[Odděleno z CF] Odvolání Martina Brože z RK

Diskuse členů a příznivců o věcech přesahujících působnost orgánů, netýkajících se programu nebo o straně jako celku.

Moderátor: Odbor - administrativni

Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
  • Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
  • Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
  • Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
  • Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
  • Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
Dodržujte prosím pravidla fóra.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 10276
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 25719 poděkování
Dostal poděkování: 12268 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: [Odděleno z CF] Odvolání Martina Brože z RK

Příspěvek od Dalibor.Zahora » 24 led 2013, 15:17

Roman Kucera píše:...A teď dámy a pánové, klíčová věta. Nemyslím, že vinu na tom nese převážně RP. Vinu nese zejména ta vrstva o jedno patro níže. Tam jsou ti horliví přitakávači, moderovači a zamykači. Iniciativní puberťáci, kteří jsou tak horliví, až to poměrně velké části členstva leze krkem.
Zajímavý postřeh, ano je tu vrstva lidí, které se zamlouvá současný "byrokraticko-autokratický" styl či je jim přednější, aby strana šlapala, bez ohledu na demokratické deficity a bez ohledu na to, že jsou pošlapávány základní pirátské postuláty (např. nepřijatelnost cenzury). Pracovně si je nazvu třeba skauty (konenčně byla to i militaristická přípravka mládeže, a taky se tam muselo poslouchat), je to neutrálnější než hanlivé svazáci. A skuati taky preferovali tu slušnost ;)

A i když její vliv nepopírám, tak si nemyslím, že nějak RP vyviňuje, i tuto situaci musí přece ustát, ne že vezme v potaz jen jednu názorovou skupinu a ostatní skupiny bude ostrakizovat.

ad o čem se vlastně hlasovalo
Formálně se sice hlasovalo zda je Broochovo působení ok i když zastává funkci v RK. Ale samozřejmě nelze to oddělit od všeho co se tu poslední 2 měsíce děje, x lidí mělo různé motivy proto jak hlasovali. Prostě nelze nikomu nařídít, že se bude striktně hlasovat jen o tomhle, když si každý může hlasovat ze svých různých důvodů a téma hlasování může ignorovat.

Jinak bych teď třeba čekal,že RP stáhne stížnost na Broocha z KK. Uvidíme.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvky (celkem 3):
zuzalisku, Josef.Ulehla, czpirat
zástupce KMO Sčk, zakládající člen, bývalý člen KK, více na profilu wiki.pirati.cz, aktuální texty najdete na Deník Referendum, více jsem na twitteru @daliborzz než na FB fb.com/dlbrz t. 773 993 465

Uživatelský avatar
Jan.Podhajsky
Člen KS Praha
Příspěvky: 3982
Registrován: 07 črc 2009, 15:14
Profese: sociolog, process hacker
Bydliště: Praha-Dubeč
Dal poděkování: 579 poděkování
Dostal poděkování: 1040 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: [Odděleno z CF] Odvolání Martina Brože z RK

Příspěvek od Jan.Podhajsky » 24 led 2013, 15:20

Ivan Bartos píše:Honzo. V požadovaném závěru podání KK není ani slovo o vylučování od Pirátů, tak nekal vodu. Za sebe? Poškozování Pirátů Martinem Brožem je, a nejen v mé hlavě, neoddiskutovatelné a mrzí mě, že se s tím neumíme jako strana vyrovnat. Respektive lidé, kteří se cítí dotčeni, mohou prakticky kulový. 0. Takže, i přes to všechno musí s MB sdílet stejnou palubu. Celou věc neberu ani z pohledu svého ani RP, ale z pohledu Pirátů (nově též skautíků). Mně je jedno, zda někdo tvrdí, že jsem supergay a moje holka je vochechule. Vadí mně lži za účelem někoho ohovnit, pomluvy, manipulace, intriky a podpásovky. To jsem viděl. Nedá se svítit.
vytvarime nebezpecny precendent timhle. Podle me nejsou osobni hadky a spory souvisejici se stranou, resp. nejsou natolik zavazne (ackoli krute, ustre a vulgarni), aby to poskodilo stranu jako celek. Utok na vase osoby neznamena utok na stranu. to si myslim. ja taky beru celou vec z pohledu Piratu a myslim si, ze neni dobre obracet dobre jmeno strany v podatelnach KK nadarmo. coz se myslim v tomhle pripadku deje. nikdo mi nenamluvi, ze ty zminky o porusovani dobryho jmena strany nejsou jenom dalsim dilkem do skladanky vylouceni... to fakt Ivane sorry, bud nas mas za idioty a nebo te ma za idiota ten, kterej ti rekl: Tak, a tedka to napejstuj do podatelny KK. ...pac ta hantyrka toho trestniho oznameni neni tvuj styl :)

taky RP se ukazalo jako velmi akcni ridici a rozhodovaci organ, kdyz misto toho, abys treba ty Ivane vystoupil uz o Vanoci a prasknul do stolu s tim, ze posilas jak MB tak GA i s mods do pici, ze si dame pekny svatky, a pak sam na to dohlidnes, kde nechal tesar v moderaci diru. To by myslim uklidnilo hodne, protoze mas autoritu. Misto toho tu lita po foru jenom Michalek a arogantne urazi tapajici cleny, kteri zrovna objevili St a JdR a ostatni pravidla, jak tomu nerozumej a ze maj zalist a smoli nejaky trestni oznameni a uz ohriva rakosku, jak baca MB pres zadek... fakt hutne akcni organ to RP. ve finale ma RP stejne podil na klizeni strany, jako radikalni flotila, preskriptivni dusinovci...

me by fakt zajimalo, co RP, krome urazeni clenu a sepisovani trestniho oznameni, kteri se snazili a nekdy zoufale aplikovat pravidla, ten celej mesic ve veci delalo.

OFFTOPIC(vosobne si myslim, ze zatim spamem dneska rano stoji nekdo, komu se nelibi, ze MB nebyl odvolan a ktery chce poradek a potrestat vsechny ty sprostaky. chce tim ukazat, at vidime, jaky to je. )
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Podhajsky za příspěvky (celkem 7):
Dalibor.Zahora, zuzalisku, Dominika.Michailidu, Ivo.Vasicek, Josef.Ulehla, Roman.Kucera, czpirat
Stopuji zásadně v županu.
Pište mi na email jan.podhajsky@pirati.cz
Sem pirát i bez předpicu.

Ivan.Bartos
Předseda strany
Příspěvky: 9905
Registrován: 11 čer 2009, 09:44
Profese: Senior Oracle Database Engineer / Functi
Bydliště: U Botiče 1390/3, Praha 4 - Michle, 14000
Dal poděkování: 4119 poděkování
Dostal poděkování: 15802 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: [Odděleno z CF] Odvolání Martina Brože z RK

Příspěvek od Ivan.Bartos » 24 led 2013, 15:51

Honzo, svůj díl pravdy máš. Taky netvrdím, že jsem udělal vše správně.
Já bych Broocha seriózně vyrazil hned po tom stallkingu na Antošku a to jsem i řekl. M. Wágnera by mohl vzít s sebou.

Tvoje závěrečná otázka je přesně to, čím nechci abych musel argumentovat.

Co jsme s tím asi dop... měli dělat? Cokoliv nevzejde od lidí je označeno jako diktát RP. Ale ne obecně, ale stále stejnou skupinou pravověrných, leč kecálistů.
V jaký věci jednat? ve věci MB masakru, kvůli kterýmu jsem musel já i GA jít dělat rozhovor do Pozice o krizi strany?
Kvůli telefonátům z médií, že podporujeme Zemana? Tobě to nepřijde závažné, tak to věř dop.., že to nemusíš denně desteti lidem vysvětlovat. A to já musím. Co se Vám to tam děje u Pirátů?

Předsednictvo kromě řešení věcí, které i dle tvého názoru RP vůbec nepřísluší, normálně makalo na věcech pirátských.
Není mou povinností si do denního programu pravidelně zařazovat Martina, Dalibora, Pepu, Roberta nebo třeba jezevce.
Pokud se postoj RP k moderaci členům nelíbí, lidí ve straně 300 a formulace změn by jaksi mohla vzejít od nich. Když teda nejste malé děti, jak někdo psal výše.

A co jsme dělali celých těch 14 dní?
Od 24.12 jsme namátkou sehnali právníka. dotáhli první kolo Lego, JM napsal pro Marvanovou to podání za senátory, děláme na ST, řešíme Pirateleaks migraci a zveřejnění DPP a Deloitte, orchestroval jsem formulaci (včetně znovuobjevení Míry Brože a jeho comeback na forum) sociálního vyloučení(u toho jsi byl), sešli jsme se s Bártou a s Miroslavem Krejčíkem, Podklady pro kybernetickou konferenci na NBÚ, Miki a Krtek udělali sledujserialy.cz, bez mé přítomnosti zasedalo 12 hodin RP(viz zápis).....ale hlavní je, aby byli ti, kteří ani neumí formulovat své požadavky spokojeni.

Prosím ujmi se formulace nových pravidel moderace. Rád ti je okomentuju a můžeme o nich třeba hlasovat. Definuj, zda je v pohodě dávat si do pirátské grafiky koncentrák a psát vedle něj nacistický hesla, nebo šikanovat nováčky (když jsi už tohle přiřknul Jakubovi a u jiných ti to nevadí).

Konstantně jedeme dál a fungujeme. Jak řekl několikrát mnohý Pirát: „Co si u Pirátů neuděláš, to dost často nemáš.“ A já dodávám :“ A rozhodně si to nemůžeš vyřvat.“

OFFTOPICTen piňdour šel už včera:-)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivan.Bartos za příspěvky (celkem 2):
Ondrej.Profant, Vojtech.Pikal
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz

Uživatelský avatar
Tomas.Klapka
Příspěvky: 1984
Registrován: 30 kvě 2010, 18:50
Profese: discordian pope
Dal poděkování: 1707 poděkování
Dostal poděkování: 3292 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: [Odděleno z CF] Odvolání Martina Brože z RK

Příspěvek od Tomas.Klapka » 24 led 2013, 16:04

Jindrich Bartek píše:PResne tento typ odpovedi jsem cekal. Takze opet nekdo, kdo nedodrzuje demokraticke minimum.
využiji dostupné možnosti, abych pro svá rozhodnutí získal potřebné informace
Ani ses neobtezoval hledat a procist si vlakna k odvolani Martina Broze? Ja jsem jeden docela velky prispevek vypotil, snazil jsem se donest vsem pod nos, cim Martin stranu poskozuje....
Ale, to víš, že jsem to četl, a v mnoha vláknech na palubě i v podpalubí.
Zatím mi nikdo nepodal evidentní důkaz toho, že MB poškozuje stranu. Jste málo přesvědčiví.

Jestli MB svým chováním odradí pár "skautů" a jejich maminek, tak jedině dobře, protože z dlouhodobého hlediska takové členy a příznivce momentálně nepotřebujeme.

Ale jako Pirát vážně nechápu, jak funkce v RK souvisí s tím, co si MB blije na FB nebo jinde.

Hlasoval jsem podle toho, jak se jako člen RK chová ve chvíli, kdy vystupuje jako člen RK. Na jeho chování jsem nezpozoroval nic nevhodného, naopak jsem v jeho chování viděl snahu dobrat se nějakých informací, které pro řešený případ potřebuje.

Takže mě prosím neobviňuj z nějakého nedodržování a rovnou napiš, že nejsi schopen akceptovat můj názor, že stranu poškozuje ten, kdo trvá na moderaci, banování členů, vypíná fórum a ještě se rozčiluje, že na to někdo upozorňuje nevhodnou formou, aniž by řešil to, na co se upozorňuje.

Naopak aktivita MB rozjela proces, kterej by třeba ani nezačal. Já sám jsem před touto aférou nebyl na fóru aktivní (protože phpBB je hnuj) a viděl sem, že tu je problém, proto jsem se sem mrknul a zjistil sem, že tohle už nejsou Piráti jako dřív a motivuje mě to k tomu, abych se tu taky vyjádřil a účastnil hlasování a možná i pomohl hledat příčiny a pomohl je odstranit.

Příčiny vidím v omezování svobody slova nepřiměřenou moderací, zamykání a vypínání fóra, tudíž si myslím, že bychom se měli shodnout na tom, že nelze banovat členy, že by se měla radikálně nebo absolutně omezit moderace a fórum by se nemělo nikdy vypínat. Vyloučením MB z RK problém nevyřešíš, naopak přileješ oleje do ohně.

Pro mě stále platí, že:
Pirát ohánějící se dobrým jménem strany, není Pirát.
OFFTOPIC[quote="Jan Podhajsky"](vosobne si myslim, ze zatim spamem dneska rano stoji nekdo, komu se nelibi, ze MB nebyl odvolan a ktery chce poradek a potrestat vsechny ty sprostaky. chce tim ukazat, at vidime, jaky to je. )[/quote]
ten spam (jak mailu, tak SZ) začal dřív, než skončilo hlasování
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Klapka za příspěvky (celkem 5):
zuzalisku, Josef.Ulehla, Dalibor.Zahora, czpirat, Lydie.Bartosova
datový mirror pirátských systémů (pirati.info)

mail/jabber (tomas@klapka.cz) OFFTOPICnebo mě kontaktujte přes Signal (72460801jedna)

Jana.Syrovatkova
Člen KS Praha
Příspěvky: 2827
Registrován: 04 zář 2009, 14:34
Profese: finanční specialista
Bydliště: trvalé Úvaly u Prahy, přechodné Praha 7, Holešovice
Dal poděkování: 567 poděkování
Dostal poděkování: 2131 poděkování

Re: [Odděleno z CF] Odvolání Martina Brože z RK

Příspěvek od Jana.Syrovatkova » 24 led 2013, 16:13

Ivan Bartos píše:Kvůli telefonátům z médií, že podporujeme Zemana?
No, ehm... a to jako že jako strana podporujeme člověka, co stojí za ACTA a toho, kdo jako předseda strany pomáhá Kalouskovi se dostat k moci? Pokud jsme mlčeli v prvním kole a jasně nepodpořili žádného kandidáta, tak v druhém kole tím spíše - ať hodnotím, jak hodnotím, tak mi stále vychází Zeman.

Uživatelský avatar
Vaclav Malek
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 8117
Registrován: 12 čer 2009, 01:32
Profese: filozof času, meta-politik
Dal poděkování: 4877 poděkování
Dostal poděkování: 8358 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: [Odděleno z CF] Odvolání Martina Brože z RK

Příspěvek od Vaclav Malek » 24 led 2013, 16:15

Jana Syrovatkova píše:
Ivan Bartos píše:Kvůli telefonátům z médií, že podporujeme Zemana?
No, ehm... a to jako že jako strana podporujeme člověka, co stojí za ACTA a toho, kdo jako předseda strany pomáhá Kalouskovi se dostat k moci? Pokud jsme mlčeli v prvním kole a jasně nepodpořili žádného kandidáta, tak v druhém kole tím spíše - ať hodnotím, jak hodnotím, tak mi stále vychází Zeman.
Nedezinformuj. OFFTOPIC- existuje vůbec tohle slovo? :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav Malek za příspěvek:
Ondrej.Profant

Ivan.Bartos
Předseda strany
Příspěvky: 9905
Registrován: 11 čer 2009, 09:44
Profese: Senior Oracle Database Engineer / Functi
Bydliště: U Botiče 1390/3, Praha 4 - Michle, 14000
Dal poděkování: 4119 poděkování
Dostal poděkování: 15802 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: [Odděleno z CF] Odvolání Martina Brože z RK

Příspěvek od Ivan.Bartos » 24 led 2013, 16:19

Jestli MB svým chováním odradí pár "skautů" a jejich maminek, tak jedině dobře, protože z dlouhodobého hlediska takové členy a příznivce momentálně nepotřebujeme.
A nepovídej, jak to víš? Kdo o tom rozhoduje?

jinak nechápu toto
dlouhodobého hlediska vs momentálně
v jedné větě.

Nemáš za nic odpovědnost a nemusíš nic extra řešit. Vlastně nemusíš nic. Proto tvůj postoj chápu. Jak jsem psal. Martinova prezentace a venkovní haló Piráty poškodilo a to říkám zcela objektivně, protože v první linii tyto věci prostě řeším. Konstruktivní přístup v tom nebyl ani za mák. Martin Brož rozjíždí džihád, kdzkoliv neí podle něj a žijeme v tom zhruba tak půl roku natvrdo. Neřeší problém, řeší lidi. RK? "Nebudu se řídit žádnými pravidly vy nedospělá hovada, já jsem Pirát" řekl soudce:-)

Ad BANány a moderace, platí ten konec, co jsem psal pro Honzu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivan.Bartos za příspěvky (celkem 3):
MilanM, Ondrej.Profant, Vojtech.Pikal
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz

Uživatelský avatar
Jakub.Michalek
Poslanec Parlamentu ČR
Příspěvky: 11618
Registrován: 22 čer 2009, 14:54
Profese: poslanec
Bydliště: Žižkov - Praha 3
Dal poděkování: 5015 poděkování
Dostal poděkování: 17994 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: [Odděleno z CF] Odvolání Martina Brože z RK

Příspěvek od Jakub.Michalek » 24 led 2013, 16:30

Jan Podhajsky píše:me by fakt zajimalo, co RP, krome urazeni clenu a sepisovani trestniho oznameni, kteri se snazili a nekdy zoufale aplikovat pravidla, ten celej mesic ve veci delalo.
Já jsem třeba napsal návrh na zrušení čl. 2 amnestie, připravil návrh kampaně proti OSA, zúčastnil se schůzky k legislativnímu plánu Libora Michálka, sepsal podrobné vyjádření k žalobě LEGO na Českou pirátskou stranu, sestavil jsem doporučení k moderaci, připravil zavedení nových garantů Pirátského programu, zítra jdu na diskusi ohledně autorského zákona se Srstkou z Dilia. Ano, udělal jsem toho od začátku ledna víc, než jsi ty udělal za celou dobu, co jsi ve straně (což se samozřejmě ode mě jako člena předsednictva očekává). Necpal bych ti to, kdyby ses tak drze neptal. :D

Naopak jsem nevedl žádné zákulisní kampaně, nesestavoval jsem karikatury jiných členů na fóru, nenabízel jsem tvé těhotné manželce sex, nedával jsem poděkování každému příspěvku, který napsal někdo, koho nemám rád, nepožadoval jsem po členech, aby proti sobě předložili důkazy, nepsal jsem nenávistné příspěvky v podpalubí, nevydával jsem ankety na internetovém fóru za oficiální postoj Pirátů, nepsal jsem pomlouvačné příspěvky na facebook nebo na fórum o tom, kdo s kým spí nebo jak má velký penis.

A to je důvod, proč jsem v předsednictvu. Členové si nakonec stejně sami zváží, kdo má kde být. Což samozřejmě neznamená, že mě okopávání kotníků nemrzí. ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Michalek za příspěvky (celkem 5):
Ivan.Bartos, MilanM, Ondrej.Profant, Jindrich.Bartek, Vojtech.Pikal
Jakub Michálek, předseda poslaneckého klubu Pirátů, vedoucí resortního týmu Spravedlnost
Prosím obracejte se přednostně na poslance dle resortu či gesce. Na mě se prosím obracejte e-mailem, v akutních věcech po telefonu.
Šance pro nové nápady!

Uživatelský avatar
Tomas.Klapka
Příspěvky: 1984
Registrován: 30 kvě 2010, 18:50
Profese: discordian pope
Dal poděkování: 1707 poděkování
Dostal poděkování: 3292 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: [Odděleno z CF] Odvolání Martina Brože z RK

Příspěvek od Tomas.Klapka » 24 led 2013, 16:36

Ivan Bartos píše:
Jestli MB svým chováním odradí pár "skautů" a jejich maminek, tak jedině dobře, protože z dlouhodobého hlediska takové členy a příznivce momentálně nepotřebujeme.
A nepovídej, jak to víš? Kdo o tom rozhoduje?
Stejně jako ty tvrdíš a je to tvůj názor, že poškozuje stranu, tak já tvrdím, a je to můj názor (akorát sem to tu špatně napsal), že přizdisráče, co chtěj prosazovat slušnost na úkor svobody slova, tu nepotřebujeme.
Ivan Bartos píše:jinak nechápu toto
dlouhodobého hlediska vs momentálně
v jedné větě.
já nechápu v čem vidíš rozpor
Ivan Bartos píše:Martinova prezentace a venkovní haló Piráty poškodilo a to říkám zcela objektivně, protože v první linii tyto věci prostě řeším. Konstruktivní přístup v tom nebyl ani za mák. Martin Brož rozjíždí džihád, kdzkoliv nneí podle něj a žijeme v tom zhruba tak pů roku natvrdo. Neřeší problém, řeší lidi. RK? "Nebudu se řídit žádnými pravidly vy nedospělá hovada, já jsem Pirát" řekl soudce:-)
Když napíšeš, že něco říkáš objektivně, neznamená to, že to je objektivní.
MB nemusí být konstruktivní. Udělal humbuk a konstruktivní může bejt třeba někdo jinej, kdo si toho humbuku všimne.
Do kouta ho zatlačila nesvoboda tady na fóru - po banu na fóru rozjel kampaň na FB, protože tady mu bylo odepřeno se vyjadřovat úplně.
Ivan Bartos píše:Ad BANány a moderace, platí ten konec, co jsem psal pro Honzu.
Ano, do toho jsem se zapojil a zformuloval jsem návrh pro úpravu moderace a banování: celostatni-forum-f477/cf-4-2013-hlavni- ... ml#p191734
A také se ve volném čase snažím hledat alternativu k phpBB.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Klapka za příspěvky (celkem 6):
Ivo.Vasicek, jaryn, Josef.Ulehla, Jan.Podhajsky, zuzalisku, Dalibor.Zahora
datový mirror pirátských systémů (pirati.info)

mail/jabber (tomas@klapka.cz) OFFTOPICnebo mě kontaktujte přes Signal (72460801jedna)

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Vedoucí administrativního odboru
Příspěvky: 28605
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 24683 poděkování
Dostal poděkování: 20771 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: [Odděleno z CF] Odvolání Martina Brože z RK

Příspěvek od Petr.Vileta » 24 led 2013, 16:56

Ivane, já osobně nikoho neurážím a vulgární výrazy téměř nikdy nepoužívám, ale chápu, že takoví lidé existují a že se už těžko změní, pokud je jim víc než 18 let. Ohánět se dobrým jménem strany mi u Pirátů připadá jako ten Paroubkův OXYMORON :) Piráti by si měli zakládat na špatném jménu, protože to snad nejsou žádní uhlazení kravaťáci. Nemusí být hulváti jako Miloš Zeman, rozhodně ne vůči protivníkům nebo veřejnosti, ale když někdo neunese, že ho jiný nazve volem, prasetem, nebo tělesným orgánem, tak takový přecitlivělý člověk asi fakt vstoupil do špatné strany. Co kdyby se stal zastupitelem nebo poslancem a nějaký občan se na něj takhle oboří? Pokud chce někdo do politiky, trochu hroší kůže nutně potřebuje.

No a jsme u toho, že povaha člověka je stejná, ať je řadový člen, nebo v RK, nebo třeba předseda. Pokud byl do funkce zvolen, byl tam zvolen takový, jaký je. Jestli se má s nabytou funkcí změnit, pak by to bylo pokrytectví. Chceme u Pirátů pokrytce? Myslím, že ne. Současná politická scéna je jich plná až k prasknutí.

A s těmi předpisy. Sami tvrdíme, že zákonů je moc, jsou nesrozumitelné, nepřehledné, často ve vzájemném rozporu. A co děláme? Vytváříme si čím dál víc vnitřních předpisů, málo srozumitelných, nepřehledných, občas ve vzájemném rozporu. A navíc to děláme úplně blbě, protože nemáme zaručeno ani to, že jednou vydaný předpis nemůže někdo změnit, aniž by si toho kdokoliv všiml. Ano, je to vidět v přehledu verzí, ale kdo to kontroluje, že? Sice píšu my, ale všimni si, kdo téměř všechny předpisy napsal. Navrhuješ, aby tedy někdo, komu se předpis nelíbí, podal návrh na jeho změnu. Jenže kolik je tu mezi námi lidí, schopných formulovat "zákon"? Dokážeme formulovat myšlenku, směr, záměr, ale ne paragrafové znění. A jaká bývá nejčastější odpověď autora většiny našich předpisů, pokud se záměrem nesouhlasí? "Tak si to napiš sám."

Konkrétním příkladem může být rozdělení členských příspěvků. Já to navrhnul, Jakub zásadně nesouhlasí. Na moji prosbu, aby mi tedy s hlasovatelnou formulací někdo pomohl se ozval jen Vojta Pikal. Nakonec můj záměr prošel přes CF, byl uložen úkol RV to nějak dostat do předpisů a hele. Najednou někdo v RP vymyslí volitelné členské příspěvky a čirou náhodou tak hezky, že to CFkem schválené dělení příspěvků může potopit.

Podle mě by správný přístup ke spolupráci měl vypadat úplně jinak. Když něco umím, třeba programovat, tak udělám program podle zadání, ačkoliv s účelem nebo použitou metodou vůbec nesouhlasím. A pokud umí někdo formulovat předpisy, měl by otevřeně říci "jsem proti, ale pomohu ti formulovat tvoji ideu do paragrafů". A neměl by to toho vkládat svého "trojského koně" jen proto, že nesouhlasí s ideou. Pak se to předloží RV nebo CF a ať si vyberou, jestli to chtějí tak nebo onak.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvky (celkem 4):
Josef.Ulehla, zuzalisku, Dalibor.Zahora, czpirat
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.

Odpovědět

Zpět na „Vnitrostranická diskuse“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host