CF 19/2012 Volba vedoucího mediálního odboru

Celostátní fórum tvoří všichni členové a je nejvyšším orgánem Pirátské strany.


Moderátor: Předsedající

Pravidla fóra

Na celostátním fóru se vyjadřujte slušně a k věci. Nepřístojnosti budou vykázány do samostatného vlákna.
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.

Zamčeno
Simona.Skorepova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1731
Registrován: 18 bře 2012, 14:16
Profese: maminka
Dal poděkování: 995 poděkování
Dostal poděkování: 1433 poděkování

Re: CF 19/2012 Volba vedoucího mediálního odboru

Příspěvek od Simona.Skorepova »

Omlouvám se, Václave, ale já jsem pochopila, že je vyhlášena volba na vedoucího mediálního odboru a to zda, se ona či on následně rozhodne mít dva zástupce a jedním z nich budeš i ty, je pouze a jen její/jeho rozhodnutí.
Proto nějak nechápu tvé velkorysé rozhodnutí - vzdát se vedoucí pozice, když volba ještě neproběhla.
Uživatelský avatar
Vaclav.Urban
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 779
Registrován: 04 čer 2010, 11:34
Profese: redaktor, publicista a nakladatel
Bydliště: U Nádraží 783/II, 37701 Jindřichův Hradec
Dal poděkování: 555 poděkování
Dostal poděkování: 1152 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 19/2012 Volba vedoucího mediálního odboru

Příspěvek od Vaclav.Urban »

Simona Skorepova píše:Omlouvám se, Václave, ale já jsem pochopila, že je vyhlášena volba na vedoucího mediálního odboru a to zda, se ona či on následně rozhodne mít dva zástupce a jedním z nich budeš i ty, je pouze a jen její/jeho rozhodnutí.
Proto nějak nechápu tvé velkorysé rozhodnutí - vzdát se vedoucí pozice, když volba ještě neproběhla.
Napsal jsem, že jsem ochoten vzdát se kandidatury na vedoucího, pokud jiný kandidát na tento koncept přistoupí.
Nejde jen o to, že bych přistoupil na to být zástupcem někoho jiného, ale že chci, aby vedoucí nerozhodoval sám, ale po dohodě s těmito svými zástupci nebo hlasováním těchto tří lidí. Tím se zúží prostor pro chybná rozhodnutí a zároveň se eliminuje případný extrémní názor. Jsem přesvědčen, že zrovna v MO je tohle potřeba.

Chtěl jsem tím říct, že se necpu mermomocí na post vedoucího, ale že mi jde o to, aby to takto fungovalo, a že chci, aby to byli tito tři konkrétní lidi, kteří budou rozhodovat.

A nehledejte v tom žádné intriky.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Urban za příspěvky (celkem 8):
Ivo.Vlasaty, Ivan.Sirko, Libor.Spacek, Dalibor.Zahora, Ivo.Vasicek, Petr.Vileta, MyX, Lenka.Kozlova
"Snad nic není pro politiku, ale i pro život tak důležité jako poznávat lidi. Poznat ty pravé a povolané, ale také prokouknout ty nesprávné a neprávem se deroucí na veřejnost." TGM
Adam.Skorepa
Příznivec Pirátů – Středočeský kraj
Příspěvky: 4726
Registrován: 27 dub 2009, 20:50
Profese: živnostník
Dal poděkování: 851 poděkování
Dostal poděkování: 6848 poděkování

Re: CF 19/2012 Volba vedoucího mediálního odboru

Příspěvek od Adam.Skorepa »

Půjdu teď sice proti vlastní matce, lol, ale myslím si, že koncept Vaškova Triumvirátu je velmi povedený. Zejména v kombinaci těchto tří elementů (Dana - Martin - Vašek). Pokud by totiž zbylí dva kandidáti souhlasili s tímto modelem, usnadnilo by to vybírání si Tyrana MO, protože by pravomoce byly rozmělněny mezi všechny tři zúčastněné, takže by byl umožněn větší fokus na kreativitu a efektivní dělbu práce.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Adam.Skorepa za příspěvky (celkem 4):
Vaclav.Urban, Ivan.Sirko, Ivo.Vlasaty, MyX
Author Sensei Tyrant Pervert
Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26151
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 36906 poděkování
Dostal poděkování: 30040 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 19/2012 Volba vedoucího mediálního odboru

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Tak, čas vyhrazený kandidátům k představení uběhl. Všichni představení kandidáti jsou řádně registrováni a nominováni předsednictvem. Vícenásobná nominace je možná.

Napomínám ostatní, aby ho pro příště respektovali.

Nyní otevírám rozpravu, v níž je možno klást kandidátům otázky. Obracejte se prosím přímo na kandidáty a snažte se zdržet komentování cizích otázek či prezentace vlastních stanovisek, pokud nejste kandidátem.

Co se konceptu triumvirátu týče, je možný teoreticky, ale prakticky bude vždy někdo monokratickou, zodpovědnou zvolenou osobou, byť by mohl pověřit další členy odboru výkonem některých svých pravomocí. Co by se dalo či nedalo udělat pomocí nějakého vnitřního jednacího řádu MO nebudu spekulovat. Pokud chcete toto téma či jiné dále probírat zde, prosím jedině formou diskuze s / otázek na kandidáty.

Další termíny budou vyhlášeny v závislosti na rozsahu rozpravy.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvek:
Michaela.Vodova

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34600
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31560 poděkování
Dostal poděkování: 25689 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 19/2012 Volba vedoucího mediálního odboru

Příspěvek od Petr.Vileta »

Za FO položím všem kandidátům záludnou otázku.

Jakou částku si představujete pro práci MO v roce 2013 a na co především by se tyto peníze měly vynakládat?

Jako pomůcku můžete použít návrh rozpočtu na rok 2013 (je to můj návrh, RP to jistě zásadně překope
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvky (celkem 3):
Vojtech.Pikal, Dalibor.Zahora, Filip.Krska

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Adam.Skorepa
Příznivec Pirátů – Středočeský kraj
Příspěvky: 4726
Registrován: 27 dub 2009, 20:50
Profese: živnostník
Dal poděkování: 851 poděkování
Dostal poděkování: 6848 poděkování

Re: CF 19/2012 Volba vedoucího mediálního odboru

Příspěvek od Adam.Skorepa »

Má otázka na Danu a Martina (vzhledem k tomu, že Vašek koncept triumvirátu představil, asi za ním bude stát):
Jaký máte postoj k návrhu Václava Urbana na vytvoření "mediálního triumvirátu", který by dokázal vhodně kombinovat vaše schopnosti? Jak byste si případně představovali jeho fungování?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Adam.Skorepa za příspěvky (celkem 8):
Vojtech.Pikal, Jan.Kochert, Dalibor.Zahora, Ivo.Vasicek, Filip.Krska, Ivan.Sirko, Gabriela.Antosova, MyX
Author Sensei Tyrant Pervert
Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13421
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34735 poděkování
Dostal poděkování: 17610 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 19/2012 Volba vedoucího mediálního odboru

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Položím jeden detailní dotaz. Je v plánech kandidujících zavedenení systematického sledování a vyhodnocování monitoringu médií včetně publikace vybraných článků na webu Pirátů, podobně jak to praktikují jiné politické strany?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvky (celkem 6):
Ivan.Bartos, Ivan.Sirko, Gabriela.Antosova, Marcel.Kolaja, Michaela.Vodova, MyX

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Uživatelský avatar
Libor.Spacek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2223
Registrován: 16 říj 2012, 09:30
Dal poděkování: 2637 poděkování
Dostal poděkování: 4250 poděkování

Re: CF 19/2012 Volba vedoucího mediálního odboru

Příspěvek od Libor.Spacek »

Otázka pro kandidáty: Stručně, jaké jsou vaše tři nejvyžší priority ke zlepšení mediálního dopadu strany?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Libor.Spacek za příspěvek:
Marcel.Kolaja

Dle pirátského velení senilní dědouch a troll.

Uživatelský avatar
Martin.Broz
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 9429
Registrován: 08 črc 2009, 12:40
Profese: SMRT MODERACI
Bydliště: Internet
Dal poděkování: 1529 poděkování
Dostal poděkování: 5428 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 19/2012 Volba vedoucího mediálního odboru

Příspěvek od Martin.Broz »

Delší dobu jsem zde nebyl. Asi 5 dní. Jako možný vedoucí MO jsem si nadiktoval od fóra tréninkovou abstinenci.

Simuloval jsem tak běžný stav, kdy vedoucí nemůže sám číst celé fórum a musí si zachovat střízlivý odstup. Presto vi, co se deje.

Vedoucího nesmí ranit mrtvice. Při tom, kdyby selhal některý zásadní článek, musi ho ale nahradit. S tím se počítá, protože už víme jak nám ta strana funguje.

Co si neuděláš sám, to nemáš. A to už přece v MO změníme.
Věřím si, že to dokážu.

Nyní vám představím svůj tým, protože obroda monokratického odboru ve funkční skupinu je nezbytná a osamocený vedoucí je kandidát na rychlou smrt.
O změně osobní účasti v MO a organizaci úkolu obecně jsem psal na fóru už před rokem a zmíněná vize na ni přímo navazuje.

Tady je základ:

Vedouci, který nedělá nic a jen buzeruje svými napady ostatní: Já
Zástupce vedoucího: Ondra Polanský, Václav Urban, Dana Kozlová, Jan Podhajský
Produkce: Óňa, Já, Síma
Noviny: Předsednictvo a každý krajský předseda jmenuje sám za sebe nebo svého zástupce Piráta, který bude reportovat JEDNOU měsíčně dění z jejich kraje. Nikoliv partaje.
Televize: Začneme postupně rozšiřovat televizní typy. Předseda nemůže být jediný známý Lenin v roce 2014 ve volbách do parlamentu.
Tisk: Doufám, že si předáme zkušenosti. Řadu už mám.
Rozhlas: Slušné známosti i osobní účast v praxi, ale mým úkolem je předat je dál.
Kampaně: Já, Óňa, Mikuláš, Jakoubek, kdokoliv
Tvorivost: Ja, Dominika, Pir8, Urban, Vileta
Strategie: Já, Podhajský, předseda, Michálek, Krtek a vlastně vedoucí odborů
Plánování: Já a profíci pracující s mediaplánem číslo 1.
Sociologická stanoviska: Jan Podhajský - bývalý šéf MO, facebookové profi kontakty
Animace: Pir8, nikoho dalšiho nemáme, to je hrůza.
Zpětná vazba: Boodin Nemilosrdný, facebookoví přátelé
Technika: Krtek, Petr Shetlik - bývalý šéf TO
Zahraniční, překlady do ciziny: Stávající a někdo z redakce PN
Poradce: Ivo Vašíček - bývalý místopředseda, Iva Matoušková - místopředsedkyně
Nepirátští poradci: Auditor, moji rodiče (velcí podporovatelé), babička, bratránek a celkem dost jich je těch dalších, takže bych je nerad vynechal.

Je to poměrně dobře vyvážený tým, nad kterým jsem pár měsíců přemýšlel.

S většinou jsem domluven. Některé jsem nominoval kvůli šoku až teď.

Je tu samozřejmě řada dalších lidí, kteří pomůžou vždy v tu nejkritičtější dobu.

Jediné na čem budu trvat je, že když se propadnete do deprese, nebo budete mit dlouhej mejdan a následnej dojezd, tak to dáte bez problemů vědět, že jste se vypnuli. To je jediná věc, kterou budu opravdu vyžadovat. Každý je nahraditelny, ale musíme vědět, že ho máme pro tento okamžik omluvit. Totéž udělám i já.

O zásadních věcech budeme v tomto složení rozhodovat, v rámci vzájemné dohody a domluvy, nikoliv dohadů.

Při nutnosti profesionálně zvládnout úkoly bez vlastní možné produkce, si budu najímat soukromé profi firmy. Například grafickou kreativu a doplňkovou produkci. Sám nerozhazuju. Naopak jako zařizovač našich ročních pirátských auditů, mám výrazně šetřivou povahu.

Kdo mě nezná a doufám, že to nikdo nezpochybní:
38 let, ženatý před rozvodem, 1 dítě potvrzené, vlastní firma, šiřitel osvěty o Internetu, 15 let praxe v reklamě, komunikaci, poskytování služeb, poradenstvi a servisu.

Grafická zručnost a cit. Zakládající člen, bývalý předseda kraje a mistopredseda strany, stvořitel původniho mediálniho týmu, herec a průkopnik. Řada užitečných kontaktů. Zajimavé vyjednávaci schopnosti.

Mým cílem je, abychom se přestali bát. Hlavně v médiích.
Uživatelský avatar
Martin.Broz
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 9429
Registrován: 08 črc 2009, 12:40
Profese: SMRT MODERACI
Bydliště: Internet
Dal poděkování: 1529 poděkování
Dostal poděkování: 5428 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 19/2012 Volba vedoucího mediálního odboru

Příspěvek od Martin.Broz »

Libor Spacek píše:Otázka pro kandidáty: Stručně, jaké jsou vaše tři nejvyžší priority ke zlepšení mediálního dopadu strany?
Provokaci ucelove vytvaret medialni prostor.

Nebat se vystupovat sam za sebe, prestoze je clovek partajnik. Typicka lez CT24 je, ze kazdy clen politicke strany je politik. To je omyl. KDU-CSL by mela 30000 politiku ve veku 70-90 let. Napriklad vedouci MO je organizacni odborna funkce, nikoliv politicka.

Nezkratovat se v detinskych prohlasenich. Mene, je nekdy vice.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Broz za příspěvek:
Robert.Adamek
Zamčeno

Zpět na „Celostátní fórum“