"Nespolehlivy platce" - aneb dalsi cerna dira

Diskuse členů a příznivců o věcech přesahujících působnost orgánů, netýkajících se programu nebo o straně jako celku.

Moderátoři: Administrativní odbor, Předsedající

Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
  • Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
  • Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
  • Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
  • Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
  • Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
Dodržujte prosím pravidla fóra.
jzvc
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2682
Registrován: 20 kvě 2009, 08:06
Profese: Admin
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 1015 poděkování

Re: "Nespolehlivy platce" - aneb dalsi cerna dira

Příspěvek od jzvc »

Ondrej Kallasch píše:http://www.jakpodnikat.cz/nespolehlivy- ... od-dph.php

To je masakt pánové, hlavně todle:

Zbavit se označení "nespolehlivý plátce" se nám může podařit nejdříve po roce od rozhodnutí finančního úřadu.
Pokud jsme po jeden celý rok neporušili své povinnosti vztahující se k správě DPH, podáme si žádost. Pokud ji však finanční úřad zamítne, můžeme znovu požádat zase až za rok.
Uz to vidim jak zivy ... 100Miliard za prohranou arbitraz, protoze CR neopravnene zaradila firmu na seznam ... a cele roky ji nebyla schopna/ochotna z nej odstranit ...

BTW: Oni by lide, kteri se ocitli na seznamu dluzniku, mohli vypravet. Jen zjistit, na jakem, je na mesice. A bohate staci, kdyz si nejaka firma usmysli, ze ji vase penize prisly pozdejs, nez mely.
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34638
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31594 poděkování
Dostal poděkování: 25701 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: "Nespolehlivy platce" - aneb dalsi cerna dira

Příspěvek od Petr.Vileta »

jzvc píše:Uz to vidim jak zivy ... 100Miliard za prohranou arbitraz, protoze CR neopravnene zaradila firmu na seznam ... a cele roky ji nebyla schopna/ochotna z nej odstranit ...

BTW: Oni by lide, kteri se ocitli na seznamu dluzniku, mohli vypravet. Jen zjistit, na jakem, je na mesice. A bohate staci, kdyz si nejaka firma usmysli, ze ji vase penize prisly pozdejs, nez mely.
Jezevce, precti si ten zakon, ja to udelal. Na seznam te da Financni urad, kdyz vcas nepodas danove priznani k DPH, vcas neodvedes DPH, uplatnis neopravneny nadmerny odpocet DPH atd. Takze placeni mezi firmami na to nema zadny vliv.

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Obcan_0
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 136
Registrován: 25 srp 2012, 07:03
Profese: Bezpečnostní služba
Bydliště: Chrudim, Obce Ležáků 338
Dal poděkování: 135 poděkování
Dostal poděkování: 78 poděkování

Re: "Nespolehlivy platce" - aneb dalsi cerna dira

Příspěvek od Obcan_0 »

V případě, že zamítnutí žádosti o vyřazení ze seznamu nespolehlivých plátců DPH Finančním úřadem je podle žadatele nedostatečně odůvodněné nebo neoprávněné, má žadatel právo na podání odvolání proti rozhodnutí, podání správní žaloby nebo stížnost na postup správního orgánu. Nic z uvedeného nemá odkladný účinek.

Někdo zase něco vymyslel jen proto aby zdůvodnil svoji existenci. Protože jde o informace přebírané ze státní správy, konkrétně z evidencí FÚ, měli by se tam objevit jen ti, proti kterým bylo pravomocně ukončeno správní řízení. Jako naprostý nesmysl se mi zde jeví to, že si musíte podat žádost o vyřazení ze seznamu. Myslím, že to odporuje i českému právnímu systému, když jsou státním úřadem zveřejňovány informace, které mohou poškodit nebo podstatně ovlivnit ekonomické postavení firem a živnostníků a přitom stejným úřadem nejsou napravení z veřejného seznamu automaticky odstraňováni po uplynutí zákonné lhůty nebo doplacení. Zdůrazňuji význam slov zveřejněný a veřejný.
Naposledy upravil(a) Obcan_0 dne 16 led 2013, 10:04, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Obcan_0 za příspěvek:
Roman.Kucera
Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Člen KS Praha
Příspěvky: 15254
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9815 poděkování
Dostal poděkování: 18113 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: "Nespolehlivy platce" - aneb dalsi cerna dira

Příspěvek od Roman.Kucera »

Tady někdo vychází ze zcela zcestné přectavy, že FÚ nedělají chyby. Jen v mém případě jich udělaly docela dost, dokonce tam zašantročili mou patbu daně, vyměřili mi penále a já se musel bránit a dokazovat vše výpisy z banky, kde ta platba prokazatelně oděšla a došla. Penále mi vrátili.
O deset let později mi za tento fiktivní "nedoplatek" opět přišel výměr penále a kolotoč začal znovu. A neuděláš nic. Z mé strany nedošlo k žádnému pochybení, dokonce ani k nějaké abnormální platbě. Prostě platil jsem furt stejně furt na stejné číslo účtu!
Kdyby v té době existoval tenhle nesmysl, octl bych se hned dvojnásobně na dlažbě.
JInak další příklad o kompetentnosti FÚ a důveryhodnosti jejich "výpočtů" potkal jednu mou známou tento týden:
http://avocode.blokuje.cz/financni-urad
Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Kucera za příspěvek:
Obcan_0
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
Obcan_0
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 136
Registrován: 25 srp 2012, 07:03
Profese: Bezpečnostní služba
Bydliště: Chrudim, Obce Ležáků 338
Dal poděkování: 135 poděkování
Dostal poděkování: 78 poděkování

Re: "Nespolehlivy platce" - aneb dalsi cerna dira

Příspěvek od Obcan_0 »

aby to nevypadalo, že si tu vzájemně poplácáváme na ramena, mám s FÚ podobnou zkušenost.

Navíc jsem zvědavý, jak se vyrovnají se zákonem na ochranu osobníh údajů.
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34638
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31594 poděkování
Dostal poděkování: 25701 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: "Nespolehlivy platce" - aneb dalsi cerna dira

Příspěvek od Petr.Vileta »

Obcan_0 píše:aby to nevypadalo, že si tu vzájemně poplácáváme na ramena, mám s FÚ podobnou zkušenost.

Navíc jsem zvědavý, jak se vyrovnají se zákonem na ochranu osobníh údajů.
Ze delaji chyby je jasne, ono pracovat na FU jako obycejny referent za ty penize, to jim tam zadny genius delat nepujde. Takze je tam par bab tesne pred penzi a pak spousta mladych holek po skole, ktere tam pobydou rok dva, ziskaji praxi a jdou si nekam vydelavat vic.

S osobnimi udaji nebude problem. Na tom webu nebude nic jineho, nez je v registru platcu DPH.

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

jzvc
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2682
Registrován: 20 kvě 2009, 08:06
Profese: Admin
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 1015 poděkování

Re: "Nespolehlivy platce" - aneb dalsi cerna dira

Příspěvek od jzvc »

Petr Vileta píše:
jzvc píše:Uz to vidim jak zivy ... 100Miliard za prohranou arbitraz, protoze CR neopravnene zaradila firmu na seznam ... a cele roky ji nebyla schopna/ochotna z nej odstranit ...

BTW: Oni by lide, kteri se ocitli na seznamu dluzniku, mohli vypravet. Jen zjistit, na jakem, je na mesice. A bohate staci, kdyz si nejaka firma usmysli, ze ji vase penize prisly pozdejs, nez mely.
Jezevce, precti si ten zakon, ja to udelal. Na seznam te da Financni urad, kdyz vcas nepodas danove priznani k DPH, vcas neodvedes DPH, uplatnis neopravneny nadmerny odpocet DPH atd. Takze placeni mezi firmami na to nema zadny vliv.
Cece, co myslis, jaky asi tak udelas ksefty, kdyz na tom seznamu budes ... kazda firma od tebe da ruce pryc ...a jak se na tom seznamu octnes? Uplne jednoduse, staci aby tvy bance zbuchnul system a tvuj odvod dosel o den pozdejs. Muzes se 10 let soudit, do ty doby krachnes ...
Uživatelský avatar
Ondrej.dj-bobr.Ulehla
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1264
Registrován: 14 črc 2010, 22:42
Profese: zvuk, IT, auta, všehochuť
Bydliště: Praha/Otrokovice
Dal poděkování: 2235 poděkování
Dostal poděkování: 1365 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: "Nespolehlivy platce" - aneb dalsi cerna dira

Příspěvek od Ondrej.dj-bobr.Ulehla »

jzvc píše:BTW: Oni by lide, kteri se ocitli na seznamu dluzniku, mohli vypravet. Jen zjistit, na jakem, je na mesice. A bohate staci, kdyz si nejaka firma usmysli, ze ji vase penize prisly pozdejs, nez mely.
Vyprávím. Měl jsem mnou nezpůsobený vroubek v bankovním registru, nevěděl jsem o něm ani, a na základě tohoto mi pak žádná banka nechtěla "z interních důvodů" půjčit, když jsem byl fakt v průseru a potřeboval jsem nutně půjčit peníze. Jakmile byl negativní záznam v registru, všechny banky najednou začaly prostřednictvím svých pracovníků na přepážkách mlžit, že neví, proč mi nemůžou půjčit, že jim to přišlo zamítnutý, "interní důvody" a žádné detaily, a od toho okamžiku se mě z té přepážky snažili aktivně vyšoupnout..
Výpis z BRKI na přání fyzické osoby stál dvě stovky, následovala stížnost ke správným lidem a za měsíc bylo OK a ti samí lidé na těch samých přepážkách se pro mě najednou mohli přetrhnout.

Mě vždycky zajímalo, jak to je s ochranou osobních dat, když: a) provozovatel těch registrů sídlí v Itálii, b) já bych chtěl docílit úplného výmazu mé existence a osobních dat v registru?

Bývalý Pirát, úzce spjatý s tradičními dávnými pirátskými hodnotami
2016/2017 flipped to XSFP MBTI co se na vojně naučíš, za to tě v civilu zavřou
porcelánové zařízení, spojující výhody umyvadla a klosetové mísy, se jmenuje umyvadlo (citace, třetí komentář)

Odpovědět

Zpět na „Vnitrostranická diskuse“