Tiskovky

Moderátoři: KoKS Praha, Pražští předsedající, PKS Praha

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány. Stanoviska se publikují na krajském webu.

  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.

  • Moderátorem tohoto fóra je krajské předsednictvo.

  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Přihlášeným uživatelům se zobrazuje pouze tehdy, pokud jsou členy krajského sdružení nebo jeho registrovanými příznivci. Fóra místních sdružení se zobrazují pouze jejich členům a jejich registrovaným příznivcům.

  • Mezi registrované příznivce se můžete sami zařadit přidáním do příslušné skupiny v nabídce Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra.

Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Člen KS Praha
Příspěvky: 15254
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9815 poděkování
Dostal poděkování: 18113 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Tiskovky

Příspěvek od Roman.Kucera »

Jenže Ondro, to, že nabízíme koordinaci je tam málo a ne zcela srozumitelně vypíchnuto. Opravdu si to někdo mohl vyložit jako právní pomoc.
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
Ivan.Bartos
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 10308
Registrován: 11 čer 2009, 09:44
Profese: Senior Oracle Database Engineer / Functi
Bydliště: U Botiče 1390/3, Praha 4 - Michle, 14000
Dal poděkování: 4199 poděkování
Dostal poděkování: 18242 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Tiskovky

Příspěvek od Ivan.Bartos »

Tak jsem napsal hezký příspěvek a ten zmizel...
a) nejsem garantem TZ, Krausik volal,že se to mele, a já jsem odpovídal, že hustý, ale že máme v Brně svých věcí dost, o radu nikdo nežádal, ale kdyby potřeboval tak mohl volat mě, Mikimu, Jakoubkovi
b) nabízíš pomoc jakéhokoliv Piráta, takže argument za Prahu neplatí
c) TZ by měla být konzultována s MO
d) nemluvíš o ženský s vlajkou, ale opět obecně, máte problém, my se postaráme
e) formulace dalších částí je rovněž nejasná a je opět za celou stranu
...prostě divná a lehce populistická TZ
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz
Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13423
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34738 poděkování
Dostal poděkování: 17613 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Tiskovky

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Ondrej Profant píše:
Dalibor Zahora píše:První a zrovna nepovedena. Fakt z ní není jasné o co v ní jde či o co šlo, obecné neurčité vyjadření. Proč proboha?
Ono je tam vyjádřené přesně to, co jsme chtěli vyjádřit. Asi tě zklame, že jsme se nepřihlásili do konkrétního tábora či tak, ale my jsme opravdu jen chtěli vyjádřit těžké rozpaky nad iniciativami (které tu celou dobu kritizuješ ;-)) a nabídku koordinace jednotlivcům. I proto, že víme, že "jejich" lidé se o ně nebudou zajímat vůbec.
Mě nejde vůbec o to aby ste se někam hlásili nebo nehlásili, ta tiskovka je do značné míry napsaná tak neurčitě, že vlastně není jasné co jste chtěli vyjádřit (že se vám nelíbil nějaký zakrok policie proti jedné slečně? ok, ale tak ste to tam měli konkrétně popsat). A pokud ste chtěli vyjadřit rozpaky nad iniciativami, tak není vhodné to míchat dohŕomady, takhle si to každej pochopitelně může přečíst po svém (že se zastáváte Ponerta, Anonu, chlapka s protiodborářským transpikem nebo prodavače párků). No nic, je to vaše vizitka a vaše práce, zhodnotíme to za čas, za sebe to už víc rozvádět nemusím, už bych se opakoval.

EDIT: Ještě podstatná věc, na tiskovku sem narazil na FB profilu Anonymous, takže má podobný zasah jako kdyby ji nasdílel profil Pirátů.

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Uživatelský avatar
Ondrej.Profant
Technický odbor
Příspěvky: 7962
Registrován: 22 dub 2009, 23:55
Profese: Náměstek člena vlády
Bydliště: Praha 8
Dal poděkování: 15006 poděkování
Dostal poděkování: 8366 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Tiskovky

Příspěvek od Ondrej.Profant »

Dalibor: Vyjádřili jsme se k 17. listopadu. Jak k zákrokům, tak k organizaci.

Příště si raději budeme psát určitou chválu na nás (neb tu jde psát)...

Ivane, já fakt moc nechápu, co reješ. Opravdu se v tom budeme nimrat do nekonečna?
Nechápu k čemu je krajská TZ, když bychom kvůli ní měli komunikovat s RP či MO.
Pomoc jakéhokoliv Piráta je samozřejmě myšlena tak, že ten odkáže na nás.
Postaráme fakt není vhodné, Zkoordinujeme. Třeba i zjistíme, že s tím nic dělat nejde (jak jsme tam i psali...) .
Te to v TZ Prahy, tak je to dosti jednoznačně určené. Větší rozepisování už by bylo šílené.

profant.eu
náměstek vicepremiéra pro digitalizaci
vedoucí resortních týmů Informatika

Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Člen KS Praha
Příspěvky: 15254
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9815 poděkování
Dostal poděkování: 18113 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Tiskovky

Příspěvek od Roman.Kucera »

Zas to tak nehroťte. Bya to první pražská tiskovka. Vzpomeňte si na první celopirátskou ;-)
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
Adam.Skorepa
Příznivec Pirátů – Středočeský kraj
Příspěvky: 4726
Registrován: 27 dub 2009, 20:50
Profese: živnostník
Dal poděkování: 851 poděkování
Dostal poděkování: 6848 poděkování

Re: Tiskovky

Příspěvek od Adam.Skorepa »

Tiskovku jsem Anonům přeposlal já, že to některé z nich potěšilo a sesdíleli to, není přeci problém. Pokud se o ní Piráti dozvídají z jejich facebooku, je to smutné, ale Piznam krajská oznámení prostě nikde nezobrazuje. TZ jsme psali ještě v čajovně, několikrát se upravovala (zněla moc agresivně, pak zas málo agresivně, pak jsme se snažili poukázat právě na nedostatek v požadavcích a organizaci svolaných demonstrací).

Nějak nevím, co že tu vlastně kritizujete. Že jsme se jako Piráti zastali svých aktivistů (přestože je tiskovka víceznačná, každý asi pochopí, že nám vadí to brutální sejmutí holky s vlajkou Anonů na zem a ne to, že Ponertovy kecy poslouchalo málo lidí)? Že Praha neřeší své výstupy s RP (to by opravdu prospělo reakčnímu času)? Že není jisté, jestli budeme moci případným zájemcům vůbec nějak pomoci (to se ukáže až poté, co se nám někdo ozve, pokud se tak vůbec stane)?

Když jsme to psali, bylo nás v té místnosti kolik - deset, dvacet? Z toho něco byli i příznivci, kteří byli do psaní TZ zapojeni (čímž jsme jim v praxi ukázali otevřený formát práce v Pirátské straně, notebook s tiskovkou tam koloval a každý se k tomu mohl vyjádřit). Nevzpomínám si, že by Ondrovi, Michalovi nebo mně někdo řekl "Hele, kluci, počkejte až na Ivanovo go." nebo něco v tom smyslu.

Pokud to k nám přitáhne pozitivní pozornost, supr, pokud k nám to přitáhne negativní pozornost, taky dobře, protože ji můžeme vyvrátit a změnit v pozitivní. A pokud se nestane nic, tak se Anonymous nažral a republika zůstala celá. Take it easy. ;-)
Author Sensei Tyrant Pervert
Uživatelský avatar
Michal.Krause
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 252
Registrován: 29 led 2012, 08:21
Profese: Jednatel společností
Bydliště: Rybná, Praha - staré město
Dal poděkování: 99 poděkování
Dostal poděkování: 355 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Tiskovky

Příspěvek od Michal.Krause »

Chce se mi zvracet!

Když si vzpomenu na Ivanovi slova ,, musíme se v tom hovínku pošťourat´´.
Možná by nebylo nad věcí k tomu. jako správný spolupachatel hodit pár písmenek.
Kdo chce psa zmlátit, klacek si najde. Asi tak koukám na rozborku Dalibora. Když na to koukám zpětně, tak jsme možná mohli některé věci trochu pozměnit. TZ se může vyložit každý po svém. Ukaž mi TZ u které nelze spekulovat a převravcet text tak jak se mi to hodí. :!: Když to podtrhnu a sečtu tak jste nám krasně nachcali na hlavu. No nic no ,,chybama´´ se člověk i pirát učí.
Když si to tak projedu v hlavě, tak po každé akci se někomu meje prdel, Ale to že MO se zase vysrala na vlajky atd., to je v poho.
Ale co, dle Dalibora jsme asi totálně selhali, tak máme alespoň co zlepšovat. Na každé špatné věci je vždy něco dobrého.

Tak a do mě :lol:


AVE já :twisted:
Na forum nechodím, pokud někdo něco potřebuje, jsem na telefonu

Telefon: 00420 774 612 054
Telefon: 00420 606 076 666
jabber: michal.krause@pirati.cz

Fortiter in re, suaviter in modo - Tvrdě za cílem, jemně ve způsobech
Ivan.Bartos
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 10308
Registrován: 11 čer 2009, 09:44
Profese: Senior Oracle Database Engineer / Functi
Bydliště: U Botiče 1390/3, Praha 4 - Michle, 14000
Dal poděkování: 4199 poděkování
Dostal poděkování: 18242 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Tiskovky

Příspěvek od Ivan.Bartos »

Tak se uklidněte. Tiskovka je venku.
Psal jsem Ondrovi a mluvil jsem Michalem.
Na mé go se nikdy nečekalo. Dokonce se nečekalo ani na go MO např. v případě tiskovek středočeského kraje. Také byl za to Vítek Praks opakovaně kritizován. Jeho TZ však vždy byly, když ne dobré, tak alespoň konrétní.

Co je podle mě špatně.
Dana několikrát prezentovala, jak má vypadat struktura TZ, která zde není ani v náznaku dodržena.
Historicky jsme nějak zasahovali 2* : zatčená Olyfka při demonstrativním zasquotování
pokuta za masku post138979.html?hilit=masky#p138979 oba dva mohly být referencovány.

To co mi nejvíce vadí je prostě tiskovka, která se jmenuje "Piráti nabízejí pomoc zatčeným protestantům ze 17. 11.".
Přál bych Vám (úmyslně nyní rozděluji na my a Vy), aby se Vám ozvalo 20 zadržených a seriózně řešili pomoc v rámci KS Praha.

Jdete do toho z pozice, že se nějak buzerujeme, ale myslím, že veškeré výtky jsou validní.
Cílem není někoho umejt, ale docílit, aby to příště bylo lepší, promyšlené a koordinované.
Jak říká Krausik: "....tak máme alespoň co zlepšovat. Na každé špatné věci je vždy něco dobrého."
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz
Uživatelský avatar
Martin.Broz
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 9429
Registrován: 08 črc 2009, 12:40
Profese: SMRT MODERACI
Bydliště: Internet
Dal poděkování: 1529 poděkování
Dostal poděkování: 5428 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Tiskovky

Příspěvek od Martin.Broz »

Musite se s tema lidmama ozrat v hospode. Prichystat pro ne mejdan, zabavu, nebo zazitek. Na kazdy tiskovce musi bejt panak slivovice. Pak to bude v poradku. Po piratsku.
Uživatelský avatar
Michal.Krause
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 252
Registrován: 29 led 2012, 08:21
Profese: Jednatel společností
Bydliště: Rybná, Praha - staré město
Dal poděkování: 99 poděkování
Dostal poděkování: 355 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Tiskovky

Příspěvek od Michal.Krause »

Souhlasím s brochem
ten večer bylo málo alkoholu :D
Na forum nechodím, pokud někdo něco potřebuje, jsem na telefonu

Telefon: 00420 774 612 054
Telefon: 00420 606 076 666
jabber: michal.krause@pirati.cz

Fortiter in re, suaviter in modo - Tvrdě za cílem, jemně ve způsobech
Zamčeno

Zpět na „Praha“