[Odděleno z CF] Odvolání Martina Brože z RK

Diskuse členů a příznivců o věcech přesahujících působnost orgánů, netýkajících se programu nebo o straně jako celku.

Moderátor: Odbor - administrativni

Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
  • Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
  • Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
  • Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
  • Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
  • Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
Dodržujte prosím pravidla fóra.
Odpovědět
Ivo.Vasicek
Krajské předsednictvo
Profese: manažer
Dal poděkování: 10523 poděkování
Dostal poděkování: 11096 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: [Odděleno z CF] Odvolání Martina Brože z RK

Příspěvek od Ivo.Vasicek » 24 led 2013, 16:58

Jakube, přečti si Honzův post pořádně, nepíše že RP nic nedělá, ale že by ho zajímalo co ve věci o které diskutujeme dělalo (a také nepředjímá, že nic). Mě silně překvapuje, že si někdo mohl myslet, že může někoho banovat, a že tím něčeho dosáhne. Následná paranoidní a expresivní reakce Brocha byla zcela zákonitá. Opravdu si někdo fakt vážně myslel, že nějakým banem něco vyřeší?
...
Když jsem si přečetl, že podáváte Brocha ke KK kvůli tomu, že na fóru napsal při debatě o pečení cukroví: "nechceš si raději zapíchat" je mi z toho smutno. Vždyť tyhle hlášky občas sype na fórum od doby co ho sleduju. Nelíbí se mi, že na tebe Martin útočí, ale ještě víc se mi nelíbí, že místo toho abys ho poslal do prdele, na něho "žaluješ".
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivo.Vasicek za příspěvky (celkem 9):
Tomas.Klapka, Josef.Ulehla, Jan.Podhajsky, zuzalisku, Roman.Kucera, Jiri.Kaderavek, Dominika.Michailidu, Dalibor.Zahora, czpirat
"Skutečná svoboda slova je právo říkat lidem to, co nechtějí slyšet"(George Orwell)

Jan.Podhajsky
Člen KS Praha
Profese: sociolog, process hacker
Dal poděkování: 490 poděkování
Dostal poděkování: 873 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan.Podhajsky » 24 led 2013, 17:05

Jakub Michalek píše:
Jan Podhajsky píše:me by fakt zajimalo, co RP, krome urazeni clenu a sepisovani trestniho oznameni, kteri se snazili a nekdy zoufale aplikovat pravidla, ten celej mesic ve veci delalo.
Já jsem třeba napsal návrh na zrušení čl. 2 amnestie, připravil návrh kampaně proti OSA, zúčastnil se schůzky k legislativnímu plánu Libora Michálka, sepsal podrobné vyjádření k žalobě LEGO na Českou pirátskou stranu, sestavil jsem doporučení k moderaci, připravil zavedení nových garantů Pirátského programu, zítra jdu na diskusi ohledně autorského zákona se Srstkou z Dilia. Ano, udělal jsem toho od začátku ledna víc, než jsi ty udělal za celou dobu, co jsi ve straně (což se samozřejmě ode mě jako člena předsednictva očekává). Necpal bych ti to, kdyby ses tak drze neptal. :D

Naopak jsem nevedl žádné zákulisní kampaně, nesestavoval jsem karikatury jiných členů na fóru, nenabízel jsem tvé těhotné manželce sex, nedával jsem poděkování každému příspěvku, který napsal někdo, koho nemám rád, nepožadoval jsem po členech, aby proti sobě předložili důkazy, nepsal jsem nenávistné příspěvky v podpalubí, nevydával jsem ankety na internetovém fóru za oficiální postoj Pirátů, nepsal jsem pomlouvačné příspěvky na facebook nebo na fórum o tom, kdo s kým spí nebo jak má velký penis.

A to je důvod, proč jsem v předsednictvu. Členové si nakonec stejně sami zváží, kdo má kde být. Což samozřejmě neznamená, že mě okopávání kotníků nemrzí. ;)
Voba s Ivanem si to prectete znova. Co jste delali ve veci zurivyho flejmu. viz
JP: me by fakt zajimalo, co RP, krome urazeni clenu a sepisovani trestniho oznameni, kteri se snazili a nekdy zoufale aplikovat pravidla, ten celej mesic ve veci delalo.
Je fajn, ze toho tolik delas, ale ten nedostatek stranickyho rizeni od RP tu byl cejtit jak svine. nechat tu mesic bez komentare bezet debaty o tom, ze to tu stoji kvuli mods za hovno a max se do tech debat montovat bez kritickyho postoje s tim, ze lidi rozporujici soucasnej stav jsou rozvraceci, neni rizeni ale naopak prokazatelny nezvladnuti funkci.

A jeste k tomu prima popisu co jsi tu nedelal, bych pridal, zes tu na foru vystupoval jako arogant, kterej tu piratum, mnozi z nichz si poprvy nalistovali predpisy, ze jsou idioti, a ze takle se predpisy nepouzivaj. to je fakt sjednocujici pusobeni mistopredsedy. to je na stejny urovni, jako nenavistne prispevky v podpalubi. ale tomu ty asi nerozumis... :)

a to trestni oznameni ke KK na MB je taky krutoprisna parodie.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Podhajsky za příspěvky (celkem 7):
Josef.Ulehla, Roman.Kucera, zuzalisku, Dominika.Michailidu, Dalibor.Zahora, czpirat, Ivo.Vasicek
Stopuji zásadně v županu.
Pište mi na email jan.podhajsky@pirati.cz
Sem pirát i bez předpicu.

Mikulas.Ferjencik
Vedoucí mediálního odboru
Profese: student
Dal poděkování: 10440 poděkování
Dostal poděkování: 16458 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mikulas.Ferjencik » 24 led 2013, 17:26

Já si naopak myslím, že podání ke kontrolní komisi je na místě a posílání do prdele ne. Ve chvíli, kdy je konflikt, tak se ho snažím vyřešit. Nejprve smírem, a pokud druhá strana překročí určitou hranici tak sice nerad, ale na sílu. Já jsem pevně přesvědčený, že naše organizační struktura je dobrá a dokonce si myslím, že samostatná a nezávislá kontrolní a rozhodčí komise jsou jedním z hlavních důvodů, které nás odlišují od německých Pirátů (tam je předsedictvo kvůli podobným sporům permanentně přetížené). Když tento aparát máme, je na místě ho používat a především naučit se ho správně používat a nalézt hranice.

Nevadí mi vulgarity ctím svobodu slova, ale vadí mi, když někdo lže, manipuluje a škodí. Martin Brož to dělá a to se mi nelíbí. Proto místo toho, abych se s ním hádal posílal se navzájem doprdele a plnil toto fórum balastem považuju za lepší dát podání ke kontrolní komisi a dál to neřešit. Pro mě je tím věc uzavřená, kontrolní komise a následně rozhodčí komise rozhodnou libovolně a já to budu respektovat. Pro mě spor nespočívá v tom, že o mě Martin řekl že jsem píča nebo něco podobnýho, vadí mi, že o mě lže (tvrdí, že jsem podvodník), vyrábí na Facebooku zavádějící grafiky, které musím vysvětlovat a hlavně se chová způsobem, který dalece překračuje hranice toho, co bych byl ochotný udělat kamarádovi, kolegovi a spolupracovníkovi. Vytahovat na lidi zážitky z kaleb, zneužívat informace získané díky osobnímu přátelství ve vnitrostranickém sporu a psát o spolustranících lži je pro mne prostě přes čáru. Smutné mi přijde, že se Martin ocitl na jedné straně barikády s lidmi, kterými pohrdal a považoval je za oportunistické nepiráty jako je třeba Robert Adámek, ale to už je jen taková ironie osudu. V neposlední řadě je to pro mě memento jak bych nerad skončil, pevně doufám, že na Martina nikdy nezačnu házet špínu takovým způsobem, jakým ji on kydá na Jakuba a Ivana.

P.S. Myslím si, že naučit se řešit a zpracovávat vnitrostranické spory a konflikty je strašně důležité a ty poslední dva měsíce vnímám v určitém smyslu pozitivně i z jiných vnitrostranických sporů jsme se poučili a vyšli jsme z nich posíleni. Stejně tak vnímám problémy s vedením jednání celostátního fóra, což se pokusím řešit (viz návrhy předsednictva z našeho posledního zasedání).

edit: je to reakce na Ivoše
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Ferjencik za příspěvky (celkem 6):
Ivan.Bartos, Jakub.Michalek, Ondrej.Profant, Ivo.Vasicek, Vojtech.Pikal, Jan.Korbel
Pirátský poslanec za Pardubický kraj. mikulas.ferjencik@pirati.cz, 737 943 770

Ivan.Bartos
Republikové předsednictvo
Profese: Senior Oracle Database Engineer / Functi
Dal poděkování: 4075 poděkování
Dostal poděkování: 14912 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivan.Bartos » 24 led 2013, 17:35

Honzí, ty také nečteš. V mém příspěvku je totiž tohle:
Co jsme s tím asi dop... měli dělat? Cokoliv nevzejde od lidí je označeno jako diktát RP. Ale ne obecně, ale stále stejnou skupinou pravověrných, leč kecálistů.
Předsednictvo kromě řešení věcí, které i dle tvého názoru RP vůbec nepřísluší, normálně makalo na věcech pirátských.
Není mou povinností si do denního programu pravidelně zařazovat Martina, Dalibora, Pepu, Roberta nebo třeba jezevce.
Pokud se postoj RP k moderaci členům nelíbí, lidí ve straně 300 a formulace změn by jaksi mohla vzejít od nich. Když teda nejste malé děti, jak někdo psal výše.
Zbytek byla enumarece jiných věcí, kterými jsme se zabývali.
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz

zuzalisku
Příznivec Pirátů – Jihočeský kraj
Profese: administrativní pracovnice- kancelářská
Dal poděkování: 149 poděkování
Dostal poděkování: 57 poděkování

Příspěvek od zuzalisku » 24 led 2013, 17:39

a ptal se někdo Brože proč ??? co tím sleduje???
Tito uživatelé poděkovali autorovi zuzalisku za příspěvek:
Josef.Ulehla

Jiri.Kaderavek
Člen KS Jihomoravský kraj
Profese: programátor, analytik, manažer
Dal poděkování: 2424 poděkování
Dostal poděkování: 6688 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jiri.Kaderavek » 24 led 2013, 17:39

Myslím si, že naučit se řešit a zpracovávat vnitrostranické spory a konflikty je strašně důležité
Dobrá floskule. Zatím bych to viděl tak na 3- :D
Hele, vždyť vy umíte posunout stranu dopředu. Tak se na tohle vykašlete, ukažte velikost jako ten Váš pankáč Karel, a pojďme se soustředit na vnějšího nepřítele.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Kaderavek za příspěvek:
Josef.Ulehla
Zakladatel České pirátské strany

Vaclav Malek
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Profese: filozof času, meta-politik
Dal poděkování: 4877 poděkování
Dostal poděkování: 8355 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vaclav Malek » 24 led 2013, 17:40

zuzalisku píše:a ptal se někdo Brože proč ??? co tím sleduje???
Milionkrát... Všichni víme co sleduje...

zuzalisku
Příznivec Pirátů – Jihočeský kraj
Profese: administrativní pracovnice- kancelářská
Dal poděkování: 149 poděkování
Dostal poděkování: 57 poděkování

Příspěvek od zuzalisku » 24 led 2013, 17:41

a řekne mi to tedy někdo? prosím?
Tito uživatelé poděkovali autorovi zuzalisku za příspěvky (celkem 3):
Jiri.Kaderavek, Josef.Ulehla, Vojtech.Pikal

Ivan.Bartos
Republikové předsednictvo
Profese: Senior Oracle Database Engineer / Functi
Dal poděkování: 4075 poděkování
Dostal poděkování: 14912 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivan.Bartos » 24 led 2013, 17:42

Bohužel dle posledních zkušeností s Machem, únorovou akci OSA řešíme v MO pracovní. Se přihlaš Jirko.
EDIT: však koukám, že v tom vlíkně jsi.
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz

Jiri.Kaderavek
Člen KS Jihomoravský kraj
Profese: programátor, analytik, manažer
Dal poděkování: 2424 poděkování
Dostal poděkování: 6688 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jiri.Kaderavek » 24 led 2013, 17:43

Sem tam a pssst, je to tajné, tak si to zmoderuj, já už to udělal ;)
Zakladatel České pirátské strany

Odpovědět

Zpět na „Vnitrostranická diskuse“