adam.Skorepa za příspěvky (celkem 2):
anonym72078, Ondrej.Profant
Author Sensei Tyrant Pervert
Homo.Pyratus
Příspěvky: 2403
Registrován: 09 led 2013, 12:19
Profese: Pyratství
Dal poděkování: 3025 poděkování
Dostal poděkování: 1008 poděkování

Re: Veřejná výzva ke konfrontaci (Martin Brož a spol.)

Příspěvek od Homo.Pyratus »

Kdyby se víc a lip snažili měli by jsme ve straně už dávno lepší ivanky a spol. Ty blbečku.-)))
Naposledy upravil(a) Homo.Pyratus dne 07 kvě 2013, 10:55, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Homo.Pyratus za příspěvek:
Martin.Broz
anonym72078
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2945
Registrován: 10 říj 2011, 22:43
Dal poděkování: 5496 poděkování
Dostal poděkování: 3646 poděkování

Re: Veřejná výzva ke konfrontaci (Martin Brož a spol.)

Příspěvek od anonym72078 »

Jen upozornim, ze tohle vlakno je o tom, co vadi MB na fungovani strany (zhruba), viz prvni post.

Formulujme kritiku vecne a bez zbytecnych utoku na ostatni, pak se o tom muzeme i vecne bavit a vecne to resit.

Ad Mikiho soubeh funkci - stale je tu situace, kdy prace, ktera je potreba vykonat, je asi tak 10x vice, nez kolik mame schopnych, zodpovednych a ochotnych dobrovalniku. I vy jste tenkrat byli na foru a nekteri ve strane. Kdo se tenkrat hlasil na funkci vedouciho MO, aby to delal alespon tak dobre jako Miki, necht prvni hodi kamenem!

Tento stav byl kazdopadne napraven tim, ze byla zvolena Dana. Nevidim tedy, ceho si prejeme dosahnout, krome toho, ze bychom se proradne mstili Mikulasovi za to, ze pracoval pro Piraty na dvou zidlich, na ukor vlastnich financi i casu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi anonym72078 za příspěvky (celkem 4):
Pavel.Moravec, Vojtech.Pikal, Ondrej.Kallasch, Mikulas.Ferjencik
Odpovědět

Zpět na „Vnitrostranická diskuse“