Moderace Michala Wagnera - Stížnost

Tato podatelna je archivována, nová podání, prosím, podávejte sem: https://redmine.pirati.cz/projects/ao/issues/new
Administrativní odbor vede seznam členů a spravuje členské příspěvky, administruje a moderuje webovou diskuse včetně předsedání jednáním na Internetu.
Pravidla fóra
  • Podatelna Ao byla přesunuta na Redmine strany, viz odkaz níže, zde již nová podání není možno zakládat.
Další informace můžete nalézt na následujících místech:
Zamčeno
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34638
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31593 poděkování
Dostal poděkování: 25701 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zveřejnění zápisu z RV Brna

Příspěvek od Petr.Vileta »

Jindro, nechci ti kazit radost, ale Pravidla internetového fóra ;)
Záznamy soukromé komunikace (soukromé zprávy, tajné nahrávky, logy z ICQ a jiné) lze na internetovém fóru zveřejňovat pouze se souhlasem všech zúčastněných členů a registrovaných příznivců.
Tedy když tu chci zveřejnit soukromou korespondenci, musím se druhé strany zeptat na souhlas (u elektronických konferencí pak všech členů konference).
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvek:
Lenka.Wagnerova

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Vaclav.Malek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 8118
Registrován: 12 čer 2009, 01:32
Profese: filozof času, meta-politik
Dal poděkování: 4877 poděkování
Dostal poděkování: 8528 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zveřejnění zápisu z RV Brna

Příspěvek od Vaclav.Malek »

Moje soukromá korespondence byla také několikrát zveřejněna bez mého souhlasu... Ale vzhledem k tomu, že cokoliv někam napíšu, tak počítám, že může být kdekoliv zveřejněno, tak sem to nikdy ani moc neřešil.
Ale je pravda, že poté si o těch lidech "něco" myslím.

PS: Tohle je jasné porušení pravidel fóra, ale také zneužití pravomocí AO.
Naposledy upravil(a) Vaclav.Malek dne 29 bře 2013, 01:25, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Malek za příspěvky (celkem 3):
Petr.Vileta, Dalibor.Zahora, Janek.Wagner
Uživatelský avatar
ItoldYouSo7227
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2710
Registrován: 14 črc 2012, 00:45
Bydliště: London
Dal poděkování: 3183 poděkování
Dostal poděkování: 2614 poděkování

Re: Moderace Michala Wagnera - Stížnost

Příspěvek od ItoldYouSo7227 »

Petre, to ja prece vubec nerozporuju. Celou dobu rozporuju ten zpusob moderatorskyho zasahu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi ItoldYouSo7227 za příspěvek:
Dalibor.Zahora
Nikdy plně nezměníte věci bojem s existující realitou. Abyste něco změnili, vytvořte nový model, který udělá současný model zastaralým. -- z článku o bitcoinu
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34638
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31593 poděkování
Dostal poděkování: 25701 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Moderace Michala Wagnera - Stížnost

Příspěvek od Petr.Vileta »

Jindrich Bartek píše:Petre, to ja prece vubec nerozporuju. Celou dobu rozporuju ten zpusob moderatorskyho zasahu.
No jenže ty jsi do fóra dal soukromou korespondenci bez souhlasu Wagnera. Pravidla, nepravidla, mě by taková věc nikdy nenapadla, ale třeba už jsem moc starý a tehdejší pravidla obecné slušnosti už byla zrušena :?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvek:
Dalibor.Zahora

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Lukas.Novy
Příznivec Pirátů – Jihomoravský kraj
Příspěvky: 21719
Registrován: 02 črc 2009, 22:45
Profese: auditor počítačové bezpečnosti
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 5231 poděkování
Dostal poděkování: 12560 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Moderace Michala Wagnera - Stížnost

Příspěvek od Lukas.Novy »

Jelikoz s tim mam jiz nejake zkusenosti, doporucuji soukromou korespondenci zverejnovat mimo stranicke systemy a vliv moderatoru (napr. pastebin) a na forum nasledne vkladat pouze odkaz, ktery neni zlocinem a moderator ho zcenzurovat nesmi. Soukrome zpravy nepozivaji ochranu pred z verejnenim jenom tak z principu, absolutne a univerzalne. Hlavnim ucelem je ochrana autora pred zlovuli funkcionaru organu strany ci statu, nikoliv ochrana nosne informace jako takove.

Cílem České pirátské strany je na prvním místě prosazování základního lidského práva člověka na svobodné šíření přijaté informace a striktní ochranu soukromí občana jako odraz změněné reality informační společnosti 21. století.

Pokud dojde ke zverejneni vasi SZ neni nic jednodussiho nez poprit jeji autorstvi a integrita vasi osobnosti zustane zachovana.

Pokud vam ovsem vadi zverejneni konkretni informace, tak ji proste nikomu nerikejte... takova informace je ale k nicemu.


Disclaimer: Jsem radikalni infoanarchista, muj test toho, co je hodno pozivat ochrany soukromi, tedy pravdepodobne nebude blizky vetsinovemu pohledu clenu Piratu, o obecne verejnosti ani nemluve. Pokud se jim hodlate ridit, nemusite to pred RK/CF ustat, delate to na svoje riziko a nenesu za to zadnou odpovednost.... nicmene ja to zatim vzdycky ustal :D
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Novy za příspěvky (celkem 8):
Dalibor.Zahora, trinitrofenol, Janek.Wagner, Vojtech.Pikal, Petr.Nemecek, ItoldYouSo7227, Pavel.Moravec, Karel_Bilek

Demokracie je diskuse.
| ‒ | – | — | ― | … | „ | “ | ‚ | ‘ | » | « | ½ | ¼ | ¾ | × | ‰ | ® | © | ™ | Tel: 777-5-KRTEK

Uživatelský avatar
Michal_Wagner
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 3434
Registrován: 11 črc 2012, 12:48
Profese: Rebel
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 2834 poděkování
Dostal poděkování: 2190 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Moderace Michala Wagnera - Stížnost

Příspěvek od Michal_Wagner »

Z dovolením se taky vyjádřím:
Kdyby se mě Ondra obtěžoval zeptat, zda může komunikaci zveřejnit - dovolil bych mu to.
Ale protože jednal jako autokratický, arogantní blbec bez špetky úcty - a ještě ve svých prohlášeních lže - řešíme tuhle blbost.
  • kdyby předseda JmK dodržoval pravidla fóra, nebyl bych nucen moderovat
  • odmítám názor, že JA JSEM SPATNY MODERATOR. Vy porušujete pravidla fóra, tak se prostě smiřte s omezením vašich práv. Viz Stanovy. OFFTOPICChápu, že je to nepříjemné, tak děláte cirkus. ale vy si nakonec zvyknete.
  • Svůj postup považuji za správný a dodržující všechny předpisy AO, JdŘ a Stanov. Pokud je někdo jiného názoru, může mě dát ke KK.
  • Druhého moderátora jsem přizvat logicky nemohl - jednal jsem tak, abych minimalizoval škody způsobené porušením pravidel fora a čekáním na dalšího moderátora by tyto informace unikly a další moderace by byla zbytečná. Což je logické, když se nad tím zamyslíte.
  • Pokud chce předseda JmK řešit svoje soukromé mindráky, doporučuji mu, aby je řešil se mnou a ne jako malé děcko přes forum.
  • A především všem doporučuji, aby začali dodržovat pravidla a vyhlášky, které existují a nedivili se, že pokud je vědomě poruší následuje moderace. Tak to chodí. JdŘ dodržuju jak já, tak vy. Neexistuje dvojí metr. U mě ne.
Nenechám se zastrašit lidmi, co neustále porušují pravidla čehokoliv a doteď jim to pocházelo. Ty pravidla jsou tady nějak nastavený. A dokud to tak bude, tak já je budu prosazovat, jako součást moci výkonné a žádnej budižkničemu, předseda JmK, nebo kdokoliv jiný mě rozhodně nezastraší tím, že bude požadovat moje stažení z AO, protože zřejmě jako jediný mám koule tady ty pravidla prosazovat.
To je vidět, kdo z vás skutečně pro stranu něco dělá a kdo si jen válí šunky a jeho největší aktivitou za posledního půl roku je toto vlákno.
Jakub Michálek moderuje:
Prosím Michale, přestaň útočit na ostatní členy a psát o nich, že jsou to arogantní blbci. Díky
"Tvářnost lze začít měnit s jedinou květinou, ..." -- Velvyslanec Spock
Uživatelský avatar
Michal_Wagner
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 3434
Registrován: 11 črc 2012, 12:48
Profese: Rebel
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 2834 poděkování
Dostal poděkování: 2190 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Moderace Michala Wagnera - Stížnost

Příspěvek od Michal_Wagner »

Jinak fakt padám z vašeho výkladu práva ...

1)
Lex superior.
Zákony ČR -> St -> StAO -> vyhláška
- já se řídím StAO, měnit obsah mi zakazuje vyhláška ...
- už se nepozastavuju nad tím, jak moc je ta vyhláška nesmyslná => jak mám asi odstranit něco co je v rozporu s StAO, když nesmím měnit obsah? Odstranitelná vadnost, lex superior , nazdar.

2)
Trvám na své nestrannosti. Čekáním na dalšího moderátora hrozil vznik větší škody, které jsem měl v úmyslu moderací zabránit (a zabránil).
Potkám li další kopii SZ, taky ji odmažu, žádný strach. I kdyby to psal prezident.

3)
Vojto, spojitost mezi administrací a moderací najdeš v StTO ;) :D jo, je to mazec, ale je to tam/tak :)))
"Tvářnost lze začít měnit s jedinou květinou, ..." -- Velvyslanec Spock
Janek.Wagner
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 3215
Registrován: 26 úno 2012, 19:46
Profese: ICT konsultant, novinář
Dal poděkování: 3870 poděkování
Dostal poděkování: 4291 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Moderace Michala Wagnera - Stížnost

Příspěvek od Janek.Wagner »

Michal Wagner píše:Ale protože jednal jako autokratický, arogantní blbec bez špetky úcty - a ještě ve svých prohlášeních lže - řešíme tuhle blbost.

To je vidět, kdo z vás skutečně pro stranu něco dělá a kdo si jen válí šunky a jeho největší aktivitou za posledního půl roku je toto vlákno.
Michale, prima, a teď si laskavě spočti porušení předpisů, kterých ses dopustil v tomto příspěvku. OFFTOPICDej krávě řetěz a myslí si, že je purkmistr.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Janek.Wagner za příspěvky (celkem 3):
Lenka.Wagnerova, Dalibor.Zahora, Ondrej.Kotas
Uživatelský avatar
Michal_Wagner
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 3434
Registrován: 11 črc 2012, 12:48
Profese: Rebel
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 2834 poděkování
Dostal poděkování: 2190 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Moderace Michala Wagnera - Stížnost

Příspěvek od Michal_Wagner »

Janek Wagner píše:
Michal Wagner píše:Ale protože jednal jako autokratický, arogantní blbec bez špetky úcty - a ještě ve svých prohlášeních lže - řešíme tuhle blbost.

To je vidět, kdo z vás skutečně pro stranu něco dělá a kdo si jen válí šunky a jeho největší aktivitou za posledního půl roku je toto vlákno.
Michale, prima, a teď si laskavě spočti porušení předpisů, kterých ses dopustil v tomto příspěvku. OFFTOPICDej krávě řetěz a myslí si, že je purkmistr.
Tak mě moderujte a dejte mi upozornění - já proto podávat stížnost nebudu ;) Kde je problém? Já újmu na svých právech strpím bez řečí, narozdíl od budižkničemů :)))
"Tvářnost lze začít měnit s jedinou květinou, ..." -- Velvyslanec Spock
Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18655
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33837 poděkování

Re: Moderace Michala Wagnera - Stížnost

Příspěvek od Martin.Kucera »

Michal Wagner píše:Kdyby se mě Ondra obtěžoval zeptat, zda může komunikaci zveřejnit - dovolil bych mu to.
vs
Michal Wagner píše:jednal jsem tak, abych minimalizoval škody způsobené porušením pravidel fora a čekáním na dalšího moderátora by tyto informace unikly
Jak prosím? Jestliže bys mu zveřejnění té komunikace dovolil, pak ta komunikace zjevně neobsahovala nic, co by někoho mohlo poškodit.
Tak o jakém minimalizování škod to tady mluvíš?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 3):
Ondrej.Kotas, ItoldYouSo7227, Pavel.Moravec

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Zamčeno

Zpět na „[archiv] Podatelna administrativního odboru“