CF 11/2012 Doplnění grafického manuálu - Logotyp

Celostátní fórum tvoří všichni členové a je nejvyšším orgánem Pirátské strany.

Moderátor: Predsedajici

Pravidla fóra
Na celostátním fóru se vyjadřujte slušně a k věci, na ostatní se obracejte jen prostřednictvím předsedajícího. Nepřístojnosti budou vykázány do samostatného vlákna. Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
Zamčeno
Josef.Ulehla
Člen KS Karlovarský kraj
Profese: :eseforP
Dal poděkování: 2885 poděkování
Dostal poděkování: 1018 poděkování

Re: CF 11/2012 Doplnění grafického manuálu - Logotyp

Příspěvek od Josef.Ulehla » 23 led 2013, 23:42

Předsedající Vojto(?),

děkuju Karlovi za otázku. O zdůvodnění souvislosti jsem se pokusil už v příspěvku, kde navrhuju usnesení: viewtopic.php?p=190741 . Vidím ji v tom, že průběh jednání celostátního fóra o logotypu a změně grafického manuálů vnímám jako jeden z projevů toho, že něco je v České pirátské straně zásadně špatně. Proto se obracím k celostátnímu fóru ve všech jednáních a snažím se přivést jeho pozornost od řešení dílčích záležitostí k celostnímu pohledu. Přesvědčím-li dost spolupirátů o svém postoji, nejvyšší orgán České pirátské strany může zásadně a rychle pomoci k nápravě poměrů a asi je i jediným orgánem České pirátské strany, který to udělat může. Jsem přesvědčen, že je plně v souladu s obecnými demokratickými zásadami, pirátským rozumem, stanovami i jednacím řádem, aby si celostátní fórum na svém jednání kdykoliv samo rozhodlo o tom, čím se bude zabývat. Jednací řád potřebu takových rozhodnutí předjímá a popisuje nástroje, jak hlasováním rozhodnout.

Karel Bilek
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Profese: student
Dal poděkování: 420 poděkování
Dostal poděkování: 495 poděkování

Příspěvek od Karel Bilek » 23 led 2013, 23:59

Předsedající Vojto,

ač můžu mít pro slova Josefa Úlehly pochopení, nezdá se mi, že by debata o stavu jednání obecně spadala do tohoto vlákna.

Toto vlákno dosud debatovalo grafiku a zdá se mi poměrně nezodpovědné od Josefa Úlehly debatu strhávat jinam.

- pokud tento návrh uspěje, nebude možné o původním tématu hovořit vůbec,
- pokud neuspěje, bylo jeho podávání zbytečné a odvádělo pozornost.

Josef Úlehla navíc jednoznačně říká, že debatu předtím ani nečetl ("přiznám se, že vůbec netuším, o co v tomhle jednání jde. Zatím jsem ho nesledoval a příspěvky nepřečetl"). Tedy nerozumím, proč se k jeho průběhu vyjadřovat nebo ho strhávat jinam.

Josef.Ulehla
Člen KS Karlovarský kraj

Příspěvek od Josef.Ulehla » 24 led 2013, 00:21

Předsedající Vojto(?),

nebudu se vyjadřovat k hodnotícím soudům Karla Bílka, ale rád bych poznamenal k jeho tvrzení:
Karel Bilek píše:- pokud tento návrh uspěje, nebude možné o původním tématu hovořit vůbec
Podle mě, když můj návrh uspěje, bude možné hovořit i o původním EDIT1: návrhu tématu :1TIDE.

Vojtech.Pikal
Profese: poslanec, informatik
Dal poděkování: 26312 poděkování
Dostal poděkování: 19234 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vojtech.Pikal » 24 led 2013, 02:37

Vážení, předně bych se rád omluvil celostátnímu fóru za to co tu probíhá a oba zůčastněné napomenul, že o procedurálních návrzích se nevede rozprava.
Dále popořadě.

V současné době probíhá rozprava nad bodem "doplnění grafického manuálu". Záměr přeložit návrhy vyjádřilo MO, Karel Bílek a Václav Urban. Žádný zatím předložen nebyl.
Místo toho byl předložen návrh zcela nesouvisejícího usnesení, o němž jsem, podle toho že není na pořadu odmítl vést rozpravu či hlasovat. Byl jsem urgován, že bych se mohl zeptat CF, jestli se tím návrhem chce zabývat a já se tohoto svého práva rozhodl nevyužít.
Návrhem se totiž nelze zabývat dokud nebude na pořadu.
Návrh byl po delší době přeformulován na zařazení bodu na pořad jednání. OFFTOPICTo je ta opakovaná procedurální chyba o níž jsem mluvil. Je třeba to zařadit, aby se o tom mohlo jednat. Návrh tedy bude hlasován.

Dále byl předložen návrh jednat o "Barvě", návrh byl konkretizován na: "Zařazení bodu "jednotná barva v pirátské propagaci a grafice". Tento návrh registruji a budeme jej hlasovat.

Taká jsem dotazován, jestli mohu napomínat - mohu:
(1) Za nepřístojné chování při jednání může předsedající uložit účastníkovi jednání napomenutí.
Jestli je Josefovo chování nepřístojné nechám na posouzení každého z vás, ostatně Josef se může námitkou bránit.

Věci týkající se jiných jednání komentovat nebudu.

A když už jsme tedy v těch návrzích na rozšíření pořadu jednání, navrhuji celostátnímu fóru zařadit na pořad jednání návrh Václava Urbana "Možnost používání logotypu bez podtisku".

Na závěr si neodpustím věcně-filosofickou poznámku: "Nikoliv orgány, ale lidé řeší problémy a vykonávají práci."
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvky (celkem 2):
Karel Bilek, Ivan Sirko
člen RV, AO, PO, ZO, FT a předsedající CF;
místopředseda sněmovny a poslanec za Olomoucký kraj, člen AO OlK
Profil|fb| Tel: 776635258

Vojtech.Pikal
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vojtech.Pikal » 24 led 2013, 03:11

Byla vyhlášena tři hlasování o doplnění pořadu tohoto jednání:
1) barva
2) "něco je špatně"
3) logotyp bez podtisku

Schválené body budou na pořad zařazeny ve výše uvedeném pořadí.
Případné nezařazení bodu nezakládá nic pro jeho případné budoucí svolání a projednání jinými prostředky. (např. přes členský podnět.)

Josef.Ulehla
Člen KS Karlovarský kraj

Příspěvek od Josef.Ulehla » 24 led 2013, 08:32

Předsedající Vojto(?), poznámka nikoliv námitka.

Děkuji, za odkaz a citaci, že předsedající může napomínat. Pirát se pořád učí, co všechno v těch předpisech máme :-) Tož napomínej a já se nemíním bránit námitkami :-)

Chvíli jsem doufal, žes přistoupil na jednu ze dvou cest, které jsem ti navrhoval ( viewtopic.php?p=192413 ), ale ne, to se nestalo, ty si tam asi musíš šoupnout tu "absolutní většinu". Můj názor je takový, že v rozporu, s tím co tvrdíš, já jsem předložil návrh usnesení k projednávanému bodu ( viewtopic.php?p=190741 ) a to, co nazýváš přeformulováním návrhu ( viewtopic.php?p=192413 ) jsem jasně označil jako poznámku. Poznámku a návrh považuju za dva různé úkony a snažím se je jasně odlišovat. Zdá se mi, že hlasování o procedurálním návrhu na zařazení nového bodu nemůže rozhodnout o tom, že se nebudeme zabývat návrhem usnesení k bodu projednávanému.

Samostatné rozhodování předsedajícího o tom, čím se celostátní fórum bude zabývat / nezabývat, a o tom, jakou většínou se bude hlasovat, je podle mě v rozporu s obecnými demokratickými zásadami, pirátským rozumem, stanovami a jednacím řádem.

Odkazuju na svou výzvu ke smíru a členský podnět: viewtopic.php?t=15481 .

Josef.Ulehla
Člen KS Karlovarský kraj

Příspěvek od Josef.Ulehla » 24 led 2013, 16:24

Předsedající Vojto, poznámka:

Hlasování CF 11/2012 Doplnění pořadu - používání logotypu bez podtisku ( viewtopic.php?t=15484 ) je otevřené.

Vojtech.Pikal
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vojtech.Pikal » 24 led 2013, 17:55

do**práce!
Ostatní jsou v pořádku?
Námitky můžete sypat rovnou.

Josef.Ulehla
Člen KS Karlovarský kraj

Příspěvek od Josef.Ulehla » 24 led 2013, 18:05

Předsedající Vojto, opraveno a ano, ostatní jsou v pořádku.

Josef.Ulehla
Člen KS Karlovarský kraj

Příspěvek od Josef.Ulehla » 25 led 2013, 06:13

Předsedající Vojto(?), poznámka:

Děkuji pirátům, kteří mně podpořili hlasem pro zařazení bodu Něco je špatně na pořad jednání ( viewtopic.php?t=15483 ). Nepodařilo se, ale 30% hlasů není zas tak špatné :-)

To, žes v procedurálních hlasováních o zařazení tří bodů na pořad jednání vyžadoval absolutní většiny je podle mě v rozporu s obvyklými demokratickými zásadami, pirátským rozumem, stanovami a jednacím řádem. Protože jsem se bránil jsem se tím, že tvůj návrh na zařazení nového bodu Něco je špatně, nemůže rozhodnout o tom, zda se celostátní fórum bude / nebude zabývat mým návrhem usnesení k projednávanému bodu. Výsledky hlasování však považuju za natolik jasné, že svůj návrh usnesení k projednávánému bodu stahuji. Vem to prosím i jako gesto dobré vůle, jak jsem o tom psal i ve svém podnětu Stav České pirátské strany ( viewtopic.php?t=15481 ). Tam je také možné podpořit projednání mého návrhu celostátní fórem ve zvlášť k tomu svolaném jednání.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Josef.Ulehla za příspěvek:
Vojtech.Pikal

Zamčeno

Zpět na „Celostátní fórum“