Námitka proti způsobu hlasování CF 3/2013

Vlákno pro námitky, které se týkají procedury a také pro samostatné řešení procedurálních otázek jednotlivých jednání.

Moderátor: Předsedající

Pravidla fóra
  • Námitku proti proceduře lze podat, pokud nastaly při jednání okolnosti, které by mohly rozhodnutí zpochybnit.
    Námitku je třeba podat bezprostředně, který dá procedurálně hlasovat o námitce. Všechny obdobné návrhy k danému jednání se uplatní najednou.
  • Pokud je usnesení přijato i přes námitku správnosti, může se ten, kdo má hlasovací právo, obrátit na rozhodčí komisi stížností, a požadovat, aby se tato okolnost uvedla do zápisu.
  • Nevykazuje-li usnesení neodstranitelnou vadnost způsobenou absolutním nedostatkem působnosti nebo pravomoci, považuje se za přijaté a může vstoupit v platnost (čl. 6(1) a 6(4) St), což nebrání rozhodčí komisi ve vyslovení neplatnosti, pokud zjistí odstranitelnou vadnost, která by měla vliv na výsledek hlasování.
Zamčeno
Uživatelský avatar
Jiri.Kaderavek
Republikový výbor
Příspěvky: 8028
Registrován: 21 dub 2009, 12:58
Profese: programátor, hoteliér, manažer, trenér
Dal poděkování: 2792 poděkování
Dostal poděkování: 8199 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Námitka proti způsobu hlasování CF 3/2013

Příspěvek od Jiri.Kaderavek »

V souladu s mým návrhovým oprávněním hlasujícího (doplněno) dle §8 (2) d) JdŘ CF podávám námitku dle §20 (1) u) JdŘ CF, tedy pro nesprávnost procedury.
V rozporu s §19 (1) JdŘ CF, který říká:
§19 (1) JdŘ CF píše:Pokud se účastník zmýlil ve věcném nebo osobnostním hlasování nebo nastaly jiné okolnosti, které by mohly volbu zpochybnit, podá námitku bezprostředně po volbě předsedajícímu, který dá procedurálně hlasovat o opakovaném hlasování. Všechny obdobné návrhy k danému hlasování se uplatní najednou.
Dle tohoto předpisu je předsedající na námitku účastníka povinen dát hlasovat o opakovaném hlasování.

Předsedající se však rozhodl následovně:
Předsedající CF v průběhu hlasování píše: Jelikož dostávám zprávy, že lidé nechápou, jakto že zdržení se je hlasem PROTI odvolání a Martin Brož si snad dokonce myslí, že zdržení se je hlas proti němu, přidám sem výklad. (Ale možná byste udělali lépe, kdyby jste klikli sem).
...
Nyní povolím změnu hlasu pro ty zmatené.
Předsedající nejenže nekonal v souladu s jednacím řádem, ale dále změnil ustálenou proceduru hlasování, která znemožňovala změnu jednou odevzdaného hlasu. To staví toto hlasování do jiné pozice než jakákoliv předchozí hlasování CF, vzdaluje podmínky hlasování na elektronickém fóru od podmínek hlasování na zasedání, snižuje bezpečnost hlasování a zvyšuje možnost ovlivňovat hlasování v jeho průběhu. Jsem přesvědčen, že jednání předsedajícího je nesprávné a proto požaduji, aby bylo po ukončení hlasování hlasováno o nesprávnosti procedury.

Chci podotknout, že případné opakované hlasování nebude mít zřejmě jiný výsledek, ale zabrání změně ustálené procedury a legitimizaci svévolného výkladu jednacího řádu CF do budoucna. Pokud by procedura byla prohlášena CF za správnou, pak je zřejmé, že změna hlasu bude muset být povolena i v kterémkoliv budoucím hlasování CF se všemi důsledky, které tento fakt s sebou nese.

Děkuji za pozornost a předsedající za akceptování námitky.
Naposledy upravil(a) Jiri.Kaderavek dne 23 led 2013, 00:08, celkem upraveno 1 x.
Důvod: doplnění návrhového oprávnění
Zakladatel České pirátské strany
Svobodu nekoupíte, tu si volíte
https://lide.pirati.cz/personProfile/96/
Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26170
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 36934 poděkování
Dostal poděkování: 30069 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Námitka proti způsobu hlasování CF 3/2013

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Námitku beru na vědomí a budeme o ni hlasovat po skončení hlasování.

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Jiri.Kaderavek
Republikový výbor
Příspěvky: 8028
Registrován: 21 dub 2009, 12:58
Profese: programátor, hoteliér, manažer, trenér
Dal poděkování: 2792 poděkování
Dostal poděkování: 8199 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Námitka proti způsobu hlasování CF 3/2013

Příspěvek od Jiri.Kaderavek »

Rád bych jen upřesnil, že moje námitka může vést ke dvojímu hlasování. Bude-li v procedurálním návrhu uznána nesprávnost procedury, bude nutné dle procedury hlasovat o opakování hlasování.
Nesprávnost procedury tak může být potvrzena i při neodsouhlasení opakování hlasování.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Kaderavek za příspěvky (celkem 4):
Josef.Ulehla, Michal_Wagner, Vaclav.Malek, anonym2064
Zakladatel České pirátské strany
Svobodu nekoupíte, tu si volíte
https://lide.pirati.cz/personProfile/96/
Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26170
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 36934 poděkování
Dostal poděkování: 30069 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Námitka proti způsobu hlasování CF 3/2013

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Nejdřív jsem ti to nevěřil, ale pak jsem si prošel tvůj procedurální návrh a ano, můžou to být dle něj až dvě procedurální hlasování.

Jen se vyjádřím k tomu, proč jsem zvolil proceduru, jakou jsem zvolil.
Dostal jsem poměrně hodně zmatených zpráv že je způsob hlasování nejasný a jak je to tedy s těmi zdržujícími se hlasy. Než čekat dva dny a pak dát s jistotou hlasovat o námitce, protože se někdo spletl a pak znovu opakovat dvoudenní hlasování, rozhodl jsem se raději uplatnit JdŘ §18(1) a dodat popis hlasování a umožnit změnu hlasu tak, aby ti, co se spletli měli možnost hlas změnit.
Ano je to nestandardní a rozhodně není mým záměrem z toho udělat standard.
Zamykám, přejdeme k hlasování.
Pokud by byly námitky proti samotnému hlasování, uplatněte je v samostatném vlákně co nejdříve.

Děkuji

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Zamčeno

Zpět na „Procedurální námitky a jednání“