Rozřešení volby 4. místopředsedy na CF 2012- Volná diskuse

Diskuse členů a příznivců o věcech přesahujících působnost orgánů, netýkajících se programu nebo o straně jako celku.

Moderátor: Odbor - administrativni

Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
  • Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
  • Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
  • Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
  • Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
  • Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
Dodržujte prosím pravidla fóra.
Odpovědět
Vaclav Malek
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Profese: filozof času, meta-politik
Dal poděkování: 4877 poděkování
Dostal poděkování: 8355 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozřešení volby 4. místopředsedy na CF 2012- Volná disku

Příspěvek od Vaclav Malek » 13 zář 2012, 22:29

Ivan Sirko píše:
Vojtech Pikal píše:Chce někdo, abych podal podnět ("vyhlásil anketku") o opakování volby 4. místopředsedy či odvolání 4. místopředsedy?
2. Teď vidím (částečně) bandu zlobných, natvrdlých mladých lidi, které místo toho aby vyřešili nějaký, teď konkretní problém, buši jeden do jednoho, jako nepřátele, a tím mizí iluze ze Piráti jsou rodina. Což mne nesměrné štve.
No vidiš a já mám zase (subjektivní) pocit, že to tady řeší tak 5- lidí z 200 a všem ostatním je to jedno a nebo jsou spokojeni.... tzv. žádný problém není (možná max. někomu nevyhovují současné předpisy... což není problém udělat návrhy na změnu...).
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav Malek za příspěvek:
Marcel.Kolaja

Martin Broz
Profese: SMRT MODERACI
Dal poděkování: 1529 poděkování
Dostal poděkování: 5356 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin Broz » 13 zář 2012, 22:32

Jezis uz toho Marcela nechte napokoji. Vzdyt se na to tak tesil a vy mu to ted chcete vzit. Vzdyt po tom zvoleni ani nemohl mluvit.
A ted vazne. Marcel tu operuje kriklouny, pritom je to vazna vec, ktera se netyka jeho osoby, ale zpusobu a vykladu stanov a volebniho a jednaciho radu a tyka se pochynosti, ktere stoji jeste nad temito rady a stoji v moralni rovine. Pokud tedy nikdo zadost o anketu nepoda, tak ja ji podam. Dosud jsem ji nepodal, protoze cekam na zapis. Zapis neni. Video neni. Overovatele nemaji co overovat a proto mi nezbyva nez zopakovat svou myslenku ktera byla puvodne takova, ze by se to cele vcetne volby i prvniho dne melo zopakovat tak, aby nebylo o volbach zadnych pochybnosti, zmatku a neuplnosti. Me tady nejde o nejakou figuru, ale o princip volby, ktery byl podle urciteho zameru v me vlastni pritomnosti v Balbince naplanovan, pozdeji oznamen a vysledek jde proti tomuto zameru, tedy do volby predsednictva nepustit cleny, kteri nebyly v dobe oznameni volby cleny strany z duvodu ve smyslu verlybare. Ti kdo ze me delaji kriklouna si musi uvedomit, ze stejne praktiky uzivaji strany a statni aparat zcela obvykle. Ja to tak pripustit nechci a proto jsem vzapeti po volbe protestoval. Zaroven chapu, ze to ted uz rade lidi prijde unavne a otravne. Proto navrhuji aby se volba zopakovala. Cela. Protoze ja zpochybnuji moznost hlasovat po oba dva dny. Mimochodem. Porad jednani byl schvalen az ten den v sobotu dopoledne, to znamena, ze se na porad jednani se dostaly vsechny body jako nove, a meli mit moznost hlasovat vsichni. Nejenom karticky privilegovane. Naproti tomu stoji oznameni Bartose, kde je vyjmenovan seznam lidi s hlasovacim pravem k NAVRZENEMU programu. Jako ted bych prosil i Jakuba, aby se k tomu postavil cestne a vzal to jako problem obecny, nikoliv nas osobni rozpor, ktery ja tam stene nevnimam, protoze ja mam karieru jasnou, aby se odmoderoval a resil to jako profik, za ktereho ho stale povazuju.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin Broz za příspěvky (celkem 2):
Vojtech.Pikal, Jana.Syrovatkova

Jiri.Kaderavek
Člen KS Jihomoravský kraj
Profese: programátor, analytik, manažer, trenér
Dal poděkování: 2430 poděkování
Dostal poděkování: 6751 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jiri.Kaderavek » 13 zář 2012, 23:10

Dosud jsem ji nepodal, protoze cekam na zapis. Zapis neni. Video neni.
Svědci snad existují :)
Zakladatel České pirátské strany

Martin Broz
Profese: SMRT MODERACI
Dal poděkování: 1529 poděkování
Dostal poděkování: 5356 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin Broz » 13 zář 2012, 23:12

Bude to svedectvi proti svedectvi. Cim vic presvedcenych svedku, tim vetsi svedectvi, tim vetsi pravda ve chvili kdy z nich rada nebyla pry smyslech? To ne.

Martin.Shanil
Příznivec Pirátů – Středočeský kraj
Profese: eshop + prodejna
Dal poděkování: 9131 poděkování
Dostal poděkování: 9145 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin.Shanil » 13 zář 2012, 23:36

Ivan Sirko píše:3. Martine nic tobě ne uniklo. Problém z hlediska předpisu řeší KK a je to Ok! Ale férovost neřeší nikdo a proto aby skončit s nekonečnými spekulacemi a dat odpověď Jakubu, stačí jen položit CF otázku: Libí, nelibí poslední volba 4. místopředsedy?, tím se bude jasná situace v teto otázce a bude podnět pro předsednictvo o naladě posádky na lodi (aspoň budou vědět kolík křiklounů skutečné je, a je potřeba jich nadal ignorovat nebo s nimi spolupracovat)
Právě proto, že problém řeší KK, považuji za rozumné nejdřív počkat na závěry. Snad je tady KK od toho, aby "férovost" posoudila. Pokud se rozhodnutí komise nebude někomu zdát, pak může podnikat další kroky. Od KK by asi bylo namístě sdělit nám nějaký časový horizont, ve kterém se hodlá vyjádřit. Rozvířenou situaci je třeba uklidnit a to je asi možné jedině korektním postupem. Anketu si může samozřejmě také kdokoliv udělat, ale co z ní vyplyne? Varianta s odstoupením Marcela by IMHO neřešila nastalou situaci. Tu by bylo nutné projednat stejně. Jediné co by to vneslo, by byl sice jakýsi smír, ale příčina by nebyla vyjasněna (a napravena). (Pokud teda něco neproběhlo 100pro košér). OFFTOPICjojo hjustne, máme tady problém
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Shanil za příspěvek:
Vojtech.Pikal

Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Profese: živnostník, programátor
Dal poděkování: 22045 poděkování
Dostal poděkování: 18939 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Vileta » 14 zář 2012, 02:07

Původně už jsem chtěl k tomuto tématu mlčet, ale nedá mi to. ;)

Zdá se, že tu někomu začínají přirůstat židle k zadku, i když zatím znamenají pouze práci, bez finanční a mocenské odměny.

Docela se začínám bát dne, kdy nějaký Pirát bude zvolen do zastupitelstva nebo parlamentu, o něčem zahlasuje zcela v rozporu s vůlí většiny strany a výzvám ke složení mandátu se bude jen smát. Dodnes jsem se domníval, že takové lidi mezi sebou naštěstí nemáme.
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.

Daniel Hradsky
Profese: veterinární lékař
Dal poděkování: 283 poděkování
Dostal poděkování: 469 poděkování

Příspěvek od Daniel Hradsky » 14 zář 2012, 10:03

Vaclav Malek píše:
Ivan Sirko píše:
Vojtech Pikal píše:Chce někdo, abych podal podnět ("vyhlásil anketku") o opakování volby 4. místopředsedy či odvolání 4. místopředsedy?
2. Teď vidím (částečně) bandu zlobných, natvrdlých mladých lidi, které místo toho aby vyřešili nějaký, teď konkretní problém, buši jeden do jednoho, jako nepřátele, a tím mizí iluze ze Piráti jsou rodina. Což mne nesměrné štve.
No vidiš a já mám zase (subjektivní) pocit, že to tady řeší tak 5- lidí z 200 a všem ostatním je to jedno a nebo jsou spokojeni.... tzv. žádný problém není (možná max. někomu nevyhovují současné předpisy... což není problém udělat návrhy na změnu...).
To, že se člověku nechce stále dokola prohlašovat něco v 12 stránkovém vlákně, neznamená, že jeho mlčení je souhlas s volbou.
Takže opakuji svůj kafemlejnek.: Nemám nic proti Marcelovi, ale přesunutí volby na druhý den spojené s neoznámenou změnou hlasovacích práv považuji za chybu. Pokud jí nějak nenapravíme, nevysvětlíme nebo alespoň neomluvíme, nemáme právo požadovat, aby nás někdo pustil k organizaci a vyhlašování mnohem zásadnějších voleb, které mohou ovlivnit osudy lidí žijících v této republice.
Takže ano chci počkat na rozhodnutí KK a pokud bude dle nich vše v pořádku, budu žádat Vojtěcha, aby vyhlásil hlasování o novém hlasování (viz výše) OFFTOPICbože, už to říkám taky! kdy začnu říkat, že žádám hlasování o hlasování jestli vyhlásit hlasování o platnosti hlasování?? :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Daniel Hradsky za příspěvek:
Jana.Syrovatkova
Kouřím a piju. Jsem tlustej. Mám velký auto. JÁ ale do VAŠEHO života nekecám.
Nejsem pirát, jsem korzár. :twisted:
I černá ovce zůstává ovcí, jen bečí v jiné ohrádce.....

Marcel.Kolaja
Poslanec Evropského parlamentu
Profese: místopředseda Evropského parlamentu
Dal poděkování: 7218 poděkování
Dostal poděkování: 6624 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marcel.Kolaja » 14 zář 2012, 10:17

Jiri Kaderavek sen píše:Nevím proč se rozčiluješ.
Nerozčiluji.
Jiri Kaderavek sen píše:Asi mě těžko můžeš přidávat k nějakým křiklounům, když jsem se k tomuto problému přihlásil poprvé.
Však jsem tě tam také IIRC nepřidával.

@Brooch: Nikdy jsem netvrdil, že nejde o vážnou věc. Vážnost této věci snižovali doposud však zejména křiklouni, kteří místo využití demokratických prostředku k rozřešení problému z toho dělají cirkus. Samozřejmě, že se to celé netýká mé osoby. Doufám, že si někdo nemyslel, že si to myslím. Nicméně teď jsem konečně pochopil, o co ti jde. Fair point. Nevím, že to vždycky nemůžeš říct rovnou :-) Jestli však záměr Stanov a JdŘ byl takový, který popisuješ, pak jsou asi špatně napsány, neboť do nich nebyl promítnut. Na okraj dodávám, že si nemyslím, že by konkrétně moje zvolení bylo výsledkem velrybaření :-) Nejsem si však jist, jestli způsobem, který naznačuješ, by bylo možné velrybaření předejít. Není problém si zavelrybařit, odvolat předsednictvo a zvolit si nové. Jediným účinným mechanismem je mít dostatek členů, aby hlasovací síla, kterou musíš navelrybařit, byla příliš velká na to, aby to bylo realizovatelné.

EDIT: Právě proto, že jde o výklad předpisů, je nějaká anketa úplně k ničemu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Marcel.Kolaja za příspěvek:
Vojtech.Pikal
Marcel Kolaja
místopředseda Evropského parlamentu

Ivan Sirko
Profese: Putující filosof
Dal poděkování: 10026 poděkování
Dostal poděkování: 2508 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivan Sirko » 14 zář 2012, 12:21

Marcel Kolaja píše: EDIT: Právě proto, že jde o výklad předpisů, je nějaká anketa úplně k ničemu.
Chvíli jsem uvěřil že jsi začal "rozumět psovi...", ale zase řešíš za základnu co ji k čemu, nebo ne :(
Předpisy už nikdo ne řeší, to řeší KK. Teď se řeší: libí, nelibí. Nebo už víš odpověď a pro to přesvědčen že "anketa úplně k ničemu" :lol:
"Moje představa demokrace je taková, že v ní nejslabší dostávají příležitost jako nejsilnější... Žádná země na světe momentálně neumí nic jiného, než projevit o své slabé blahosklonnou starost... Západní demokracie ve své dnešní podobě je jen zředěný faśismus... skutečnou demokracii nemůže dělat dvacet pánů usazených v centrále. Musí se vytvářet zdola, lidmi v každé vesnici."
- Gándhí

Vojtech.Pikal
Poslanec Parlamentu ČR
Profese: poslanec, informatik
Dal poděkování: 25711 poděkování
Dostal poděkování: 18645 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vojtech.Pikal » 14 zář 2012, 12:41

Několik poznámek - není možno dělat anketku o tom, jestli se volba líbila, nebo nelíbila, resp lze ale bude asi stejně závazná a směrodatná jako anketka, v níž se posuzovali návrhy na logotyp.
Lze udělat anketu k opakování volby 4. místopředsedy. Zaznamenal jsem, že Brooch by toho chtěl z jednání opakovat více, takže ať to prosím dnes podá, nebo se se mnou případně spojí, ať to podání vicizelujeme k dokonalosti.
KK nemůže posoudit fórovost, KK posuzoje správnost a jestli to bylo dle pravidel. Až RK může posoudit s férovost a jestli to bylo v duchu zákona a podobně.
Podnět k úpravě JdŘ, který by částečně řešil problémy k nimž došlo (zelené vs. modré - odročení všech bodů na druhý den apod.) jsem již podal -> /viewtopic.php?f=350&t=13083
Zápis není, protože nemám záznam, nemám nutné informace (registr přítomných členů) a v části mého záznamu kusy chybí protože jsem a) nebyl přítomen (zahájení 1. dne), b) byl zpravodaj (změna JdŘ) c) řídil jednání (konec 1 dne) bohužel, tohle z hlavy nevytahám. Příště je nutno zápis dokončit okamžitě na místě.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvek:
Ivan Sirko
člen RV, AO, ZO, FT a předsedající CF;
místopředseda sněmovny a poslanec za Olomoucký kraj, člen AO OlK
Profil|fb| Tel: 776635258

Odpovědět

Zpět na „Vnitrostranická diskuse“