CF 3/2013 Odvolání Martina Brože z RK

Celostátní fórum tvoří všichni členové a je nejvyšším orgánem Pirátské strany.

Moderátor: Predsedajici

Pravidla fóra
Na celostátním fóru se vyjadřujte slušně a k věci, na ostatní se obracejte jen prostřednictvím předsedajícího. Nepřístojnosti budou vykázány do samostatného vlákna. Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
Zamčeno
Simona.Skorepova
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Profese: maminka
Dal poděkování: 995 poděkování
Dostal poděkování: 1383 poděkování

Re: CF 3/2013 Odvolání Martina Brože z RK

Příspěvek od Simona.Skorepova » 10 led 2013, 01:16

Nezlobte se, Jiří, ale vzhledem k tomu, že jsme se ještě osobně nesetkali, zůstanu u vykání. Pokud jste si všiml od začátku říkám neustále to samé, tudíž nerozumím, co to má mít společného s láskou a nenávistí - nemám k tomu žádný důvod. Mimochodem byl jste to Vy, kdo mě okamžitě a zcela správně "umravnil" můj sarkastický příspěvek ve vlákně BAN /omlouvám se, ted už vyhledávat nebudu/, takže Vám to asi taky není příjemné.
Svůj názor jsem vyjádřila, na což mám předpokládám právo, i když nejsem "matka zakladatelka".

Vit.Konecny
Příznivec Pirátů – Ústecký kraj
Profese: rastaman & barman
Dal poděkování: 2980 poděkování
Dostal poděkování: 2575 poděkování

Příspěvek od Vit.Konecny » 10 led 2013, 02:20

Michal Wagner píše:
Vit Konecny píše:Martin Brož, jako člen RK, by měl být nestranný a na základě důkazů se teprve vyjadřovat k jednotlivým řízením RK. Tuto podmínku dle mého úsudku Martin Brož porušil minimálně jednou a to v tomto případě, kdy několikrát bez známek přezkoumání jednání člena, jej osočil osobními útoky a jasně mu dával najevo, že nestrannost v jeho případě nebude brána na zřetel. Ba dokonce naopak ho vyzýval, aby stranu opustil ještě než bude vydáno vyjádření RK jako orgánu strany.
Máš pro své tvrzení nějaké důkazy? Já si debatu přečetl a zejména tento a a take tento příspěvek poukazují na to, že je s věcí obeznámen dost. To, že Martin komunikuje osobitou formou a někteří ho tedy nemusí jasně chápat je už věc jiná.
Vit Konecny píše: V neposlední řadě bych rád i zmínil, že v současné situaci, kdy se projednával návrh jeho odvolání, se soustavně snažil jednotlivce i stranu jako takovou pošpinit svými nekalými řečmi a grafickými výkony na sociální síti Facebook. To mi také přijde jako neslučitelné s rolí v soudnictví na naší stranické úrovni.
Jmenuje se to politická satyra, já osobně ji hodnotím jako výbornou. Skutečně chceš někoho trestat za vtipy? Bez urážky běhá mi mráz po zádech, tyto slovní obraty používala KSČ. Jestli mají Martinovi výtvory nějaký význam, tak jedině ten, Vám otevřít oči. Odbočil jsem ale - takže otázka na Víta:
Vysvětlíš mi, podle čeho chceš hodnotit řeči, které jsou v pořádku a jak poznáš řeči "nekalé". Založíš si ministerstvu pravdy, předpokládám(1984,Orwell)?
V obou případech, na které narážíš, se jedná o mé subjektivní pocity, které buď může CF přijmout za své nebo je může zavrhnout v následném hlasování o Martinově odvolání.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vit.Konecny za příspěvek:
Dana Kozlova
facebook / tel.: 773 774 8nula5

Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Profese: živnostník, programátor
Dal poděkování: 22039 poděkování
Dostal poděkování: 18934 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Vileta » 10 led 2013, 04:06

Vaclav Malek píše:
Martin Broz píše:Ja na vase soucasna pravidla nahraju a neuznavam...
Pokud Martin neuznává naše pravidla a nechce je dodržovat (ať už jsou jakákoliv), tak by asi neměl být v RK ne?
Martin neuznává naše současná pravidla. Pro někoho to možná bude demagogie, nebo těžký kalibr, ale dovolím si připomenout, že i Norimberské zákony byla svého času platná pravidla. Možná nazrála doba si ta naše pravidla znovu všechna přečíst a zamyslet se, jestli v nich není něco špatně. Obávám se totiž, že kromě Jakuba Michálka není ve straně jediný člověk, který by je znal všechna i s jejich vzájemnými souvislostmi.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvky (celkem 7):
Jiri Vontroba, Dalibor.Zahora, Lukas.Dubec, Janek.Wagner, Jan.Safar, krsta, Ivan.Mikolas
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.

Jiri.Berkovec
Člen KS Plzeňský kraj
Profese: biolog
Dal poděkování: 16 poděkování
Dostal poděkování: 71 poděkování

Příspěvek od Jiri.Berkovec » 10 led 2013, 07:40

Prostřednictvím předsedajícího bych se chtěl zeptat Martina Brože proč uvádí
Martin Brož píše:Ja na vase soucasna pravidla nahraju ...
místo "Já na naše současná pravidla nehraju..." ?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Berkovec za příspěvky (celkem 3):
Vojtech.Pikal, Ondrej.Profant, Mikulas.Ferjencik

Karel Bilek
Profese: student
Dal poděkování: 420 poděkování
Dostal poděkování: 495 poděkování

Příspěvek od Karel Bilek » 10 led 2013, 08:00

Mno... mně je osobně docela fuk, jak se vyjadřuje nebo jaké obrázky dává na facebook, ale nepřijde mi kosher, aby člen rozhodčí komise slovně napadal ostatní členy strany (a to i přímo v rozhodčím řízení).

Když chceme po člověku, co má pravomoc vyrážet lidi ze strany nějakou základní slušnost, tak prostě nejde o cenzuru.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Karel Bilek za příspěvky (celkem 4):
Ondrej.Profant, Jakub.Michalek, Dana Kozlova, Vojtech.Pikal

Ivan.Bartos
Republikové předsednictvo
Profese: Senior Oracle Database Engineer / Functi
Dal poděkování: 4076 poděkování
Dostal poděkování: 15005 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivan.Bartos » 10 led 2013, 08:03

Technická: Argumentace láskou či nenávistí rozhodně nepatří do seriózní diskuse. Pouze se ohradím ve smyslu, že k Martinovi žádnou nenávist necítím. Prosím tedy Jiřího, aby nehodnotil nesouvisející poctity kohokoliv. Podobně je i argumentace nějakým koketováním naprosto neadekvátní.

Věcná: Stížnost na člena Martina Brože je v přípravě. Nyní se řeší převážně jeho možná předpojatost, zastrašování členů, konforntační chování a pomluvy členů, kterých se řízení týká apod. Vím, že není povinností diskutujících reagovat na se be navzájem a dokonce bych očekával zmoderování tohoto chování. Diskuse nad problémy MB probíhají v řadě jiných vláken, kde můžeme řešit další rozměry celé kauzy, i když je to nudné, protože vše již bylo stokrát řečeno a řada diskutérů začíná hrát na city.

Pertr Vileta: znalost veškerých předpisů není pro člena mandatorní, pokud se nepohybuje v oblasti, kde jsou předpisy aplikovány, a je tedy požadováno jejich dodržován resp. znalost. Např. jaká jsou pravidla FO.

EDIT: Poznámka k věcné: Pokud se Jirkovi zdá Martinova obhajoba v tomto vlákně adekvátní, pirátská a hodna člena RK, bál bych se takového soudce, který navíc (kromě těch "faktických" informací (opět jen urážky), kterí v ní k případu sděluje, navíc přiznává, že na veškerá pravidla prostě kašle.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivan.Bartos za příspěvky (celkem 3):
Vit.Konecny, Ondrej.Profant, Petr.Bajgar
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz

Robert Adamek
Profese: Obchodní ředitel
Dal poděkování: 935 poděkování
Dostal poděkování: 1593 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Robert Adamek » 10 led 2013, 10:22

Prostřednictvím předsedajícího bych rád řekl, že Brož je prostě Brož, je pořád stejný. Zásadní problém ale vidím v tom, že se nyní "otočil" proti těm, kterým pomohl "nahoru" a těm se to pochopitelně nelíbí. On se Martin nezměnil přátelé, takového jste ho zvolili do RK, takového jste ho zvolili do RP. Jeho názory jsou konstantní od založení, stejně jako Jirky Kadeřávka a dalších. Diskuze o zakládajících členech je na místě, protože oni se výrazněji nezměnili, co se změnilo je systém nařízení, předpisů a definice strany jako takové.

Já jsem opravu vyloženě PROTI odvolání, protože JE nestranný. Jeho největší hřích je aktuálně ten, že je v RK, která šetří Ivanův úlet s vypnutím stranických systémů a má moc ho odvolat.
Podobně to bylo i s lidmi jako Kučera a Fuzik, ti byli nebezpeční v KK, nicméně KK už to předala, takže už nejsou zajímaví.

Je to samozřejmě pouze můj názor, ale nemůžu si pomoct, vypadá to tak.

K Martinu Brožovi nemám větší výhrady a opakuji, že jeho přístup se výrazněji nezměnil, je konstantní, jen je nyní namířen "do vlastních řad". Aktuálně s ním jsem na jedné názorové vlně i přes všechny věci, které se děly nebo neděly v minulosti, protože jsem pochopil, že ta vlna se nemění, mění se jen lidé kolem, kteří ji modifikují k obrazu svému. Ztrácí se ta původní pirátská myšlenka, ztrácí se za byrokracií, kterou tvoří a ve finále i vykládá jeden člověk, ovšem zodpovědní jste za ni všichni, protože většina předpisů je hlasována orgány strany.

Edit: dodáno "prostřednictvím předsedajícího" :-)
Naposledy upravil(a) Robert Adamek dne 10 led 2013, 12:59, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Robert Adamek za příspěvky (celkem 6):
Dalibor.Zahora, Martin.Shanil, krsta, Jiri Vontroba, Petr Stehlik, Ivan.Mikolas

Jakub.Michalek
Republikové předsednictvo
Profese: poslanec
Dal poděkování: 4985 poděkování
Dostal poděkování: 17434 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jakub.Michalek » 10 led 2013, 12:02

Ještě jednou k zásadě nestrannosti a důstojného výkonu funkce:
Jiri Kaderavek píše:Pojďme postupně jak to je, aby bylo jasné. CF schválilo stanovy, zvolilo MB do funkce rozhodce. Tedy přímá demokracie za 1. RV jako zastupitelský orgán zvolený CF na návrh Jakuba Michálka přijal Statut RK, která ukládá nad rámec povinností uložených CF členovi RK další povinnosti. Tento předpis nebyl CF nikdy revidován, berme tedy toto hlasování jako rozhodování o tom, zda si CF přeje, aby byly práva člena strany, rozhodce RK omezena tím způsobem, že nemůže nestranně vyjadřovat své názory z důvodu příslušnosti k RK (neboli nemůže se vyjadřovat, tak jak v tu chvíli on sám považuje za vhodné, ale jako voskový panák).
Stanovy říkají, že přezkumné orgány mají povinnost jednat podle základních zásad běžných v demokratickém soudnictví. Zásada nestrannosti je jednou z těchto základních zásad, o které se prostě nediskutuje, protože bez ní není důvěry v rozhodnutí soudu, v našem případě rozhodčí komise.
Jiri Kaderavek píše:Ve skutečnosti jsi to Jakube především ty, který nám zastupitelské mechanismy teoreticky zpracované ještě před Marií Terezií a těsně po vynálezu knihtisku (tedy v době feudální) importuje do strany, která by měla být vzorem výkonu přímé fluidní demokracie a která se nachází době, ve které se lámou paradigmata pro výkon demokracie.
Ve skutečnosti náš program neříká, že by měla existovat pouze přímá demokracie. (Pro jistotu opakuji, že jsem zastáncem přímé demokracie a byl jsem to také já, kdo demokratický přezkum rozhodnutí zastupitelských orgánů celostátním fórem vymyslel a implementoval – aby mě zas šikovní manipulátoři neobviňovali, že do Pirátské strany "importuji feudální mechanismy".) Jednak by to bylo zcela neefektivní, jednak takový způsob není schopen zajistit demokratický právní stát, v řadě případů ani stát demokratický. Lid by se špatně vyspal a zbavil by Jiřího Kadeřávka práva na život/vlastnictví/osobní štěstí. Když už mě tu někteří označují za "napoleonka", tak bych rád připomněl, že to byl právě tyran Napoleon Bonaparte v roce 1802, který vyhlásil první takové referendum, kterým se stal doživotním prvním konzulem, následovalo referendum v roce 1852 o znovunastolení císařství rodiny Ludvíka Bonaparte, stejné případy jsou od té doby z nacistického Německa, kde referendum v roce 1933 schválilo vystoupení z mezinárodních smluv zakazujících zbrojení nebo připojení Rakouska, dále rumunský diktátor Nicolae Ceausescu, čilský diktátor, keňský diktátor, filipínský diktátor. Všechna referenda skončila jednoznačně pro návrh. Z uvedených případů je myslím dostatečně zjevné, že systém referenda sám o sobě nezaručuje ani svobodu, ani demokracii.

Také v našem uspořádání stojí nejvýše stanovy, teprve pod nimi je celostátní fórum, jehož jednotlivé (v mezním případě pouze o jeden hlas schválená) úkony jsou stanovám podřízeny a demokraticky zvolené orgány mají nejen možnost úkony celostátního fóra v rozporu se stanovami rušit, ale dokonce povinnost. Pokud rozhodci stanovy porušují, mají být po právu sami za takové stíháni a potrestáni, případně (když se celostátní fórum druhý den lépe vyspí) také odvoláni. Svoje orgány si celostátní fórum volí právě proto, že je přesvědčeno, že řada činností nemůže být závislá na tom, jak se kdo vyspí (jako třeba správce fóra) a musí nést odpovědnost za výkon svojí funkce, která nespočívá jen v odpovědnosti politické, ale i předem stanovené odpovědnosti trestní. Mimochodem se výše uvedenému říká ústavní princip, přičemž tento princip byl právě reakcí na druhou světovou válku, nikoliv její příčinou.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Michalek za příspěvky (celkem 3):
MilanM, Dana Kozlova, Marcel.Kolaja
Jakub Michálek, předseda poslaneckého klubu Pirátů a místopředseda strany

czpirat
Příznivec Pirátů – Jihomoravský kraj
Profese: IT coordinator
Dal poděkování: 108 poděkování
Dostal poděkování: 144 poděkování

Příspěvek od czpirat » 10 led 2013, 12:03

Já bych jen za sebe a další voliče poprosil prostřednictvím pana předsedajícího Simonu Skorepovou, aby z nás nedělala debily. Tím nás myslím množinu, do které se sám počítám a kterou argumentuje "nezasvěceným lidem /možným voličům nebo příznivcům Pirátů". Já se, jakožto člen této množiny jasně vyjádřil k tomu, co si myslím o současném stavu docela obsáhle zde:

piratske-kauzy-f353/co-se-stalo-v-pirat ... 61-10.html

V tom vlákně reaguje i observer, který si založil účet 28. prosince a troufnu si říci, že v tom podstatném se mnou souhlasí, tj. viz. jeho příspěvek:

přečíst posty od czpirat dá zabrat, v něčem má pravdu, ale také dost přehání. Vládne tu ale praxe, která je na pováženou, vypnutí fóra bylo vyvrcholením, k tomu nikdy nebyl žádný objektivní důvod. Fórum by mělo být primárně diskuzní, podněty můžete pracovně využívat, ale nehrajte si tu na práci. Je prostě komické, když to tu vypadá jak na schůzi, s tím moc lidí nepřitáhnete. Víc než k čemu jinému slouží tento model k cenzurování nepohodlných postů. Bojujete tu mezi sebou jak psi... některé asi opravdu již opájí moc, a to ještě stále nemáte hotový program s kterým byste mohli pomýšlet na vstup mezi parlamentní strany.

Já podobně reagoval i zde:
piratske-kauzy-f353/co-se-stalo-v-pirat ... 61-70.html

Další příznivec reaguje ve stejném duchu jako my dva:

piratske-kauzy-f353/co-se-stalo-v-pirat ... 1-120.html

Pokud tedy nedajde veřejné příspěvky lidí, kteří se tu registrovali dejme tomu od kauzy s logotypem po včerejší den a kteří se vyjadřují jinak, prosím, aby na tyto příspěvky poukázala, jinak beru za prokázané že minimálně několik Vašich potencionálních voličů mělo potřebu se vyjádřit k nastalé situaci a problémy shledává v tom, jak bylo fórum moderováno a to, že je ve stavu faktické totalitní diktatury, nikoli v sprostém vyjadřování Brocha.

Tudíž, bych rád poprosil aby:

1. nebylo námi, coby množinou příznivců/potencionálních voličů nebylo argumentováno v neprospěch Brocha v tomto případě.

Simonu bych pak rád poprosil, aby na základě toho, jaké má o nás, tj. o potencionální voliče pirátů, obavy, ihned vznesla členský podnět, požadující odvolání Jakuba Michálka nikoli z pozice místopředsedy, ale z jakékoliv funkce, která mu umožňuje tvořit pravidla Vaší strany a dalším členským návrhem se zasadila o řešení situace na fóru ve smyslu mého druhého odkazovaného příspěvku.

Děkuji.

EDIT v reakci na příznivce níže. V jeho případě, narozdíl od mnou uvedených minimálně dvou případů, které měli potřebu nestranně reagovat na nastalou situaci, se nejedná o nestranného pozorovatele, kterého sem přitáhla Brochova publicita, tudíž jeho příspěvek není validní, neboť on tu přispíval už dávno před onou kauzou, kvůli které chcete Brocha odvolávat, tudíž není nestranný ve smyslu toho jak ho zasáhla Brochova publicita a není součástí množiny o kterou se Simona opírá. Takže stále platí mnou výše napsané.
Naposledy upravil(a) czpirat dne 10 led 2013, 13:24, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi czpirat za příspěvky (celkem 4):
trinitrofenol, Dalibor.Zahora, Jiri Vontroba, Martina

Ondra.kl
Příznivec Pirátů – Moravskoslezský kraj
Profese: IT administrátor
Dal poděkování: 496 poděkování
Dostal poděkování: 2709 poděkování

Příspěvek od Ondra.kl » 10 led 2013, 12:18

... a já bych si dovolil za sebe a další voliče poprosil prostřednictvím pana předsedajícího Simonu Skorepovou, aby i nadále námi, coby množinou příznivců/potencionálních voličů bylo argumentováno v neprospěch Brocha v tomto případě.

Zamčeno

Zpět na „Celostátní fórum“