Vyosení pražské - závěr od předsedy

Diskuse členů a příznivců o věcech přesahujících působnost orgánů, netýkajících se programu nebo o straně jako celku.

Moderátor: Odbor - administrativni

Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
  • Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
  • Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
  • Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
  • Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
  • Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
Dodržujte prosím pravidla fóra.
Marcel.Kolaja
Poslanec Evropského parlamentu
Profese: místopředseda Evropského parlamentu
Dal poděkování: 7218 poděkování
Dostal poděkování: 6624 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyosení pražské - závěr od předsedy

Příspěvek od Marcel.Kolaja » 18 zář 2012, 13:04

Martin Broz píše:A ty ted hazis ty hovna fakticky na vsechny i na ty, ktery tam JENOM prisli. S tim opatrne. Nevsim jsem si ze by MO hnulo prstem.
Tohle je IMHO zásadní problém. Kromě Vlčtejna a prvního pražského jsem se o VyOSEní dozvěděl vždy pouze jen pár dní předem nebo až po akci. Pokud nejsou o akci informování dokonce ani aktivní členové Pirátské strany, obávám se, že se nedá očekávat:

(i) pomoc členů a příznivců Pirátské strany s organizací a realizací
(ii) účast členů a příznivců Pirátské strany
(iii) účast veřejnosti
Tito uživatelé poděkovali autorovi Marcel.Kolaja za příspěvky (celkem 3):
Petr.Vileta, Gabriela Antosova, Lukas.Findeis
Marcel Kolaja
místopředseda Evropského parlamentu

Lenka.Wagnerova
Příznivec Pirátů – Vysočina
Dal poděkování: 4663 poděkování
Dostal poděkování: 4151 poděkování

Příspěvek od Lenka.Wagnerova » 18 zář 2012, 13:15

Marcel Kolaja píše:
Martin Broz píše:A ty ted hazis ty hovna fakticky na vsechny i na ty, ktery tam JENOM prisli. S tim opatrne. Nevsim jsem si ze by MO hnulo prstem.
Tohle je IMHO zásadní problém. Kromě Vlčtejna a prvního pražského jsem se o VyOSEní dozvěděl vždy pouze jen pár dní předem nebo až po akci. Pokud nejsou o akci informování dokonce ani aktivní členové Pirátské strany, obávám se, že se nedá očekávat:

(i) pomoc členů a příznivců Pirátské strany s organizací a realizací
(ii) účast členů a příznivců Pirátské strany
(iii) účast veřejnosti
No právě. Šaman do poslední chvíle přesvědčoval o tom, že kromě pomoci s výlepem samolepek do metra apod. nic nepotřebuje, že má všechno zajištěno. O včasné a plošné propagaci nemá cenu mluvit... My byli připraveni pomoci, ale když do pátečního večera nás nikdo konkrétně nezaúkoloval, věnovali jsme se jiným povinnostem a přišli jen na čumendu. OFFTOPICna stěhování už jsme trochu postarší, přenechali jsme to mladším, na předchozích akcích jsme toho natahali docela dost. A taky jsme počítali s tím, že ti mladší přijdou v dostatečném počtu. :?
Nelze očekávat, že přijdou davy lidí, kteří si předtím sami vypátrají, že se něco děje, vyčuchají, co je potřeba....
Prostě příště jedině Krause a spol. ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lenka.Wagnerova za příspěvky (celkem 3):
Mikulas.Ferjencik, Gabriela Antosova, Janek.Wagner

Ondrej Benkovic
Příznivec Pirátů – Jihomoravský kraj
Profese: musician
Dal poděkování: 175 poděkování
Dostal poděkování: 83 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondrej Benkovic » 18 zář 2012, 15:19

Ahoj,
byl jsem pouze v sobotu a jen přijel zahrát, takže mám možná trošku zkreslený pohled. Že to byl průser, to už tu párkrát zaznělo. Byl. Zatím tu zazněli důvody organizační, já bych měl pár výhrad jednak ze strany učinkujícího, jednak ze strany "návštěvníka".

Opravdu mně nenapadlo, že je celá akce takovej punk (doslova!!), jak to vypadalo z diskuzního fóra a hlavně že se šamanem nikdo nemá zkušenost. Byl jsem u organizace spousty festiválků který vypadaly dva dny předtím podobně, ale nakonec vše v pohodě vyšlo. Jeli jsme z příjemného poklidného festiválku SpeedStop, kde jsme dohráli někdy okolo třetí ráno tříhodinovej liveset. Měli jsme hrát nejméně hodinu v 18h na druhé stage na které měl podle dostupných informacích hrát psytrance. Chilloutek na večer před pořádným duc-duc, to vypadalo na jakžtakž rozumný plán. Na Paruku jsme dorazili něco před pátou, tam stojí jedno pódium a okolo se válí pár punkáčů. Z pódia se ozývá nějaký duchaplný text, něco o hovnech ... Na řadu se dostáváme oproti původní (a potom na míste improvizované) domluvě asi o půlhodinky později, tedy okolo 18:30. Během patnácti minut se nám za zády začíná motat další banda punkáčů, chystat si věci, ladit si bicí (nebo proč tam do toho mlátili), a po cca 30min se dozvídáme, že už bychom jako měli končit...
Děkuji, Gem Reflection se v souvislosti s Pirátama asi jen tak znovu neobjeví... tohle byl poslední hřebíček...

Co mi ale příjde důležitejší - nejsem Pražák, všiml jsem si ale, že Parukářka je park, kam chodí odpoledne spousta "normálních" lidí odpočívat, s dětma ven, atp... Příjde tu někomu normální se na takovém místě prezentovat jako banda ožralejch punkáčů plných sprostých a agresivních keců přímo z pódia? Nevím, jestli jsem nějak zestárnul a jsem už moc konzerva, ale v tom prostředí které tam bylo jsem vydržel opravdu jen kvůli tomu, že jsme zde měli hrát. Zval jsem na tu akci pár známých pro které to mohl být první kontakt s Piráty. Hlídejte si, komu propůjčujete své jméno. Tohle bylo fakt zlý, nepovedený a imho vůči kolemjdoucím lidem bezohledný a nevkusný.

Hovnoooo, hovnoooo, hovnoooo... ! :evil:

Ještě že ta propagace nevyšla...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej Benkovic za příspěvky (celkem 6):
Marcel.Kolaja, Gabriela Antosova, Lenka.Wagnerova, Ivan Sirko, Dominika.Michailidu, Lukas.Findeis

Roman.Kucera
Republikový výbor
Profese: IT
Dal poděkování: 9523 poděkování
Dostal poděkování: 17122 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Roman.Kucera » 18 zář 2012, 17:08

Proč dva dny?
Protože když 3 hodiny stavíš stejdž a víš, že ji budeš další 3 hodiny uklízet, je dobrý tu dobu, kdy stojí, maximálně využít.
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!

Petr.Bajgar
Příznivec Pirátů – Pardubický kraj
Profese: ,
Dal poděkování: 6874 poděkování
Dostal poděkování: 3402 poděkování

Příspěvek od Petr.Bajgar » 18 zář 2012, 17:17

Co tak pořádat raději například grilovačky s několika lidmi, +jedním-dvěma muzikanty případně jednou voice kapelou jako odlehčenou venkovní varantu těžkotonážního Vyosení než začne sněžit a mrznout. Na zimu by třeba šlo pořádat soukromé oslavy na které zveme spřátelené hosty, třeba do sálu jaký známe například z CF v Albrechticích.

Ivan Sirko
Profese: Putující filosof
Dal poděkování: 10026 poděkování
Dostal poděkování: 2508 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivan Sirko » 18 zář 2012, 17:20

Važení, Ivan chtěl jen...
Ivan Bartos píše: trochu se v tom hovínku pošťourat.
tak přestaňte to vychutnávat a jestli je potřeba probírat budoucí "Vyoseni", tak založte nově vlákno..................
"Moje představa demokrace je taková, že v ní nejslabší dostávají příležitost jako nejsilnější... Žádná země na světe momentálně neumí nic jiného, než projevit o své slabé blahosklonnou starost... Západní demokracie ve své dnešní podobě je jen zředěný faśismus... skutečnou demokracii nemůže dělat dvacet pánů usazených v centrále. Musí se vytvářet zdola, lidmi v každé vesnici."
- Gándhí

Ondrej Benkovic
Příznivec Pirátů – Jihomoravský kraj
Profese: musician
Dal poděkování: 175 poděkování
Dostal poděkování: 83 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondrej Benkovic » 19 zář 2012, 00:39

btw, mám pocit, že jsem tam zahlídnul někoho s "velkým foťákem", netušíte někdo, kdo by mohl mít případné cvaky k dispozici?

EDIT: Jo, a jinak - myšlenka festivalu VyOsení se mi líbí velice, myslím, že má smysl jak pro propagaci strany, tak jejích myšlenek, může to být příjemný prostor pro prezentaci "svobodné kultury", když se dobře udělá, dá se na tom nějaká kačka vydělat... jen prostě příště pořádně a než takhle, tak asi radši vůbec. ;-)

Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Profese: živnostník, programátor
Dal poděkování: 22041 poděkování
Dostal poděkování: 18937 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Vileta » 19 zář 2012, 03:06

Ivan Sirko píše:tak přestaňte to vychutnávat a jestli je potřeba probírat budoucí "Vyoseni", tak založte nově vlákno..................
Mozna by bylo lepsi na to zalozit samostatne forum, kde by kazde vlakno bylo urceno pro konkretni akci a po skonceni by se zamknulo. Klidne to muze byt v Podpalubi, aby to neotravovalo vsechny.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvek:
Lenka.Wagnerova
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.

Daniel Hradsky
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Profese: veterinární lékař
Dal poděkování: 283 poděkování
Dostal poděkování: 469 poděkování

Příspěvek od Daniel Hradsky » 19 zář 2012, 09:50

No také jsem žil v domnění, že je všechno připraveno a až 1-2 dny před akcí jsem zaznamenal zoufalé výkřiky. Myslím si, že taková akce má být připravována s týmem konkrétních lidí, kteří předem přislíbí pomoc, a na poslední chvíli se shání pouze semtam náhradník. Dovoluji si předsedu upozornit, že existují piráti, kteří mají i zaměstnání, rodinu atd. a nemohou si plánovat své aktivity ze dne na den. I kvůli CF jsem si musel brát dovolenou. Takže bych byl rád, kdyby omezil svou kritiku na lidi, kteří pomoc předem přislíbili a pak nepřišli. Pokud jste to organizovali na blint, tak je to hovadina a nás ostatní nechte na pokoji a nadávejte sami sobě. Pokud to mělo být organizováno společně s StČK, tak jsem, ač jsem byl na všech, o tom na žádné schůzi neslyšel. Při tom bych očekával, že se tam někdo zeptá konkrétně, kdo bude moci pomoct, a tak měsíc předem se vyberou lidé.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Daniel Hradsky za příspěvky (celkem 2):
Ondrej.dj-bobr.Ulehla, Gabriela Antosova
Kouřím a piju. Jsem tlustej. Mám velký auto. JÁ ale do VAŠEHO života nekecám.
Nejsem pirát, jsem korzár. :twisted:
I černá ovce zůstává ovcí, jen bečí v jiné ohrádce.....

jzvc
Příznivec Pirátů – Ústecký kraj
Profese: Admin
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 920 poděkování

Příspěvek od jzvc » 19 zář 2012, 19:13

Ondrej Benkovic píše: Co mi ale příjde důležitejší - nejsem Pražák, všiml jsem si ale, že Parukářka je park, kam chodí odpoledne spousta "normálních" lidí odpočívat, s dětma ven, atp... Příjde tu někomu normální se na takovém místě prezentovat jako banda ožralejch punkáčů plných sprostých a agresivních keců přímo z pódia? Nevím, jestli jsem nějak zestárnul a jsem už moc konzerva, ale v tom prostředí které tam bylo jsem vydržel opravdu jen kvůli tomu, že jsme zde měli hrát. Zval jsem na tu akci pár známých pro které to mohl být první kontakt s Piráty. Hlídejte si, komu propůjčujete své jméno. Tohle bylo fakt zlý, nepovedený a imho vůči kolemjdoucím lidem bezohledný a nevkusný.

Hovnoooo, hovnoooo, hovnoooo... ! :evil:

Ještě že ta propagace nevyšla...
Imo podstatnejsi cast tvyho postu ... a ja musim souhlasit, podobny akce bych se sam neucastnil(z vice duvodu) a presne tohle mi spousta lidi odkaze, kdyz reknu cokoli o piratech, tak uslysim ... jo to sou ty smazky a vozralove, co tamhle vyrvavali v parku ...
Tito uživatelé poděkovali autorovi jzvc za příspěvky (celkem 2):
Ondrej Benkovic, Ondrej.dj-bobr.Ulehla

Zamčeno

Zpět na „Vnitrostranická diskuse“