Napsali o nás - ER: Piráti udávají vlastní whistleblowery

Aktuální kauzy týkající se programu a politiky Pirátů.
Pravidla fóra
Toto je veřejné fórum, které nesděluje politická stanoviska či názory Pirátské strany. Dodržujte prosím jeho pravidla.
Do vnitrostranické diskuse se mohou naši příznivci zapojit, pokud vstoupí do příslušné skupiny registrovaní příznivci.
Odpovědět
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Profese: živnostník, programátor
Dal poděkování: 22483 poděkování
Dostal poděkování: 19158 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Napsali o nás

Příspěvek od Petr.Vileta » 07 led 2013, 03:02

Ivan Bartos píše:Já nesouhlasím s tím aby, Martin Brož případné interview podával.
12. Každý Pirát je vysílač ;)
http://www.pirati.cz/program/dvanactero
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvky (celkem 3):
Ivan Sirko, Dalibor.Zahora, Jiri Vontroba
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.

Ivan.Bartos
Republikové předsednictvo
Profese: Senior Oracle Database Engineer / Functi
Dal poděkování: 4085 poděkování
Dostal poděkování: 15041 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Napsali o nás - ER: Piráti udávají vlastní whistleblower

Příspěvek od Ivan.Bartos » 07 led 2013, 06:38

Petře tento odkaz je v této souvislosti demagogie. Takže já mohu jít do médií,aniž bych to konzultoval a vést si tam svoji malou válku o svoji pravdu? Protože takto to zatím vidím.

Psal jsem to v novoročním projevu i v postu ohledně FB. Vysílat nám totiž rozhodně jde. To, že vysíláme nesmysly, je jiná. Mediální prezentace Pirátů by se měla například řídit podle schváleného klíče. To, že tam Martin půjde za Martina Brože, je fikce. Myslíš že mu volají, protože obdivují jeho vtipné grafiky? Ať tam řekne cokoliv, bude to bývalý místopředseda, šéf mediálního odboru, člen komise a majitel PN. Docela důvěryhodná osoba, alespoň pro média.

A opět mi tady někdo šermuje svobodou slova. Martin samozřejmě může jít kam chce, psát si všude co chce. Já jen vyjádřil svůj nesouhlas s tím, aby v mediálním vystopuení pro Českou pozici vystupoval za Pirátskou stranu (viz důvody v původním postu). Případné poškození Pirátů pak řešíme standardními cestami, takže mi diskuse na toto téma nepřijde v tuto chvíli namístě. Prostě mám strach, co provede, protože mu nevěřím. Easy as that.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivan.Bartos za příspěvky (celkem 3):
Dana Kozlova, Ondrej.Profant, Marketa.Gregorova
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz

Dalibor.Zahora
Člen KS Středočeský kraj
Profese: zakládající člen
Dal poděkování: 23050 poděkování
Dostal poděkování: 10925 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalibor.Zahora » 07 led 2013, 09:11

Vaclav Malek píše:Takže by člen neměl být "hnán před CF" ať říká nebo dělá cokoliv?
Jak nad tím ve světle posledních událostí přemýšlím, tak by imho mohlo být ustanovení o poškozovnání strany upraveno ve smyslu, že se nevztahuje na verbální projevy (je něco jiného, když někdo třeba ukradne stranickou pokladnu). Ctilo by se tím právo na svobodu projevu, což je pro piráty klíčové.

Respektive, ať si cokoli/kohokoli CF projedná a opět bude jeho vizitkou, jak se k nějakým výrokům někoho postaví a čemu dá přednost. Já to vidím tak, říkat si můžete cokoli, CF vás za to ohodnotí tím, že vás někam ne/zvolí (nebo nakolik pro něj či pro část členů ne/budete autoritou).

Ivane, to snahu o "centralizaci" chápu, taky bych ji někdy měl tendenci prosazovat (či sem to i někdy dělal), nicmeně síla subjektu je skutečně v tom, že ustojí i takové věci, navíc decentralizace je pirátům také blízká.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvky (celkem 2):
trinitrofenol, Jiri Vontroba
zástupce KMO Sčk, zakládající člen, bývalý člen KK, více na profilu wiki.pirati.cz, aktuální texty najdete na Deník Referendum, více jsem na twitteru @daliborzz než na FB fb.com/dlbrz t. 773 993 465

Vaclav Malek
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Profese: filozof času, meta-politik
Dal poděkování: 4877 poděkování
Dostal poděkování: 8355 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vaclav Malek » 07 led 2013, 09:16

Dalibor Zahora píše:
Vaclav Malek píše:Takže by člen neměl být "hnán před CF" ať říká nebo dělá cokoliv?
Jak nad tím ve světle posledních událostí přemýšlím, tak by imho mohlo být ustanovení o poškozovnání strany upraveno ve smyslu, že se nevztahuje na verbální projevy (je něco jiného, když někdo třeba ukradne stranickou pokladnu). Ctilo by se tím právo na svobodu projevu, což je pro piráty klíčové.

Respektive, ať si cokoli/kohokoli CF projedná a opět bude jeho vizitkou, jak se k nějakým výrokům někoho postaví a čemu dá přednost. Já to vidím tak, říkat si můžete cokoli, CF vás za to ohodnotí tím, že vás někam ne/zvolí (nebo nakolik pro něj či pro část členů ne/budete autoritou).
Takže nabereme 20 lidí, kteří budou neustále všem nadávat a systematicky pomlouvat a jediné co členi budou moci udělat je případně je nezvolit? Mám z toho trochu obavy, že to odradí dost "dobrovolníků"... Kdo by měl nervy se nechat po léta terorizovat urážkami? Mám pocit, že v takovém prostředí by tu bylo stále tak 30 členů, kteří by to možná vydrželi (i s těmi 20) a v podstatě by strana nikdy nic neudělala...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav Malek za příspěvky (celkem 4):
Ivan.Bartos, Dalibor.Zahora, Dana Kozlova, Vojtech.Pikal

Ivan.Bartos
Republikové předsednictvo
Profese: Senior Oracle Database Engineer / Functi
Dal poděkování: 4085 poděkování
Dostal poděkování: 15041 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivan.Bartos » 07 led 2013, 09:17

Dalibore, takže jsem z5 u toho. Když mi rupne v bedně a na svém FB kanálu s mailistem na novináře a kontakty rozjedu nějakou vlastní válku, jsem prakticky za vodou, dokavaď mě za to neodvolá CF a i tak můžu dobrý půl rok žít z toho, že jsem byl přeseda a s velkou vahou vystupovat a škodit? Tatko to přece nefunguje. Zvažme i variantu, že by někdo z nás mohl být normálně koupen či upalcen...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivan.Bartos za příspěvky (celkem 3):
Dana Kozlova, Ondrej.Profant, Vojtech.Pikal
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz

Jiri.Kaderavek
Člen KS Jihomoravský kraj
Profese: programátor, analytik, manažer, trenér
Dal poděkování: 2443 poděkování
Dostal poděkování: 6850 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jiri.Kaderavek » 07 led 2013, 09:22

Mám pocit, že v takovém prostředí by tu bylo stále tak 30 členů, kteří by to možná vydrželi (i s těmi 20) a v podstatě by strana nikdy nic neudělala...
Ten pocit je mylný, jak dokládá historie strany (léto/podzim 2009). Protože, kdo chce dělat dělá a nesjíždí nepřečtené příspěvky, kdo chce plkat na fóru jako ty Václave plká na fóru, ale potom by se neměl pohoršovat.
Když mi rupne v bedně a na svém FB kanálu s mailistem na novináře a kontakty rozjedu nějakou vlastní válku, jsem prakticky za vodou, dokavaď mě za to neodvolá CF a i tak můžu dobrý půl rok žít z toho, že jsem byl přeseda a s velkou vahou vystupovat a škodit?
To snad můžeš Ivane tak jako tak, viz. Listina. Mmchd. v bedně už ti lehce ruplo :)
Du dělat ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Kaderavek za příspěvky (celkem 3):
Jiri Vontroba, Ivan Sirko, Jan.Safar
Zakladatel České pirátské strany

Vaclav Malek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vaclav Malek » 07 led 2013, 09:29

Jiri Kaderavek píše:
Mám pocit, že v takovém prostředí by tu bylo stále tak 30 členů, kteří by to možná vydrželi (i s těmi 20) a v podstatě by strana nikdy nic neudělala...
Ten pocit je mylný, jak dokládá historie strany (léto/podzim 2009). Protože, kdo chce dělat dělá a nesjíždí nepřečtené příspěvky, kdo chce plkat na fóru jako ty Václave plká na fóru, ale potom by se neměl pohoršovat.
Historie nic nedokládá, dokládá pouze to, že ta situace tady nebyla, já uvažuji o situaci, která určitě nastat může. A nemluvím jen o fóru.

Dominika.Michailidu
Člen KS Středočeský kraj
Profese: výtvarník
Dal poděkování: 6971 poděkování
Dostal poděkování: 5663 poděkování

Příspěvek od Dominika.Michailidu » 07 led 2013, 10:10

já bych nepředbíhala událostem.. stejně nikdy nevymyslíš, co se opravdu stane.. viz. "režim svátky".
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dominika.Michailidu za příspěvky (celkem 3):
Jiri Vontroba, Dalibor.Zahora, Ivan Sirko
77S 2I 3I 3I

Vaclav Malek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vaclav Malek » 07 led 2013, 10:46

Dominika Michailidu píše:já bych nepředbíhala událostem.. stejně nikdy nevymyslíš, co se opravdu stane.. viz. "režim svátky".
Ale lepší být připravený ;)
Nicméně jsem nad tím přemýšlel, a CF tam vlastně v případě nutnosti může tu věc vrátit ... i když to bude trvat půl roku... každopádně mě osobně je to u pr**le... Jen aby pak nebylo pozdě :)

Roman.Kucera
Republikový výbor
Profese: IT
Dal poděkování: 9563 poděkování
Dostal poděkování: 17203 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Roman.Kucera » 07 led 2013, 10:52

Z téhle debaty se nevymotáme. Nejde zakázat informace. Jediné, co jde udělat, je zhodnotit pravdivost podávané informace. To je věc, kterou KK a RK zvládne.
A pokud bude někdo soustavně lhát o situaci ve straně, klidně ho (toť můj soukromý názor) ze strany vyloučím.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Kucera za příspěvky (celkem 4):
Tomas.Klapka, Janek.Wagner, Vojtech.Pikal, Jiri Vontroba
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!

Odpovědět

Zpět na „Pirátské kauzy“