Kakakr - Palubní rohlas

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Koordinatori, PKS Karlovarsky kraj

Odpovědět
Josef.Ulehla
Člen KS Karlovarský kraj
Profese: :eseforP
Dal poděkování: 2885 poděkování
Dostal poděkování: 1018 poděkování

Kakakr - Palubní rohlas

Příspěvek od Josef.Ulehla » 02 zář 2012, 06:00

Mejl píše: -------- Original Message --------
Subject: Kakakr - Vyplouváme?
Date: Thu, 09 Aug 2012 06:44:37 +0200
From: josef.ulehla@pirati.cz
To: dana.kozlova@pirati.cz, david.maglia@witte-automotive.cz, info@metafory.cz, info@u-davida.cz, jakub.michalek@pirati.cz, ji.hlav@seznam.cz, josef.ulehla@pirati.cz, jovo.macaluso@seznam.cz, maptacek@seznam.cz, michaela.krausova@pirati.cz, michal@sadilci.cz, mikulas.ferjencik@pirati.cz, ondrej.kallasch@pirati.cz, patrik.timura@pirati.cz, petr.tresnak@pirati.cz, rudolf.gareis@pirati.cz, sarka.svambergova@seznam.cz, simona.skorepova@pirati.cz, ztresnak@seznam.cz

... nějaké sladění asi omezeného úsilí těch, kteří se pokusí nějak přispět ke krajské volební kampani pirátů... bych chtěl ustanovit nějaký jediný a jednotný
dorozumívací tok. Navrhuju, aby to byla mejlová konference, jejímž je tento mejl prvním příspěvkem.
Mejl píše:-------- Original Message --------
Subject: Re: Kakakr - Schůzka ve čtvrtek 16.8. ve 14:00 a spol
From: josef.ulehla@pirati.cz
To: adam.soukal@pirati.cz, dana.kozlova@pirati.cz, david.maglia@witte-automotive.cz, gugacka@gmail.com, info@u-davida.cz, ivan.sirko@pirati.cz, jakub.michalek@pirati.cz, jan.widerlechner@pirati.cz, ji.hlav@seznam.cz, josef.ulehla@pirati.cz, jovo.macaluso@seznam.cz, kvancurova@cmi.cz, maptacek@seznam.cz, mhlavaty@cmi.cz, michaela.krausova@pirati.cz, michaela.vodova@pirati.cz, michal@sadilci.cz, mikulas.ferjencik@pirati.cz, ondrej.kallasch@pirati.cz, patrik.timura@pirati.cz, petr.tresnak@pirati.cz, petr.vileta@pirati.cz, roman.kucera@pirati.cz, rudolf.gareis@pirati.cz, sarka.svambergova@seznam.cz, simona.skorepova@pirati.cz, subkultura@seznam.cz, zemepro@morea.cz, ztresnak@seznam.cz
Date: 13.8.2012 15:29

...Předseda krajského sdružení (petr.tresnak@pirati.cz) rozhodl, že hlavní komunikační kanál lodi Kakakr bude na Krajském fóru Karlovarský kraj...
Jiné vlákno píše: Re: Kakakr - Spojení s fujsbúkem
Příspěvek od Michaela Vodova 27 srp 2012, 16:55
viewtopic.php?f=412&t=12881&p=157727#p157727

Mám jednu připomínku, ovšem, již jsem ji předala Josefovi: nelíbí se mi, že jsou zde osobní údaje a to kontakty na dotyčného..
Chápu, že toto fórum berete jako uzavřené, nicméně sem stále mohou lidé, kteří jsou sice RegP, ale nejsou konkrétně identifikovatelní, tzn. že tu jsou pod přezdívkou a nic o nich nevíme! Z hlediska PO si vás dovoluji požádat, aby se to již neopakovalo, osobní údaje patří do SZ! Díky.
Což se samo týká i emailů v jiném tématu pro potřeby KAKAKRU

Konkrétně doporučuji KS ujasnit si, co je možné sdílet s veřejností a sdílet, "otevřít se" a dávat příspěvky, které mohou vidět i nepřihlášení na obecné fórum.

Neberte to prosím jako zasahování do KS, Karlovarský kraj je má srdcovka ;) Chci pomoci.
Já jsem přemýšlela u Vysočiny tak, co mohu udělat pro to, abych kraj více otevřela lidem, veškerá témata, co jsme se dohodli v KS jsem přesunula do "veřejné části" fóra. Podnětem byl i post Jakuba Michálka o utřídění a ztransparentnění fóra. Bohužel odkaz teď nemohu najít.
Míšo, ztělesnění toho, co považujež za špatné, nežádoucí nebo nepřípustné je v tabulkce posádky (nyní zde: viewtopic.php?f=412&t=13133). U všech je tam telefon i mejl.

Tvé připomínky si vážím, a považuju ji za oprávněnou a hodnout toho, aby byla věcně řešena. Do velké míry s ní i souhlasím. Ale. Ale vzhledem k tomu, že do voleb zbývá 40 dní, jsem proti tomu, abychom buď zase stěhovali palubní rohlas lodi Kakakr jinak, nebo se vzdali původního požadavku na jediný a jednotný informační tok. Pro mě je hodně důležité, aby vše podstatné pro posádku lodi Kakakr (volební tým) bylo na jednom místě.

Takže, prosím, Tebe, personální odbor i celé ústředí, odpusťe mi (nám) do voleb tento hřích, a navrhuju po volbách to řešme celkově, s nadhledem a s poskytnutním fungujících nástrojů.

A dále pro všechny: Prosím používejte palubní rozhlas (= Krajské fórum Karlovarský kraj).

Zatím jsem zaznamenal kromě jenom tyto přispivatele (Jak to zjistit automaticky?):

Adam Soukal
Adam Zabransky
banderilla
Josef Kadlecek
Josef Úlehla
Lenka Matouskova
Michaela Krausova
Michaela Vodova
Mikulas Ferjencik
Morgan
MyX
Ondrej Kallasch
Patrik Timura
Petr Vileta
Petr Třešňák
Roman Kucera
Simona Skorepova

A jestli se nepletu, tak ani poděkování tu není od nikoho jiného (Jak to zjistit automaticky?).

Prosím každého člena posádky Kakakru, odebírej a čti palubní rohlas Kakakru = "Krajské fórum Karlovarský kraj".

Prosím čtenáře palubního rozhlasu Kakakru, reaguj: Aspoň jeden příspěvek. Podpis. Záznam o návštěvě. Důkaz, že to funguje.

A dále prosím čtenáře palubního rozhlasu Kakakru, používejte skoro "automaticky" palec (= Poděkovat autorovi) vpravo nahoře u příspěvku, který přečteš. Je to aspoň znamení, žes přečetl, a poděkování nikdy neškodí, ne?

A dále bych, prosil, když něco uděláte, dejte o tom zprávu sem.

A dále bych prosil, když se setkáte s něčím, co Vám připadá pro Kakakr důležité, dejte o tom zprávu sem.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Josef.Ulehla za příspěvky (celkem 3):
Patrik.Timura, MyX, PetraT

Josef.Ulehla
Člen KS Karlovarský kraj

Re: Kakakr - Palubní rohlas

Příspěvek od Josef.Ulehla » 14 zář 2012, 02:29

josef.ulehla@pirati.cz [b]9.8.[/b] píše:
... sladění... úsilí těch, kteří se pokusí nějak přispět ke krajské volební kampani... ustanovit nějaký jediný a jednotný dorozumívací tok...
josef.ulehla@pirati.cz [b]13.8.[/b] píše:
...Předseda krajského sdružení... rozhodl, že hlavní komunikační kanál lodi Kakakr bude na "Krajském fóru Karlovarský kraj"...
Josef Ulehla [b]2.9.[/b] píše:
... Prosím, používejte palubní rozhlas (= Krajské fórum Karlovarský kraj).

Prosím... odebírej a čti palubní rohlas Kakakru = "Krajské fórum Karlovarský kraj".

Prosím... reaguj...

... prosím... používejte skoro "automaticky" palec (= Poděkovat autorovi) vpravo nahoře u příspěvku... Je to aspoň znamení, žes přečetl, a poděkování nikdy neškodí, ne?

A dále bych, prosil, když něco uděláte, dejte o tom zprávu sem.

A dále bych prosil, když se setkáte s něčím, co Vám připadá pro Kakakr důležité, dejte o tom zprávu sem.
K uvedenému bych chtěl dodat:

(1) Prosím, všimněte si, ze kdy jsou uvedené citáty.

(2) Prosím, používejte aktuální znění tabulky posádky, úloh a úkolů. Nyní "Kakakr - Posádka, úlohy, úkoly 8" ( viewtopic.php?f=412&t=13338 ). Podařilo se mi toto vlákno v "Krajském fóru Karlovarský kraj" ( viewforum.php?f=412 ) "přišpendlit nahoru" - uvozující ikonka se změnila na žárovičku s vykřičníkem - takže ho máte vždy pěkně nahoře.

(3) Ve vašem řádku v tabulce posádky, úloh a úkolů jsou uvedena vlákna, která máte "na radosti". Cílem je, aby každé (živé) vlákno měl na radosti jeden pirát. Jeho odpovědností je, aby vše ve vláknu bylo vyřízeno a vlákno by mělo v obvyklém stavu končit jeho příspěvkem shrnujícím stav příslušného úkolu. A dotyčný by se měl snažit vlákno dovést do stavu, kdy bude moci napsat: Splněno, uzavřeno, prosím, vlákno zamknout.

(4) Pak jsou tam uvedena vlákna "pomáhá s". Jsou to vlákna, u kterých si myslím, že byste měli taky přispět, i když ho má na radosti někdo jiný.

(5) Považuju za "povinnost" pirátů na kapitánském můstku, aby s přestávkou nejdéle 18 hodin, vždy přečetli všechny příspěvky v "Krajském fóru Karlovarský kraj" ( viewforum.php?f=412 ) - všechny uvozující ikonky zmodrají. A při té příležitost napsali alespoň jeden příspěvek. Např: žiju, nestíhám, sory :-) Pozor! Když přijde mejlem "Upozornění na odpověď v tématu", je v něm napsáno "Dokud toto téma nenavštívíte, neobdržíte o něm žádné další emaily"; takže: doporučuju každou návštěvu fóra zakončit návratem na stránku "Krajské fórum Karlovarský kraj" ( viewforum.php?f=412 ) a ověřením, že všechny uvozující ikonky jsou modré.

(6) Prosím, vyřizujte svá vlákna, co možná nejrychleji, podle důležitosti a naléhavosti.

(7) Když nerozumím, nevím, zeptám se. Klidně používejte telefon 733618959 . U koho to odhadnu, nebo se domluvíme, típnu a zavolám zpátky - aby náklady šli z mé strany. Když nemůžu, neberu a ozvu se zpátky. Když se dlouho neozývám, připomeňte se.

Tohle vlákno má na radosti Josef Ulehla. Do voleb zbývá 28 dní.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Josef.Ulehla za příspěvky (celkem 3):
MyX, PetraT, Petr.Tresnak

Josef.Ulehla
Člen KS Karlovarský kraj

Příspěvek od Josef.Ulehla » 16 zář 2012, 05:34

Z vlákna "Kakar - Visačky na 12.9." ( viewtopic.php?f=412&t=13275&start=10#p161445 ):
Josef Kadlecek píše:Budu za kverulanta (visačky jsou jen vyvrcholení), ale budeme muset propříště podobné věci začít řešit konceptuálně a hlavně v rámci celých Pirátů. Připravovat s dostatečným předstihem a nikoli na poslední chvíli, jak je zvykem. Už nejsme malí kluci, půlce ;) nám je přes padesát. Velmi rád přispěji svou troškou do mlýna, ale zatím jsem nezaregistroval zájem a faktickou potřebu. A téměř vždy se věci řeší na poslední chvíli. Budiž nám to ponaučením.
Prostě potřebujeme "produkci", jako u filmu (vím, o čem mluvím), protože v sázce je příliš mnoho.
Zítra udělám, co je v mých silách. A pak bych se - v budoucnu - rád do nějaké koncepčnosti zapojil.
Pep
Z vlákna "Kakar - Visačky na 12.9." ( viewtopic.php?f=412&t=13275&start=10#p161459 ):
gugacka píše:On je trošku problém, že na všechno globálně byl šibeniční termín a nikdo nevěděl co tam vlastně bude. Neva zmáknem. Začalo se to tu dávat do kupy na foru ale jen opravdu pozvolna. Málokdo něco navrhl nebo podpořil. Nakonec vše dopadlo tak, že jsem teda organizátor. Ok udělám, ale čekám vaši podporu. Jen málokdo tu něco navrhl a bylo fakt prakticky nic z čeho to uvařit. A ještě ve Varech, kde to samozřejmě absolutně neznám. Neva čekal jsem, že místní piráti podpoří. Zase minimální odezva. Otazníků a věcí co je potřeba pomoci je zde na foru až až.Jedinej kdo to opravdu táhl byl Pepa Úlehla. Děkuju ti za velkou podporu a popohánění, je to třeba. Fakticky potřeba byla cokoli od kohokoli a jestli je potřeba každýho zvlášť obvolat a dokopat, aby něco udělal, je to naprd. Je potřeba aby každý vyvíjel aktivitu sám jak nejlépe dovede. Nemáme na to prostředky, aby jsme si všechno koupili. Je potřeba, aby každý přispěl svou troškou do mlýna. Sám to dělám zadarmo ze svých soukromých prostředků a ve volném čase, kterého je v dnešní době opravdu poskromnu.
Lukáši i Pepo, oběma Vám děkuju, jak za Váš podíl na Pirátském dnu 12.9. ve Varech (viz též viewtopic.php?f=412&t=13272#p161773 ), tak za Vaše "kritické připomínky".

Pepo, já jsem určitě pro "konceptuální" řešení věcí a v rámci Kampaně karlovarkého kraje, na tom pracuju od začátku srpna. Pro mě nejdůležitější "koncept" je způsob organisace a způsob dorozumívání mezi těmi, kteří se na organisaci podílejí. Za ten déle než měsíc, se mi doposud nepodařilo rozběhnout opravdu fungující způsob, jak se Ty a já a další členové posádky kapitánského můstku Kakakru můžeme domlouvat. V této souvislosti prosím, mohl bys sledovat palubní rozhlas lodi Kakakr, to jest "Krajské fórum Karlovarského kraje" ( viewforum.php?f=412 )? Mohl bys tam reagovat? Mohl bys postupovat podle návodu v předchozím mém příspěvku ( viewtopic.php?f=412&t=13153#p161974 )? Raduju se, že se chceš zapojit do nějaké "koncepčnosti" - nešlo by za takový pokus o "koncepčnost" považovat palubní rozhlas lodi Kakakr, to jest "Krajské fórum Karlovarského kraje" ( viewforum.php?f=412 )? Nemohl by ses do něj zapojit?

To je nějaké "řešení" v rámci Kakakru. Řešení v rámci celých pirátů, bych navrhoval nechat až po volbách.

Lukáši, celkem souhlasím, že jestli je třeba každého zvlášť obvolat a dokopat, je to na prd. Snažím se to změnit nějakým rozumným používáním palubního rozhlasu lodi Kakakr, to jest "Krajského fóra Karlovarského kraje" ( viewforum.php?f=412 ), ale zatím se mi nepodařilo přimět ani osádku kapitánského můstku, aby palubní rozhlas sledovala a reagovala. Pokud teda chceme něco dokázat, nezbývá asi než abychom každý tu svoji palubu obvolávali a dokopávali. Já jsem si vzal na starost kapitánování, a tak se snažím určovat celkový směr a obvolávám a dokopávám k činům osádku kapitánského můstku. Ani Ty, podle mě, nesleduješ palubní rozhlas dostatečně a dostečně ho nepoužíváš. A na Tobě, stejně jako na dalších členech kapitánského můstku, chci, abyste si to užili i ze strany toho obvolávače a dokopávače jednak ve vztahu k své palubě, jak je uvedena v tabulce posádky, úloh a úkolů; druhak ve vztahu ke všem ostatním, kteří jsou nějak potřeba k plnění úlohy, kterou hrajete, a k dosažení úkolů, které jste na sebe vzali. Takže ano: obvolávat a dokopávat. K tomu může pomoct tabulka posádky, úloh a úkolů, kde jsou i mejly a telefony. A prosím: Čti palubní rohlas a reaguj v něm.

A jinak: Ano, všichni to děláme ve svém soukromém čase a zadarmo. Dobrovolně. Jakkoliv málo přispěvu, skvělý, děkuju. Když nestíhám, nevím, nerozumím, ozvu se a dám to vědět. Používejte k tomu, prosím, palubní rozhlas, nebo i můj telefon 733618959. Jde jen o to, abychom to zvládali s úsměvem a abychom ty své příspěvky do mlýna dobře slaďovali, abycho nevykládali zbytečné úsilí :-)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Josef.Ulehla za příspěvek:
ivas

Patrik.Timura
Příznivec Pirátů – Karlovarský kraj
Profese: Programátor bankovních systémů
Dal poděkování: 172 poděkování
Dostal poděkování: 157 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Patrik.Timura » 17 zář 2012, 10:42

Tady je papírová verze z deníku Karlovarsko, jestli se nepletu. Peťko prosím potvrď co je to zač a ze kdy, máš to ve stole v práci :)

Jinak prý jsme vyšli ještě v Sokolovském deníku, ale ten se mi zatím získat nepodařilo (teta ho ještě neměla přečtený :lol:)
Přílohy
karlovarsko.jpg
Deník karlovarsko, myslím :)
karlovarsko.jpg (556.73 KiB) Zobrazeno 808 x
Tito uživatelé poděkovali autorovi Patrik.Timura za příspěvky (celkem 2):
Josef.Ulehla, ivas

Odpovědět

Zpět na „Krajské fórum Karlovarský kraj“