CF 2/2013 Odvolání vedoucí AO

Celostátní fórum tvoří všichni členové a je nejvyšším orgánem Pirátské strany.

Moderátor: Predsedajici

Pravidla fóra
Na celostátním fóru se vyjadřujte slušně a k věci, na ostatní se obracejte jen prostřednictvím předsedajícího. Nepřístojnosti budou vykázány do samostatného vlákna. Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
Zamčeno
Adam.Skorepa
Asistent poslance
Příspěvky: 4722
Registrován: 27 dub 2009, 20:50
Profese: živnostník
Dal poděkování: 850 poděkování
Dostal poděkování: 6788 poděkování

Re: CF 2/2013 Odvolání vedoucí AO

Příspěvek od Adam.Skorepa » 07 led 2013, 02:20

Prostřednictvím předsedajícího:

Gábino, nejsem jediný, koho zajímá, kdo přesně požadoval 29.12. vypnutí fóra(?). Zodpověz, prosím, tuto přímou a jasnou otázku.
(Pokud už byla zodpovězena, požádám Tě o citací a odkaz na příspěvek, ačkoliv se snažím číst všechna témata a příspěvky v nich, je to poněkud nadlidský úkol.)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Adam.Skorepa za příspěvky (celkem 7):
Josef.Ulehla, Jiri Vontroba, Dalibor.Zahora, Ivo.Vlasaty, Dana Kozlova, Jan.Podhajsky, Marcel.Kolaja
Author Sensei Tyrant Pervert

Uživatelský avatar
Tomas.Vymazal
Poslanec Parlamentu ČR
Příspěvky: 4723
Registrován: 23 dub 2009, 16:31
Profese: Softwarový analytik
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 6473 poděkování
Dostal poděkování: 5340 poděkování

Re: CF 2/2013 Odvolání vedoucí AO

Příspěvek od Tomas.Vymazal » 07 led 2013, 03:38

Dovolim si prihodit jeden prispevek do rozpravy a dva proceduralni navrhy:
Petros Michailidis píše:MY ZDE JSME NEJVYŠŠÍ ORGÁN NAŠÍ STRANY. MY ROZHODUJEME.
Kdyz pominu, ze Petros citovanou vetu napsal z duvodu nedorozumeni, na ktere jiz byl upozornen predsedajicim, musim se k ni vyjadrit, protoze citim, ze mnoho clenu nechape pomerne zasadni vec: CF ma samozrejme veskere pravo odvolat kterehokoliv voleneho predstavitele strany - nikdy bych si nedovolil tvrdit opak, ale CF by melo tohoto prava vyuzivat predevsim tehdy, nefunguje-li standardni prezkumny proces (kontrolni ci rozhodci komise) jak ma, nebo pokud nesouhlasi s verdiktem RK (pokud clen strany nesouhlasi s verdiktem KK, mel by jej predat k prezkoumani RK). Tato situace je podobna, jako kdyz jsme kdysi ja a Karel Fuzik (jakozto clenove KK) chteli predkladat nas navrh noveho statutu KK primo celostatnimu foru a obejit tim republikovy vybor, do jehoz pusobnosti to standardne spada. A take je podobna situaci, kdy Petr Vileta (jako vedouci FO) chtel po CF, aby projednalo rozdelovani clenskych prispevku, aniz by to predlozil RV, jak mel. Oba tyto pripady dopadly tak, ze se veci nakonec zabyva/l RV. Spravnym postupem z hlediska delby moci, Piratske politiky a nakonec i selskeho rozumu tedy je vyckat na vysledky setreni KK a pripadne nasledne rozhodnuti RK. Paklize CF nebude s rozhodnutim RK spokojeno (RK muze Gabrielu zbavit funkce stejne jako ji muze vyloucit ze strany), muze toto rozhodnuti samozrejme prezkoumat.

Uz jen velmi kratce: To, co se tu ted deje, vazeni, neni vykon prime demokracie. To, co se tu deje, je lyncovani. Hodlate svoje rozhodnuti zakladat na tom, co Gabriela, Ivan, Vojta, Lenka a par dalsich nekde napsalo, ale neposozujete vec nestranne a z odstupu. Jak byste taky mohli, vzdyt na to nejste vybaveni, protoze nejste KK ani RK (nemate pravomoc vyzadovat svedecke vypovedi, logy z moderatorskeho panelu atp.). Jinak se zkuste take podivat na to, kdo v tomto jednani dekuje za prispevky. Najdete prakticky jen jmena od lidi, co sem sami pisou. Takhle se pozna spravny inkvizicni tribunal, pratele. Podotykam, ze zde neobhajuji Gabrielu, ale obhajuji spravedlivy proces, ktery ted Gabriele hodlate uprit. Vzpomente si na to, az se nekdy v argumentaci budete odvolavat na Listinu zakladnich prav a svobod.

Bude-li hlasovani v teto veci probihat drive, nez skonci alespon vysetrovani KK, budu nucen se zdrzet, nebot nemam dostatek informaci. A jelikoz verim, ze Piratska demokracie muze fungovat, aniz by bylo potreba nepohodlne umlcet, podavam nasledujici proceduralni navrhy (navrhuji o nich nechat hlasovat v poradi v jakem jsou uvedeny):
Navrhuji odrocit jednani do vydani rozhodnuti rozhodci komise ve veci setrene kontrolni komisi pod spisovou znackou KK 42/2012, nebo do vydani usneseni kontrolni komise, paklize nebude vec rozhodci komisi predana.
A druhy proceduralni navrh, paklize prvni neprojde:
Navrhuji odrocit jednani do vydani usneseni kontrolni komise ve veci setrene kontrolni komisi pod spisovou znackou KK 42/2012.
Dekuji.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Vymazal za příspěvky (celkem 10):
Karel Bilek, Ivan Sirko, Petr.Kopecny, Dalibor.Zahora, Martin.Kaleta, Dana Kozlova, Jan.Podhajsky, MilanM, Milan Gvoth, Vojtech.Pikal
Tom Vymazal, podporovatel phpBB a bojovník za legalizaci heroinu
Takovej ten stav, když seš uprostřed stavu a myslíš si, že nemáš stav. -- Michal Wagner, tč. garant programového bodu Drogy

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 27095
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: živnostník, programátor
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 22041 poděkování
Dostal poděkování: 18937 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 2/2013 Odvolání vedoucí AO

Příspěvek od Petr.Vileta » 07 led 2013, 05:03

Také bych se chtěl vyjádřit k tomu, jak já cítím fungování stranických orgánů a svrchovanou roli CF, tedy víceméně reagovat na příspěvek Tomáše Vymazala.

Ano, máme volené orgány, ty mají definované funkce, pravomoce, statuty, lhůty. Ovšem, když nějaký člen strany dospěje k názoru, že klasický postup by byl pomalý a hrozila by nějaká újma z prodlení, nebo volený orgán nebude mít vůli vyhovět pro osobní antipatie, nebo si bude myslet, že členové voleného orgánu se v průběhu času názorově odchýlili od současného většinového mínění členské základny, ale byla by škoda je kvůli jedné věci odvolávat, pak podá členský podnět. Pokud pro svůj podnět získá předepsaný počet hlasů, svolá se jednání CF a všichni ostatní se tak přeskočí. CF pak může rozhodnout i proti mínění některého orgánu a uložit mu úkol, který by orgán třeba dobrovolně nevykonal (viz můj postup se členskými příspěvky). Podle mě je to v pořádku a zcela v souladu s pirátskými principy odvolatelnosti politiků a podporou obecného referenda.

Není ani pravda, že jde o lynč nebo lidový soud. Někteří tu dobrovolně předkládají svá svědectví, jiní tu kladou konkrétní otázky, Gabriela má volný prostor pro předložení svého pohledu i zodpovězení dotazů. Nakonec CF vynese verdikt, ale nebude to o vině nebo nevině. Bude to verdikt, zda se členská základna domnívá, na základě této diskuse, že by Gabriela měla být odvolána.

Nebude to výrok soudu, ale vůle veřejného mínění.
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.

Uživatelský avatar
Jiri Vontroba
Příznivec Pirátů – Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 948
Registrován: 23 čer 2009, 18:53
Profese: podnikatel
Bydliště: Karviná
Dal poděkování: 1981 poděkování
Dostal poděkování: 550 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 2/2013 Odvolání vedoucí AO

Příspěvek od Jiri Vontroba » 07 led 2013, 08:55

Prostřednictvím předsedajícího bych CF rád ozřejmil, kam směřují mnou položené otázky. Ano, souhlasím s Tomášem Vymazalem, že zde nerozhodujeme o vině, či nevině Gabriely Antošové spojené s vypnutím komunikační platformy strany. My se tady snažíme rozhodnout otázku, zda ji odvolat z funkce vedoucí AO, nebo zda ji ve funkci potvrdit.
Pro toto rozhodnutí je nezbytně nutné vědět, jakým způsobem přemýšlí, jakým způsobem se rozhoduje, zda je snadno ovlivnitelná, jaké hodnoty jsou pro ni důležité a zda se ve své argumentaci nesnaží mlžit. Podnět pro toto odvolání byl podán před tím, než se excesy s vypínáním komunikační platformy strany staly. Gabriela Antošová ovšem sama tyto skutečnosti zahrnula do obhajoby svého působení ve funkci vedoucí AO. Já osobně bych radši řešil její postoj k moderaci a další skutečnosti, které se děly dříve, než došlo k vypínání fóra. Bohužel, vzhledem k tomu, že vedoucí AO tyto skutečnosti sama řeší, jsem přesvědčen, že CF se jimi bohužel zabývat musí.
Mé dotazy nesměřují k vině, či nevině. Požaduji pouze upřesnění toho, co Gabriela již napsala, a odpovědi jsou důležité pro to, abychom si udělali obrázek o jejím charakteru a o tom, zda jsou její vyjádření pravdivá.
Gabriela Antosova píše:To Michal Wagner: Nepopírám, že jsem nechala vypnout fórum - ovšem pouze do režimu svátky. Celou komunikaci považuji za komunikační nedostatek, jak jsem popsala již ve své řeči výše. U tel. rozhovoru jsme byli přítomni pouze dva, Vojtěch a já.
Přestože jsem si vědom toho, že situaci v AO je třeba urychleně řešit, jsem ochoten zvážit podporu druhého procedurálního návrhu Tomáše Vymazala, pakliže dojdu k názoru, že jsou porušována práva Gabriely Antošové a toto jednání poškozuje její právo na řádné vyšetření kauzy s vypnutím fóra. Zatím jsem k tomuto závěru nedospěl, jelikož Gabriela Antošová ještě nezodpověděla ani jednu z otázek, na což má samozřejmě plné právo, ale zcela jistě to není nejlepší cestou k tomu, aby byla potvrzena ve funkci vedoucí AO.

Rád bych prostřednictvím předsedajícího Gabrielu Antošovou ještě jednou vyzval, aby odpověděla na mé otázky, které se netýkají ničeho jiného, než toho co napsala sama. Děkuji.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri Vontroba za příspěvky (celkem 5):
Josef.Ulehla, Janek.Wagner, Dalibor.Zahora, Ivo.Vlasaty, Vojtech.Pikal
GSM: 776 072 702 Email: jiri.vontroba@gmail.com

Uživatelský avatar
Gabriela Antosova
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 289
Registrován: 12 led 2010, 10:50
Profese: manažer
Bydliště: Mladá Boleslav
Dal poděkování: 759 poděkování
Dostal poděkování: 440 poděkování

Re: CF 2/2013 Odvolání vedoucí AO

Příspěvek od Gabriela Antosova » 07 led 2013, 09:15

Zdravím všechny, jak všichni víte mám náročné povolání a jsem nyní v práci, proto nemohu odpovídat na vaše dotazy.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Gabriela Antosova za příspěvky (celkem 4):
Jiri Vontroba, Dana Kozlova, Vojtech.Pikal, Marcel.Kolaja

Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Republikový výbor
Příspěvky: 14972
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9523 poděkování
Dostal poděkování: 17122 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 2/2013 Odvolání vedoucí AO

Příspěvek od Roman.Kucera » 07 led 2013, 10:35

nesouhlasím s Tomášem Vymazalem. Soudní a kontrolní orgány mají svou byrokracii a své lhůty (npříklad lhůta pro pokládání replik a duplik). Takže logicky se toto řízení neúměrně táhne. Pokud je třeba jednat rychle, nevidím žádný důvod proti odvolání přes CF. Je to prostě politická zodpovědnost, na rozdíl od zodpovědnosti dané předpisy.
Je to stejné, jakochom v programu prosazovali odvolatelnost politiků a přistupovali k tomu tak, že politik někoho úmyslně přejel autem, bylo by to v televizi, on by se ještě všem vysmál a všichni by museli čekat, až ho soud odsoudí, přitom ten soud se může táhnout do konce volebního období.
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!

Uživatelský avatar
Petros.Michailidis
Příznivec Pirátů – Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 894
Registrován: 01 úno 2012, 15:35
Profese: programátor analytik
Bydliště: Petrovice u Karviné
Dal poděkování: 1132 poděkování
Dostal poděkování: 1717 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 2/2013 Odvolání vedoucí AO

Příspěvek od Petros.Michailidis » 07 led 2013, 11:05

Pokusím se svou repliku o nejvyšším orgánu (CF) ozřejmit. I když to už částečně někteří provedli za mne. Byl jsem ale Tomášem "vyzván" se k tomu vyjádřit.
Vypnutí fora považuji za zásadní úkon. Už jsem jednou někde uvedl, že k takovému kroku může kompetentní osoba přikročit jen v nouzi nejvyšší. Kdy opravdu hrozí poškození technologie, nebo dobrého jména strany. Nikdo nic takového dosud nepředložil jako důvod k vypnutí fora. Proto si myslím, že Robertova výzva k odvolání vedoucí AO je namístě. Nejen kvůli ní, ale HLAVNĚ kvůli komukoliv dalšímu v tomto postavení. Jakékoliv čekání na šetření odpovídajících orgánů strany jenom tuto situaci znepřehledňuje. Situace je natolik závažná, že si myslím, že jedině CF dá odpověď, jak s tímto "problémem" budeme dnes i v budoucnu nakládat. Bez ohledu na to, k jakým závěrům dojde KK i RK.
Je možné, že nedošlo k žádnému pochybení ani k porušení předpisů. Že se vše dělo v souladu se "zákonem". Ale to pro mne není odpověď ani řešení. Proto vítám, že se touto záležitostí zabývá CF.
MY URČÍME, JAK DŮLEŽITÉ PRO NÁS FORUM JE. A nikoliv předpisy.
Aby každý, kdo bude mít správu fora v působnosti, musel myslet na všechny členy, na jejich zájem a nikoliv na momentální situaci konkrétních jedinců.

A možná ještě jednu citaci:
Dobrými úmysly cesta do pekel dlážděna jest.
Petros Michailidis
tel: 777 897 146
otec dvou Pirátek (to je dobrá kvalifikace, ne?)

Uživatelský avatar
Michal Wagner
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 3434
Registrován: 11 črc 2012, 12:48
Profese: Rebel
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 2834 poděkování
Dostal poděkování: 2114 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 2/2013 Odvolání vedoucí AO

Příspěvek od Michal Wagner » 07 led 2013, 11:23

Vážené CF,
prostřednictvím předsedajícího,

- Mohlo by se k tomu, co tady píše Gabriela vyjádřit předsednictvo (jednotlivě, ne jako celek), prosím ?
- Mohla by se Gabriela vyjádřit k mému a Jankově nařčení ze lži, prosím?
- Mohla by Gabriela říct, podle jakého zákona jí vznikl nárok na dovolenou, prosím?
- Mohla by Gabriela říct, jak se za poslední týden stará o chod fora, jako vedoucí AO, prosím? Hodila to na hlavu Vojtovi a nemá čas na to ani odpovídat na otázky CF?

- Gabriela se nám snaží vnutit představu, že vypnutí fóra je komunikační nedostatek mezi ní a Vojtou Pikalem -> pokud to tak opravdu je (a já tomu nevěřím), je to jen další důvod pro odvolání Gábiny. Dokážete si představit takovouto "komunikační chybu" na nějaké státní úrovni? Franto, zavři okna ! A Franta zavře hranice, nebo tak něco ... (Můj osobní názor ovšem je, že si Gábina dělá s CFka jen a jen legraci, viz. bod dva).
- Gabriela uvádí, že dneska je v práci a tak nemůže odpovídat. Včera také pracovala? Osobně doufám, že si dneska odpoledne/večer ten čas najde, protože jinak nechápu, jak by mohla (s časových důvodů) vykonávat svoji funkci. Opět se domnívám, že jde pouze o výmluvu. Nakonec, jako kolem Silvestra, kdy si ona slavila a na forum kašlala, kdežto RP si pokazili den tím, že museli zasedat a usnášet se.

Neuvěřitelný výraz arogance.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal Wagner za příspěvky (celkem 5):
Roman.Kucera, Jiri Vontroba, Lenka.Wagnerova, Robert Adamek, Ivo.Vlasaty
"Tvářnost lze začít měnit s jedinou květinou, ..." -- Velvyslanec Spock

Uživatelský avatar
Libor.Spacek
Příznivec Pirátů – Plzeňský kraj
Příspěvky: 2222
Registrován: 16 říj 2012, 09:30
Profese: Vysokoškolský učitel
Bydliště: Venkov poblíž Stříbra
Dal poděkování: 2636 poděkování
Dostal poděkování: 4209 poděkování

Re: CF 2/2013 Odvolání vedoucí AO

Příspěvek od Libor.Spacek » 07 led 2013, 11:28

Příspěvek do diskuze:

Gabriela nedávno vstoupila do funkce s osobním programem čistky fóra (neupírám jí v tomto směru dobré úmysly).
Za tímto účelem se neobává používat nekompromisní, ba extrémní prostředky.
Nevyjádřila se ve smyslu, že má v úmyslu od tohoto programu a metod upustit.
Naopak, zřejmě se spoléhá na podporu CF a v jejím případě tak hodlá nadále pokračovat.

Můj názor, sformulovaný na základě pozorování co se od jejího nástupu děje, je, že tohle bohužel přináší více škody než užitku.
Tudíž jediný způsob jak zastavit pokračování a vyhrocování této škody je zbavit ji funkce a to co nejdříve.

Ještě bych dodal, že došlo ke zbytečnému a škodlivému průtahu, když bylo třeba čekat na obyčejného člena CF k tomuto dát podnět a potom čekat na hlasy ke svolání CF.
Všechny orgány a funkcionáři kteří mají oprávnění CF přímo a rychle svolávat, (proč asi?), v této situaci selhali a tím nesou část
zodpovědnosti za vyhrocení událostí až do současného stavu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Libor.Spacek za příspěvky (celkem 8):
Jiri Vontroba, Michal Wagner, Dalibor.Zahora, Josef.Ulehla, Ivan Sirko, Dominika.Michailidu, Ivo.Vlasaty, Petr.Vileta
Senilní dědouch a troll.

Uživatelský avatar
trinitrofenol
Příspěvky: 2090
Registrován: 04 úno 2012, 17:01
Profese: chemik
Bydliště: Praha 20
Dal poděkování: 1344 poděkování
Dostal poděkování: 3491 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 2/2013 Odvolání vedoucí AO

Příspěvek od trinitrofenol » 07 led 2013, 11:34

(Podnět byl podán ještě před tím největším kiksem, jen pro upřesnění. A podpora byla zprvu dost vlažná.)
Tito uživatelé poděkovali autorovi trinitrofenol za příspěvky (celkem 6):
Martin.Kucera, Dalibor.Zahora, Janek.Wagner, Josef.Ulehla, Jiri Vontroba, Vojtech.Pikal
SMRT MODERACI
Free your hate.
6nula7 547 3nula9

Zamčeno

Zpět na „Celostátní fórum“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů