projednání změny pravomocí moderace AO

Toto fórum slouží k orientačním průzkumům mezi členy.

Moderátoři: Administrativní odbor, Předsedající

Pravidla fóra
V tomto fóru se zjišťují pomocí anket názory členů na nějakou oblast (např. pokud přijde dotaz zvenku). Odpovídat na otázky zde mohou pouze členové strany.
Chcete-li vyvolat jednání nebo hlasování celostátního fóra, použijte Členské podněty.
Odpovědět

projednání změny pravomocí moderace AO

Pro
49
58%
Zdržuji se
35
42%
 
Celkem hlasujících: 29 - Celkem hlasů: 84

Uživatelský avatar
Michal.Krause
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 252
Registrován: 29 led 2012, 08:21
Profese: Jednatel společností
Bydliště: Rybná, Praha - staré město
Dal poděkování: 99 poděkování
Dostal poděkování: 355 poděkování
Kontaktovat uživatele:

projednání změny pravomocí moderace AO

Příspěvek od Michal.Krause »

Ahoj všem

Jelikož jsem neměřeným způsobem hnusený tím co se u nás děje, myslím si že je čas na změnu.
Po BANu Broocha se na fóru rozpoutala vlna negativních ohlasů proti stylu moderace našich vod. Myslím si že způsob moderace NENÍ správný a
dokonce porušuje základní principy demokracie. Někteří členi AO už to prostě přehání. To co se právě děje je začátek konce pirátů.
Mrzí mě, že se z nás stala akorát banda i*****, která je drcena pravidly, příkazy, zákazy atd. Ano Brooch má svůj osobitý styl komentování různých aktivit,
ale když to porovnám z bodinem, který dělá bordel dál, tak se na mě nezlobte, ale nehodlám být členem strany která má dvojí metr.
Kde jsou základy pirátského myšlení? Kde je síla jít tvrdě za cílem a né být přitom ovce! Kouzlo všech pirátů je v tom, jak dokážou velké věci i bez byrokratického
způsobu vedení strany. Sorry, ale začíná se z nás stávat ,,zelení,,.

Tímto vyhlašuji anketu pro další postup moderování fóra, resp. odebrání pravomocí AO :!:

anketa je nastavená na 10 dní. Doufám, že se konečně někdo začne chovat jako pirát a né jako ODSák.
Pokud se budeme všichni chovat jako inteligentní bytosti, tak není třeba žádné moderace.
A na otázku proč sebrat AO moderaci je jednoduchá odpověď. Nejspíš toho mají moc a proto dělají blbosti





¨
ave Já
Oznámení moderátora:
Uživatel byl varován, aby nerozesílal hromadné zprávy CF, není-li k tomu oprávněn. Viz: http://www.pirati.cz/ao/pravidla/spam VP
Naposledy upravil(a) Michal.Krause dne 27 pro 2012, 20:04, celkem upraveno 2 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Krause za příspěvky (celkem 6):
Dalibor.Zahora, Hynek.Polasek, anonym2064, Lenka.Kozlova, Vit.Zapletal, Ondrej.Maly
Na forum nechodím, pokud někdo něco potřebuje, jsem na telefonu

Telefon: 00420 774 612 054
Telefon: 00420 606 076 666
jabber: michal.krause@pirati.cz

Fortiter in re, suaviter in modo - Tvrdě za cílem, jemně ve způsobech
Robert.Adamek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 4035
Registrován: 22 čer 2009, 21:06
Profese: Obchodní ředitel
Bydliště: Výstavní 2475/6, Ostrava-Mariánské Hory
Dal poděkování: 935 poděkování
Dostal poděkování: 1613 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: moderace fóra

Příspěvek od Robert.Adamek »

No on je to chvályhodný čin, na druhou stranu ale dle mého není problém v odboru jako takovém, jako v lidech. Přesunutí kompetencí z odboru na odbor není řešení, je to jen dočasná záplata na díru v trupu lodi.

Co když nastane situace, že bude vyměněn šéf PO (na který budou přesunuty pravomoci dejme tomu) a dostane se tam nějaký pomatenec, zase to přesunete jinam?

Nazvěte věci pravým jménem, pokud je problém Antošová, tak navrhněte odvolání Antošové, je-li problém Michálek nebo jeho předpisy, zbavte se Michálka, ale negenerujte polovičatá řešení, protože jsou stejně hloupá jako ta restriktivní.

Základní nutností je, aby odbory vedli a byli v nich lidé, kteří vědí co dělají, Piráty dobře znají a nepovažují svůj názor za jediný správný. Takže pokud si myslíte, že takoví jste, tak do toho běžte a problém bude vyřešen. Každý vedoucí je volený a odvolatelný, každý předpis je hlasovatelný a napadnutelný. Vy sami si rozhodujete, koho budete mít na tom či onom místě. Když se u hlasování zamyslíte a budete dění sledovat, třeba příště nedáte hlas podle krásné tvářičky ale podle toho, jaký člověk opravdu je.

K přesunutí pravomocí nevidím důvod, zatím nikdo nenapsal nic, co by mě přesvědčilo, že je systém špatný, jsem přesvědčen, že je to v konkrétních lidech.
Uživatelský avatar
Michal.Krause
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 252
Registrován: 29 led 2012, 08:21
Profese: Jednatel společností
Bydliště: Rybná, Praha - staré město
Dal poděkování: 99 poděkování
Dostal poděkování: 355 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: moderace fóra

Příspěvek od Michal.Krause »

Nápad na přesunutí funkce PO je jednoduchý. PO má na starosti lidi a lidi píší fórum. Já si myslím, že by to bylo logickým krokem.
Na PO je dle mého názoru dostatek prostoru k moderaci jelikož se tento orgán nadále rozvíjí. AO toho má zřejmě moc a dle mého názoru někteří lidé
si myslí že můžou vše a to tak není. Jednoduše se je mi proti srsti po tom co se stalo, aby AO nadále pokračoval v moderaci.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Krause za příspěvky (celkem 2):
Roman.Kucera, Dalibor.Zahora
Na forum nechodím, pokud někdo něco potřebuje, jsem na telefonu

Telefon: 00420 774 612 054
Telefon: 00420 606 076 666
jabber: michal.krause@pirati.cz

Fortiter in re, suaviter in modo - Tvrdě za cílem, jemně ve způsobech
anonym2064
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7040
Registrován: 07 dub 2012, 21:03
Dal poděkování: 9165 poděkování
Dostal poděkování: 9447 poděkování

Re: moderace fóra

Příspěvek od anonym2064 »

Hlavní moderátor by měl být plně nezávislý a volený. (a odvolatelný)
Tito uživatelé poděkovali autorovi anonym2064 za příspěvky (celkem 8):
ItoldYouSo7227, Dalibor.Zahora, Vit.Konecny, Niki.Koci, Jiri.Stuna, Ivan.Sirko, Petr.Kricensky, Pavel.Moravec
Uživatelský avatar
Michal.Krause
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 252
Registrován: 29 led 2012, 08:21
Profese: Jednatel společností
Bydliště: Rybná, Praha - staré město
Dal poděkování: 99 poděkování
Dostal poděkování: 355 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: moderace fóra

Příspěvek od Michal.Krause »

Martin Shanil píše:Hlavní moderátor by měl být plně nezávislý a volený. (a odvolatelný)
To nevím Martine. Myslím si že jeden člověk nemá šanci to všechno stíhat. Pořád to všichni děláme při zaměstnání :D
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Krause za příspěvek:
anonym2064
Na forum nechodím, pokud někdo něco potřebuje, jsem na telefonu

Telefon: 00420 774 612 054
Telefon: 00420 606 076 666
jabber: michal.krause@pirati.cz

Fortiter in re, suaviter in modo - Tvrdě za cílem, jemně ve způsobech
Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Člen KS Praha
Příspěvky: 15254
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9815 poděkování
Dostal poděkování: 18113 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: moderace fóra

Příspěvek od Roman.Kucera »

Michalův názor podporuji. PO vyžaduje jinou povahu než AO. PO je psychologie, AO je úředničina. Pokud budou do těchto orgánů voleni lidi na svém místě, určitě se tato změna kompetencí projeví k lepšímu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Kucera za příspěvky (celkem 2):
Dalibor.Zahora, Vit.Zapletal
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13421
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34735 poděkování
Dostal poděkování: 17610 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: moderace fóra

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Jen poznámka (spíše do budoucna), je otázka zda by o věcech fora neměli mít možnost hlasovat i registrovaní příznivci (ale možná mi někdo vysvětlíte proč ne).

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Uživatelský avatar
Vaclav.Malek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 8118
Registrován: 12 čer 2009, 01:32
Profese: filozof času, meta-politik
Dal poděkování: 4877 poděkování
Dostal poděkování: 8528 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: moderace fóra

Příspěvek od Vaclav.Malek »

1) Tento členský podmět je neplatný. viz. pravidla nahoře v červeném rámečku
2) srovnání s boodinem nějak nechápu, co má společného člověk co nepíše na fórum a není člen strany s člověkem co na fórum píše a je členem strany a RK?
3) jsem s moderací na fóru celkem spokojený (s banem pro broocha zcela souhlasím), akorát bych nějaké drobné technikálie řešil jinak :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Malek za příspěvky (celkem 3):
Vit.Konecny, anonym72078, Vojtech.Pikal
Uživatelský avatar
Vit.Konecny
Příznivec Pirátů – Ústecký kraj
Příspěvky: 2806
Registrován: 15 říj 2012, 02:09
Profese: vedoucí skladu
Bydliště: Nučice-Praha-Žatec-Kadaň
Dal poděkování: 3018 poděkování
Dostal poděkování: 2659 poděkování

Re: moderace fóra

Příspěvek od Vit.Konecny »

A další z mnoha pokusů o převrat.
Proč se spíše personální odbor nezapojí pořádně do zaškolení nováčků a návodu k fóru, když chce mermomocí něco dělat? To všechno i s moderováním stíhá krásně Vojtěch Pikal, občas sice udělá nějakou menší botu (například společný návrh na projednání odvolání trojice z RK a KK), ale jinak jsem s ním spokojen a to si pište, že na fóru, čtením stanov i programu trávím několik hodin denně, abych pochopil tu strukturu, akorát toho tolik nenapíši jako Petr Vileta :D
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vit.Konecny za příspěvky (celkem 3):
Vojtech.Pikal, Petr.Vileta, Vit.Zapletal
facebook / tel.: 73414nula516 / email: vitkonecny[zavináč]email.cézet

Chronický žadatel o členství.
anonym2064
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7040
Registrován: 07 dub 2012, 21:03
Dal poděkování: 9165 poděkování
Dostal poděkování: 9447 poděkování

Re: moderace fóra

Příspěvek od anonym2064 »

Vaclav Malek píše:1) Tento členský podmět je neplatný. viz. pravidla nahoře v červeném rámečku
ach jo. proč je neplatný? Můžeš prosím tedy napovědět (nebo někdo) jak se má správně zadat? Jde jen o nedodržení formátu anketní otázky? Nebo je tam nepřesností víc? OFFTOPICbyrokracie je svině :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi anonym2064 za příspěvek:
Dalibor.Zahora
Odpovědět

Zpět na „Zjišťování názorů členů“