Vyhodit "alternativní léčbu" z programu

Moderátoři: Rada resortních týmů - členové, Resortni tym Zdravotnictvi

Pravidla fóra
Vítejte ve fóru resortního týmu Zdravotnictví. Kalendář akcí a další informace najdete na internetové stránce týmu.
Zamčeno
Ondra.kl
Příznivec Pirátů – Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 4107
Registrován: 18 čer 2009, 12:09
Profese: IT administrátor
Dal poděkování: 794 poděkování
Dostal poděkování: 4097 poděkování

Re: Vyhodit "alternativní léčbu" z programu

Příspěvek od Ondra.kl »

Ivan Sirko píše:Teď to beru ne jako odborník na medicinu, ale jako občan, který přispívá do systému pojištění a ve volbách budu nějaké chytráky volit. A ty mně tvrdíš, že jestli mě od nachlazení pomáhá malina a med, stojí to třeba 200-Kč, ale není to schválené, tak nezaplatíš, ale doktor mi napíše Coldrex za 700-Kč, tak to jé Ok, a to jé to Váš Pirátsky přístup?

PS. Malina, med a Coldrex jen příklad. Do lékařských záležitostí jsem nelezu.
... tak v to případě bych si rád nechal při každém nachlazení proplatit tak 2 L kvalitní slivovice ... to zase zabírá mi.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondra.kl za příspěvky (celkem 2):
Ivan.Sirko, anonym72078
Uživatelský avatar
Ivan.Sirko
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2751
Registrován: 04 úno 2011, 15:23
Profese: Putující filosof
Bydliště: Praha - 1
Dal poděkování: 10373 poděkování
Dostal poděkování: 2644 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyhodit "alternativní léčbu" z programu

Příspěvek od Ivan.Sirko »

Ad Petr Kopečny:

Neví jaka VZP tebe platí, ale já jako občan a plátce pojistného nechci aby byl diskreditovaný jakýmkoliv způsobem a proto správné tato debata měla by byt proč tu není Pirátská pojišťovna, která mně bude proplácet:
věci které ti pomáhají... malina, med, sladkosti, konopí, sex..... to je nápad... za státní peníze proplatíme každému pacientovi hodinu v bordelu!!!
ale ty furt plácáš o státních penězích :lol:

A když ptáš:
Takže to všechno chcete proplácet ?
Tak hlavně nechci živit lidí jako ty a nechci financovat VZP. Chci zrušit bolševizmus a povinné pojištění.
Tak tobě stačí, nebo urážet jé pro tebe lepší argument?
V tom případe ne spamuj vlákno a napiš SZ, Homeopate :lol:
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivan.Sirko za příspěvek:
Maria.Vasickova

Слава Україні! Героям слава! 🇺🇦 ✌️ Podpoř ukrajinskou armádu.

Uživatelský avatar
Petr.Kopecny
Člen KS Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 1933
Registrován: 23 dub 2009, 11:19
Profese: Automatizační Inženýr a Astronom
Bydliště: Ostrava-Dubina
Dal poděkování: 778 poděkování
Dostal poděkování: 1291 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyhodit "alternativní léčbu" z programu

Příspěvek od Petr.Kopecny »

To říká ten pravý, Ivane.
Nebudu tě urážet když ti dojdou argumenty, jen řeknu, že jsem proti proplácení neprověřench metod a tvůj argument, že to a tamto pomáhá zrovna tobě (jen ne dalšímu milionu lidí) neprojde.
Možná bys mohl kromě tlachání navrhnout jak by to tedy mělo být v programu ošetřeno.
Petr Kopečný
Člen KS Moravskoslezský, správce Pirátského kalendáře
GSM: +420 731 552 845
Uživatelský avatar
Petr.Kopecny
Člen KS Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 1933
Registrován: 23 dub 2009, 11:19
Profese: Automatizační Inženýr a Astronom
Bydliště: Ostrava-Dubina
Dal poděkování: 778 poděkování
Dostal poděkování: 1291 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyhodit "alternativní léčbu" z programu

Příspěvek od Petr.Kopecny »

Ivan Sirko píše:Ad Petr Kopečny:
Neví jaka VZP tebe platí, ale já jako občan a plátce pojistného nechci aby byl diskreditovaný jakýmkoliv způsobem a proto správné tato debata měla by byt proč tu není Pirátská pojišťovna, která mně bude proplácet:
věci které ti pomáhají... malina, med, sladkosti, konopí, sex..... to je nápad... za státní peníze proplatíme každému pacientovi hodinu v bordelu!!!
Tak si založ jiné téma. Název tohoto tématu je o něčem jiném.
Ivan Sirko píše:Homeopate
Prosím, neurážej mě.
Petr Kopečný
Člen KS Moravskoslezský, správce Pirátského kalendáře
GSM: +420 731 552 845
Uživatelský avatar
Maria.Vasickova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2453
Registrován: 01 úno 2010, 21:56
Bydliště: Jižní Morava
Dal poděkování: 1772 poděkování
Dostal poděkování: 1652 poděkování

Re: Vyhodit "alternativní léčbu" z programu

Příspěvek od Maria.Vasickova »

Někde mi někdo řekl, že problém řeší ten, kdo ho má. Jak se projevuje problém? Někomu se obvykle něco nelíbí a nelíbí se nám obvykle situace, která jde mimo naši kontrolu. V každém případě jde o stres, a stres je za každou nemocí, vždyť už jenom to slovo ne-moc. Myslím, že tohle nikdo neprokáže vědecky, ale lidé jsou ochotni a schopni tuto teorii vzít v potas. Navrhuji původní znění, třeba s titulky: Co je alternativní medicína (léčba, terapie), tedy definovat: instituty, kterým byla udělena akreditace, na základě které mohlou školit metody a techniky v oblasti léčebných terapií? ( napr.homeopatie, reflexní terapie, baňkování, moxování, meridiánové masáže, akupunktura, akupresúra, EFT.....????). Ještě se zeptám, jak může někomu jinému ublížit, že se nechám masírovat pomocí lávových kamenů, nebo že budu užívat homeopatika. U slivovice to chápu........
Tito uživatelé poděkovali autorovi Maria.Vasickova za příspěvky (celkem 2):
Ivan.Sirko, Inzenyr

Štěstí spočívá ve svobodě a svoboda v odvaze.

Periklés
Uživatelský avatar
Ivan.Sirko
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2751
Registrován: 04 úno 2011, 15:23
Profese: Putující filosof
Bydliště: Praha - 1
Dal poděkování: 10373 poděkování
Dostal poděkování: 2644 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyhodit "alternativní léčbu" z programu

Příspěvek od Ivan.Sirko »

Petr Kopecny píše: Prosím, neurážej mě.
O totéž prosím i já tebe:
Aby by jste měli změnit homeopata.

Ad dal:
Tak si založ jiné téma. Název tohoto tématu je o něčem jiném.
Proč by měl? Já citují tebe a ty si vybral ten "odborný" příklad :lol:
Petr Kopecny píše:Aha, takže podle tebe se bude proplácet ty věci které ti pomáhají... malina, med, sladkosti, konopí, sex..... to je nápad... za státní peníze proplatíme každému pacientovi hodinu v bordelu!!! To bude zdravých lidí až se korporace začnou hroutit :D
A o čem jé vlákno, vím od prvního příspěvku Karla a pořad to sledují.
Vrat se na první příspěvek a přečti to cele znovu :)
Už druhy příspěvek jé od Roje o bylinkových čajích a Karel ihned pouští na tenký led:
Karel Bilek píše:Já měl na mysli hlavně různá homeopatika, akupunktury, různé ajurvédské cosi a tak podobně.
Velmi profesionální :lol:
Jé jasné, že shodu tady asi nenajdeme. 100%
Karel založil vlákno a vybodl na to. Jsem radši vůbec ne chodí.
Myslím že to byla s jeho strany provokace ve stínu Ivana Bartoše, ale to jen odhad.
Teď co s tím? Rozumné bylo by založit anketu nebo rovnou kdo na to cítí, podat člensky podnět k CF. Pokračovat v tlacháni, jak to řekl Petr Kopečny nemá cenu. Ať rozhodne základna.
Pokračovat furt dokola jé neproduktivní.
Navíc, jé zformována skupina Programového bodu Zdravotnictví a máme u ni garanta, který doufám ;), ocení Váši práce tady ve vlákně a použije to ve svoji práce nad bodem programu.
Na tom asi "lékařskou komoru" nabízím zavřít a jít dělat něco jiného :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivan.Sirko za příspěvek:
V__

Слава Україні! Героям слава! 🇺🇦 ✌️ Podpoř ukrajinskou armádu.

anonym72078
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2945
Registrován: 10 říj 2011, 22:43
Dal poděkování: 5496 poděkování
Dostal poděkování: 3646 poděkování

Re: Vyhodit "alternativní léčbu" z programu

Příspěvek od anonym72078 »

Tahle debata nikam nevede.

Mam pocit, ze se bavim s nabozenskymi fanatiky.

Jelikoz nepredkladate zadne nove argumenty, predlozim RV navrh a to rozhodne, nebavi me ztracet cas mluvenim do zdi.
Tito uživatelé poděkovali autorovi anonym72078 za příspěvky (celkem 3):
Ivan.Sirko, Petr.Kopecny, Karel_Bilek
Uživatelský avatar
Ales.Sura
Člen KS Praha
Příspěvky: 2112
Registrován: 05 kvě 2009, 12:04
Profese: aplikační inženýr, vývoj IC
Bydliště: Praha 7, Bubeneč
Dal poděkování: 1963 poděkování
Dostal poděkování: 3119 poděkování

Re: Vyhodit "alternativní léčbu" z programu

Příspěvek od Ales.Sura »

Současná formulace se mi líbí.
Znovu opakuji, že alternativní medicína funguje. Zpravidla i lépe než klasická západní medicína, pokud víte kam zajít. Z vlastní zkušenosti mohu potvrdit účinky bylin, čínské medicíny, homeopatik a koloidního stříbra. Protiargumenty mohou být jakkoliv silné, ale osobní zkušenost prostě vyvrátit nemohou.
Mimochodem moje žena má vystudovanou jak klasickou medicínu na UK, tak čínskou medicínu a naprosto se mnou souhlasí.
Pokud má někdo konkrétní problém s alternativní medicínou (tj. negativní zkušenost) ať ji sem napíše. Třeba mohu pomoct dobrým doporučením.
Ty co nemají s alternativní medicínou žádné zkušenosti bych poprosil, aby ostatním možnost alternativy neupírali. Pirátské hnutí totiž je o svobodě!
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ales.Sura za příspěvky (celkem 8):
Ivan.Sirko, Ondrej.Profant, Petros.Michailidis, Robert.Adamek, Maria.Vasickova, Magnat, Inzenyr, Mikulas.Ferjencik
"Prosíme ty, kteří tvrdí, že něco nejde, aby nezdržovali ty, kteří už to dělají!"
Uživatelský avatar
Ivan.Sirko
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2751
Registrován: 04 úno 2011, 15:23
Profese: Putující filosof
Bydliště: Praha - 1
Dal poděkování: 10373 poděkování
Dostal poděkování: 2644 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyhodit "alternativní léčbu" z programu

Příspěvek od Ivan.Sirko »

Děkují Aleši!

A pro natvrdle "zedníky" připomenu, proti komu vlastně bojujeme:
Medicínsko-farmaceutický komplex je termín popisující mechanismus, prostřednictvím kterého farmaceutické firmy v součinnosti se zdravotnickými zařízeními budují u veřejnosti a potenciálních pacientů prostředí příznivé ke zvýšenému používání léků (např. analgetik, antidepresiv, doplňkových léčiv, majících minoritní vliv na zdraví pacienta) a využívání služeb ve zdravotnictví.

Podle teorií, které o medicínsko-farmaceutickém komplexu hovoří, jde metody, které stimulují používání léků (masívní reklamní kampaně, nabízení úplatků lékařům za podporu léčiv určité značky, …). Motivem je pak zvýšení zisků farmaceutických firem i zdravotnických zařízení.

Termín medicínsko-farmaceutického komplexu se cituje též v souvislosti s prostředím volného trhu a privatizovaného zdravotnictví a má být důsledkem aplikace tržního chování těchto ekonomických subjektů na oblast zdravotnictví, nebo, v konečném důsledku, snahy farmaceutických firem maximalizovat zisky za cenu nadměrného předepisování léků či farmaceutických přípravků, s potenciálními dlouhodobými škodlivými účinky na zdraví pacientů.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivan.Sirko za příspěvky (celkem 2):
Ales.Sura, Inzenyr

Слава Україні! Героям слава! 🇺🇦 ✌️ Podpoř ukrajinskou armádu.

Uživatelský avatar
Petros.Michailidis
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 923
Registrován: 01 úno 2012, 15:35
Profese: programátor analytik
Bydliště: Petrovice u Karviné
Dal poděkování: 1148 poděkování
Dostal poděkování: 1780 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyhodit "alternativní léčbu" z programu

Příspěvek od Petros.Michailidis »

Ivane,

na světě byly vždycky lídé, kteří pokládali Zemi za placatou desku a nemohli pochopit, že jsou zde lidé, kteří tvrdí, že Země visí "ve vzduchu" a je navíc kulatá. To přece ODPOROVALO všem zákonům.
Nikdy nepochopí, že existují věci, které z dnešního pohledu nedokážeme svými prostředky popsat, natož vnímat. Světlo taky nelítalo vždycky omezenou rychlostí, jak to vidíme dneska. (a kdoví, jestli to vidíme správně :-) ).
Budou mlít něco o šarlatánech, placebo efektech a vůbec. Ale aby se zamysleli, proč? Na to jim síly nestačí. Mají totiž strach. Na té placaté Zemi je to přece jen bezpečnější. Co když z té koule spadneme? Co pak?
A tak je to s nimi pořád. Už dlouhé celé věky. Je to sysifovská práce. Oni se totiž zaštiťují VĚDOU. Bacha! Na tu jim nešahej.

Tož tak.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petros.Michailidis za příspěvky (celkem 6):
Ales.Sura, Ivan.Sirko, Robert.Adamek, Maria.Vasickova, Inzenyr, jarbara
Petros Michailidis
tel: 777 897 146
otec dvou Pirátek (to je dobrá kvalifikace, ne?)
Zamčeno

Zpět na „Zdravotnictví“