CF 3/2013 Odvolání Martina Brože z RK

Celostátní fórum tvoří všichni členové a je nejvyšším orgánem Pirátské strany.


Moderátor: Předsedající

Pravidla fóra

Na celostátním fóru se vyjadřujte slušně a k věci. Nepřístojnosti budou vykázány do samostatného vlákna.
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.

Zamčeno
Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26151
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 36906 poděkování
Dostal poděkování: 30040 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 3/2013 Odvolání Martina Brože z RK

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Byla zahájena hlasování o námitce proti moderaci a omezení rozpravy.
Prosím zapojte se.

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Ondrej.Kallasch
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 2047
Registrován: 02 říj 2010, 13:37
Profese: Integration Developer
Bydliště: Pod Markétou 82, Praha 22 - Hájek
Dal poděkování: 2523 poděkování
Dostal poděkování: 2104 poděkování

Re: CF 3/2013 Odvolání Martina Brože z RK

Příspěvek od Ondrej.Kallasch »

Marcel Kolaja píše:
Ondrej Kallasch píše:Navrhuji toto usnesení:
Celostátní fórum se usneslo na ukončení jednání pod spisovou značkou CF 3/2013 a svolání nového jednání dne 16.1.2013 pod novou spisovou značkou se stejným pořadem jednání: Odvolání Martina Brože z RK.
Omlouvám se, pokud mi něco uniklo, ale rád bych navrhovatele požádal o důvodovou zprávu. Nechápu, jaký má smysl uzavírat jednání a otevírat hned nové ve stejné věci. Děkuji!
Důvod byl ten, že to tu v průběhu diskuze zaznělo, že toto jednání se stalo fraškou, tím pádem hodně lidí nad tímto jednáním zlomilo hůl a nevyzná se v něm. A právě v té době zaznělo něco jako ukončete to a otevřete nové jednání, které bude seriózní. Bylo to taky z toho důvodu, že předsedající tu bohužel 3 dny nemohl být přítomen a zvrhlo se to. Pokud je ovšem pro Vás opět jednání přehledné a přijde Vám lepší pokračovat v tomto jednání, hlasujte proti mému návrhu.

Telefon: 720474822 ondrej.kallasch@pirati.cz
člen zastupitelstva MČ Praha 22

Josef.Ulehla
Člen KS Praha
Příspěvky: 1730
Registrován: 10 úno 2012, 03:34
Dal poděkování: 3738 poděkování
Dostal poděkování: 1286 poděkování

Re: CF 3/2013 Odvolání Martina Brože z RK

Příspěvek od Josef.Ulehla »

EDIT1: Pane předsedající. :1TIDE

Navrhuju toto usnesení:
  1. Celostátní fórum rozumí účastí na svém jednání probíhajícím na internetovém Fóru čtení a vkládání příspěvků a hlasování v příslušném vláknu nebo příslušných vláknech. Celostátní fórum považuje za nepřípustnou účast pomocí zastupování, například zasláním mejlu jinému účastníkovi.
  2. Celostátní fórum si nepřeje, aby v těch vláknech internetového Fóra, kde probíhá jednání celostátního fóra, byly užívány prostředky moderace internetového Fóra (včetně zamykání), snad kromě výjmečně krajních případů, které by odpovídaly použití fysické síly (například vyvedení) na fysickém zasedání celostátního fóra. K zamknutí vlákna, ve kterém probíhá jednání celostátního fóra, může dojít až dostatečně dlouhou dobu po předsedajícím vyhlášeném ukončení jednání, kdy je zřejmé, že nikdo nevznesl námitku proti proceduře.
  3. Celostátní fórum ukládá všem orgánům a funkcionářům strany, aby přiměřeně své působnosti podle uvedeného jednali, předali úkol dál a připravili odpovídající návrhy předpisů.
Navazuji na příspěvky: viewtopic.php?p=188415 viewtopic.php?p=188589 viewtopic.php?p=188592 viewtopic.php?p=188599 viewtopic.php?p=188601
Tito uživatelé poděkovali autorovi Josef.Ulehla za příspěvky (celkem 5):
Dominika.Michailidu, Janek.Wagner, Karel.Fuzik, anonym2064, Michal_Wagner
Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26151
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 36906 poděkování
Dostal poděkování: 30040 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 3/2013 Odvolání Martina Brože z RK

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Ondřeje Kallasche poprosím aby v návrhu ještě opravil datum svolání tak, aby bylo reálné vzhledem k začátku hlasování a jeho trvání.

Beru na vědomí námitku Jiřího Vontroby, uplatním ji případně s dalšími námitkami po skončení příslušného pprocedurálního hlasování.
Zajímalo by mě proč se neozval dříve.
Vadilo by mu, pokud by hlasování o omezení rozpravy bylo platné a navázalo ihned hlasování o ukončení jednání?
(Místo toho, abychom hlasovali o námitce, pak o ukončení jednání a pak třeba znovu o omezení rozpravy.)

Návrh Usnesení Josefa Úlehly je sice pěkný, ale je zcela mimo tento bod a proto jej odmítá příjmout.
Pokud by chtěl Josef něco takového projednat a probrat, je třeba to nejdříve dostat na pořad jednání a pak o tom případně vést rozpravu.
Dále bych ho upozornil, že stanovy umožňují jednání korespondenční. První část jeho usnesení by tedy byla minimálně napadnutelná před RK.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvek:
anonym72078

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Ondrej.Kallasch
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 2047
Registrován: 02 říj 2010, 13:37
Profese: Integration Developer
Bydliště: Pod Markétou 82, Praha 22 - Hájek
Dal poděkování: 2523 poděkování
Dostal poděkování: 2104 poděkování

Re: CF 3/2013 Odvolání Martina Brože z RK

Příspěvek od Ondrej.Kallasch »

Upravuji svůj návrh takto:
Celostátní fórum se usneslo na ukončení jednání pod spisovou značkou CF 3/2013 a svolání nového jednání dne 20.1.2013 pod novou spisovou značkou se stejným pořadem jednání: Odvolání Martina Brože z RK.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Kallasch za příspěvek:
Vojtech.Pikal

Telefon: 720474822 ondrej.kallasch@pirati.cz
člen zastupitelstva MČ Praha 22

anonym2064
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7040
Registrován: 07 dub 2012, 21:03
Dal poděkování: 9165 poděkování
Dostal poděkování: 9447 poděkování

Re: CF 3/2013 Odvolání Martina Brože z RK

Příspěvek od anonym2064 »

OFFTOPIC[quote="Ondrej Kallasch"]Upravuji svůj návrh takto:
[shrnuti]Celostátní fórum se usneslo na ukončení jednání pod spisovou značkou CF 3/2013 a svolání nového jednání dne 20.1.2013 pod novou spisovou značkou se stejným pořadem jednání: Odvolání Martina Brože z RK.[/shrnuti][/quote]

to už je skoro schválnost :) ?

původnění znění/nové znění se liší jen termínem - kdybys na to upozornil ušetřil bys mi práci s porovnáním obou textů.

p.s. toto bude asi označeno moderátorem jako OT. Předem se omlouvám.
Uživatelský avatar
Ondrej.Kallasch
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 2047
Registrován: 02 říj 2010, 13:37
Profese: Integration Developer
Bydliště: Pod Markétou 82, Praha 22 - Hájek
Dal poděkování: 2523 poděkování
Dostal poděkování: 2104 poděkování

Re: CF 3/2013 Odvolání Martina Brože z RK

Příspěvek od Ondrej.Kallasch »

OFFTOPIC[quote="Martin Shanil"][quote="Ondrej Kallasch"]Upravuji svůj návrh takto:
[shrnuti]Celostátní fórum se usneslo na ukončení jednání pod spisovou značkou CF 3/2013 a svolání nového jednání dne 20.1.2013 pod novou spisovou značkou se stejným pořadem jednání: Odvolání Martina Brože z RK.[/shrnuti][/quote]

to už je skoro schválnost :) ?

původnění znění/nové znění se liší jen termínem - kdybys na to upozornil ušetřil bys mi práci s porovnáním obou textů.

p.s. toto bude asi označeno moderátorem jako OT. Předem se omlouvám.[/quote]

Čtete to tu vůbec? Mě přijde že ne. Vojta mě vyzval abych změnil termín nového vyhlášení v návrhu a tak jsem taky udělal.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Kallasch za příspěvky (celkem 2):
Simona.Skorepova, Vojtech.Pikal

Telefon: 720474822 ondrej.kallasch@pirati.cz
člen zastupitelstva MČ Praha 22

Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26151
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 36906 poděkování
Dostal poděkování: 30040 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 3/2013 Odvolání Martina Brože z RK

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Tedy:
1) Omlouvám se ondřeji Kallaschovi a ostatním, že jsem neodhalil všechny nedokonalosti v jeho návrhu naráz. Jsem přesvědčen ,že tento návrh je v rámci tohoto bodu hlasovatelný (byť na hraně) a je možno k němu tedy vést rozpravu.

2) Pro Josefa Úlehlu a ostatní, kteří mají pocit že jednám zvůlně - JdŘ §6(3):
§6 Pořad jednání píše: (3) O věcných nebo osobnostních záležitostech, které nejsou na pořadu jednání, nelze jednat ani hlasovat.
Jsem toho názoru, že Josefem předložená usnesení nijak nesouvysí projednávaným bodem, jímž je odvolání Martina Brože z RK. Nesouvisí ani s jeho osobou, ani s jeho případem, ani s RK.
Je možno proti tomuto mému rozhodnutí podat procedurální námitku. Pokud by se fórum v hlasování o této námitce rozhodlo, že je možno se zabývat v rámci tohoto bodu navrženými usneseními, skládám funkci předsedajícího a jdu si připravovat na výsledek žalobu k RK.

Josefovy bych doporučil, aby se v těchto svých otázkách také spíše pokusil obrátit na RK s dotazem na výklad předpisů (JdŘ a příslušných vyhlášek AO). Příjde mi to užitečnější a rychlejší metoda, než s těmito evidentními záležitostmi otravovat AO. Pokud spatřuje nějaké nedokonalosti v příslušných vyhláškách AO, prosím do podatelny AO, tam se s nimi vyrovnáme.

3) @Monika - byl to překlep, omlouvám se: "proto jej odmítám přijmout" je správný mého text vyjádření.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvky (celkem 6):
MilanM, Dominika.Michailidu, Jakub.Michalek, Ondrej.Kallasch, Lukas.Cernohorsky, Roman.Kucera

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Jiri.Vontroba
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 948
Registrován: 23 čer 2009, 18:53
Profese: podnikatel
Bydliště: Karviná
Dal poděkování: 1981 poděkování
Dostal poděkování: 551 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 3/2013 Odvolání Martina Brože z RK

Příspěvek od Jiri.Vontroba »

Vojtech Pikal píše:Beru na vědomí námitku Jiřího Vontroby, uplatním ji případně s dalšími námitkami po skončení příslušného pprocedurálního hlasování.
Zajímalo by mě proč se neozval dříve.
Vadilo by mu, pokud by hlasování o omezení rozpravy bylo platné a navázalo ihned hlasování o ukončení jednání?
(Místo toho, abychom hlasovali o námitce, pak o ukončení jednání a pak třeba znovu o omezení rozpravy.)
Prostřednictvím předsedajícího:
Neozval jsem se dříve, jelikož jsem měl pracovní záležitosti mimo kyberprostor, tudíž jsem se fóru nestíhal plně věnovat. Omlouvám se předsedajícímu i celému CF za způsobený problém.
S navrženým postupem souhlasím, tzn. nevadilo. Děkuji.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Vontroba za příspěvek:
Vojtech.Pikal
GSM: 776 072 702 Email: jiri.vontroba@gmail.com
Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26151
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 36906 poděkování
Dostal poděkování: 30040 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 3/2013 Odvolání Martina Brože z RK

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Tímto bych se chtěl celostátního fóra zeptat, jestli je ještě někdo pro to se zabývat na tomto jednání návrhy Josefa Úlehly?
Pokud se někdo najde, pokusím se tedy těmto návrhům vyjít vstříc.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvky (celkem 2):
Josef.Ulehla, anonym2064

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Zamčeno

Zpět na „Celostátní fórum“