Vladimír Franz

Diskuse členů a příznivců o věcech přesahujících působnost orgánů, netýkajících se programu nebo o straně jako celku.

Moderátor: Odbor - administrativni

Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
  • Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
  • Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
  • Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
  • Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
  • Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
Dodržujte prosím pravidla fóra.
Odpovědět
Adam.Cernoch
Profese: osvětlovač
Dal poděkování: 413 poděkování
Dostal poděkování: 226 poděkování

Re: Vladimír Franz

Příspěvek od Adam.Cernoch » 28 zář 2012, 16:53

Gott má doufám natolik dostatek soudnosti, aby do toho nešel.
Franz má doufám natolik dostatek soudnosti, aby do toho šel a od začátku přiznával svoje chyby a nedostatky.
to je asi všecchno co k tomu můžu říct
ještě možná že máte všichni pravdu, a to neříkám proto že chci někomu lézt do prdele - kurňa chcete dělat politiku? a víte vůbec něco z historie? nejde koukat do budoucnosti, když se nedokážete podívat zpět a posoudit co kdo jak proč udělal za chyby, sorry

Ivo.Vlasaty
Člen KS Jihočeský kraj
Dal poděkování: 6913 poděkování
Dostal poděkování: 2681 poděkování

Příspěvek od Ivo.Vlasaty » 01 říj 2012, 23:19

Vzhledem k tomu, že vlastního kandidáta nenavrhujeme, můžeme podporu vyslovit komukoliv, na kom se shodneme (tedy i několika kandidátům). Jsem pro podporu Vladimíra Franze, pokud se ujistíme, že nemá problém s naším postojem k autorskému právu a že se naší podpoře nebrání. I když sám s některými jeho názory nesouhlasím, myslím si, že by to byl moudrý a schopný prezident, který nebude mít problém respektovat společenskou pluralitu - prezident má být nadstranický, nemusí být Pirát.
A také si myslím, že bychom měli podpořit Zuzanu Roithovou, protože v EP odvádí dobrou práci a dokázala, že lidská práva jsou pro ní důležitější, než zisk korporací (v čemž také spatřuji obrysy jisté nadstranickosti, protože OFFTOPIC"takhle se skuteční konzervativci nechovají" z řad evropských lidovců a křesťanských demokratů zřetelně vybočuje a je vidět, že důležitější jsou pro ní ideály a služba lidem, než moc).
Problém vidím v tom, že bychom potom podpořili dva spíše konzervativní kandidáty. Dobré je, že by to byla podpora genderově" vyvážená.
Sympatická je mi i Táńa Fischerová, ale nejsem si jist, že na to, aby zvládla prezidentování, "má", ani nečekám, že by měla dostatečnou podporu mezi Piráty - tedy ji ani nenavrhuji.

Další reálné kandidáty nevidím (Randák je užitečný tím, co dělá teď, nerad bych viděl jako prezidenta bývalého příslušníka bezpečnostních složek).OFFTOPICAčkoliv, když teď nahlížím mezi ty neznámé a bez šance, panu Fafejtovi http://fafejta.blog.respekt.ihned.cz/c1 ... ece-otazek bych klidně pomohl shánět podpisy. :D

edit: 1) Netrvám na tom, abychom byť i jen někomu vyslovili podporu, jen jsem připojil do diskuse svůj názor. Zatím vlastně jediné námitky proti němu z celého vlákna byly, že je "pomatený" a že by strašil děti z obrazů ve třídě. :roll: Pro mě za mě, překous bych i Káju, ale nechci se jen smířit, že buď Zeman nebo Fischer.
2) Jak může někdo srovnávat primitiva Jandáka, podle kterého "bigbít není umění", s Franzem? :roll:
Naposledy upravil(a) Ivo.Vlasaty dne 02 říj 2012, 00:14, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivo.Vlasaty za příspěvky (celkem 3):
Roman.Kucera, Vojtech.Pikal, Petr.Tresnak
Ivo Vlasatý
toho času řadový člen :)
ivojr@seznam.cz
733224619

Martin Broz
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Profese: SMRT MODERACI
Dal poděkování: 1529 poděkování
Dostal poděkování: 5356 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin Broz » 02 říj 2012, 00:01

Chapu, ze tohle je vlakno o Franzovi, ale mozna prave proto jsem zasadne proti. Zna ho tu nekdo osobne? Kdo a jak dlouho?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin Broz za příspěvky (celkem 3):
Ondrej.Profant, Jakub.Michalek, Dalibor.Zahora

Tomas.Kolacny
Místní předsednictvo
Profese: Zastupitel města Brna
Dal poděkování: 1163 poděkování
Dostal poděkování: 2831 poděkování

Příspěvek od Tomas.Kolacny » 02 říj 2012, 00:02

Nic proti Vladimíru Franzovi, názorově mi docela sedí, ale po Jandákovi jsem k umělcům, hrnoucím se do politiky, spíše skeptický. Osobně si navíc myslím, že prezident je tak bezvýznamná figurka, že pokud je dotyčný dostatečně reprezentativní, je víceméně jedno, z jaké části politického spektra vzešel. Gotta, jako prezidenta si nedovedu dost dobře představit, příjde mi to jako parodie na tu jeho reklamu na aquila team.. :roll:
OFFTOPICBtw stejně to vyhraje Zeman, nebo Fischer...
Tomáš Koláčný
Pirátská strana - předseda místního sdružení Brno
statutární město Brno - náměstek primátorky města Brna a zastupitel městské části Brno-Židenice
tel: +420 736 661 244 e-mail: tomas.kolacny@pirati.cz

Adam.Cernoch
Profese: osvětlovač
Dal poděkování: 413 poděkování
Dostal poděkování: 226 poděkování

Příspěvek od Adam.Cernoch » 02 říj 2012, 01:16

tak něco k těm umělcům - protože je tak trošku znám
skladatel a malíř zároveň (na práva se vysral po doštudování, to bylo jenom kvůli papíru, evidentně aby si mohl dělat srandu z tajnejch policajtů) je úplně jinej charakter než takovej herec
skladatel a malíř, je komplikovaná osobnost a těžko do něho vidět - ale kandiduje na prezidenta někdo do koho opravdu vidíte? a máme mít prezidenta do kterýho každej vidí? já nevim, fakt už vůbec nevim, koho mam na co podporovat, asi se na tu politiku opravdu zase vyseru... dobrou noc
Tito uživatelé poděkovali autorovi Adam.Cernoch za příspěvek:
Ivo.Vlasaty

Roman.Kucera
Republikový výbor
Profese: IT
Dal poděkování: 9563 poděkování
Dostal poděkování: 17203 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Roman.Kucera » 02 říj 2012, 08:15

Já bych teď asi dal Fischerovou, Riothovou a Franze, když teda Gott řekne, že ne :_)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Kucera za příspěvky (celkem 2):
Ivo.Vlasaty, Petr.Vileta
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!

Ales.Sura
Člen KS Praha
Profese: aplikační inženýr, vývoj IC
Dal poděkování: 1823 poděkování
Dostal poděkování: 2844 poděkování

Příspěvek od Ales.Sura » 02 říj 2012, 08:28

Citát V. Franze:
Počítače a internet jsou jeden z nejhorších zločinů spáchaných na lidstvu, protože se dostaly do rukou prostému lidu. Internet měl zůstat vědcům.
Zdroj: http://www.smetiste.net/vf.html
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ales.Sura za příspěvek:
Pavel.Reimann
Aleš Sůra - můj pirátský Jabber je momentálně Obrázek, PGPID: 9C1B3043
"Prosíme ty, kteří tvrdí, že něco nejde, aby nezdržovali ty, kteří už to dělají!"

Martin.Kucera
Vedoucí administrativního odboru
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2158 poděkování
Dostal poděkování: 18431 poděkování

Příspěvek od Martin.Kucera » 02 říj 2012, 09:40

A vis ze bych mu sem tam dal i za pravdu (ackoli ne v tak extremni podobe)? Staci obcas nahlednout do diskusi na Idnes, Novinkach apod.
Internet funguje jako zesilovac. Pokud clovek ma co rict, diky internetu se o to muze podelit s mnohem vetsim poctem lidi. A naopak pokud se chova jako hovado, tak diky internetu se tak muze chovat pred mnohem vetsim poctem lidi.
Navic dostat pristup k technologii aniz bych na to byl pripraven je jako byt coby aut zcela neznaly posazen do auta s automatickou prevodovkou a dovedet se jen "timhle pedalem se zrychluje, timhle brzdi, tohle je volant a zataci se s nim". Takovy "ridic" by dost mozna nekam dojel, ale tech skod kolem...
Resenim samozrejme neni "internet jen pro vedce", ale vyuka, osveta, informovanost.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 2):
Vojtech.Pikal, Jaroslav.Nemec
tel.: +420 778 702 711; (NEPIŠTE MI NA FACEBOOKU, TÉMĚŘ TAM NECHODÍM)
Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Ivo.Vlasaty
Člen KS Jihočeský kraj
Dal poděkování: 6913 poděkování
Dostal poděkování: 2681 poděkování

Příspěvek od Ivo.Vlasaty » 02 říj 2012, 10:40

Ales Sura píše:Citát V. Franze:
Počítače a internet jsou jeden z nejhorších zločinů spáchaných na lidstvu, protože se dostaly do rukou prostému lidu. Internet měl zůstat vědcům.
Zdroj: http://www.smetiste.net/vf.html
Pokud je to jen zamyšlení, z určitého pohledu mu lze dát zapravdu, i když tohle elitářství (jestli to tak můžu nazvat) je jeden z příkladů, v čem s ním nesouhlasím. Snaha přimět lidi, aby ve vlastním zájmu věnovali pozornost svým "elitám" OFFTOPICza které v naší společnosti asi lze považovat hlavně politiky, intelektuály (především novináře) a taky různé pochybné celebrity - které se ale také často mýlí - se snadno může zvrhnout v to, že se lidem bude diktovat, co si mají myslet. Navíc pozoruji, že on ten dav nemá zas tak špatné povědomí o tom, jestli ty elity za to poslouchat stojí (a pokud ne, tak mu nezbývá, než riskovat a hledat názorové vzory jinde - u Komunistů, u Dělníků, u Svobodných...nebo třeba u nás).
Franz považuje za zločin, že lidé dostali do rukou něco, k čemu nebyli způsobilí. Já považuji za zločin, že je zájem na tom, aby zůstali nezpůsobilými. Takže je to vlastně spor mezi konzervativním a progresivním pohledem.

O čem bychom se měli ujistit (zítra bude možnost tady v Brně, jen já to asi nestíhám ze školy) je, zda z toho máme vyvozovat, že by se internet lidem zase měl vzít.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivo.Vlasaty za příspěvek:
Martin.Kucera
Ivo Vlasatý
toho času řadový člen :)
ivojr@seznam.cz
733224619

Mikulas.Ferjencik
Vedoucí mediálního odboru
Profese: student
Dal poděkování: 10495 poděkování
Dostal poděkování: 16658 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mikulas.Ferjencik » 02 říj 2012, 14:20

Mně přijde nejlepší obeslat všechny kandidáty (ve chvíli kdy bude jejich kandidatura definitivní) s několika Pirátskými otázkami. Odpovědi zveřejnit a udělat interní průzkum mezi členy Pirátů. Ten také zveřejnit. Víc to bude vypovídat o nás. Kdyby náhodou někdo výrazně vyčuhoval, můžeme podpořit jeho. Každopádně zjistit si o kandidátech informace je nutné minimum.
Pirátský poslanec za Pardubický kraj. mikulas.ferjencik@pirati.cz, 737 943 770

Odpovědět

Zpět na „Vnitrostranická diskuse“