Mobil/tel pro predstavitele strany

Diskuse členů a příznivců o věcech přesahujících působnost orgánů, netýkajících se programu nebo o straně jako celku.

Moderátor: Odbor - administrativni

Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
  • Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
  • Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
  • Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
  • Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
  • Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
Dodržujte prosím pravidla fóra.
Odpovědět
Ivan.Bartos
Republikové předsednictvo
Profese: Senior Oracle Database Engineer / Functi
Dal poděkování: 4075 poděkování
Dostal poděkování: 14912 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Mobil/tel pro predstavitele strany

Příspěvek od Ivan.Bartos » 01 lis 2012, 09:48

Vizitky si podle GM může každý udělat sám doma nebo to někde zadat. Stojí to pár šupů. Nepotřebuje jich 200. Kolik jich rozdá předseda kraje? 50 do roka? Navíc neustále dochází k fluktuaci, furt to někdo pokládá, furt se někde volí. Až budu mít pocit, že potřebuju vizitky, tak si je udělám. Naopak se mi líbí, když mně ji někdo cpe jako předsedovi a čeká, že mu já něco dám a já mu řeknu, že všechny kontakty na mě včetně telefonu má na netu. Ciao:-)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivan.Bartos za příspěvky (celkem 3):
Dalibor.Zahora, Petr.Bajgar, Jiri.Kaderavek.sen
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz

Michal Wagner
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Profese: Rebel
Dal poděkování: 2834 poděkování
Dostal poděkování: 2114 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michal Wagner » 01 lis 2012, 10:36

Jiri Kaderavek píše:
Michal Wagner píše:Nevím jestli přímo představitelům strany, ale rozhodně jsem pro. Například nechápu, proč bych při organizování kampaně měl platit telefon ze svého.
Protože to tak děláme všichni. Někdo platí telefon, někdo naftu do auta, někdo platí výrobu transparentů, někdo zaplatí třeba doménu, ... Jak budeš určovat, kdo dostane příspěvek a kdo ne?
Tak ti to řeknu jinak. Jestli jsou ve straně tak bohatí lidé, kteří si můžou dovolit sponzorovat stranu, tak já mezi ně nepatřím. Patřím mezi lidi, kteří jsou schopni nechat straně klidně 40 hodin týdně, ale nemám na to, platit si telefon. Potom vznikne situace, kdy sice můžu čuprově zorganizovat cokoliv, ale neudělám, protože nemám 200,- na telefon(a doufám, že tady všichni chápou, že jsou akce u kterých člověk telefon použít musí - například, když je v terénu, jelikož už něco organizuje a někdo mu například nepřijde na sraz a nebo když mu například ředitel školy dá na sebe telefon, když vyřizuje schuzovnu pro KS). Mám pocit, že nám jde o společnou věc a pokud někdo například nemá už tolik času na stranu, jako měl v minulosti (kolik měsíců před volbami jsi rezignoval,btw?), mohl by straně pomoct alespoň finančně. Myslím, že potom by se podobné blbosti vůbec nemuseli řešit.

Myslím si, že VSECHNY výdaje spojené se stranou by se měli proplácet (pochopitelně nejdřív schválit dle stanov jako jakýkoliv výdaj). Jestli teda někomu předsednictvo schválí cesťák na 500,- tak proč ho neproplatit? Proč potom neproplatit telefon?

A prosil bych argumenty, řeči o tom, že někoho něco děsí, nebo má nějaké pocity jsou dost nanic.
"Tvářnost lze začít měnit s jedinou květinou, ..." -- Velvyslanec Spock

Roman.Kucera
Republikový výbor
Profese: IT
Dal poděkování: 9496 poděkování
Dostal poděkování: 17084 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Roman.Kucera » 01 lis 2012, 10:45

Michal Wagner píše:Potom vznikne situace, kdy sice můžu čuprově zorganizovat cokoliv, ale neudělám, protože nemám 200,- na telefon(a doufám, že tady všichni chápou, že jsou akce u kterých člověk telefon použít musí - například, když je v terénu, jelikož už něco organizuje a někdo mu například nepřijde na sraz a nebo když mu například ředitel školy dá na sebe telefon, když vyřizuje schuzovnu pro KS)
Nejlepší řešení je být v tandemu s někým, kdo volat může bez problémů. S někým, jako já, ale máš to k němu o cca 200Km blíž než ke mně :-)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Kucera za příspěvek:
Gabriela Antosova
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!

Ivan.Bartos
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivan.Bartos » 01 lis 2012, 10:47

Michale, ale běda ti, jestli z toho telefonu uděláš jedinej soukromej hovor...je to fakt blbost.
Kdybychom si nechali proplácet všechno co jsme vrazili do Pirátů tak a) se Vileta ukliká a b) kupuju si kvánocům novou (sqamozřejmě jetou) káru.
Od jakého limitu si představuješ proplácení. Pokud řešíš 200 na telefon tak ve stejné optice je i 30 korun na 5 obálek A4. Nebo to je ještě malá částka a proplácelo by se až 8 obálek?
Náklady se proplácej. Telefony a benzín jsme zamítli. Byl by v tom hokej.
Tak když děláš akci a potřebuješ na telefon, tak se domluv s klukama z kraje a dejte ty dvě kila na telefon dokupy.
SAmozřejmě debatovat o tom můžeme, ale myslím si, že konsenzus bude nakonec stejný jako doposud.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivan.Bartos za příspěvky (celkem 4):
Dalibor.Zahora, Petr.Bajgar, Michal Krause, Jiri.Kaderavek.sen
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz

Jaroslav Stengl
Příznivec Pirátů – Plzeňský kraj
Profese: .
Dal poděkování: 13 poděkování
Dostal poděkování: 20 poděkování

Příspěvek od Jaroslav Stengl » 01 lis 2012, 10:51

Tak myslim si ze spoustu veci se resi z domova ci kancelare, takze proc nezavest treba skype volani zadarmo nebo doporucuju VOIP http://www.802.cz/telefon/ kterej prijde na min nez pausal mobilu a dovolate se z nej kdekoli mate internet, kterej je dnes na kazdem rohu. Osobne si myslim, ze pirati jeste nejsou na takove urovni aby se mohly rozdavat pausaly. Tim ale nechci rict ze by mel kazdej volat za sve ...

Adam.Skorepa
Asistent poslance
Profese: živnostník
Dal poděkování: 850 poděkování
Dostal poděkování: 6788 poděkování

Příspěvek od Adam.Skorepa » 01 lis 2012, 10:53

Michal Wagner píše: A prosil bych argumenty, řeči o tom, že někoho něco děsí, nebo má nějaké pocity jsou dost nanic.
Já Ti nevím, osobně patřím také mezi ty členy, kteří penězi nedisponují (a uvítal bych, kdyby Ivánek pořád negeneralizoval a nezevšeobecňoval, jak má většina Pirátů stabilní zaměstnání, kde si na sebe zvládá vydělat), ale problém s proplácením Ti vzniká právě v tom, že jakmile jednou začneš rozdávat příspěvky na telefon/dopravu/cokoliv jiného, co není řádně zaneseno v rozpočtu, budou se Ti množit nároky na proplácení kdečeho. A to se potom fakticky moc neudělá, protože každý bude vyvíjet více snahy o to, aby byl jeho výdaj proplacen, než aby udělal něco užitečného.

Já to řeším tak, že když prachy nemám (a tak je to v podstatě vždy), prostě je nedám a snažím se vypomoci takovým způsobem, který mi ty finanční prostředky nepozře. Chápej, každý pomáhá, jak může - když nemůžeš, nic se přeci neděje.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Adam.Skorepa za příspěvky (celkem 5):
Martin.Kucera, Dalibor.Zahora, Petr.Bajgar, Vojtech.Pikal, volani.webnode.cz
Author Sensei Tyrant Pervert

Michal Wagner
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Profese: Rebel
Dal poděkování: 2834 poděkování
Dostal poděkování: 2114 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michal Wagner » 01 lis 2012, 11:01

Ivan Bartos píše:Od jakého limitu si představuješ proplácení. Pokud řešíš 200 na telefon tak ve stejné optice je i 30 korun na 5 obálek A4. Nebo to je ještě malá částka a proplácelo by se až 8 obálek?
Náklady se proplácej. Telefony a benzín jsme zamítli. Byl by v tom hokej.
Tak když děláš akci a potřebuješ na telefon, tak se domluv s klukama z kraje a dejte ty dvě kila na telefon dokupy.
Pochopitelně od nějakého rozumného jako např. ty dvě kila. Nemyslím to tak, že každý zavolání někomu ze strany by se mělo proplácet, ale myslím si, že například volební manager by měl dostat nějaký rozpočet na telefon na kampaň (jako celek). Je jasný, že ten člověk reálně provolá víc, ale aspon nějak se mu to vrátí.
@Adam: normálně bych rozumnou sumu zahrnul do rozpočtu daného projektu a nazdar bazar. jak jsem psal, příkladem 200,- na akci. Chápu, že monitorovat jednotlivé hovory asi nechceme (LOL:D)

No a od jakého limitu se s klukama už domlouvat nemám ? A hlavně - proč bych měl něco, co dělám pro stranu platit ze svého? (a argument "protože to dělají všichni", prosím, neopakujte. Neskočím se všemi z okna.) Už jen fakt, že se někdo na něco jako např. volební manager přihlásí = investice spousty věcí do strany (a sám jsi psal, jak je tohle neocenitelný), tak proč probohy by za to ten člověk ještě měl platit?

Kdo to zamítl? Vzhledem k tomu, že jsem na dané téma už pár nespokojených hlasů v KS slyšel a teď je tady založené tohle vlákno nezdá se mi, že je na tom nějaký konsenzus.
"Tvářnost lze začít měnit s jedinou květinou, ..." -- Velvyslanec Spock

Ivan.Bartos
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivan.Bartos » 01 lis 2012, 11:08

Já jsem to nepaušalizoval. Lidí, kteří ovšem ze své funkce musejí nutně 10krát denně někam volat je asi tak právě těch 10. A kromě Danči, která musela řešit Michálka, jsem zásadnější stížnost na proplácení telefonu nazaznamenal. U Danči věřím, že jsme to nakonec nějak vymysleli a jestli ne, tak to pořešíme. Ano až bude mohutná kampaň do PS můžeme zvážit proplácení manažerům kampaně apod. v tuto chvíli však nevidím zásadnější důvody k tomuto kroku. Ostatně to každý může na Petra Viletu zkusit, zda pustí chlup či nikoliv. Požadavky na prolacení se podávají individuálně, a tak se i vyhodnocují.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivan.Bartos za příspěvky (celkem 3):
Dalibor.Zahora, Petr.Bajgar, Petr Stehlik
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz

Petr.Kopac
Člen KS Plzeňský kraj
Profese: Software engineer
Dal poděkování: 5446 poděkování
Dostal poděkování: 3575 poděkování

Příspěvek od Petr.Kopac » 01 lis 2012, 12:08

Libi se mi myslenka levneho tarifu mezi cleny ALE mezi cleny se vetsinou domluvime i jinak.
Ja osobne potrebuju telefonovat spis s novymi cleny, abych je zaclenil do prace v kolektivu (prace PKS a PO), protoze e-maily a forum jsou na to pomale, pokud jste napr. uprostred kampane.

Mne tedy staci, pokud mi nekdo vysvetli, jak ziskat dobry tarif (do 500 Kc/mesic), kde bych mel dostatek volnych minut a SMS. Konstatovani, ze takove tarify LZE sehnat nestaci, potrebuju vedet JAK :) Pozn.: Ted jsem u T-mobile, platim taky 500 a mam v podstate prd.

O proplaceni cestaku uvazuji (za sebe) akorat v pripade cesty lidi ze ZO na zahranicni akce, kdy jsou proste ty naklady na jednotlivce prilis vysoke a nase ucast ma vyznam. Doufam, ze v takovem pripade nebude s proplacenim problem, i kdybychom jeli ve vice lidech autem.

Jinak ja bych to taky drzet lowcost, i kdyz nejake penize budou.

Ad Offtopic vizitky - ja jsem pro, aby si kazdy svoje zaplatil, ale dohodlo se vic lidi a udelaly se dohromady, aby se cena snizila a bylo kvalitni provedeni, ale to uz jsem rikal v danem vlakne.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Kopac za příspěvky (celkem 3):
Ivan.Bartos, Vojtech.Pikal, Petr.Vileta
Softwarový inženýr 5+ let praxe. Evropan.
If you are neutral in situations of injustice, you have chosen the side of the oppressor. -- Desmond Tutu

Ivan.Bartos
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivan.Bartos » 01 lis 2012, 12:56

Pro Michala. Jsem rád, že to tady necheme flajmovat, přesto na tvou SZ zareaguji veřejně. Bro konspiratiky, Michal nepsal žádnou prudu, ale chtěl bych se k tomu ještě vyjádřit veřejně.

Mluvil jsem teď s Tomášem(1000) ohledně krajských voleb a registroval jsem Dany účet (2000)v kampani LM.

Piráti nenechali nikdy padnout člena na hubu kvůli nějakému finančnímu problému. Jen co já vím o různých půjčkách mezi členy (v čemž si myslím, že jsem dokonce přeborník v roli příjemce:-), ale také už jsme nspočetněkrát někoho zakládal), zařízených brigádách, sehnaných pracovních místech, možnosti bydlení, dopravy z místa A do B, přespání, drobných přátelských službách (hurikán u Vašíčků) apod.

Nemám nic proti tomu, proplácet kritické účty ale idnividuálně. Nějaký paušál či bianko šek za tarif mi prostě nevoní.

Vlákno se jmenuje Mobil/tel pro představitele strany. Kdyby tam bylo kraje, tak to pochopím. Z předsednictva (je nás 5) či od vedoucích odborů, ale žádný takový požadavek nevzešel. Pokud to tedy není pouze Michalova iniciativa, preferoval bych konrétní žádosti na proplacení např. telefonu, podobně jako tisku plakátů, či nákupu fixek.

Teď trochu osobněji a za Prahu. Dovolím si citovat:
... jako možná se ted hodne hodne hodne pletu, na to vas jeste tolik neznam, abych si to opovazil soudit, ale doufam, ze to tady nefunguje centalizacnim principem jako vetsina republiky (praha = republika, zbytek = vesnice co to maji podporovat). pokud totiz neco neslysis, jeste to neznamena, ze je vsecko OK, premyslej nad tim.
Vůbec nechápu jak taková věc vzniká. Pochopil bych to, kdybychom si my (lidé fungující v Praze, leč často původem od jinud) v souvislosti s probíranou tématikou nějaké věci propláceli. Toto se však neděje, naopak.

Na závěr bych chtěl říct něco lehce filosofického, ale možná i krutého.
Někde to tady psal i Jirka Kadeřávek. Někdo to prostě dá a někdo to nedá. Každý může přispět dle svých možností a nebo nemůže. Jestli holt nemůže někdo volat, protože má v prčicích kréďo, tak holt volat nebude a bude volat někdo jiný. Argument, že když něco dělám pro Piráty, tak proč za to musím ještě platit fakt neberu. Míra angažovanosti je každého věc. Ten dělá to a ten zas tohle. Také bych mohl vést úvahu, ale to každý, kdo je aktivní, jakým způsobem kapitalizovat hodiny, kdy utíkám z práce protože je nějaká tiskovka, nebo co bych mohl vydělat na melouchu, kdybych po práci neřešil Piráty, nebo o kolik let života jsme se za ty tři roky díky stresu pžřipravili. S pěnězi je to to samé. Když chybělo 9k na Michálka tak se Miki (student s mizícím dědictvím) prostě přihlásil, že ten zbytek dorovná ze svého. Tak jsem se taky přihlásil, že dáme share. Teď nevím kdo je třetí, ale snad se dělíme ve třech. Nikdo nás k tomu nenutil. Tak to prostě bylo a šmitec. Finanční dispozice členů jsou různé. Já třeba vydělávám, ale platím si hypošku. Nekdo vydělává a má děti. Študáci zase bydlejí a baští u rodičů. Každý jsme jiný.

A už musím na poradu.
Takže:a) individuální případy proplacení čehokoliv normálně řešíme tzn. Jsem proti nějakému paušálu pro bafuňáře (mezi které se paradoxně přece můžu počítat sám)
b) až projedeme soud s Legem, tak už stejně žádné peníze nebudeme muset řešit :-)
Peace.
Informace o šedivkách (šedí operátoři) vypublikui v průběhu odpoledne ve zvláštním vlákně vnitrostranické diskuse.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivan.Bartos za příspěvky (celkem 7):
Dalibor.Zahora, Mikulas.Ferjencik, Petr.Kopac, Ondrej.dj-bobr.Ulehla, Karel.Fuzik, Vojtech.Pikal, Jiri.Kaderavek.sen
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz

Odpovědět

Zpět na „Vnitrostranická diskuse“