Vyplaceni prispevku z fandrajsu

Republikovému předsednictvu je svěřena moc výkonná a je zároveň statutárním orgánem strany.
Pravidla fóra
  • Sem vkládejte připomínky k činnosti republikového předsednictva. Ke každému podnětu založte nové téma.
  • Na dotazy a podněty odpovídají dobrovolníci, buďte prosím ohleduplní. Svá podání pište slušně a požadavky formulujte dostatečně určitě.
  • Místo odkazů do jiných fór citujte celé texty, protože lidé mají zobrazování některých fór vypnuté.
  • V podatelně se nediskutuje a jakmile bylo podání vyřešeno, téma se zamyká.
Další informace můžete nalézt na následujících místech:
Uživatelský avatar
ItoldYouSo7227
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2710
Registrován: 14 črc 2012, 00:45
Bydliště: London
Dal poděkování: 3183 poděkování
Dostal poděkování: 2614 poděkování

Re: Vyplaceni prispevku z fandrajsu

Příspěvek od ItoldYouSo7227 »

jzvc píše:Vazne si myslis, ze ti nekdo "pujci" desetitisice, ktery si na neco setri, s vyhledem, ze mu je nikdy nikdo nevrati? A vazne si myslis, ze by piratum aktualne dala uver nejaka banka?
Ted nevim jestli reagujes na mne, ale banka ano. Pokud ve volbach do EP vnizkne narok dostat prispevky, tak pochybuju, ze je dostanem jeste pred volbama do PS. V tu chvili se to rovna jistote (teda pokud by se volby do EP neopakovaly) na zaklade ktere muze vzniknout zajem banky pujcit. Ale opakuju banky jsou svine, a tem bych urcite nenechal vydelavat, zvlast kdyz by nas mohli nejak potopit. Naopak za predesle situace nevim proc by nekdo z nas nepujcil. Ja bych klidne pujcil, kdyz budu mit. I pred volbama do EP to je mozny, zalezi na pruzkumech a taky na tom, kdy by to Pirati splatili onomu dotycnemu, pokud by nedosahli na prispevky. Ale chapu ze to je problemove tema, kdyz se jedna o penize :-)
Naposledy upravil(a) ItoldYouSo7227 dne 25 říj 2012, 03:02, celkem upraveno 1 x.
Nikdy plně nezměníte věci bojem s existující realitou. Abyste něco změnili, vytvořte nový model, který udělá současný model zastaralým. -- z článku o bitcoinu
rvh
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 725
Registrován: 09 kvě 2010, 19:20
Profese: zdravotnictví
Dal poděkování: 474 poděkování
Dostal poděkování: 528 poděkování

Re: Vyplaceni prispevku z fandrajsu

Příspěvek od rvh »

Za me - jsem proti vraceni daru. Nejak pak pozbyva vyznam slova dar. Prispel jsem na kampan a strane v dobre vire a s presvedcenim, ze muj dar bude pouzit na dobrou vec, resp. zlepseni cele nasi spolecnosti.

Dalsi duvody, proc jsem proti:
1) strana bude mit penize na propagaci, reklamu, na dalsi vydaje
2) strana bude mit penize na kauce - nebudeme se muset skladat na kazde volby, jako dosud
3) s vice penezi se da udelat fakt velka party :D
4) meli bychom se chovat podle predpisu
EDIT: 5) vice penez pro KS
Naposledy upravil(a) rvh dne 24 říj 2012, 22:50, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi rvh za příspěvky (celkem 2):
TiborGanzer, Mikulas.Ferjencik
Uživatelský avatar
Michal_Wagner
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 3434
Registrován: 11 črc 2012, 12:48
Profese: Rebel
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 2834 poděkování
Dostal poděkování: 2190 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyplaceni prispevku z fandrajsu

Příspěvek od Michal_Wagner »

Situace v JMK:
na účtu něco kolem 2000,-
co se týče nějakého materiálního zajištění (od sponky na papír po vlajky, stánky - prostě všecko) - tak to máme veškeré žádné.

a co tu neslyším? budeme hlavně podporovat Michálka v senátu (což jistě, ale všeho s mírou) a ještě někdo uvažuje nad vrácením daru?

Ololool...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal_Wagner za příspěvky (celkem 2):
Petr.Vileta, TiborGanzer
"Tvářnost lze začít měnit s jedinou květinou, ..." -- Velvyslanec Spock
Uživatelský avatar
Martin.Broz
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 9429
Registrován: 08 črc 2009, 12:40
Profese: SMRT MODERACI
Bydliště: Internet
Dal poděkování: 1529 poděkování
Dostal poděkování: 5428 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyplaceni prispevku z fandrajsu

Příspěvek od Martin.Broz »

jzvc píše:Vazne si myslis, ze ti nekdo "pujci" desetitisice, ktery si na neco setri, s vyhledem, ze mu je nikdy nikdo nevrati? A vazne si myslis, ze by piratum aktualne dala uver nejaka banka?
Za 1. Na kauce k Snemovnim volbam je tusim hranice 1.5%, takze to mame vsude a kdyz to nepodelame tak tohle je jistota, ze dostaneme kauce zpatky i kdyz nedojdeme na 5% volenosti.
Za 2. Banka nam uver da prave na tohle a muze to byt treba jen 60 tisic, na vic bych to nehadal, ale vzhledem k 6ti letemu prijmu ze senatora nam muzou BEZ OBAV pujcit az 2 miliony.
Za 3. Takze vazne si to myslim, ze duvera tu uz je a je potreba s ni pracovat a penize zurocit politicky.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Broz za příspěvek:
ItoldYouSo7227
Ondra.kl
Příznivec Pirátů – Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 4107
Registrován: 18 čer 2009, 12:09
Profese: IT administrátor
Dal poděkování: 794 poděkování
Dostal poděkování: 4097 poděkování

Re: Vyplaceni prispevku z fandrajsu

Příspěvek od Ondra.kl »

IMHO by bylo asi bylo nejlepsi oslovit darce s tim, ze je tu diky statnimu prispevku moznost vratit jim jejich dar. A potom se zeptat zdali jej chteji vratit nebo si preji jej prenechat Piratum - a pokud ano, tak zda jej chteji smerovat na podporu neceho konkretniho.
Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Člen KS Praha
Příspěvky: 15254
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9815 poděkování
Dostal poděkování: 18113 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyplaceni prispevku z fandrajsu

Příspěvek od Roman.Kucera »

Tohle dilema lze vyřešit poměrně jednoduše. Požádat příznivce PŘEDEM, aby sám rozhodl, jestli posílá DAR (jako dosud), nebo decentralisovaný (vysoce risikový) ÚVĚR. A je to.
Ale jestliže jsme dosud tuto instituci nepoužívali, zpětně bych nic neměnil.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Kucera za příspěvek:
Lenka.Wagnerova
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34601
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31560 poděkování
Dostal poděkování: 25689 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyplaceni prispevku z fandrajsu

Příspěvek od Petr.Vileta »

Z pohledu FO bych uver od banky velmi, ale opravdu velmi, nedoporucoval.

To uz bych radeji vyhlasil nas vlastni "kickstarter" na nasem samostatnem bankovnim uctu. Kdo bude chtit poslat dar, posle ho na hlavni ucet. Kdo nam bude chtit bezurocne pujcit, posle to na jiny ucet. Bude v tom prehled a jasna pravidla stanovime predem.

Pokud by bylo uplne po mem, tak bych nasim darcum navrhnul toto:
Poslete penize na nas samostatny (samozrejme transparentni) bankovni ucet. Pokud ziskame statni prispevek, penize vam vratime. Pokud neuspejeme, budeme to povazovat za dar.

Ja vim, je to cele postavene na hlavu, presny opak bankovni pujcky :D

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Lenka.Wagnerova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2452
Registrován: 09 pro 2011, 15:12
Profese: ucitelka,psycholozka
Bydliště: Praha - Vinoř
Dal poděkování: 4813 poděkování
Dostal poděkování: 4291 poděkování

Re: Vyplaceni prispevku z fandrajsu

Příspěvek od Lenka.Wagnerova »

Osobně mě ani nenapadlo, že bych počítala s vrácením daru na cokoliv. Pokud s tím někdo počítal, může o vrácení požádat, potom to řešme.
V případě úspěchu a vrácení kauce či nevyužití celé darované částky na původní účel by tyto peníze měly zůstat straně. Otázka je, na jaký účet je dát. Vybíralo se na tři senátorské kandidáty. Já mám přebytek, tedy navrhuji tuto částku převést na kolegy, konkrétně na Patrika.
Jak psal Roj a Petr Vileta, tak lze do budoucna rozlišovat PŘEDEM, kdo chce darovat nenávratně a kdo půjčit.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lenka.Wagnerova za příspěvky (celkem 2):
Roman.Kucera, MilanM
Uživatelský avatar
Michal_Wagner
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 3434
Registrován: 11 črc 2012, 12:48
Profese: Rebel
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 2834 poděkování
Dostal poděkování: 2190 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyplaceni prispevku z fandrajsu

Příspěvek od Michal_Wagner »

Lenka Matouskova píše:Osobně mě ani nenapadlo, že bych počítala s vrácením daru na cokoliv. Pokud s tím někdo počítal, může o vrácení požádat, potom to řešme.
V případě úspěchu a vrácení kauce či nevyužití celé darované částky na původní účel by tyto peníze měly zůstat straně. Otázka je, na jaký účet je dát. Vybíralo se na tři senátorské kandidáty. Já mám přebytek, tedy navrhuji tuto částku převést na kolegy, konkrétně na Patrika.
Jak psal Roj a Petr Vileta, tak lze do budoucna rozlišovat PŘEDEM, kdo chce darovat nenávratně a kdo půjčit.
Taky nevím, o čem se tu bavíme.
Nechci urazit jekékoliv reg.p., ale názor bez argumentu je prázdný názor. Jestli někdo nerozumí slovu "dar", může si ho najít ve slovníku.

Oproti tomu mě zase přijde zcela logické, že pokud nějaké peníze přebývají, zaplatíme s tím dluhy, které vznikli například kandidaturou Patrika na senátora (a určitě jich je víc, nevidím do jiných KS než je JMK) a pokud nějaké peníze zase přebudou, tuším, že v rozpočtu z minulého roku je 110tisíc schodek (jo, koukal jsem na vaši vycpávku, pěkně RP,i like it) a pak bych počkal, co ukáže konec roku. Pokud pořád budeme mít peníze, nebál bych se poslat daleko víc financí do krajů (co si budem povídat, 3000,--5000,- na kraj jsou sranda a plivanec do vody) ... takže bych spíš řešil na co peníze použít, protože je spíš máme, než že by jsme si mohli dovolit je ještě někam vracet.

Pochopitelně souhlasím s Petrem Viletou, je nesmysl si půjčovat peníze od banky. Vím, jaké problémy nám v OS udělal blbej kontokorent na 10.000,- který pak předseda splácel ze svýho ... prostě když už si někde budem potřebovat půjčit, tak udělat NOVY JASNE DEFINOVANY projekt pro bezúročné půjčování ve straně nebo od reg.p. (něco jako pirátský bezúroční http://www.bankerat.cz, akorát pouze Pirátské straně :D). Prosím, uvědomme si, že banky jsou vlastně tím systémem proti kterému se tu snažíme něco dělat. Hned jak banka bude krýt peníze zlatem, jsem pro půjčku. Do té doby je to vytváření peněz, které neexistují.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal_Wagner za příspěvky (celkem 2):
Petr.Vileta, ItoldYouSo7227
"Tvářnost lze začít měnit s jedinou květinou, ..." -- Velvyslanec Spock
Ondra.kl
Příznivec Pirátů – Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 4107
Registrován: 18 čer 2009, 12:09
Profese: IT administrátor
Dal poděkování: 794 poděkování
Dostal poděkování: 4097 poděkování

Re: Vyplaceni prispevku z fandrajsu

Příspěvek od Ondra.kl »

Michal Wagner píše: Taky nevím, o čem se tu bavíme.
Nechci urazit jekékoliv reg.p., ale názor bez argumentu je prázdný názor. Jestli někdo nerozumí slovu "dar", může si ho najít ve slovníku.
Hele, Belegu, pokud reagujes na mne tak vez ze jsi se mne nedotkl ( to jen jednou kdyz jsi mi neprijel na BPA schvalovat kostymy ;-) ). Argument proc to udelat je marketing. je to hezke gesto. nikdy ho nikdo neudelal a urcite se o tom bude nekolik dni psat. zvaz kolik by stala medialni akce s podobnym dopadem. Tohle zduvodneni pak ostatne prinesl Brooch uz v prvnim prispevku tohoto vlakna.

Takze ja se vyjadruji jen k tomu jak to udelat. O tom jestli to udelat by melo rozhodnout RP nebo CF.


osobne bych pak text pro osloveni darcu formuloval nejak takto:

Kód: Vybrat vše

Mily darce! prispel jsi nam na xxxx kampan ktera skoncila uspechem. Diky tomu nase strana ziskala statni prispevek a proto si dovolujeme ti navrhnout zd by jsi nechtel zvolit nove urceni / cil pro tvuj dar. Pripadne bychom ti mohli darovane prostredky darovat zpet.
Zamčeno

Zpět na „Podatelna republikového předsednictva“