opakování hlasovani CF

Diskuse členů a příznivců o věcech přesahujících působnost orgánů, netýkajících se programu nebo o straně jako celku.

Moderátor: Odbor - administrativni

Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
  • Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
  • Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
  • Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
  • Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
  • Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
Dodržujte prosím pravidla fóra.
Zamčeno
Jan.Podhajsky
Člen KS Praha
Profese: sociolog, process hacker
Dal poděkování: 490 poděkování
Dostal poděkování: 873 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: opakování hlasovani CF

Příspěvek od Jan.Podhajsky » 24 led 2013, 09:34

když někdo nepochopí systém hlasování absolutní většinou, tak mu není pomoci.... pikantní by bylo, kdyby tito pocházeli z preskriptivní flotily :)
Stopuji zásadně v županu.
Pište mi na email jan.podhajsky@pirati.cz
Sem pirát i bez předpicu.

Jiri.Kaderavek
Člen KS Jihomoravský kraj
Profese: programátor, analytik, manažer
Dal poděkování: 2424 poděkování
Dostal poděkování: 6689 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jiri.Kaderavek » 24 led 2013, 09:35

K Broochovi. Dříve možná zastupitelství fungovalo. Jenže zastupitel musí mít nést zastupovaného nebo osobní zodpovědnost vůči občanovi. Idee jsou přátelé pasé, dnes se nenosí a pominu-li malé obce, pak se občan se zastupitelem nezná. Ani vztahy v pirátské straně nejsou na úrovni vztahů starosty a jeho souseda na vesnici.

Dnes zastupitelství funguje tak, že se zastupitel přihlásí k nějakým obecným doktrínám, aby je mohli v rámci postmodernistického zpchybnění a obrácení všeho (ala Karel je pankáč) naprosto zrelativizovat při výkonu mandátu. Proto máme všichni z tohohle tyypu demokracie bolehlav. Protože nás zastupitelé nezastupují fakticky, ale pouze formálně a protože přijímají naším hlasem zákony, které my bychom nikdy nepodpořili!

Oni nás zneužívají k legitimizaci rozhodnutí směřujících proti nám. Proto jsme zde my s přímou demokracií a proto ji máme v hlavních programových cílech ve stanovách (maximální zapojení veřejnosti do rozhodování). Takže to co tady někteří dělají není rebélie proti straně, ale rebélie proti systému, který se nám tady plíživě v souladu se zákony profesora Parkinsona rozmáhá. A přesně tenhle systém nás vede do zadele současné reality, uzavírá se do sebe a ty, kteří jej nepodporují (Brooch, sen. Michálek) vypuzuje. A my občané, zatím naštěstí můžeme tyto rebely a bojovníky instalovat zpět.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Kaderavek za příspěvky (celkem 9):
Jan.Podhajsky, Libor.Spacek, Dominika.Michailidu, Martin.Shanil, Josef.Ulehla, Roman.Kucera, Dalibor.Zahora, Petr.Vileta, czpirat
Zakladatel České pirátské strany

Simona.Skorepova
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Profese: maminka
Dal poděkování: 995 poděkování
Dostal poděkování: 1383 poděkování

Příspěvek od Simona.Skorepova » 24 led 2013, 10:28

Takže, k Jan Podhajský
Pokud ti v ten samý den chodí duplicitní sz /např. jedna stejná zpráva 7x/, tak i přes pochopení hlasování, mám samozřejmě pochybnosti. Tvůj úšklebek směrem k mé inteligenci tentokrát přejdu. Nehodlám se v tom dál vrtat, ani podávat cokolv kamkoliv, mě je opravdu fuk, o kom to je hlasování, pouze jsem upozornila na možnost technické chyby v systému. Pokud jste si tedy jistí, že se nic takového nemůže stát, super, ale možná by stálo za úvahu v budoucnosti vědět - ne jak, ale kdo se hlasování účastnil.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Simona.Skorepova za příspěvky (celkem 4):
Petr.Bajgar, Josef.Ulehla, Ivan Sirko, Vojtech.Pikal

Michal Wagner
Profese: Rebel
Dal poděkování: 2834 poděkování
Dostal poděkování: 2114 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michal Wagner » 24 led 2013, 10:34

Ne lady Skořepová, princip tajného hlasování je totiž zaveden z nějakého důvodu. A věřte, že mít pochybnost o hlasování, jsem první kdo protestuje.
"Tvářnost lze začít měnit s jedinou květinou, ..." -- Velvyslanec Spock

Martin.Kucera
Vedoucí administrativního odboru
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2157 poděkování
Dostal poděkování: 17366 poděkování

Příspěvek od Martin.Kucera » 24 led 2013, 10:42

Roman Kucera píše:Takže způsob hlasování CF se řídí tím, co kdo z nás napíše na svůj FB? Nebo jen tím, co napíše Brooch? Rád bych v tom měl jasno.
Pokud někdo (kdokoli) šíří ohledně hlasování dezinformace, je IMHO na místě na to nějak reagovat. Nikdo netvrdí, že reakce "povolíme změnu hlasu" byla jediná správná. Taky se mohlo hlasování stornovat a spustit znovu. (Anebo ho prostě nechat běžet dál bez možnosti změny hlasu.) Ostatně i to se teď už řeší.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvek:
Vojtech.Pikal
tel.: +420 778 702 711
NEPIŠTE MI NA FACEBOOKU, TÉMĚŘ TAM NECHODÍM.

Josef.Ulehla
Člen KS Karlovarský kraj
Profese: :eseforP
Dal poděkování: 2885 poděkování
Dostal poděkování: 1018 poděkování

Příspěvek od Josef.Ulehla » 24 led 2013, 10:51

Martin Broz píše:A proč musí CF shánět hlasy na podněty a jednaní při odporu k nesrozumitelné byrokracii, zmateným vyhláškám a předpisům, když o nich CF ve vetšině případů nikdy nehlasovalo a neschválilo je[?]
Jedna cesta, jak s tím skoncovat je zde: viewtopic.php?t=15481 .
Tito uživatelé poděkovali autorovi Josef.Ulehla za příspěvky (celkem 2):
Martin Broz, Martin.Shanil

Jan.Podhajsky
Člen KS Praha
Profese: sociolog, process hacker
Dal poděkování: 490 poděkování
Dostal poděkování: 873 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan.Podhajsky » 24 led 2013, 10:52

Simona Skorepova píše:Takže, k Jan Podhajský
Pokud ti v ten samý den chodí duplicitní sz /např. jedna stejná zpráva 7x/, tak i přes pochopení hlasování, mám samozřejmě pochybnosti. Tvůj úšklebek směrem k mé inteligenci tentokrát přejdu. Nehodlám se v tom dál vrtat, ani podávat cokolv kamkoliv, mě je opravdu fuk, o kom to je hlasování, pouze jsem upozornila na možnost technické chyby v systému. Pokud jste si tedy jistí, že se nic takového nemůže stát, super, ale možná by stálo za úvahu v budoucnosti vědět - ne jak, ale kdo se hlasování účastnil.
kdybych reagoval na tebe a technicke problemy, tak se ocitnes v citaci. reaguju obecne na to, ze nekomu nebylo jasne, jak se hlasuje absolutni vetsinou.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Podhajsky za příspěvek:
Simona.Skorepova
Stopuji zásadně v županu.
Pište mi na email jan.podhajsky@pirati.cz
Sem pirát i bez předpicu.

Martin.Shanil
Příznivec Pirátů – Středočeský kraj
Profese: eshop + prodejna
Dal poděkování: 9128 poděkování
Dostal poděkování: 9140 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin.Shanil » 24 led 2013, 10:52

Martin Kucera píše:
Roman Kucera píše:Takže způsob hlasování CF se řídí tím, co kdo z nás napíše na svůj FB? Nebo jen tím, co napíše Brooch? Rád bych v tom měl jasno.
Pokud někdo (kdokoli) šíří ohledně hlasování dezinformace, je IMHO na místě na to nějak reagovat. Nikdo netvrdí, že reakce "povolíme změnu hlasu" byla jediná správná. Taky se mohlo hlasování stornovat a spustit znovu. (Anebo ho prostě nechat běžet dál bez možnosti změny hlasu.) Ostatně i to se teď už řeší.
Klid, však sem na tom FB zareagoval a přesně napsal co "Zdržuji se" znamená.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Shanil za příspěvky (celkem 3):
Josef.Ulehla, Roman.Kucera, Vojtech.Pikal

Simona.Skorepova
Profese: maminka
Dal poděkování: 995 poděkování
Dostal poděkování: 1383 poděkování

Příspěvek od Simona.Skorepova » 24 led 2013, 11:42

k cz - citace
Podle tohoto jejího posledního příspěvku to potvrzuje spíše moji teorii Vašku. Bo jinak by se a) zeptala někoho přes SZ a nezakládala hystericky vlákno chvíli poté co se nepodařilo Brože odvolat b) by přijala Tvé vysvělení.

Ani jedno se nestalo

Mě opravdu fascinuje, jak jsou tady někteří schopni vykládat nesmysly.
a/ mluvila jsem s Lukášem na fcb a psala jsem mu, že se mi to vzhledem k duplicitě sz ve stejném čase nelíbí
b/ vlákno bylo založeno ještě před ukončením volby, tzn. že nikdo nevěděl, jaký bude výsledek /nebo ty snad ano?
c/ jak je vidno změna běžného hlasování, ze kterého se v průběhu stalo "jiné" /což už se řeší a podnět podal J.Kadeřábek/ se nelíbí i dalším hlasujícím
Takže si pro příště dej více práce nežli napíšeš takové vyjádření
Tvá "Jana"

Roman.Kucera
Republikový výbor
Profese: IT
Dal poděkování: 9498 poděkování
Dostal poděkování: 17084 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Roman.Kucera » 24 led 2013, 11:58

Martin Shanil píše: Klid, však sem na tom FB zareagoval a přesně napsal co "Zdržuji se" znamená.
Martine, obávám se, že tvá ironie bude některými pochopena jako vážně :-)
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!

Zamčeno

Zpět na „Vnitrostranická diskuse“