Pozitivní evoluce

Diskuse členů a příznivců o věcech přesahujících působnost orgánů, netýkajících se programu nebo o straně jako celku.

Moderátor: Odbor - administrativni

Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
  • Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
  • Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
  • Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
  • Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
  • Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
Dodržujte prosím pravidla fóra.
Odpovědět
Ales Krejci
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Profese: Architekt, Feng-Shui
Dal poděkování: 12 poděkování
Dostal poděkování: 21 poděkování

Re: Pozitivní evoluce

Příspěvek od Ales Krejci » 18 říj 2012, 13:54

Lukas Findeis píše:
Mikulas Ferjencik píše:Zatím se Janeček projevuje spíš jako blázen s mesiášským komplexem, když chce v ČR zavést většinový volební systém, který povede buď k dominanci velkých stran (ČSSD, KSČM, ODS), nebo k celebritokracii (ač si myslím, že Michálek byl dobrá volba, nemyslím si, že celebritokracie je dobrý model).
Souhlas. Reagoval sem ale na Broocha, kterej byl naprosto OT a navážel se jen do způsobu získávání peněz. S Pozitivní evolucí a Vlnami evoluce to ale IMHO uchopil za ten správnej konec. Nenapapá mě lepší způsob jak vytrhnout lidi z letargie a zapojit je do dění. O to se pokoušíme i my. Jen nemáme prachy na kampaň a oslovení dostatečnýho množství lidí. NFPK snad taky není úplně marnej projekt. O tom ale moc informací nemám.
Problém není pár zlodědů, ale apatie velkého počtu lidí,“ řekl v úterý na setkání s novináři.
Ačkoli je jich většina, tak se cítí osamoceni.
Lidi maj pocit, že nic nezmění. Když se Janouškovi podaří dostat k široký veřejnosti třeba informaci, že něco změnit může i pár blbejch aktivistů a že tisíce aktivních lidí by mohly dokázat neuvěřitelný věci, tak by to mohlo zabrat. Už nad samotnými vlnami se asi dost lidí zamyslí a s tím se dá dál pracovat.

Nadávání u piva je národní sport a lidi říkaj, že s tím stejně nic udělat nejde, tak co by se snažili. Volební účast 36 % mluví za vše. Zajímá mě jakej efekt to bude mít a co bude následovat po debatách. Jak Janoušek prohlásil, tak do projektu bude lít peníze dokud to bude potřeba.
Mikulas Ferjencik píše:Tím neříkám, že ta setkání nebudou zajímavá, ale doporučuju o dost větší obezřetnost.
V souvislosti s touhle aktivitou netuším, kvůli čemu bysme měli být obezřetní. Nenapadá mě nic, co bych projektu moh vytknout. Kde by mohlo být riziko?
Kde by mohlo být riziko?
Třeba v tom, že smyslem celé aktivity může být získat popularitu, moc a vliv a ten využít pro zachování a rozšíření svého biznisu. Jako by nám nestačil případ založení VV Vítem Bártou, nebo TOP11, pardon ANO2011 Andrejem Babišem, který také ví, že nevykolíkovaný prostor mezi mafiemi už zmizel a začíná požírání slabších silnějšími.
Přesto ve všech případech nic předem nezatracuji, jenom je opravdu dobré být obezřetný. Šťastný ten, kdo nemá minulost.. :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ales Krejci za příspěvky (celkem 3):
Tomas.Klapka, Mikulas.Ferjencik, Dominika.Michailidu
"Nic není dobré nebo špatné. To z toho dělá až naše myšlení." William Shakespeare

Roman.Kucera
Republikový výbor
Profese: IT
Dal poděkování: 9519 poděkování
Dostal poděkování: 17121 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Roman.Kucera » 18 říj 2012, 13:57

Obezřetní být musíme vždy, ale zrovna Janečkovo podnikání je toho druhu, ke kterému žádnou publicitu nepotřebuje. A co o něm vím bokem soukromě, má spíš mesiášský komplex, což je v jeho případě positivní vlastnost.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Kucera za příspěvky (celkem 2):
Petr.Vileta, Jindrich.Bartek
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!

Adam.Skorepa
Asistent poslance
Profese: živnostník
Dal poděkování: 850 poděkování
Dostal poděkování: 6788 poděkování

Příspěvek od Adam.Skorepa » 18 říj 2012, 14:14

"Stačí být pozitivní" - kecy tohoto typu nesnáším, vůbec celá ta prezentace "Vln evoluce" mi přijde neuvěřitelně laciná . Ne, nestačí být pozitivní, být pozitivní je úplně k ničemu. Aby člověk dosáhl nějaké (společenské) změny, musí být svině a hajzl, protože to jsou atributy, které společenost vyžaduje a oceňuje. A protože Piráti jsou věsměs čestní lidé a žádní zmrdi, nemáme šanci.

Trochu defétismu k tomu bezdůvodnému pozitivnímu nadšení. Kdybychom raději sehnali zbraně a během nějaké dlouhé zimní noci povraždili pár set lidí, kteří nesou odpovědnost za současnou situaci, pomohlo by to víc. Žertuji, samozřejmě.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Adam.Skorepa za příspěvek:
jarbara
Author Sensei Tyrant Pervert

Dana Kozlova
Příznivec Pirátů – Praha
Profese: studentka (ČZU, UK)
Dal poděkování: 713 poděkování
Dostal poděkování: 764 poděkování

Příspěvek od Dana Kozlova » 18 říj 2012, 15:50

Když jsem psala, že nemáme řešit methanol, ale raději vyřešit za Piráty změnu volebního systému, aby se k tomu mohli Piráti vyjadřovat, vyřešilo se něco?
Psala jsem vám, že to je téma, které je poměrně vážné a že tlacháním jen ztrácíme čas.

Prosím o konec tlachání a začátek práce :!:

Pokud totiž zavedou do líbivých slovíček zabalený "evoluční" model, žádný Pirát si neškrtne. Jedna kampaň Michálka, jakožto kvalitního (!) kandidáta, přišla skoro na mega. A tak se ptám - kdo z vás to má :) Takže takhle by dopadly takovéhle volby - prachy na to, nechat se zvolit, by měli jen už teď zajištění lidé, lobbistické skupiny a velké politické strany (a ano, stále - žádní Piráti). Představa, že někdo bude volit kohokoli, aniž by měl marketing nejmíň za sto tisíc, je z říše snů. A pokud by už někdo takový byl (a stejně by musel mít masivní tým dobrovolníků), bude to jeden mezi 199 poslanci.

Takže - pokud se teď bude mluvit o nutnosti změnit politický systém, Piráti musí přijít s vlastním modelem, jak volby udělat spravedlivější a efektivnější (a měl by být chytrý a jednoduchý, aby ho novináři mohli používat trochu jako rozpor k tomuhle návrhu - přinejmenším bychom mohli protlačit do médií naše lidí).
Pokud tohle nezvládneme, už si neškrtneme.

Ještě odkaz na vlákno Volební modely: viewtopic.php?f=181&t=13388
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dana Kozlova za příspěvky (celkem 7):
Ales Krejci, Mikulas.Ferjencik, Martin.Shanil, vicmac, Vojtech.Pikal, Petr.Vileta, Dominika.Michailidu

Petr Stehlik
Příznivec Pirátů – Zlínský kraj
Profese: všeuměl
Dal poděkování: 686 poděkování
Dostal poděkování: 1688 poděkování

Pozitivní evoluce tečka cézet

Příspěvek od Petr Stehlik » 25 říj 2012, 23:02

Ahoj,

právě jsem se vrátil z akce pořádané týmem PozitivníEvoluce.cz ve Zlíně. Živý stream šel na Internet, upozornil jsem na to na FB a usmíval se na vás do kamery :-)

Pokud mám krátce shrnout své pocity, tak Karel míří stejným směrem jako my, jde mu prakticky o totéž, ale na rozdíl od nás má krátkodobý jasný plán (změna volebního systému, odstavení dnešní mafie od vlády) a finance na jeho realizaci. Střednědobě si to teprve dává do kupy a dlouhodobě jsme na tom asi lépe my (řešíme tu ve fóru i postapokalyptické vize, to on ještě ne, minimálně nahlas ne).

Jelikož jsme si tolik podobní, vyslovuji mu tímto svou důvěru a podporu a předpokládám, že až se mu podaří zvednout lidi z letargie a dostat nejprve na náměstí a potom do volebních místností, tak na to budeme číhat my a necháme ty probuzené lidi, aby nás zvolili.

P.S. nerozumím přesně jeho pevnému plánu na změnu volebního systému, ale budu to s ním diskutovat a nakonec to zřejmě podpořím, protože mi přijde, že jakýkoliv jiný systém bude lepší než ten dnešní.

Dalibor.Zahora
Člen KS Středočeský kraj
Profese: zakládající člen
Dal poděkování: 22141 poděkování
Dostal poděkování: 10365 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pozitivní evoluce tečka cézet

Příspěvek od Dalibor.Zahora » 26 říj 2012, 00:09

S Karlem Janečkem opravdu ne, ani pozitivní revoluci, ani nic jiného, ten člověk je v lepším případě pošuk.

Jinak nevim z čeho je usuzováno, že jsme si podobní. Kolik z vás tady je tady v balíku z "burzovních spekulací"?

A to se asi KJ dostal k dobré dávce koksu, že byl tak přesvědčivej? ;) tady měl asi dávku špatnou:
Kdy zveřejníte rozdělování prostředků z Vašeho fondu, aby tomu rozuměli normální lidi? Není mi jasné, jak s vybranými penězi nakládáte – kromě darů oceněným, ale to je minimum prostředků fondu.

Karel Janeček: To je nějaká pitomá otázka. Tipuji na otázku nastrčeného zjeda. :)
Výsledky NFPK jsou dostatečně přesvědčivé a pro mě osobně obrovským pozitivním překvapením. Skutečně jsem při zakládání NFPK nečekal takový úspěch.
Všechny informace o hospodaření jsou zveřejňovány tak, jak mají být dle zákona. A když na to přijde, většinu peněz jsem zatím zaplatil já. Naštěstí, protože jinak by už zjedi zkoušeli zpochybňovat efektivnost vynaložených prostředků :).
Dobrý den,

už Vám nevěřím. Sliboval jste posudky na vaše struktury a nikdo je nikdy neviděl. Daně se zvyšují kvůli korupci a taky kvůli těm, kteří je neplatí - jako jste VY! M.

Karel Janeček: Moc se mi nechce odpovídat na negativní otázky tohoto typu, protože je téměř jisté, že zlou, scestnou a zavádějící otázku kladou tzv. zjedi, tedy zaplacení lidi, kteří nemají žádné morální hodnoty. Podobně lži a pomluvy dělají korupčníci - zjedi, kteří přicházejí o možnost okrádat občany naší země.
http://aktualne.centrum.cz/rozhovory/cl ... ?id=739646

btw doporučuji zhlédnout aktuální dokument Padá vláda něco si přej, kde je Janeček jednou ze tří hlavních postav
http://www.dokument-festival.cz/databas ... co-si-prej
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvky (celkem 2):
Roman.Kucera, Marek.Necada
zástupce KMO Sčk, zakládající člen, bývalý člen KK, více na profilu wiki.pirati.cz, aktuální texty najdete na Deník Referendum, více jsem na twitteru @daliborzz než na FB fb.com/dlbrz t. 773 993 465

Roman.Kucera
Republikový výbor
Profese: IT
Dal poděkování: 9519 poděkování
Dostal poděkování: 17121 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Roman.Kucera » 26 říj 2012, 00:57

Předevčírem byl v Jihlavě, bohužel jsem to nestihl. Bylo na něm 360 lidí (narváno) Ale když čtu ty odpovědi, fakt mi spíš začíná připomínat Aštara Šerana.
Vopatrně!
Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Kucera za příspěvky (celkem 2):
Devilkin, Dalibor.Zahora
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!

Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Profese: živnostník, programátor
Dal poděkování: 22023 poděkování
Dostal poděkování: 18926 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Vileta » 26 říj 2012, 03:21

Chystam se na to jit 11.11. v Plzni. Osobne mi prijde Janecek milionkrat lepsi, nez vselijake ty Holesovske vyzvy a odborarske demonstrace. Jeho zajmem je potirat korupci v CR a v tom se urcite shodne s Piraty. Ze nema transparentni ucet pro svuj fond? No a proc sakra, kdyz tam fakt vetsinu tech milionu nalil ze sveho?

Vyhrady mam k jeho zpusobu vydelavani penez, tedy k burzovnim spekulacim, ale pokud vim, spekuluje predevsim (nebo dokonce pouze) s akciemi zahranicnich firem a opravdu nevim, jestli bych ja na jeho miste chtel platit dane Kalouskovi, kdyz se tolik promrha na korupci a zbytecnych zakazkach a navic vsechny me zisky by plynuly v podstate ze zahranici.

Petre Stehliku, jak ta akce probiha? Je nejaka moznost se k Janeckovi dostat osobne, nebo si proste musis jen sednout jako v divadle?
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.

Lukas.Findeis
Komunální zastupitel
Profese: radní MČ Praha 12, běžecký trenér
Dal poděkování: 4489 poděkování
Dostal poděkování: 3797 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lukas.Findeis » 26 říj 2012, 05:03

Petr Stehlik píše:jde mu prakticky o totéž, ale na rozdíl od nás má krátkodobý jasný plán (změna volebního systému, odstavení dnešní mafie od vlády) a finance na jeho realizaci.
Pořád chce prosadit většinovej volební systém, nebo už mu to někdo rozmluvil? Pro malý strany to je totální a absolutní zlo :) Zkuste ho někdo praštit pánvičkou do hlavy třeba se mu rozsvítí. OFFTOPICOK, asi se moc dívám na Toma a Jerryho. Co horká žehlička?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Findeis za příspěvek:
Dalibor.Zahora
uvolněný radní MČ Praha 12 – sociální věci, zdravotnictví, sport ☠ 4. místopředseda PMS Praha 12
findeis.lukas@praha12.cz ☠ 773 569 014

Dalibor.Zahora
Člen KS Středočeský kraj
Profese: zakládající člen
Dal poděkování: 22141 poděkování
Dostal poděkování: 10365 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalibor.Zahora » 26 říj 2012, 07:41

Petře, on vypádá lépe než Holešovská výzva jen proto, že je v balíku, myšlenkově je na podobném levelu. A je to časovaná bomba, až se někdo podívá pořádně na jeho účetnictví, vybouchne.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvek:
Dana Kozlova
zástupce KMO Sčk, zakládající člen, bývalý člen KK, více na profilu wiki.pirati.cz, aktuální texty najdete na Deník Referendum, více jsem na twitteru @daliborzz než na FB fb.com/dlbrz t. 773 993 465

Odpovědět

Zpět na „Vnitrostranická diskuse“